arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی چیست؟

25 مرداد 1401

ماشین لباسشویی

0 نظر

علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی چیست؟

چرا علیرغم استفاده درست گاهی اوقات این اتفاق رخ می‌دهد؟ بسیاری از افراد به محض مشاهده این مشکل دچار نگرانی می‌شوند و تصور می‌کنند مشکل بسیار جدی برای آب ماشین لباسشویی ایجاد شده است. برای شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی از آب گرم و سرد استفاده می‌شود. گاهی اوقات به دلایل گوناگونی آب گرم نمی‌شود. در این گونه مواقع نگران نباشید همراه ما باشید تا با انواع علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی آشنا شوید.

بررسی مهمترین علل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی

سری جدید ماشین لباسشویی‌ های ال جی در صورت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی با یک اعلان به شما اطلاع می‌ دهد که آب گرم نشده است. اما ماشین‌ های قدیمی به هیچ عنوان نشان نمی‌ دهند که آب گرم نشده و شما باید از روش‌ های دیگری مانند کمک از سرویس کاران و یا بررسی ظاهر لباس از لحاظ تمیزی به گرم نشدن آب پی ببرید. به همین دلیل با صرف هزینه بیشتر بهتر است از سری جدید ماشین لباسشویی ال جی خریداری نمایید. مهمترین این علل شامل موارد زیر است:

حتما بخوانید: رفع برق گرفتگی ماشین لباسشویی

⦁ از کار افتادن هیتر یا المنت

هیتر از مهمترین اجزای ماشین لباسشویی است که هر میزان شما درجه آب ماشین لباسشویی را تنظیم نمائید، آب را برای شما گرم می‌کند. این قطعه اگر از کار بیفتد دیگر آب ماشین لباسشویی به درستی گرم نخواهد شد. برای آگاهی از خرابی المنت حتماً باید با سرویس کاران با تجربه تماس حاصل نمائید. در صورت داشتن کمی تجربه در این زمینه برای تست خرابی می‌ توانید از اهم متر استفاده نمائید. مقاومت 20 تا 50 به شما نشان می‌ دهد که المنت به نحوه صحیح کار می‌کند در غیر این صورت خراب است.

علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی/ کارآمد سرویس
علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی/ کارآمد سرویس

⦁ از کار افتادن و خرابی سنسور یا ترموستات

مهمترین کاربرد ترموستات تثبیت وضعیت است. به محض گرم شدن آب ماشین لباسشویی این قطعه دمای آب ماشین لباسشویی را به برد اعلام می‌کند. در صورت قطع هرگونه سیم و یا خرابی آن ماشین دیگر آب ماشین لباسشویی را مانند قبل گرم نمی‌ کند. برای تشخیص این نوع از خرابی حتماً باید ماشین لباسشویی توسط افراد متخصص بررسی گردد.

⦁ تایمر عاملی مهم در گرم نشدن آب

تشخیص خرابی تایمر بسیار ساده است. اگر آب ماشین لباسشویی شما فقط در هنگام تنظیم برای بعضی از برنامه‌ ها گرم نمی‌ شود حتماً تایمر ایراد دارد. خبر خوش اینکه تایمرها در بسیاری از مواقع قابل تعمیر هستند.
برای عملکرد صحیح المنت، تایمر باید به درستی فعالیت نماید. در حقیقت اگر بخواهیم توضیح دقیق‌ تری درباره تایمر بدهیم تایمرها برای تعیین زمان شست و شو انواع مختلف لباس استفاده می‌شوند. هر نوع از لباس برای جلوگیری از آسیب به آن زمان مشخصی برای شستشو نیاز دارد. حتماً برای بررسی وضعیت تایمر از کارشناسان متخصص و با تجربه کمک بگیرید.

⦁ هیدروستات عاملی مهم در گرم نشدن آب لباسشویی

به زبان ساده هیدروستات میزان آب ورودی به ماشین را تنظیم می‌کند. هر ماشین لباسشویی تنظیمات مخصوص به خود را دارد به همین دلیل افراد با تجربه و متخصص باید آن را بررسی نمایند.

علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

⦁ مسدود شدن شلنگ ورودی به علل مختلف

شلنگ ورودی می‌تواند به دلایل مختلفی مانند رسوبات،موها، پرزها و… دچار جرم شود. از طرفی بعضی از شلنگ‌ ها بعد از مدتی فرسوده می‌شوند و باید تعویض شوند. حتماً شما هم شاهد خم شدن و یا جمع شدن شلنگ ماشین لباسشویی و عدم انتقال آب ماشین لباسشویی توسط شلنگ هستید. این یکی از مهم‌ ترین دلایل عدم انتقال آب گرم به ماشین لباسشویی است. بررسی شلنگ باید توسط افراد با تجربه انجام شود زیرا ممکن است در صورت بررسی اشتباه و آسیب به شلنگ، مجبور به تعویض آن شوید. سرویس کاران با بررسی مسیر ورودی شلنگ از لحاظ جرم و رسوبات و همچنین کنترل وضعیت شلنگ از لحاظ آسیب‌ های وارد به آن در کوتاه‌ ترین زمان ممکن مشکلات ماشین لباسشویی شما را برطرف می‌کنند.

⦁ خراب شدن شیر برقی آب ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین علت‌ های گرم نشدن آب لباسشویی ال جی عدم عملکرد درست شیر برقی است. شیر برقی و هیدروستات عملکرد مستقیم با یکدیگر دارند. زیرا هیدروستات به شیر فرمان قطع شدن می‌دهد.

تماس با نمایندگی و سرویس کاران متخصص برای رفع علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی

بهترین راهکار برای پیدا کردن علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی، تماس با نمایندگی و سرویس کاران است. کارشناسان با تجربه و متخصص شرکت ال جی در نهایت صبر و حوصله علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی شما را بررسی می‌کنند. پس از پیدا شدن ایراد در کمترین زمان ممکن آن را رفع می‌نمایند.
پس در صورت بروز این ایراد و یا سایر ایرادات دیگر می‌توانید با شرکت ال جی و نمایندگی آن تماس حاصل نمائید. تا هنگامی که ماشین شما دارای گارانتی باشد می‌توانید از خدمات رایگان استفاده نمایید. در صورت تمام شدن گارانتی نیز با هزینه‌ای بسیار مناسب سرویس کاران این شرکت نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی شما اقدام می‌کنند.

علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

پیشگیری از مواردی که علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی هستند.

برای پیشگیری از موانع و علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی می‌توان راهکارهای زیر را انجام داد. انجام این راهکارها به کاهش علل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی کمک زیادی می‌کند.

⦁ عدم استفاده متوالی از ماشین

برای استفاده از ماشین لباسشویی برنامه منظمی داشته باشید. شستشوی بیش از حد از مهم‌ترین علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی است. حتماً برای شستشو برنامه منظمی داشته باشید و حجم زیاد لباس را پشت سرهم با استفاده از ماشین نشویید. بین هر شستشو حداقل چند ساعت فاصله بدهید.

⦁ برطرف کردن جرم‌ها به طور منظم

شلنگ ماشین لباسشویی ممکن است به مرور زمان دچار جرم و رسوب شود. نه تنها شلنگ بلکه قسمت‌های دیگر ماشین نیز مانند شلنگ تخلیه نیز باید از هرنوع رسوب و جرم نیز پاکسازی شود. شرکت ال جی برای پاکسازی ماشین از رسوب و جرم، پودرها و محلول‌ های خاصی را طراحی کرده است که حتماً باید از همین جرمگیرها استفاده نمایید. سایر جرمگیر ها ممکن است به ماشین آسیب برساند.

⦁ بررسی فیلترهای ماشین لباسشویی

ممکن است فیلترهای ماشین لباسشویی در اثر لباس‌ هایی مانند جوراب و… مسدود شود. همچنین این امکان وجود دارد که در اثر ترکیبات موجود در آب ماشین لباسشویی دچار رسوب شود. پاکسازی این فیلترها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

کلام آخر

این روزها بسیاری از زنان خانه دار مانند مردان در بیرون از منزل مشغول کار هستند. شاید به همین دلیل فرصت زیادی برای انجام کارهای منزل مخصوصاً لباس شستن ندارند. وجود ماشین لباسشویی به همین دلیل در منزل از اهمیت زیادی برخوردار است. هر چه تجهیزات و امکانات یک ماشین لباسشویی بیشتر باشد قطعاً باعث کمتر شدن زحمت خانم‌ ها می‌شود. برند ال جی با سال‌ ها تجربه در زمینه تولید انواع لوازم خانگی بهترین مدل‌ های ماشین لباسشویی را با انواع امکانات به بازار عرضه کرده است. گاهی اوقات به دلایل مختلف آب ماشین لباسشویی گرم نمی‌شود. اما علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی چیست؟ دلایل مختلفی مانند خرابی المنت، شیر برقی، شلنگ و… باعث گرم نشدن آب ماشین لباسشویی می‌شود.بهتر است به محض مواجهه با هرگونه مشکل با سرویس کاران و کارشناسان شرکت فروشنده تماس بگیرید. کلیه محصولات این شرکت دارای گارانتی هستند. اگر مدت زمان گارانتی تمام نشده باشد ماشین شما به صورت رایگان بررسی و تعمیر می‌شود. در صورت تمام شدن گارانتی باز هم ماشین شما با هزینه‌ ای بسیار کم و توسط با تجربه‌ ترین متخصصان تعمیر لوازم خانگی بررسی می‌شود. انجام کار توسط افراد بی‌ تجربه و غیر متخصص نه تنها باعث افزایش هزینه‌ های شما می‌شود، بلکه ممکن است تعمیر به صورت اصولی نیز انجام نشود.

منبع این مقاله

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 5]

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما