arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

5 مرداد 1401

ماشین لباسشویی

10 نظر

آیا شما تا کنون از خود پرسیده اید که مهم ترین علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟ بی شک دلایل مختلفی را می توان برای روشن نشدن لباسشویی ال جی یا کار نکردن این دستگاه ارائه کرد. هر کدام از این دلایل بر روی یک قسمت خاص از دستگاه شما تمرکز دارند. به عنوان مثال، خرابی مدار های داخلی، خراب مدار های برقی خانه یا خرابی سیستم های مختلف خانه از جمله مهم ترین موارد مربوط به علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی هستند. البته که پروسه عیب یابی شاید کمی پیچیده باشد. امروز ما در مورد مشکلات ماشین لباسشویی ال جی صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه شوید.

علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

چرا بررسی علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی اهمیت زیادی دارد؟

قبل از هر چیز بیایید تا به یک سوال ساده پاسخ دهیم: چرا علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی اهمیت زیادی دارد؟ خرابی ماشین لباسشویی یک مسئله پر اهمیت در دنیای امروزی ما به حساب می آید. شاید تا چند سال قبل عیب یابی ماشین لباسشویی برای افراد زیادی اهمیت خاصی نداشت. آنها خیلی راحت ماشین لباسشویی خراب خود را عوض می کردند. ولی امروزه با ایجاد یک سری شرایط اقتصادی خاص در ایران، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی به یک مسئله پر اهمیت تبدیل شده است. با درصد تورمی که در ایران مشاهده می شود تعویض ماشین لباسشویی یک مسئله پر هزینه و پر دردسر به حساب خواهد آمد.

حتما بخوانید: علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار

در نتیجه، اگر شما هم با مشکلاتی همچون روشن نشدن لباسشویی ال جی مواجه هستید، در ابتدا باید عیب یابی را خودتان به صورت دستی انجام دهید. در اکثر مواقع اشتباه های رایجی که کاربران با آن مواجه می شوند علت خرابی می باشد. چرا که شرکت ال جی بر روی کیفیت محصولاتش حساس بوده و کیفیت نهایی آنها را کنترل می کند. ولی اگر به هر دلیلی پروسه  عیب یابی به اتمام نرسید یا اینکه شما نتوانستید مشکل را رفع کنید، حتما باید با یک تیم متخصص تماس بگیرید. چرا که در این شرایط به احتمال زیاد مشکل مربوط به مدار های داخلی دستگاه می باشد. در ابتدا بیایید تا دو مشکل رایج و راه حل آنها را با هم مرور کنیم. این دو مشکل و دلایل ایجاد آنها اهمیت زیادی دارند.

علت نچرخیدن موتور ماشین لباسشویی ال جی

روشن شدن ماشین لباسشویی و نچرخیدن آن، یکی از اولین مباحثی است که کاربران با آن مواجه شده اند. علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی در این شرایط می تواند بسته به عوامل مختلفی داشته باشد. خرابی درب اولین دلیلی است که می توان برای این مشکل بررسی کرد. شما باید مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی شما خراب نشده و به راحتی و بدون مشکل بسته می شود. ال جی از یک سری مکانیزم های امنیتی استفاده می کند. این مکانیزم ها باعث می شوند تا در حالت باز بودن درب، ماشین لباسشویی کار نکند.

علت روشن نشدن لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
علت روشن نشدن لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

دومین دلیلی که می توان برای این مشکل ارائه کرد بالانس نبودن سطح ماشین لباسشویی است. شما نباید ماشین لباسشویی ال جی خود را در سطح شیب دار قرار دهید. بهتر است که آن را در یک موقعیت کاملا صاف قرار دهید و مطمئن شوید که سطح آن بالانس شده است. هنگامی که ماشین لباسشویی در یک سطح شیب دار شروع به کار کند، می تواند به خانه و محیط زندگی شما به صورت کامل آسیب وارد نماید.

سومین دلیلی که می توان برای این مشکل مد نظر قرار داد مربوط به برد کنترل خراب می باشد. گاهی اوقات برد کنترل ماشین لباسشویی ال جی خراب می شود. این مورد هم یکی از رایج ترین موارد مربوط به علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی است. اگر برد کنترل ماشین لباسشویی شما با مشکل مواجه شده باشد، حتما باید از یک تیم حرفه ای و قوی در جهت رفع مشکلات آن استفاده کنید.

علت روشن نشدن لباسشویی ال جی

روشن نشدن لباسشویی ال جی هم دیگر مشکل آزار دهنده ای به حساب می آید که کاربران با آن مواجه شده اند. روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از خرابی اتصال ها و مدار های داخلی ماشین لباسشویی گرفته تا خرابی پریز برق. برای پیدا کردن دلیل خرابی ماشین لباسشویی خود در ابتدا شما باید اتصال ماشین لباسشویی به برق را بررسی کنید. مطمئن شوید که سیم ماشین لباسشویی به پریز برق متصل شده و از این نظر مشکلی وجود ندارد. شما می توانید با استفاده از فاز متر وضعیت پریز برق خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که پریز سالم است.

خاموش و روشن کردن مدار الکتریکی و فیوز خانه دومین راه حل این مشکل به حساب می آید. اگر پریز برق شما سالم بود، می توانید فیوز را برای 5 ثانیه خاموش کنید و سپس مجددا آن را روشن نمایید. اگر بر روی بدنه ماشین لباسشویی شما دکمه روشن و خاموش وجود دارد، می توانید آن دکمه را نیز فشار دهید. اگر هیچکدام از مراحل فوق پاسخگوی نیاز های شما نبودند و باز هم ماشین لباسشویی روشن نشد، بهتر است که دستگاه را به نزدیک ترین مرکز تعمیراتی منتقل کنید. در این شرایط سیستم های داخلی ماشین لباسشویی آسیب دیده و به بررسی فنی و تخصصی نیاز دارند.

کار نکردن لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس/کارآمد سرویس
کار نکردن لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس/کارآمد سرویس

مهم ترین علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی

حال که دو مشکل رایج ماشین لباسشویی ال جی را با هم بررسی کردیم، بیایید تا به سراغ دلایل کار نکردن این دستگاه برویم. به صورت کلی خرابی مدار های ماشین لباسشویی و اتصالات برقی ماشین لباسشویی به عنوان دو مورد از مهم ترین علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی شناخته می شوند. خرابی در مدار های داخلی می تواند نتایج نا مطلوبی را به همراه داشته باشد. البته، گاهی اوقات اتصالی و خرابی فقط بر روی سیم ماشین لباسشویی مشاهده می شود. برای حل این مشکل شما می توانید سیم را بررسی کنید و مطمئن شوید که خرابی یا زدگی بر روی آن مشاهده نمی شود. بررسی ولتاژ مورد نیاز دستگاه دیگر راه حل موجود در جلوی پای شما به حساب می آید. گاهی اوقات ولتاژ مورد نیاز ماشین لباسشویی بالا تر از ولتاژی است که شما در اختیار آن قرار داده اید.

خرابی کنترل پنل دیگر علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی است. اگر ماشین لباسشویی شما روشن می شود ولی یک کد ارور را نمایش می دهد، به احتمال زیاد شما با خرابی کنترل پنل مواجه شده اید. در این شرایط شما باید کل ماشین لباسشویی را ریست کنید. پروسه ریست کردن ماشین لباسشویی های ال جی بسته به مدل آنها متغیر است. شما می توانید از خدمات نمایندگی های مجاز استفاده کنید یا اینکه دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.

روشن نشدن لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
روشن نشدن لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

سخن آخر

همانطور که در مقاله امروز مشاهده کردید، بررسی علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که یک ماشین لباسشویی می تواند با مشکلات زیادی مواجه شود، بررسی همه آنها در یک مقاله غیر ممکن است. ما سعی کردیم تا مهم ترین مشکلات ماشین لباسشویی و راه حل آنها را برای شما بازگو کنیم. اگر با بررسی قسمت های ذکر شده مشکل شما حل نشد، بهتر است که از خدمات شرکت کارآمد سرویس ،مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی استفاده نمایید.

 

منبع این مقاله 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 4.7]
علی
علی

خیلی خوب بود ممنون

22 مرداد 1401

علی
علی

لطفا برای مدلهای دیگر لباسشویی ال جی هم مطلب بگذارید

22 مرداد 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  چشم حتما

  12 مهر 1401

علی
علی

کلی اطلاعات کسب کردیم

31 مرداد 1401

کیوان ساجدی
کیوان ساجدی

لباسشویی من 7 کیلوییه بعداز10 دقیقه گاهی بعداز20 دقیقه خاموش گاهی اصلا خاموش نمیشه لطفا راهنمایی کنید

22 آذر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  اگربه محافظ وصل کردید میتونه بخاطر اون باشه

  23 آذر 1401

محسن هستم
محسن هستم

باتشکر از لطفتون من یک لباسشویی ال جی گیر بکسی دارم که روشن میشه شروع به کار میکنه بعد از کمی چرخش گیر میکنه به چپ نمی چرخه بعد از چند دقیقه دل میزنه ممنون میشم راهنمایی کنید

20 شهریور 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام یک قطعه بنام تاخو درقسمت پشت گیربکس هست که خراب شده نیاز به تعويض دارد

  20 شهریور 1402

مقداد
مقداد

لباسشویی من ال جی ،روی تایم ۲۸و ۵۴اصلا دیگ نمیچرخید ،روی تایم بالا کار میکرد ،الان دیگه روی یکساعت هم کار نمیکنه و درجا میزنه واسه چی اینجوریه؟

16 بهمن 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  علت های متعددی دارد ممکن است ایراد از تخلیه آب باشد فیلتر را چک کنید چیزی در آن گیر نکرده باشد در غیر این صورت نیاز به بازدید دستگاه توسط کارشناس می باشد .

  16 بهمن 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما