arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

7 علت پاره شدن لباس در لباسشویی اسنوا را بشناسید

18 مرداد 1401

ماشین لباسشویی

16 نظر

7 علت پاره شدن لباس در لباسشویی اسنوا را بشناسید

گاهی اوقات بعد از شستن لباس هایمان در لباسشویی اسنوا، متوجه می شویم که لباس ها نخ کش شده، یا حتی دچار پارگی شده اند. اما علت پاره شدن لباس در لباسشویی اسنوا چیست؟ برای پاسخ به این سوال، باید هر علتی که موجب پارگی و آسیب به لباس هایتان می شود را بررسی کرده و آنها را برطرف کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا علت نخ کش شدن لباس در لباسشویی را با دلایل و راه حل های مختلف، مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی 7 علت پاره شدن لباس در لباسشویی اسنوا

نخ کش شدن لباس یا آسیب دیدن آن در ماشین لباسشویی، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ تفاوت زیادی هم ندارد که برند لباسشویی چه باشد. برای حل این مشکل می توانید عوامل زیر را بررسی کنید.

 1. انتخاب نادرست برنامه شست و شو در ماشین لباسشویی

برنامه های شست و شویی که در تمام ماشین لباسشویی ها تعبیه شده است، متناسب با جنس لباس می باشند. به طور مثال، شست و شوی لباس های پشمی و نخی با یکدیگر متفاوت است. برای شست و شوی هر نوع از این لباس ها، باید برنامه لباسشویی از نظر درجه حرارت آب، سرعت شست و شوی مدنظر، دور چرخش خشک کن و … تنظیم شود تا لباس ها دچار آسیب دیدگی نشوند.

بدین منظور، اگر لباس هایی که قصد شستن آنها را دارید، از یکدیگر جدا کرده و متناسب با جنس، آنها را تفکیک کنید دیگر مشکلاتی نظیر پاره شدن و نخ کش شدن کمتر پیش می آید. از این رو علت اولی که موجب آسیب دیدگی لباس ها می شود، عدم تنظیم برنامه مناسب برای هر جنس لباس می باشد. در صورتی که لباس های شما حساس یا ظریف هستند، باید از برنامه هایی همچون Hand Wash، wool و … استفاده کنید.

انتخاب نادرست برنامه ی شستشو در ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس
انتخاب نادرست برنامه ی شستشو در ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس
 1. علت پاره شدن لباس در لباسشویی اسنوا، پر شدن زیاد لباسشویی

زمانی که ماشین لباسشویی خود را زیادی از لباس پر می کنید، این موضوع باعث می شود تا لباس ها به خوبی شسته نشوند و به خاطر فشار وارده به آنها، دچار آسیب دیدگی شوند. از این رو بررسی کنید ظرفیت ماشین لباسشویی شما چقدر است، سپس کمی کمتر از ظرفیتی که دارد لباس درون آن قرار دهید. پس علت دیگری که می تواند باعث آسیب دیدگی لباسها شود، پر کردن بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی است.

 1. آسیب دیدن لباس به دلیل دور بالای خشک کن

هر کدام از لباسشویی ها برنامه های متفاوتی دارند. ممکن است روش شست و شو و خشک کردن آنها با هم فرق کند. بدین صورت که ممکن است در یک لباسشویی نیاز باید تا شما دور خشک کن را تنظیم کنید و در یک لباسشویی دیگر این تنظیمات به صورت پیشفرض اعمال شده باشد. این تنظیمات زمانی به کارتان می آید که می خواهید لباس های مختلفی همچون لباس های حساس را درون لباسشویی قرار دهید. بدین صورت می توانید تنظیمات دور خشک کن ماشین را روی متوسط قرار دهید تا لباس آسیب نبیند.

اگر دور خشک کن ماشین لباسشویی شما بالا باشد، ممکن است لباس های شما دچار آسیب دیدگی شوند. تنظیمات مناسب برای دور خشک کن،  بین 800 تا 1000 است.

حتما بخوانید: راهنمایی تعمیر لباسشویی اسنوا

 1. وجود اجسام تیز در میان لباس ها

بعضی از لباس ها روی خود زیپ، نگین، کمربند، زیورآلات و … دارند که اگر با این وسایل آنها را درون لباسشویی بیندازید امکان آسیب دیدن سایر لباس ها وجود دارد. برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنید، می توانید لباس هایی که دکمه دارند را پشت و رو کنید، زیپ لباس ها را ببندید و زیورآلات اضافی را در بیاورید، بعد از آن وارد لباسشویی با دور مناسب کنید.

 1. تاثیر کم بودن بیش از حد لباس در سوراخ شدن آنها

ممکن است فکر کنید که اگر حجم بسیار کمی لباس را در لباسشویی بیاندازید، ماشین فشار کمتری را تحمل کرده و لباس ها بهتر شسته می شوند. در صورتی که این فکر کاملا نادرست است. اگر لباسشویی با حجم بسیار کمی کار کند، کمک فنرهای ماشین تحت فشار قرار می گیرند و الیاف لباس دچار آسیب دیدگی می شوند. از این رو باید تعداد لباس ها اندازه باشند.

علت پاره شدن لباس در لباسشوییاسنوا /کارآمد سرویس
علت پاره شدن لباس در لباسشویی اسنوا /کارآمد سرویس
 1. علت پاره شدن لباس در لباسشویی اسنوا؛ استفاده از سفیدکننده بین لباس ها

زمانی که می خواهید از سفیدکننده استفاده کنید، هرگز آن را پیش از رقیق شدن با آب درون ماشین لباسشویی نریزید. زمانی که سفیدکننده به صورت غلیظ با الیاف لباس برخورد داشته باشد، موجب تغییر رنگ و پوسیده شدن الیاف لباس می شود و در نهایت ممکن است لباس ها دچار پارگی شوند. برای اینکه از این اتفاق پیشگیری کنید، مایع سفیدکننده را درون محفظه مخصوص شوینده لباسشویی بریزید. این کار موجب می شود تا مایع با آب رقیق شود و لباس ها آسیب کمتری ببینند.

 1. بررسی کردن کشو و کمد لباس پیش از شستشو

ممکن است علت این پارگی از موارد بالا نباشد! از این رو اگر بعد از بررسی تمام موارد به این نتیجه رسیدید که مشکل از آنها نیست، حال وقت آن است که کشو و کمد لباس های خودتان را مورد بررسی قرار دهید گاهی ممکن است لباس هایتان به دلیل انباشته شدن یا وجود حشرات در میان آنها، مورد پارگی یا سوراخ شدن قرار بگیرند. از این رو حتما این مورد را هم چک کنید تا مطمئن شوید علت پارگی لباس ها از لباسشویی نیست.

علت نخ کش شدن لباس در ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس
علت نخ کش شدن لباس در ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس

علت نخ کش شدن لباس در لباسشویی؛ نکات مهم برای جلوگیری از آنها

برای اینکه از پاره شدن یا آسیب دیدن لباس های خود جلوگیری کنید، باید نکاتی که در ادامه ذکر می شوند را رعایت نمایید.

 • در لباسشویی، شوینده و سفیدکننده را به اندازه لازم مورد استفاده قرار دهید.
 • زمانی که در مرحله دوم آبکشی هستید، یک لیوان سرکه سفید درون جایگاه لباسشویی بریزید، تا هرآنچه که از شوینده مانده است شسته شود. این کار در مدت زمان، از پوسیده شدن لباس جلوگیری می کند.
 • ماشین لباسشویی خود را به اعتدال پر کنید.
 • لباس هایتان را بیشتر از دو بار در روز نشویید.
 • همیشه برای ماشین، از دور متوسط استفاده کنید.
 • پودر لباسشویی را هرگز میان لباس ها نریزید. زیرا زمانی که پودر میان لباس ها ریخته شود، به طور کافی حل نمی شود و در بین لباس ها باقی می ماند. همین مورد باعث می شود تا در مدت زمان، لباس هایتان دچار پوسیدگی شوند.
 • درجه دمای آب لباسشویی را، نسبت به مقدار کثیفی و جنسیت لباس انتخاب نمایید.
 • ماشین را بعد از یک مدت، با استفاده از محلول سرکه سفید و جوش شیرین، شسته و ضدعفونی کنید تا باکتری های موجود در آنها از بین بروند.
 • اگر لباس هایتان دچار پارگی شدند، درون لباسشویی خود را با چراغ قوه چک کنید! ممکن است علت پارگی لباس ها، جسم نوک تیزی باشد که میان محفظه لباسشویی گیر کرده است.
پاره شدن لباس در لباسشویی/کارآمد سرویس
پاره شدن لباس در لباسشویی/کارآمد سرویس

کلام آخر

زمانی که متوجه شدید بعد از شست و شوی لباس ها در ماشین لباسشویی، لباس ها دچار پوسیدگی می شوند، 7 مورد بالا را بررسی کنید. معمولا بعد از بررسی این موارد دیگر مشکلات مربوط به پوسیدگی لباس حل می شوند. در صورتی که این مشکلات با موارد بالا رفع نشد، ممکن است لباسشویی شما دچار مشکل فنی شده باشد. در این صورت میتوانید از تیم متخصص کارآمد سرویس کمک بگیرید.

در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی علت پاره شدن لباس در لباسشویی اسنوا و علت نخ کش شدن لباس در لباسشویی بپردازیم و عواملی که در این زمینه دخیل هستند را برای شما بررسی کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.9]
حسین نوری
حسین نوری

بسیار عالی و پسندبود

30 مهر 1401

رضا میرابادی
رضا میرابادی

سلام بسیار عالی وکاربردی بود

2 آبان 1401

مه لقا رجبی
مه لقا رجبی

منم راضی نیستم چون خیلی صدا داره از هرکسی سوال کردم راضی نبود

3 آبان 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام علت پاره شدن لباس میتونه ازیقه شورهایاتیزشدن بعضی ازسوراخهای داخل سبدباشه شمامیتونیدبادست کشیدن داخل سبدآن رابیابید

  8 آبان 1401

مهین
مهین

خیلی ممنونم از مطالبتون عالی بود استفاده کردم

11 آبان 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون ازشما

  15 آبان 1401

بهروز
بهروز

سلام اگر تصمیم دارید یک محصول پر طرفدار داخلی رو خراب کنید امرش جداست من حدود بیست سال لباسشویی حایر که محصول همین شرکته داشتم یک سال هم هست جدیدش رو خریدم نه یک دفعه پاره شدن دیدم نه صدای زیاد

7 دی 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام دوست عزیز خرابی دستگاه درهربرندمعتبر ممکن است اتفاق بیفتد ما قصد تخریب هیچ برندی را نداریم علت پارگی لباسها ممکنه از گیر کردن جسم خارجی باشد

  7 دی 1401

س‌فتحی
س‌فتحی

درست‌استفاده‌کردن‌ ازدستگاه‌مهم است

8 دی 1401

Hesam
Hesam

معلوم نیست موضوع پارگی لباس هست یا مارک اسنوا؟؟؟؟ تخریب اسنوا😂😂

8 دی 1401

فرشاد
فرشاد

اگر راست میگید -لوازم خانگی خارجی وارد کنید-ببینید کسی اسنوا میخره

9 دی 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  اسنوا یک برند کره ای است که کلیه محصولاتش از شرکت دوو میباشد

  17 دی 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  دوست عزیز ما مرکز خدمات وتعمیرات هستیم فروشنده لوازم خانگی نیستیم

  18 دی 1401

ریحانه بابایی
ریحانه بابایی

من از برند اسنوا تلویزیون و لباسشویی خریدم کاملا راضی ام هیچ مشکلی پیش نیومده تلویزیون ک عالی لباسشویی هم بیصدا و با کیفیت

10 دی 1401

زهرا
زهرا

سلام و وقت بخیر متاسفانه لباسشویی اسنوای من بیشتر مواقع لباسها را پاره میکنه یعنی بچه‌ها خیلی ناراحت مینشینند پای لباسشویی که دوباره شلوارهاشون را شلوارک و پیراهنهاشون را آستین کوتاه تحویل نده😢😢😢😢

22 بهمن 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  دلیل پاره شدن لباسها یا جسم خارجی مثل فنر لباسای زنانه یا از لباسهای زیپ دار که موقع چرخش باعث سایش میشوند ویا از یقه شورهاو لاستیک دوردرب ماشین میتونه باشه درهرصورت باید بررسی شود

  23 بهمن 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما