arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

آشنایی با معنی کلمات روی لباسشویی ال جی + برنامه های شستشو

13 اردیبهشت 1402

ماشین لباسشویی

6 نظر

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی و یادگیری آن ها باعث می شود تا از نهایت توان و کارایی این محصول استفاده بهینه شود. هر کلمه ای که بر روی لباسشویی درج می شود حاوی یک پیام مهم به کاربر است. بر همین اساس می توان کلمات و دکمه های تعبیه شده بر روی لباسشویی را خلاصه ای از قابلیت ها و مزیت های این دستگاه دانست. به همین دلیل یادگیری نحوه استفاده از دکمه های ماشین لباسشویی ال جی و معنی حروف روی لباسشویی ال جی از اهمیت بالایی برخوردار است.

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس

نحوه استفاده لباسشویی ال جی

درک و یادگیری معنی کلمات روی لباسشویی ال جی تاثیر بسزایی بر نحوه استفاده کاربر از آن می گذارد. پیش از استفاده از لباسشویی لازم است به تکنسین و افراد متخصص در زمینه نصب لباسشویی ال جی مراجعه کرد تا دستگاه را به شیوه اصولی در محل مناسب نصب نمایند.

حتما بخوانید: ارورهای ماشین لباسشویی ال جی به صورت کامل و راههای رفع آن

پس از نصب ماشین لباسشویی ال جی می توان استفاده از آن را به کمک ترجمه کلمات روی لباسشویی ال جی یاد گرفت. در واقع اطلاع از معنی کلمات روی لباسشویی ال جی برای افرادی که تا پیش از این با این مدل لباسشویی کار نکرده اند بسیار کاربردی می باشد. به این معنی که به کمک این کلمات و دکمه ها و برنامه های متنوع شستشوی دستگاه آشنا شده و از هر برنامه برای شستن الیاف خاصی از پارچه استفاده می کنند. به این ترتیب هم عمر مفید لباسشویی بالا خواهد رفت و هم از فرسودگی و تغییر رنگ لباس ها و پارچه های مختلف جلوگیری می شود.

طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی

معنی کلمات روی لباسشویی ال اجی به خوبی نمایانگر طرز کار این دستگاه بوده و می توان از آن ها به همین منظور استفاده کرد.

 • در درجه اول باید ظرفیت دستگاه (6، 7، 8، 9 یا 10.5 کیلویی) را در نظر گرفته و مطابق با آن لباس، پرده، پتو و یا هر چیز قابل شستشوی دیگر را در دیگ لباسشویی قرار داد.
 • در مرحله بعد باید از یک ماده شوینده مخصوص مانند پودر، مایع و یا قرص لباسشویی استفاده کرده و آن را به میزان لازم در محفظه جا پودری لباسشویی ال جی می‌ریزیم.
 • سپس با توجه به نوع البسه، برنامه مخصوص را انتخاب نمود.
 • در ادامه فرایند معنی کلمات روی لباسشویی ال جی و راه اندازی دستگاه باید نسبت به باز بودن شیر آب و اتصال دستگاه به برق اطمینان حاصل کرد.
 • سپس دکمه Start یا شروع را انتخاب نمود. به این ترتیب فرایند شست و شو آغاز می شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که در خیلی از مدل های لباسشویی نمی توان در طول فرآیند شستشو دستگاه را متوقف کرد و درب لباسشویی را به منظور کم و زیاد کردن لباس ها باز کرد و حتی باز کردن مخزن جا پودری هم کار اشتباهی است، اما با پیشرفت تکنولوژی در بعضی از مدل های جدید ماشین لباسشویی ال جی این امکان فراهم شده است که شما می توانید در حین فرآیند شستشو، لباسشویی را متوقف کرده و البسه مورد نظر خود را کم و یا زیاد کنید.

در صورتی که متوجه ایراد در نحوه عملکرد ماشین لباسشویی ال جی شدید، بهتر است از دستکاری دستگاه پرهیز کنید و در اولین فرصت با افراد متخصص در زمینه نصب ‌و راه اندازی و تعمیر ماشین لباسشویی LG تماس بگیرید.

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی به صورت خلاصه در جدول زیر شرح داده شده است:

دکمه معنی دکمه معنی
cotton لباس‌های پنبه‌ای Cotton eco لباس‌های پنبه‌ای با صرفه‌جویی انرژی
Synthetic لباس های معمولی(مصنوعی) Delicate لباس‌های حریر و ظریف
Wool لباس‌های پشمی و نخی  Hand wash  شستشوی دستی
 Quick 30 شستشوی سریع در ۳۰ دقیقه Rinse +Spin آب‌کشی و خشک کن
Drain فقط تخلیه  Pre Wash شستشوی ،خیساندن لباس ها
Rinse+ یک بار آب‌کشی اضافه Crease Care ضد چروک برای اتوکشی آسان
 Souk زمان اضافه برای لباس کثیف تر  خیساندن لباس Duvet لباس‌های از جنس پر، مخمل
 Refresh شستشو با بخار فقط برای ۳ تکه لباس  Time Save صرفه‌جویی در زمان
 Skin Care لباس‌های که با پوست مستقیما در تماس می‌باشند  Easy Care ضد چروک برای اتوکشی آسان
Black Care لباسهای مشکی  blanket پتو یا لباس‌ها یا پارچه‌های ضخیم
 Favorit قابل برنامه‌ریزی برای استفاده دلخواه مشتری  Mix لباس‌های مخلوط
 Alergy Care شستشوی ضد آلرژی  Silent Wash شستشوی بدون صدا
 Intensive شستشوی متمرکز برای لباس کثیف  Time Delay تاخیر در شروع کار ماشین
Spine   خشک کردن، خشک کن  Rinse hold توقف در زمان آب‌کشی تا انتخاب کاربر
 Medic rinse جهت بهره‌گیری بهتر در زمان آب‌کشی  Bio care شستشوی لباس لکه‌دار
Temp تغییر دما  Wash +Dry شستشو و خشک کن
Boiling care لباس بیمار شستشو با بالاترین دما  Bed cover شستشوی رو تختی و تکه‌های بزرگ
 Bulky شستشوی تکه‌های بزرگ  Dry خشک کن 
 Dark wash لباس‌های تیره  Sports wear لباس‌های ورزشی
 Steam wear شستشو با بخار  Rinse++ دو بار آب‌کشی اضافه
 No spin بدون خشک کن  Wash +Dry شستشو و خشک کن
Dry Only  فقط خشک کن  Cupboard dry خشک کردن پارچه‌های کتان و نخی
Iron Dry پارچه نخی کتان آماده برای اتو کشی  Low temp مناسب برای لباس‌های بدون نیاز به اتو
 Eco Dry خشک کردن اقتصادی  fading clothes محو رنگ لباس

 

حتما بخوانید: نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی 

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی و انواع برنامه های شستشو

معنی کلمات بر روی لباسشویی ال جی شامل موارد متعددی می شود. به این معنا که بسیاری از کلمات موجود بر روی دستگاه، مربوط به برنامه ای خاص جهت کارکرد لباسشویی می باشد. در ادامه تمامی برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی و عملکرد آنها در ظرفیت‌های 6، 7، 8، 9 و 10.5 کیلویی بیان شده است:

1. برنامه شستشوی پنبه‌ای (Cotton)

 • در ترجمه کلمات روی لباسشویی ال جی قطعا به کلمه Cotton مواجه خواهید شد. این واژه مربوط به برنامه شستشوی لباس هایی با الیاف پنبه می شود. حرکات ماشین لباسشویی با این برنامه بسیار خاص بوده و در حین شستشو هیچ گونه آسیبی به پارچه های پنبه ای وارد نمی کند.دمای 60 درجه سانتیگراد برای این برنامه مناسب است.

2. برنامه شستشوی پنبه‌ای کم مصرف (Cotton Eco)

 • این برنامه نیز تا حد زیادی مشابه برنامه شستشوی پنبه ای می باشد. تنها تفاوت موجود میان این دو برنامه مربوط به استفاده از آب با دمای پایین تر (40 درجه سانتیگراد) در برنامه شستشوی پنبه ای کم مصرف نسبت به برنامه شستشوی پنبه ای می شود.

3. برنامه شستشوی ضد چروک (Easy Care)

 • برنامه شستشوی ضد چروک Easy Care را باید برای شستشوی لباس هایی از جنس پلی استر، پلی آمید و اکریلیک انتخاب کرد. دمای آب در این برنامه ۴۰ درجه سانتیگراد است. نکته قابل توجه در خصوص استفاده از این برنامه آن است که از آن می توان برای شستشوی پیراهن های که به طور مداوم پوشیده می شوند و نیاز به اتو ندارد استفاده کرد.

4. برنامه شستشوی ترکیبی (Mix)

 • این برنامه یکی از برنامه های فوق العاده ماشین لباسشویی ال جی است. زیرا با استفاده از آن می توان هر نوع البسه با ترکیبات متفاوت به جز البسه ابریشمی،تیره،پشمی،پر،ظریف،ورزشی را به کمک آن شستشو داد. دمای آب مورد استفاده در این برنامه دمای ۴۰ درجه سانتیگراد می باشد.

5. برنامه شستشوی لباس کودک (Baby Care)

 • در ترجمه و معنی کلمات روی لباسشویی ال جی حتما با یک کلمه جذاب به نام Baby Care برخورد خواهید کرد که معرف برنامه هیجان انگیز شستشوی لباس های کودک است. البته باید توجه کرد که این برنامه بیشتر مناسب لباس هایی است که از میزان آلودگی بالایی برخوردار هستند. دمای آب مورد استفاده در این برنامه ۶۰ درجه بوده که به خوبی باعث رفع لکه های چربی و مقاوم از روی لباس ها می شود.

6. برنامه شستشوی ضد حساسیت (Skin Care)

 • Skin Care معرف برنامه شستشوی ضد حساسیت است‌ از این برنامه برای شستشوی انواع حوله، ملحفه، روبالشی و روکش متکا و انواع دستمال ها استفاده می شود. در واقع این برنامه برای شستن هر نوع پارچه ای که با پوست بدن در ارتباط هستند مناسب است. دمای آب مورد نیاز برای این برنامه شستشوی 40 درجه سانتیگراد می باشد.

7. برنامه شستشوی بهداشتی (Hygiene)

 •  این برنامه مختص شستشوی بهداشتی البسه با دمای بالا است، و برای شستن لباس های زیر، بالشت، لباس کودک، انواع روتختی و لباس های تولید شده از جنس پنبه مورد استفاده قرار می گیرد. دمای مناسب در این برنامه 60 درجه سانتیگراد در نظر گرفته شده.

8. برنامه شستشوی پر Duvet در لباسشویی ال جی

 • در ادامه معنی لغات روی لباسشویی ال جی نوبت به معنی کلمه Duvet می رسد. این کلمه نشان دهنده برنامه مخصوص شستن پر است. با انتخاب این برنامه می توان هر نوع بالش، متکا و غیره را که از پر تشکیل شده اند استفاده کرد. علاوه بر آن مناسب شستشوی انواع پتو، بالش و روکش مبل و ملحفه نیز می باشد. دمای آب مورد استفاده در این برنامه دارای دمای 40 درجه سانتیگراد است.

9. برنامه شستشوی لباس ورزشی (Sports Wear)

 • واژه Sports wear در معنی کلمات روی لباسشویی ال جی به برنامه شستشوی لباس های ورزشی اشاره دارد. با استفاده از این برنامه می توان انواع لباس ورزشی تهیه شده از متریال های مختلف را شستشو داد. علاوه بر آن برای تمیز کردن کفش های کتانی نیز مناسب می باشد. دمای آب مورد استفاده برای این برنامه 40 درجه سانتیگراد است.

10. برنامه شستشوی ظریف (Delicate)

 • این برنامه که با کلمه gentle care نیز معرفی می شود جهت شستشوی البسه با جنس های ظریف مناسب می باشد. لازم به ذکر است که از این برنامه می توان برای شستشوی لباس های زیر، پیراهن ها و بلوزهایی با پارچه های نازک و ظریف استفاده کرد. دمای مناسب آب در این برنامه 30 درجه سانتیگراد است.

11. برنامه شستشوی پشمی (Wool)

 • در معرفی یکی دیگر از برنامه های مهم و ترجمه کلمات روی لباسشویی ال جی به واژه Wool می رسیم. این کلمه که معرف برنامه شستشوی لباس های پشمی است، تنها برای شستن البسه پشمی مناسب است. زیرا فرایند شستشو بر اساس خواص جنس پشمی تنظیم شده است.برای شستن این جنس البسه دمای 40 درجه سانتیگراد در نظر گرفته شده و توصیه می شود از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی استفاده کنید.

12. برنامه شستشوی سریع ۳۰ دقیقه‌ای (Quick 30)

 • افراد می توانند لباس های تقریبا کثیف خود را در سریع ترین زمان ممکن به کمک این برنامه و توسط لباسشویی ال جی شستشو دهند. البته این برنامه مختص لباس های رنگی می باشد که افراد خواهان شستن سریع آن ها هستند. دمای آب در این برنامه خاص در حدود 30 درجه سانتیگراد است.

13. برنامه شستشوی شدید ۶۰ دقیقه‌ای (Intensive 60)

 •  Intensive 60 برنامه شستشوی شدید ۶۰ دقیقه ای را نشان می دهد. این برنامه برای شستن لباس‌های پنبه‌ای و ترکیبی و معمولی در ۶۰ دقیقه تعبیه شده است. مهم ترین ویژگی این برنامه مصرف حداقل انرژی توسط دستگاه ال جی می باشد. برای استفاده از این برنامه دمای آب ۶۰ درجه سانتیگراد در نظر گرفته شده است.

14. برنامه آبکشی + خشک کن (Rinse+Spin)

 • برنامه آبکشی + خشک کن که با واژه Rinse+Spin معرفی می شود، مهم ترین برنامه در مقوله معنی کلمات روی لباسشویی ال جی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. این برنامه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که لباس ها فرایند شستشو را طی کرده و تنها به آبکشی و خشک شدن نیاز دارند.

15. برنامه شستشوی مستقیم کم حجم (Direct Wear)

 • در لیست معنی کلمات روی لباسشویی ال جی کلمه ای با عنوان Direct Wear وجود دارد که به معنی برنامه شستشوی سریع (80 دقیقه) تعداد کم لباس های کثیف از جنس پلی استر است. دمای تنظیم شده برای آب مورد استفاده در این برنامه ۲۰ درجه سانتیگراد است. در این برنامه خشک کردن لباس ها نیز در دستور کار قرار دارد.

16. برنامه شستشوی لکه‌ بری (Stain Care)

 • این برنامه با واژه Stain Care معرفی می شود که به معنی برنامه شستشوی لکه بری است. از این برنامه ویژه برای شستن لباس‌هایی از متریال غیر ظریف و پارچه هایی با الیاف مختلف که با پنبه مخلوط شده اند استفاده می شود.دمای آب در این برنامه 40 درجه سانتیگراد در نظر گرفته شده است. بر اساس این برنامه دستگاه از قابلیت پاک کردن انواع لکه های مقاوم مانند لکه چای، آبمیوه و قهوه و … برخوردار خواهد شد.

17. برنامه شستشوی بی صدا (Silent Wash)

 • Silent Wash معرف برنامه شستشوی بی صدا است که برای شستن لباس‌هایی با الیاف پلی استر ترکیبی، انواع بلوز و پنبه‌ ترکیبی می باشد. دمای مناسب آب برای این برنامه حدودا ۴۰ درجه سانتیگراد است. ویژگی های بارز این برنامه مصرف حداقل انرژی و ارتعاش پایین می باشند و برای برای استفاده در شب توصیه می شود.

18. برنامه شستشوی البسه مشکی (Dark Wash)

 • Dark Wash برنامه بسیار کاربردی برای شستشوی البسه مشکی و تیره است. برای پیشگیری از تغییر رنگ البسه مشکی دمای آب در این برنامه ۲۰ درجه سانتیگراد در نظر گرفته شده است. البته نباید فراموش کرد که در بکارگیری این برنامه باید از شوینده های مخصوص شستن البسه تیره استفاده کرد.

19. برنامه دانلود شده (Download Cycle)

 •  این برنامه به صورت پیش فرض برنامه آبکشی و خشک کن (Rinse+Spin) را برای دستگاه انتخاب می نماید. البته به شرطی که کاربر از پیش برنامه ای خاص را برای شستشوی البسه دانلود نکرده باشد.

20. برنامه شستشوی موارد رختخواب (Bedding)

 • این کلمه معرف برنامه شستشوی رختخواب می باشد که تا حد زیادی به برنامه شستشوی پر یا Duvet شباهت دارد. لازم به ذکر است که در بعضی از مدل های لباسشویی ال جی این برنامه را با عنوان bedcover معرفی می نمایند. در هر صورت این برنامه جهت شستشوی انواع روتختی، ملحفه و رو لحافی و … مناسب است.برای شستشوی بهتر سعی کنید که فقط از یک جنس کالا و حجم پایین تر از 2 کیلو گرم استفاده کنید.

حتما بخوانید: علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

حالا که به طور کامل طرز استفاده و برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی را توضیح دادیم، لازم است با معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی نیز آشنا شده و عملکرد دکمه‌های آن را به خوبی بدانید تا بتوانید استفاده صحیح و بهتری از دستگاه داشته باشید.

 لغات و واژه‌های روی لباسشویی ال جی در اکثر مدلها مشابه است و استفاده از این آموزش برای تمامی مدل‌ها و ظرفیت‌های 6، 7، 8، 9 و 10.5 کیلویی امکان پذیر است.

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس

1.دکمه پاور (Power) ماشین لباسشویی ال جی:

در بحث معنی کلمات روی لباسشویی ال جی  دکمه Power به معنی روشن و خاموش کردن است که با فشردن آن می توان دستگاه را روشن یا خاموش کرد.

2 . دکمه شروع/ توقف Start/Pause

به وسیله این دکمه می توان فرایند شستشوی البسه را آغاز و یا متوقف نمود. در صورتی که قصد متوقف کردن شستشوی لباس ها را داشته باشید، بعد از فشردن دکمه مزبور باید به مدت ۲ دقیقه جهت باز کردن درب دستگاه منتظر بمانید.

3. کاربرد صفحه نمایش یا Display 

توجه به صفحه نمایش در کنار توجه به معنی کلمات روی لباسشویی ال جی حائز اهمیت بوده و باعث استفاده مناسب تر از دستگاه می شود.

 • صفحه نمایش مسئول به نمایش گذاشتن قابلیت های دلخواه، پیام های مربوط به وضعیت لباسشویی و زمان باقیمانده برنامه شست و شو می باشد.
 • در برخی از مدل های لباسشویی ال جی اعدادی که مربوط به دور چرخش دستگاه است ممکن است که با هم متفاوت باشد.

4. ولوم برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی (Program Knob):

با  چرخاندن ولوم لباسشویی می توانید برنامه های مختلف شستشو را بر اساس نوع لباس انتخاب کنید.

5.تنظیمات دلخواه (Options):

این بخش مجموعه ای از تنظیمات است که زمانی که شما برنامه شستشوی مورد نظر خود را انتخاب کردید با این دکمه ها قادر خواهید بود که تنظیمات دلخواه خود (خشک کن، آب کشی و …) را لحاظ کنید.

 

حتما بخوانید: دانلود دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی ال جی برای تمام مدل ها

چهار مورد از تنظیمات برنامه خشک کن ماشین لباسشویی ال جی :

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی
معنی کلمات روی لباسشویی ال جی
 • 1. معمولی یا نرمال: این شکل نشان دهنده آن است که شما می توانید در زمان خشک کردن لباس ها با انتخاب این گزینه در مصرف انرژی و زمان صرف جویی کنید.
 • 2. آماده سازی برای اتو کردن: با انتخاب این گزینه که مخصوص لباس های کتان و پنبه ای می باشد. لباسشویی خشک کردن را زودتر به تمام می رساند تا لباس ها رطوبت کافی داشته باشند و برای اتو کردن مناسب باشند.
 • 3. درجه حرارت کم: با انتخاب این گزینه پارچه های ظریف و حساس و الیاف های مصنوعی  از آسیب پذیری ناشی از دمای بالا ایمن هستند.
 • 4. نرمال بهینه: این گزینه به برنامه خشک کن معمولی(صرفه جویی در مصرف انرژی ) شباهت دارد .

مواردی که لازم است برای زمان استفاده از برنامه خشک کن لباسشویی ال جی در نظر بگیرید، به شرح زیر است:

 • با توجه به حجم البسه، تغییر زمان سیکل خشک کن امکان پذیر است. بهترین راهی که پیشنهاد می شود این است که برای لباس های با حجم 1/5 کیلوگرم حداقل زمان 60 دقیقه در نظر گرفته شود.
 • برای آنکه مطمئن شویم لباس ها در بهترین حالت ممکن خشک شده اند لازم است از بالاترین دور چرخش دستگاه در زمان شستشو استفاده کنید.
 • زمانی که حد استاندارد لباس ها در سیکل خشک کن رعایت شده باشد، می توان به صورت پشت سرهم از قابلیت (شستشو + خشک کن) استفاده کرد.

معنی علائم روی ماشین لباسشویی ال جی

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
 • Pre wash :a (پیش شستشو، خیساندن لباس ها)
 • Crease care :b (ضد چروک برای اتوکشی آسان)
 • Rinse+ :c (یک بار آبکشی اضافه)
 • Add item :d (اضافه کردن لباس)
 • Top clean :e (شستشوی دیگ)
 • Dry :f (خشک کن)

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی در این مدل:

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
 • 1.  ولوم چرخشی برای انتخاب برنامه ها
 • 2. دکمه شروع یا مکث 
 • 3. دکمه خشک کن 
 • 4. دکمه تغییر دما
 • 5. دکمه روشن/ خاموش
 • 6. دکمه استفاده از آبکشی بهداشتی
 • 7. دکمه پیش شستشو یا خیس خوردن
 • 8. دکمه حداکثر توان برای شستن البسه کثیف
 • 9. دکمه ضد چین و چروک
 • 10. دکمه‌های فعال و غیر فعال کردن قفل کودک
 • 11. دکمه‌ های مربوط به شستشوی دیگ
 • 12. دکمه تاخیر در زمان شروع کار دستگاه 

 برای انتخاب برنامه شستشو لباسشویی ال جی در مدل مورد نظر  به نکته های زیر دقت نمایید:

 • ظاهر شدن عبارت Detecting یا همان تشخیص، بر روی صفحه نمایشگر دستگاه به معنای آن است که درام لباسشویی به چرخش درآمده است و در حال تشخیص حجم البسه موجود در دستگاه است و ممکن است این فرآیند چند ثانیه به طول بینجامد. این امکان در برنامه های Mix، Easy Care، Skin Care ، Baby Care ،Cotton، Cotton Eco قابل استفاده است.
 • حداکثر میزان سرعت چرخش دیگ یا همان خشک کن دستگاه در مدل های مختلف این سری از لباسشویی ال جی، 1400 دور بر دقیقه و در بعضی از مدلهای آن 1000 و 1200 دور بر دقیقه متغیر است.
 • در صورتی که کلید چرخش یا Spin پس از چندبار فشار دادن روی حالت Rinse Hold قرار بگیرد، لباس‌ها پس از آبکشی بدون ورود به مرحله خشک کردن، در آب غوطه ور می‌ مانند.
 • اگر دکمه Spin را چند بار فشار دادید و دستگاه روی حالت Rinse Hold قرار گرفت به این معنی است لباس ها بعد از آبکشی به مرحله خشک کن نمی رود و لباس ها در آب غوطه ور می ماند.

حتما بخوانید: علت کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی، نمونه سوم:

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس

معنی نشانه‌ها یا علائم روی ماشین لباسشویی ال جی در نمایشگر این مدل از لباسشویی ال جی:

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
 •  a: پیش شستشو (Pre Wash)
 •  b: شستشوی بهداشتی (Medic Rinse)
 •  c: برنامه دلخواه (Favorite)
 •  d: تاخیر در شروع به کار دستگاه (Time Delay)
 •  e: شستشو (Wash)
 •  f: شستشوی با حداکثر توان (Intensive)
 •  g: شستشوی سریع  (Turbo Wash)
 •  h: شستشو و توقف (Rinse+hold)

زمانی که بخواهیم برنامه شستشو ماشین لباسشویی ال جی را در این مدل انتخاب کنیم لازم است به توصیه های زیر توجه نمایید:

 • در این مدل از لباسشویی ال جی که قابلیت استفاده از صفحه لمسی را دارد شما می توانید با لمس دکمه های نمایشگر ،موارد مورد نظر خود را انتخاب نمایید و با روشن شدن چراغ دکمه ی انتخابی، گزینه مورد نظر شما فعال خواهد شد.
 • برای شروع سیکل شستشو یا توقف موقت آن از دکمه Start/ Pause استفاده می‌شود. در حالت مکث، پس از گذشت ۴ دقیقه لباسشویی به صورت خودکار خاموش خواهد شد. 
 •  با انتخاب دکمه Start/ Pause می توان شست و شو را آغاز و یا موقتا متوقف کرد، زمانی که لباسشویی روی حالت Pause قرار بگیرد و فعالیت انجام نشود، لباسشویی پس از 5 دقیقه به طور اتوماتیک خاموش می شود.
 • یکی از مزیت های کاربردی در این مدل از لباسشویی ال جی وجود گزینه شستشوی سریع یا Turbo Wash است. این برنامه از لحاظ کارای بسیار به برنامه Intensive 60 شبیه بوده و قادر به شستن لباس ها در کمتر از 60 دقیقه می باشد.  

حتما بخوانید: علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی و راه های رفع آن

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی در این مدل:

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
معنی کلمات روی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
 • 1. ولوم انتخاب برنامه های شستشو
 • 2. دکمه شروع/ توقف
 • 3. دکمه خشک کن یا چرخش و تخلیه
 • 4. دکمه آبکشی بهداشتی
 • 5. دکمه عملکرد شستشوی (حداکثر توان)
 • 6. دکمه یک بار آبکشی اضافی
 • 7. دکمه پیش شستشو یا خیساندن البسه
 • 8. دکمه ضد چروک
 • 9. دکمه قفل کودک
 • 10. دکمه روشن/ خاموش
 • 11. دکمه تاخیر زمانی

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی و نوع عملکرد آنها

همان گونه که پیش تر به آن اشاره شد، در کنار یادگیری معنی کلمات روی لباسشویی ال جی و آشنا شدن با انواع برنامه شستشوی لباسشویی ال جی، آشنایی با عملکرد دکمه های روی آن نیز حائز اهمیت است. این کلمات به صورت لاتین درج شده اند. به همین دلیل در این بخش معنی کلمات انگلیسی روی لباسشویی ال جی و همچنین آموزش عملکرد دکمه‌های لباسشویی ال جی را که در تمامی مدل‌ها این دستگاه یکسان است را بیان می کنیم.

دکمه تاخیر زمانی Delay

 • به کمک دکمه تاخیر زمانی Delay می توان برنامه شستشو را جوری تنظیم کرد که بعد از گذشت مدت زمان معین شده، دستگاه به شکلی کاملا اتوماتیک فرایند شستشو را آغاز نماید.برای استفاده از این دکمه ابتدا باید لباسشویی ال جی را روشن کرد. سپس برنامه دلخواه خود را جهت انجام شستشو انتخاب نمود. در مرحله بعدی باید کلید مورد نظر را فشار داده و زمان آن را تعیین کرد. لازم به ذکر است که دکمه تاخیر زمانی، با عناوینی مانند Delay End، Time Delay بر روی لباسشویی نشان داده می شود. البته گاهی هم آن را به شکل ساعت بر روی دستگاه نشان می دهند.

دکمه پیش شستشو (Pre Wash)

 •  از این دکمه باید زمانی استفاده کرد که البسه بسیار کثیف باشند. در این حالت قبل از شستشوی اصلی، ماشین لباسشویی اقدام به خیساندن کامل آن ها می کند. در این مواقع جاپودری لباسشویی باید پر شده باشد.برای استفاده از دکمه پیش شستشو (Pre Wash ) در قدم  اول باید ماشین لباسشویی را روشن کنید.سپس این دکمه را انتخاب کنید (در برخی مدل ها باید 3 ثانیه نگه دارید) تا مراحل پیش شستشو آغاز شود.

دکمه ضد چین و چروک (Crease Care)

 • هدف از تعبیه این دکمه در لباسشویی ال جی، جلوگیری از چروک شدن لباس ها حین شستشو است. کاربران این مدل دستگاه در صورت تمایل برای استفاده از این دکمه می توانند اول لباسشویی را روشن کرده و بعد از انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی دکمه ضد چروک (Crease Care) را انتخاب نمایند و دکمه شروع را بزنید.در بعضی از مدل های لباسشویی ال جی این دکمه را باید 3 الی 5 ثانیه نگه دارید.

دکمه شستشوی بهداشتی (Medic Rinse)

 • کلید Medic Rinse در میان خانم های حساس و وسواس بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در حقیقت این دکمه را جهت پاکیزه نمودن هر چه بیشتر لباس ها در حین آبکشی تعبیه کرده اند.باید این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است از فشار دادن این دکمه حین استفاده از برنامه های ذیل خودداری کرد.Wool، Delicate، Sports Wear، Duvet، Intensive 60 ،Quick 30

دکمه شستشو با حداکثر توان (Intensive)

 • دکمه Intensive نشان دهنده دکمه شستشو با حداکثر توان است. از این دکمه در زمان شستشوی مقدار زیادی لباس با میزان آلودگی بالا استفاده می شود. در واقع انتخاب این دکمه باعث می شود تاثیر شستشو بیشتر شود.زمانی که شما این دکمه را انتخاب می کنید مدت زمان شستشو برای برنامه انتخابی شما بیشتر می شود.

دکمه انتخاب دما (Temp)

 • با فشار دادن این دکمه می توان دمای فرآیندهای شستشو و خشک کن را در برنامه انتخابی معین کرد.نحوه استفاده از این دکمه به این صورت است که باید آن را تا زمان انتخاب دمای مورد نظر و روشن شدن چراغ همان دما فشار داد.

دکمه چرخش یا آبگیری (Spin)

 • با بکارگیری این دکمه می توان دور چرخش لباسشویی را برای برنامه‌های مختلف جهت آبگیری و خشک کردن تعیین نمود.روش کار به این صورت است که باید کلید Spin را به صورت مداوم زده تا به چرخش دور بر دقیقه که مد نظر خودمان است برسد. سپس با انتخاب دکمه شروع فرایند آبگیری را مطابق میل خود تنظیم کرد. علاوه بر آن در صورتی که دستگاه را بر روی حالت بدون چرخش یا No Spin تنظیم کرده باشیم، لباسشویی اندکی چرخیده و سریعا تخلیه آب را انجام می دهد.

دکمه آبکشی اضافی (+Rinse)

 • با استفاده از این دکمه می توان یک بار فرایند آبکشی لباس ها را افزایش داد، به همین منظور لازم است دکمه +Rinse را به مدت 3 الی 5 ثانیه فشار داد تا مراحل آبکشی یک بار افزایش یابد.

دکمه افزودن البسه (Add Item)

 • این دکمه برای استفاده در مواقعی تعبیه شده که کاربر فراموش کرده باشد تمامی لباس ها را درون ماشین لباسشویی قرار دهد و یا بخواهد یک تکه از لباس های درون ماشین را بیرون بیاورد.در این حالت می توان دکمه افزودن لباس یا Add Item را فشار داد و لباس‌ها را کم یا زیاد کرد. سپس دکمه شروع/ مکث را فشار داده تا دستگاه مجددا شروع بکار نماید.

دکمه برنامه دلخواه (Favorite program)

 • در لیست معنی کلمات روی لباسشویی ال جی حتما واژه لاتین دکمه برنامه دلخواه (Favorite program) را مشاهده خواهید کرد. جهت انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی توسط کاربر و ذخیره آن برای همیشه مورد استفاده قرار می گیرد. با انتخاب این دکمه می توان یکبار برای همیشه برنامه مورد نظر خود را در دستگاه انتخاب کرده و سپس آن را ذخیره نمود. به این ترتیب لباسشویی همیشه از یک برنامه مشخص برای شستشوی لباس ها استفاده می کند.لباسشویی خود را روشن کرده و برنامه شستشوی دلخواه (دما، نحوه شستن،دفعات آبکشی و …) را انتخاب کنید، حالا کافی است دکمه Favorite را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا تنظیمات مورد نظر شما در دستگاه ذخیره شود. برای استفاده دوباره از این برنامه لازم است بعد از روشن شدن لباسشویی دکمه Favorite را انتخاب کرده و دکمه استارت را بزنید.
برنامه شستشویی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
برنامه شستشویی لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس

دکمه های ترکیبی ماشین لباسشویی ال جی

 برنامه مخصوص شستشوی دیگ (Tub Clean)

برنامه شستشوی دیگ یکی از قابلیت های ماشین لباسشویی ال جی و از برنامه های هیجان انگیز و بسیار کاربردی می باشد که در لباسشویی ال جی تعبیه شده است. Tub Clean برنامه ویژه‌ ای تحت عنوان برنامه شستشوی دیگ است. با استفاده از این برنامه و تنظیم ماشین بر روی آن می توان داخل دیگ لباسشویی را از هر گونه آلودگی و چرک پاک کرد. در این برنامه از میزان بالایی آب با دمای بالا و سرعت چرخش بالا استفاده می شود. به این ترتیب تمامی نقاط داخلی دیگ لباسشویی به صورت کاملا اصولی تمیز خواهد شد. روش انجام کار به شرح زیر است:

 • در ابتدا دیگ لباسشویی را کاملا خالی کرده و درب آن را ببندید.
 • سپس محفظه جا پودری را با استفاده از پودرهای مخصوص (ضد رسوب، تمیز کننده) پر کنید.
 • ماشین لباسشویی را روشن کنید
 • سپس دکمه یا دکمه های شستشویی دیگ یا Tub Clean را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.
 • در این زمان عبارت tcl روی نمایشگر لباسشویی شما ظاهر می شود.
 • دکمه شروع/ مکث (Start/Pause) را فشار دهید تا عملیات شستشو آغاز شود.
 • و در آخر پس از پایان یافتن فرآیند شستشوی دیگ درب لباسشویی را باز بگذارید که داخل دیگ کاملا خشک شود.

قابلیت قفل کودک (Child Lock)

قفل کودک یکی از قابلیت های بارز لباسشویی ال جی است که با کلمه Child Lock نمایش داده می شود. در حین یادگیری معنی کلمات روی لباسشویی ال جی بهتر است به معنی کلمه Child Lock نیز توجه شود. زیرا با استفاده از آن می توان تمامی دکمه‌های لباسشویی ال جی بجز دکمه روشن/خاموش را از کار انداخت. به این ترتیب و در صورت دستکاری دستگاه توسط کودک هیچ تغییری در برنامه های تنظیم شده آن ایجاد نخواهد شد.

 

حتما بخوانید: رفع ارور CL در لباسشویی ال جی (فعال و غیر فعال کردن قفل کودک)

جمع بندی

در متن فوق به معنی کلمات روی لباسشویی ال جی و برنامه شستشوی لباسشویی ال جی پرداختیم. سپس به صورت مجزا هر واژه را مورد بررسی قرار داده و کاربرد هر یک را نیز شرح دادیم. به این ترتیب موفق به جمع آوری و تحریر یک متن کامل در خصوص معنی کلمات انگلیسی روی لباسشویی ال جی شدیم. خبر خوب در این باره آن است که به دلیل شباهت بالای لغات و کلمه ها بر روی مدل های مختلف لباسشویی ال جی، این مطلب جهت استفاده و آموزش برای تمامی مدل های این نوع دستگاه مناسب می باشد.

www.lg.com

 

سوالات متداول

Loader image

دکمه pre wash به معنی پیش شستشو می باشد و زمانی استفاده می شود که لباس ها بیش از اندازه کثیف باشند.در این حالت لباسشویی قبل آغاز سیکل شستشو  اقدام به خیساندن آنها می کند.برای استفاده از آن کافیست بعد از روشن شدن دستگاه دکمه pre wash (در بعضی مدل ها تا 3 ثانیه) را فشار دهید تا عملیات پیش شستشو انجام شود.

 

در برخی از مدل های لباسشویی ال جی برنامه خشک کن (Spin) به صورت تنها در ولوم برنامه های شستشو وجود ندارد و اکثر افراد از دکمه Rinse+Spin برای خشک کردن استفاده می کنند که بسیار زمانبر و به صرفه نیست. برای استفاده از برنامه خشک کن تنها کافیست لباسشویی را روشن کرده و بدون آنکه ولوم برنامه ها را تغییر دهید، دکمه Spin را انتخاب کرده و سپس دکمه استارت را فشار دهید تا فرآیند خشک کردن آغاز شود.به یاد داشته باشید که بار هر بار زدن دکمه Spin دور خشک کن و زمان آن تغییر می کند، برای مثال اگر شما دور خشک کن را روی 800 دور در دقیقه قرار دهید بعد دکمه استارت را بزنید دستگاه به مدت 10 دقیقه شروع به خشک کردن لباس ها می کند.

دکمه Medic Rinse به معنی شستشوی بهداشتی بوده و برای تمیزی بیشتر در زمان آبکشی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 14 میانگین: 4.7]
امیرحسین رضایی
امیرحسین رضایی

خیلی حرفه ای منصف بودن وسریع هم پاسخگو بودن

12 مرداد 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنونم

  12 مرداد 1402

رضا نامداری
رضا نامداری

واقعا اطلاعات خوب و کاربردی بود متشکرم

17 دی 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون از شما

  17 دی 1402

سولینا
سولینا

ممنون از شما.خیلی کاربردی بود

5 اردیبهشت 1403

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنونم

  7 اردیبهشت 1403

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما