arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

22 تیر 1401

ماشین لباسشویی

0 نظر

حتما برای شما هم پیش آمده که در هنگام بیرون آوردن لباس های شسته از داخل ماشین لباسشویی، متوجه وجود لکه پودر لباسشویی بر روی آن ها شده اید. علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی بسیار زیاد است. برخی از این دلایل مربوط به اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی است. شما از طریق تماس با تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی، می توانید با راهنمایی آن ها مشکل را رفع کنید. گاهی اوقات هم با حضور این تکنسین ها در محل و بازدید از ماشین لباسشویی مشکل رفع خواهد شد. در برخی موارد استفاده نادرست از لباسشویی باعث بروز این مشکل است که به راحتی قابل رفع است. در ادامه سعی داریم علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی را بررسی کنیم و راهکارهایی را به شما ارائه دهیم تا دیگر با این مشکل مواجه نشوید.‌ تا پایان همراه ما باشید.

علت ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس
علت ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس

عملکرد نادرست المنت یکی از علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

وظیفه المنت تنظیم دمای آب مصرفی در فرآیند شستشو در لباسشویی است. هر گونه اختلال در عملکرد این قطعه باعث می شود که دمای آب به حد استاندارد نرسد و این عامل باعث می شود که حل شدن پودر لباسشویی در آب کاهش پیدا کند. همین عامل باعث ایجاد لکه ناشی از وجود پودر روی لباس ها می شود. برای تشخیص این نقص در عملکرد دستگاه، نیاز هست تا وضعیت دستگاه توسط تکنسین تعمیرات لوازم خانگی بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض این قطعه صورت بگیرد.

حتما بخوانید:علت تخلیه نکردن آب لباسشویی چیست

جریان کم آب ورودی به جاپودری

پودر لباسشویی بایستی از طریق شیر آب تعبیه شده در قسمت جاپودری با سرعت و فشار شسته شود و در مرحله شستشو به مخزن لباسشویی وارد شود. هر گونه خرابی در شیر ورودی آب باعث می شود تا به میزان کافی آب وارد لباسشویی نشود. این فشار کم آب قادر نیست تمام پودر را به موقع به مخزن برساند.‌ این عامل باعث می شود تا پودر روی لباس ها باقی بماند. برای جلوگیری از بروز این مشکل به کمک افراد متخصص بایستی برای تعویض این شیر ورودی آب اقدام کنید.

استفاده بیش از حد از پودر لباسشویی و مایع نرم کننده

تکنولوژی ساخت لباسشویی های جدید به گونه است که حداکثر کارایی را با حداقل میزان آب مصرفی داشته باشد. استفاده از پودر و مایع نرم کننده بیش از حد متعارف، نه تنها لباس ها را تمیز تر نمی کند بلکه منجر به ایجاد لکه ناشی از باقی ماندن پودر و مایع نرم کننده روی بافت لباس می شود و بایستی لباس ها مجدد شسته شوند. برای رفع این مشکل سعی کنید از پیمانه های مناسب برای ریختن پودر و مایع نرم کننده استفاده کنید.

 

از پیمانه های مناسب برای ریختن پودر و مایع نرم کننده استفاده کنید.
از پیمانه های مناسب برای ریختن پودر و مایع نرم کننده استفاده کنید.

بالا بودن درجه سختی آب علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

هر چه میزان املاح معدنی محلول در آب بیشتر باشد، درجه سختی آب هم بالاتر می رود. وقتی آب ورودی به ماشین لباسشویی درجه سختی بالایی داشته باشد در اثر واکنش های شیمیایی که رخ می دهد، لکه پودر لباسشویی روی لباس ها باقی می ماند. افزایش دما تا حدودی می تواند این مشکل را برطرف کند اما مراقب باشید که استفاده از دماهای بسیار بالا می تواند به بافت لباس ها صدمه بزند. همچنین وجود این املاح در آب، باعث ایجاد رسوب و جرم در داخل مخزن لباسشویی می شود که خود این رسوبات باعث ایجاد لکه روی لباس ها می شود. بنابراین در صورتی که آب مصرفی شما درجه سختی بالایی دارد، جرم گیری لباسشویی را در فواصل زمانی مشخص ( یک بار در ماه) انجام دهید.

استفاده از پودر لباسشویی بی کیفیت

استفاده از برندهای نامرغوب و بی کیفیت پودر لباسشویی می تواند علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی باشد. علاوه بر این استفاده از این پودرها باعث آسیب به دستگاه و کاهش طول عمر مفید آن می شود. علاوه براین استفاده از این پودرها باعث آسیب به الیاف لباس می شود و پس از شستشو لکه ایجاد می کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل در انتخاب پودر لباسشویی دقت کنید.

ریختن پودر لباسشویی در جای نادرست علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

در اکثر مدل های ماشین لباسشویی مخزن مربوط به شوینده ها دارای قسمت های مختلفی برای پودر و مایع نرم کننده است. اگر به اشتباه پودر لباسشویی در قسمت مربوط به مایع نرم کننده ریخته شود، پودر لباسشویی در آخرین مرحله شستشو روی لباس قرار می گیرد و باعث ایجاد لکه روی لباس ها می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را به دقت مطالعه کنید.

ریختن پودر لباسشویی در جای نامناسب باعث ایجاد لکه روی لباس ها می شود.
ریختن پودر لباسشویی در جای نامناسب باعث ایجاد لکه روی لباس ها می شود.

اختلال در عملکرد موتور لباسشویی علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

هر گونه اختلال در عملکرد این قسمت از دستگاه باعث می شود که تمامی فرآیندها شامل شستشو، آبکشی و خشک کردن به درستی صورت نگیرد. در این حالت پودر لباسشویی به خوبی در مرحله شستشو در آب حل نمی شود و یا اینکه باقی مانده پودر لباسشویی در مرحله آبکشی به طور کامل از روی لباس ها شسته نمی شود و در نهایت منجر به ایجاد لکه ناشی از پودر روی لباس ها می شود. تشخیص و رفع این مشکل توسط تکنسین تعمیرات لوازم خانگی صورت می گیرد.

پر کردن لباسشویی بدون توجه به ظرفیت آن علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

ماشین های لباسشویی با ظرفیت های مختلفی تولید می شود. شاید تصور کنید که شستن حجم زیادی از لباس ها در یک بار شستشو، باعث صرفه جویی در زمان و پول می شود. اما سخت در اشتباه هستید. ریختن لباس بیش از ظرفیتی که دستگاه برای آن طراحی شده است می تواند منجر به خرابی دستگاه شود. هم چنین در این حالت فرآیند شستشو و آبکشی به درستی صورت نمی گیرد و پودر روی لباس ها باقی می ماند.

 

پر کردن لباسشویی بیش از حد ظرفیت آن باعث خرابی دستگاه و ایجاد لکه روی لباس ها می شود.
پر کردن لباسشویی بیش از حد ظرفیت آن باعث خرابی دستگاه و ایجاد لکه روی لباس ها می شود.

 ریختن پودر لباسشویی در زمان نامناسب

اضافه کردن پودر لباسشویی در زمانی که دستگاه در حال کار است باعث می شود تا زمان کافی برای حل شدن پودر در آب وجود نداشته باشد. بنابراین ریختن پودر لباسشویی در زمان نامناسب می تواند علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی باشد. بهترین زمان اضافه کردن پودر، قبل از روشن کردن دستگاه می باشد تا فرصت کافی برای تکمیل فرآیند شستشو وجود داشته باشد.‌

گرفتگی فیلتر آب خروجی علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

پمپ آب خروجی دستگاه، وظیفه خارج کردن آب داخل مخزن را در پایان فرآیند شستشو بر عهده دارد.‌ زمانی که این پمپ آسیب می بیند یا فیلتر آن دچار گرفتگی می شود، فرآیند تخلیه به آهستگی صورت می گیرد. در این حالت پرزها و پودر لباسشویی روی لباس ها باقی می ماند و باعث ایجاد لکه روی لباس ها می شود. شما می توانید با استفاده از دفترچه راهنمای محصول، محل قرارگیری فیلتر را پیدا کنید و آن را تمیز کنید. اگر پمپ آب دچار مشکل شده باشد به کمک تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی، این قطعه تعمیر و یا تعویض می شود.

جمع بندی

در این مطلب علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی را مورد بررسی قرار دادیم. برای جلوگیری از بروز این مشکل سعی کنید تا تمام نکات مربوط به استفاده صحیح از ماشین لباسشویی را رعایت کنید‌‌ و در صورتی که مجدداً با این مشکل مواجه شدید با تکنسین تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما