arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ چیست؟

4 مرداد 1401

ماشین لباسشویی

5 نظر

علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ

انسان برای اینکه کیفیت زندگی خود را بالا ببرد همواره از لوازم مختلفی استفاده می‌کند که یکی از ضروری ترین آن‌ها ماشین لباسشویی است. در میان ماشین‌های لباسشویی مختلفی که در بازار وجود دارند، سامسونگ توانسته محبوبیت بیشتری بین مردم به دست آورد. طبیعتاً تولیدات این برند نیز ممکن است بر اثر عوامل مختلف دچار مشکلاتی شوند. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که در این محصولات دیده شده است و همیشه در مورد آن سوالاتی وجود دارد، علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ است. البته این مشکل فقط در کشور ما دیده نشده است. در ایالات متحده آمریکا نیز اکثر تماس‌هایی که در مورد ماشین لباسشویی سامسونگ با پشتیبانی آن برقرار می‌شود در مورد نشت آب است. دلایل مختلفی برای نشت آب از این ماشین‌های لباسشویی وجود دارد. در ادامه قصد داریم مهمترین دلایل این اتفاق را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

شاید شل شدن شلنگ علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ باشد!!

شاید علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ به شلنگ این ماشین ارتباط داشته باشد. افرادی که قبلاً درگیر رفع مشکلات واشر ماشین لباسشویی بوده‌اند، قطعاً از اهمیت یک شلنگ تخلیه خوب آگاهی کامل دارند. در صورتی که واشر ماشین شما به طور مستقیم با دیوار اتصال داشته باشد، باید یک لوله زهکشی به پشت آن وصل شده باشد. سر دیگر لوله نیز به سینک یا محفظه وصل می‌شود که باید دارای یک گیره نیز باشد. در این شرایط هر گونه مشکلی که در واشر ایجاد شود با جدا کردن لوله‌ها به راحتی قابل حل است.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی شما باید به راحتی به لوله تخلیه وصل شود. اگر اتصال به خوبی برقرار شده باشد این اطمینان به وجود می‌آید که تخلیه آب با بالاترین سرعت ممکن انجام می‌شود. اما اگر نشت آب زمان استفاده از واشر اتفاق افتاد، بهتر است بررسی کنید آیا واشر به درستی وصل شده است یا خیر. در چنین شرایطی می‌توانید برق و منبع آب را جدا کرده و نهایتاً شلنگ را نیز از اتصال جدا کنید. پس از این کار بهتر است آن را با دست محکمتر کرده و مجددا وصل کنید. اگر باز هم مشکل رفع نشد احتمالاً برای حل آن باید به سراغ یک لوله کش ماهر بروید.

شل شدن شلنگ تخلیه لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
شل شدن شلنگ تخلیه لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

بررسی درزگیر محفظه

یکی از دلایل دیگری که می‌تواند علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ باشد، ایراد درزگیر محفظه است. اگر ماشین لباسشویی شما در آخرین چرخه آب کشی شروع به نشتی می‌کند، احتمالا همین مشکل سبب نشتی شده است. درزگیر محفظه در ماشین لباسشویی تنها یک وظیفه دارد و آن هم جلوگیری از ریختن آب به بیرون از محفظه گیربکس است. برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید درزگیر را تعویض نمایید. برای این کار شما ابتدا باید به این قسمت از ماشین لباسشویی دسترسی پیدا کنید. تنها راه رسیدن به درزگیر، برداشتن محفظه و برگرداندن ماشین لباسشویی است. توجه داشته باشید که تعویض درزگیر محفظه به وسیله خودتان شاید در هزینه‌های شما صرفه جویی کند اما کاری به شدت وقت گیر و خسته کننده است.

گرفتگی فیلتر را بررسی کنید

یکی دیگر از مواردی که در بررسی علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ حتماً باید به آن توجه شود، احتمال گرفتگی فیلتر است. هنگام شستشوی لباس‌ها در ماشین، فیلتر وظیفه مقابله با پرز‌ها و موهایی را دارد که داخل ماشین می‌ریزند. هرچه زمان بگذرد، انباشتگی در برابر فیلتر بیشتر می‌شود. در چنین شرایطی ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نشده و نهایتاً با نشتی مواجه خواهد شد. در واقع آب از محفظه به شلنگ نمی‌رسد و در نهایت از زیر ماشین نشت می‌کند. برای اینکه فیلتر را پیدا کنید می‌توانید از دو مسیر اقدام کنید. معمولاً فیلتر‌ها در بالای همزن قرار می‌گیرند. در امتداد لبه بالایی قطعه استوانه ای بزرگ نیز می‌توانید آن را پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم همواره فیلتر را بررسی کرده و سعی کنید آن را تمیز نگه دارید تا جریان آب دچار اختلال نشود.

گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس
گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس

کوپلر هم می‌تواند علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ باشد

شاید علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ ، شکستگی کوپلر باشد. این قطعه وظیفه دارد در هنگام خرابی ماشین لباسشویی به عنوان راهی برای نجات ماشین آلات واقعی شکسته شود. حال اگر ماشین لباسشویی شما دچار نشتی از پایین شده است، امکان دارد این نشتی نتیجه شکستگی این قطعه باشد. البته این شکستگی یک شب اتفاق نمی‌افتد و اگر شما در طولانی مدت از ماشین لباسشویی استفاده کنید، این اتفاق رخ خواهد داد. البته این قطعه ارزان است و به راحتی می‌توانید آن را تهیه کرده و نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

احتمال خرابی از سمت پمپ تخلیه

گاهی اوقات پمپ تخلیه می‌تواند علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ باشد. دقت داشته باشید در ماشین‌های لباسشویی سه نوع پمپ تخلیه وجود دارد که عبارتند از پمپ برقی، درایو مستقیم و تسمه محور. ایراد در پمپ می‌تواند به دلیل شکسته شدن قطعات یا ورود زباله اتفاق بیفتد. وظیفه پمپ افزایش کارایی سیستم و حذف آب دستگاه می‌باشد. هرچه پمپ بیشتر مورد استفاده قرار گیرد به دلیل فرسودگی ممکن است ترک بخورد یا به سادگی آسیب ببیند. هر کدام از این اتفاقات می‌توانند مشکلات شدیدی در دستگاه شما به وجود آورند. اگر پمپ تخلیه شما دچار مشکل شد سریعاً باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به سیستم شما وارد شود.

  حتما بخوانید: معرفی مهم ترین ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ 

چگونه نشت آب از زیر ماشین لباسشویی را کنترل کنیم؟

همانگونه که بررسی کردیم دلایل مختلفی هستند که می‌توانند علت نشت آب از زیر لباسشویی باشند. اکنون می‌خواهیم چند راه حل برای مقابله با این مشکل خدمت شما بیان کنیم:

 • اگر مشاهده کردید کف لباسشویی شما درگیر نشتی شده در اولین حرکت یک کاغذ زیر ماشین قرار دهید تا بوسیله آن محل نشتی را پیدا کنید.
 • هر بخشی از کاغذ که بیشتر مرطوب شده باشد، نشانه این است که در آن قسمت احتمال نشتی وجود دارد. در صورتی که اطمینان حاصل کردید نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی به وجود آمده است، حتماً اتصالات این قسمت را تعویض کنید تا مشکلات دیگری به وجود نیاید.
 • کار دیگری که شما می‌توانید انجام دهید، بررسی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی است. لاستیک دور درب به هیچ وجه نباید دچار پوسیدگی شده باشد. در صورتی که هرگونه پوسیدگی در این قسمت از ماشین لباسشویی مشاهده کردید، سریعاً باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.
 • یکی دیگر از قسمت‌هایی که در ماشین لباسشویی در چنین شرایطی حتماً باید مورد بررسی قرار بگیرد، شلنگ ورودی آب است. اگر متوجه شدید که اتصال شلنگ ورودی از ماشین لباسشویی قطع شده یا خود شلنگ دچار ایراد گردیده است، سریعاً باید آن را تعویض کرده و یک شلنگ جدید جایگزین کنید.
نشتی آب از زیر لباسشویی/کارآمد سرویس
نشتی آب از زیر لباسشویی/کارآمد سرویس

جمع‌بندی

علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ یک پرسش رایج در مورد این محصول لوازم خانگی است. در این مطلب سعی کردیم رایج‎ترین دلایل این اتفاق را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم. همچنین اقداماتی که به شما کمک می‌کند جلوی نشتی را بگیرید خدمت شما بیان کردیم. این احتمال وجود دارد که با وجود توضیحاتی که خدمت شما ارائه کردیم، باز هم علت نشتی را متوجه نشوید. چرا که ایرادات دیگری هم ممکن است برای این اتفاق وجود داشته باشد. در صورتی که علت نشتی را متوجه نشدید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً با یک تعمیرکار ماشین لباسشویی ارتباط برقرار کنید. قطعاً یک تعمیرکار با تجربه و متخصص راحت‌تر می‌تواند مشکل را پیدا کرده و آن را رفع کند. به هیچ وجه تا قبل از رفع مشکل نشتی از ماشین لباسشویی خودتان استفاده نکنید و ایرادات بیشتر و جدیدتر به آن وارد نمایید.

کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4]
حسن
حسن

چقدر عالی بود

6 مرداد 1401

حسن
حسن

ارورهای لباسشویی سامسونگ خیلی خوب بود

6 مرداد 1401

مارال
مارال

عااااالی

11 مهر 1401

ظفرمند
ظفرمند

خیلی مطالب خوب وآموزنده بودن با کارآمد تماس گرفتم خیلی راهنمایی درستی کردن وعالی بودن

9 شهریور 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سپاسگزارم

  9 شهریور 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما