arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت لرزش لباسشویی سامسونگ

24 تیر 1401

ماشین لباسشویی

1 نظر

اگر علت لرزش لباسشویی سامسونگ را به خوبی بدانید می توانید مشکل مورد نظر را به صورت اساسی برطرف کنید. علت لرزش لباسشویی سامسونگ معمولاً مربوط به تراز نبودن دستگاه، نامتعادل بودن بار، کمک فنر، فنرهای دیگ و همینطور تسمه های کاهش حرکت دیگ است. دقت کنید که هر یک از موارد یاد شده شرایط خاص خود را دارند و می توانند بسیار ایده آل ارزیابی شوند.

علت لرزش لباسشویی سامسونگ در یک نگاه

به طور کلی وقتی صحبت از علت لرزش لباسشویی سامسونگ می شود منظور لرزش های غیر عادی است. ماشین لباسشویی در زمان کار به خصوص در مرحله پایان کار، نیاز به قدرت بیشتری برای خشک کردن لباس ها دارد. در این شرایط دیده می شود که دستگاه دچار لرزش می شود. یعنی دستگاه از خود صدای ناهنجاری تولید می کند. لرزش و حرکت دستگاه به اطراف در زمان کار کردن به طور کلی نگران کننده خواهد بود. در بسیاری از مواقع این لرزش نیز به واسطه عدم استفاده درست از دستگاه و یا خرابی برخی از قطعات آن است. وجود نقص فنی در این دستگاه به طور کلی سبب بروز یک سری مشکلات می شود.

علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

تراز نبودن ماشین لباسشویی

در بررسی علت لرزش لباسشویی سامسونگ، یکی از موارد پر اهمیت تراز نبودن آن است. تراز نبودن سطح زمین سبب راه رفتن، تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی می شود. در صورتی که ماشین لباسشویی تراز نباشد این لرزش و تکان ها بیشتر هم می شود. در واقع تراز نبودن به سادگی قابل برطرف شدن است. برای تراز کردن ماشین لباسشویی می توان از تراز بنایی استفاده کرد. تخته های سه لا نیز گزینه خوبی برای تراز کردن دستگاه هستند. اگر ماشین لباسشویی را به تازگی خریداری کرده اید، در زمان نصب می بایست پیچ های ترنسلیت که در بخش پشتی قرار دارد را باز نمایید. باز نکردن این پیچ ها سبب لرزش شدید دستگاه می شود.

حتما بخوانید:علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

به پایه های ماشین لباسشویی دقت کنید!

ماشین لباسشویی را می توان روی سطح افقی زمین تنظیم کرد. پایه ها باید به درستی تنظیم شوند و این موضوع برای اکثر برندها یک فرآیند مشابه خواهد بود. یعنی تنها مربوط به برند سامسونگ نیست. ماشین لباسشویی دارای دو پایه در بخش جلوی ماشین است و مکانیزم تراز بندی همراه با یک قفل دارد. پس از تنظیم نیز، پایه ها حرکت نمی کنند. هر پایه می بایست در ارتفاع مناسبی تنظیم شود و پس از آن می بایست قفل فعال شود. دقت کنید که تنظیم پایه ها در ارتفاع مناسب و قفل کردن آن یکی از بهترین روش هایی است که اجازه می دهد تا دستگاه به درستی کار کند.

پایه های عقبی و جلویی در شرایط متفاوتی تنظیم می شوند. در واقع ممکن است که خودشان تنظیم شوند و یا بر اساس پایه های جلویی تنظیم صورت بگیرد. در این صورت نیاز است که دستگاه به سمت پایه های جلو خم شود و پایه های عقب نیز جابجا شوند. سپس لباسشویی روی زمین قرار می گیرد و پایه ها به شکل خودکار تنظیم خواهند شد. در نهایت دستگاه روی زمین گذاشته می شود و تنظیم به شکل خودکار صورت می گیرد. در صورتی که پایه ها دچار آسیب دیدگی باشند و یا بخشی از پایه ها شکسته شده باشند، می بایست از پایه های جدید و مناسب استفاده شود و یا تعویض پایه ها صورت بگیرد. همینطور پد ضد لرزش ماشین لباسشویی نیز وجود دارد که در زیر دستگاه قرار می گیرد.

عدم تعادل بار از مهمترین علت لرزش لباسشویی سامسونگ

اگر بخواهیم مهمترین علت لرزش لباسشویی سامسونگ را بررسی کنیم، عدم تعادل بار است. در صورتی که بار لباسشویی شما نامتعادل باشد نیاز است که لباس ها را یک بار دیگر به صورت یکنواخت و متعادل در داخل آن بچینید. حتی ممکن است که چندین بار مجبور باشید این کار را تکرار کنید. در واقع متعادل بودن بار ماشین لباسشویی بسیار پر اهمیت است. در صورتی که بیش از ظرفیت دستگاه، در آن لباس ریخته شود، تعادل دستگاه بهم می خورد. همیشه مقدار کمتری از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس بریزید، این روند سبب می شود که لباس ها آزادانه حرکت نمایند. دقت کنید که میزان ظرفیت ماشین لباسشویی در واقع بیان کننده مقدار لباسی است که به شکل خشک می تواند در داخل آن قرار بگیرد. این میزان بر حسب کیلوگرم اعلام می شود.

 

لرزش لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
لرزش لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

کمک فنر آسیب دیده علت لرزش لباسشویی سامسونگ

همه ماشین های لباسشویی درب از جلو برای کاهش حرکت دیگ لباسشویی از کمک فنر استفاده می کنند. کمک فنرها به فریم پایه و بیرون دیگ وصل هستند. برای دسترسی بهتر به کمک فنرها می بایست پنل عقبی یا جلویی را بردارید. در صورتی که کمک فنرها ضعیف باشند و یا دچار آسیب شده باشند، بارهای نامتعادل باعث می شوند که ماشین لباسشویی دچار حرکت شود و یا لرزش ایجاد شود. در این صورت در زمان فرآیند صدای ناهنجاری ایجاد می شود. در صورتی که مشکل لرزش برطرف نشود، به سایر بخش های دستگاه نیز آسیب وارد می شود.

از سوی دیگر می توان فنرهای دیگر را نیز بخش مهمی از علت لرزش لباسشویی سامسونگ در نظر گرفت. فنرهای دیگر ماشین لباسشویی سبب معلق نگه داشتن دیگ در بخش داخلی اتاقک دستگاه می شوند. این فنرها سبب جذب ارتعاشات و لرزش های سبد شستشو نیز می شوند. در صورتی که فنرها آسیب ببینند و یا دچار کش آمدگی شوند از هم جدا می شوند و سر و صدا و لرزش ایجاد می کنند. بهتر است که ماشین لباسشویی به واسطه کارشناس تعمیرکار فنی ارزیابی شود تا وضعیت فنرهای دیگر مشخص شود. فنرهای تعلیق می بایست به دقت بررسی شود. در صورت معیوب بودن شرایط تعویض فنرها نیز وجود دارد و این موضوع بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

 

 

تراز نبودن لباسشویی /کارآمد سرویس
تراز نبودن لباسشویی /کارآمد سرویس

تسمه ها باید چک شوند!

یکی از مهمترین علت لرزش لباسشویی سامسونگ، تسمه کاهش حرکت دیگ است. این موضوع بیشتر برای دستگاه هایی است که دارای درب از بالا هستند. در این صورت از تسمه کاهش حرکت دیگ برای زیرسازی دیگ در دوره چرخش استفاده می شود. چهار تسمه به بالای دیگ و هر سوی اتاقک وصل شده است. تسمه ها به صورت لاستیکی هستند و می توانند در زمان استفاده عادی از بین بروند. در صورتی که تسمه ها کش پیدا کنند و یا دچار آسیب دیدگی شوند، ممکن است که دیگر در طول فرایند چرخش با اتاقک تماس پیدا نماید. این موضوع سبب لرزش، حرکت یا صدای ضربه بلند می شود. در صورتی که به شکل مداوم از دستگاه لباسشویی استفاده می کنید و بیش از ظرفیت آن در ان لباس می ریزید، با این کار فشار زیادی به این تسمه ها وارد می شود و در نهایت سبب خراب شدن دستگاه می شود. این تسمه ها می بایست جایگزین شوند. پیشنهاد ما این است که هر 4 تسمه یکبار تعویض شود.

جمع بندی

پد دمپر، حلقه کمک فنر و پد پوششی دیگ از دیگر مواردی است که به عنوان علت لرزش لباسشویی سامسونگ شناخته می شود. در هر صورت تعمیرکار می بایست دقت لازم را روی قسمت های مختلف دستگاه داشته باشد و در نهایت در صورت نیاز قطعات مورد نظر را تعویض کند. خرید قطعه اورجینال سبب می شود که بتوانید محصول را برای مدت زمان طولانی تر بیمه کنید. در هر صورت برای بررسی علت لرزش لباسشویی سامسونگ نیاز به متخصص در این زمینه است تا هزینه های اضافی برای شما در نظر گرفته نشود. اینطور که لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی مشکل بسیاری از بانوان محسوب می شود پس کار را به کاردان بسپارید.

 

علت لرزش ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس
علت لرزش ماشین لباسشویی/کارآمد سرویس

 

کارآمد سرویس تعمیرات تخصص لوازم خانگی 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.3]
مسراد
مسراد

خیلی مفید

10 مهر 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما