arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن

28 مرداد 1401

ماشین لباسشویی

5 نظر

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن می تواند یکی از موضوعات چالش برانگیز برای افرادی باشد که از این وسیله کاربردی بهره می برند. به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که خشک کن ماشین های لباسشویی گاها دارای صدا هستند. اما هر زمان که صداهای فوق زیاد شوند، بسیار آزار دهنده خواهند بود. با این تفاسیر صدای خشک کن لباسشویی مساله ای است که باید حتما به آن توجه نمایید. این دست مشکلات و صدا ها اغلب توسط تعمیرکاران حرفه ای بررسی و رفع می شوند. اما در ادامه می توانید اطلاعات جامعی در این خصوص به دست آورید.

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن چیست؟

صدای خشک کن لباسشویی می تواند به دلایل متفاوتی رخ دهد. اما به صورت کلی آنها را در دو دسته تقسیم بندی می نمایند.

بررسی علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن/کارآمد سرویس
بررسی علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن/کارآمد سرویس
 • دسته اول: زمانی که شما نکات مربوط به استفاده از ماشین لباسشویی را رعایت نکنید، ممکن است صدای خشک کن لباسشویی را بشنوید. از جمله این موارد می توان به حجم بالای لباس ها و نشستن برخی لباس های خاص اشاره نمود.
 • دسته دوم: در دسته دوم مشکلات فنی و سخت افزاری موجب می شوند تا صدای خشک کن لباسشویی آزار دهنده باشد. مشکلات پمپ ماشین لباسشویی، پاره شدن تسمه، خرابی پایه ها، مشکلات فنر و … از این دست هستند.

در این مقاله مشکلات زیر که جزو مهمترین موارد در بحث علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن به شمار می روند، پرداخته می شود. لذا توصیه می شود برای نگهداری از ماشین لباسشویی خود مقاله زیر را از دست ندهید.

حتما بخوانید: علت گرم نشدن آب لباسشویی ال جی چیست؟

حجم بالای لباس:

از دیگر گزینه هایی که در بحث علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن، به آن توجه می شود، بار زیاد است. زمانی که حجم لباس ها بسیار زیاد باشند، سایش بالایی نیز ایجاد می گردد. در این صورت به موتور فشار وارد می گردد و سیستم یاتاقان آسیب می بیند. از همین رو ممکن است صدای ناخوشایندی شنیده شود. به صورت کلی توصیه می گردد تا حجم لباس های خود را متناسب با اندازه دیگ انتخاب کنید. از همین رو بهتر است تا به اندازه یک کف دست از بالای سقف دیگ فاصله وجود داشته باشد. همچنین توصیه می شود تا با توجه به میزان وزن لباس ها و عددی که روی ماشین لباسشویی درج شده است، در آن لباس قرار دهید.

آشنایی با علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن/کارآمد سرویس
آشنایی با علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن/کارآمد سرویس

پیچ های ترانسپورت موجب ایجاد صدای خشک کن لباسشویی می شوند:

گاها مشاهده شده است که برخی از خریداران پس از اینکه ماشین لباسشویی خود را خریداری نمودند، پیچ های حمل و نقل را باز نمی کنند. همین موضوع نیز در زمان خشک کردن لباس، صدای زیادی ایجاد می نماید. باید در نظر داشته باشید که این پیج ها بسیار بلند می باشند و برای نگهداری دیگ مورد استفاده قرار می گیرند. اگر این پیچ ها باز نشوند حین دور خشک کن، صدای مهیبی ایجاد می شود. البته باید این مهم را نیز در نظر بگیرید که موضوع فوق تنها برای ماشین لباسشویی هایی که درب آنها از جلو باز می شود، صادق خواهد بود.

گیر نمودن اجسام خارجی:

یکی دیگر از مواردی که در بحث علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن مورد توجه قرار می گیرد، گیر کردن اجسام خارجی مابین دیگ و آبکش لباسشویی است. اگر در این حد فاصل وسیله ای قرار گیرد، موجب می شود تا در زمان چرخش، صدای زیادی ایجاد گردد. البته این موضوع عواقب بدی دارد. زیرا اجسام خارجی می توانند به مرور باعث آسیب به دیگ و سوراخ شدن آن نیز شوند. لذا این موضوع باید هر چه سریع تر بررسی شود.

خرابی کمک ها:

برای اینکه دیگ ماشین لباسشویی به خوبی تراز باشد، لازم است تا از کمک فنرهای مخصوص بهره گرفته شود. از همین رو اگر مشکلی در خصوص عملکرد آنها وجود داشته باشد، صدای خشک کن لباسشویی را به وضوح می شنوید. برای اینکه این موضوع را بررسی کنید، لازم است دستگاه باز شود و دیگ بررسی گردد. اگر دیگ به راحتی تکان خورد، این مورد نشان دهنده خرابی فنرها است.

 علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن چیست؟/کارآمد سرویس
علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن چیست؟/کارآمد سرویس

بلبرینگ نیز می تواند باعث صدای خشک کن لباسشویی شود:

صدای خشک کن لباسشویی می تواند به دلیل خرابی بلبرینگ آبکش باشد. در این صورت سر و صدای زیادی به وجود می آید. برای اینکه بتوانید موضوع مذکور را بررسی نمایید، توصیه می شود زمانی که دستگاه شما خاموش است، آبکش آن را بچرخانید. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، نباید صدایی شنیده شود. در غیر این صورت نیاز است تا حتما با یک تعمیرکار صحبت نمایید.

تراز نبودن دستگاه می تواند باعث ایجاد صدای خشک کن لباسشویی شود:

یکی از فاکتورهای مهمی که در زمان راه اندازی ماشین لباسشویی باید به آن توجه داشته باشید، تراز بودن دستگاه شما است. تراز بودن موجب می گردد تا توازن به خوبی برقرار گردد. اگر احیانا ماشین لباسشویی تراز نباشد، صدای خشک کن آن نیز زیاد خواهد بود. برای تست تراز بودن نیز می توانید دستان خود را به صورت ضربدری در دو طرف ماشین لباسشویی خود بگذارید و کمی آن را فشار دهید. تکان خوردن دستگاه نشان دهنده عدم تراز بودن است.

البته دقت داشته باشید که صدای خشک کن لباسشویی می تواند به دلیل عدم تنظیم پایه ها نیز باشد. برای بررسی نمودن این مورد، حتما ماشین لباسشویی خود را در یک سطح کاملا صاف قرار دهید. در این صورت کمی به دستگاه فشار وارد نمایید. در حالت عادی نباید ماشین شما تکان بخورد. در صورتی که کمترین تکانی مشاهده نمودید، می بایست حتما پایه ها را بررسی کرده و لاستیک آنها را سفت نمایید.

 علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن چه مواردی میتوانند باشند؟/کارآمد سرویس
علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن چه مواردی میتوانند باشند؟/کارآمد سرویس

نکات مهم برای جلوگیری از ایجاد صدای خشک کن لباسشویی:

برای اینکه صدای خشک کن ماشین لباسشویی کمتر شنیده شود و دستگاه شما عمر بیشتری داشته باشد، توصیه می شود تا موارد زیر را همواره در نظر بگیرید:

 • لباس هایی که دارای بخش های فلزی می باشند مانند لباس هایی با دکمه های فلزی و کفش هایی با سگک زیاد، داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید. این موارد بهتر است تا با دست شسته شوند.
 • حتما اجازه دهید تا نصب ماشین لباسشویی برای بار اول توسط تعمیرکاران حرفه ای صورت گیرد. در این صورت بحث تراز بندی به درستی اعمال می شود.
 • در صورتی که کمترین صدایی از ماشین لباسشویی خود شنیدید حتما آن را بررسی نمایید. عدم توجه به صداهای فوق می تواند بخش های متنفاوت ماشین لباسشویی را تحت تاثیر قرار دهد. البته این نکته را نیز باید مد نظر قرار داد که تعمیر ماشین های فوق باید توسط افراد حرفه ای صورت گیرد که در خصوص عملکرد آنها دانش لازم را دارند.

جمع بندی:

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می توان دریافت که صدای خشک کن لباسشویی می تواند مسئله بسیار مهمی باشد. از همین رو افرادی که در دستگاه آنان کمترین صدایی وجود دارد، لازم است به دنبال دلیل وقوع آن باشند. شاید بتوان بیان نمود که مهمترین علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن، مشکل بلبرینگ یا تراز نبودن پایه ها است.

اما همانگونه که در بالا نیز بیان شد، موارد دیگری چون حجم بالای لباس ها یا باز نکردن پیچ های حمل و نقل نیز می توانند در بروز این مشکل دخیل باشند. با این تفاسیر پیشنهاد می شود تا جهت رفع مشکل حتما به محض شنیدن صدای ناهنجار از تجربه و دانش تعمیرکاران حرفه ای کارآمد سرویس بهره ببرید تا سریع مشکل دستگاه شما بررسی و تعمیر گردد.

 

برای اطلاعات بشتر در مورد علت صدای خشک کن لباسشویی میتوانید به این سایت سر بزنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 5]
Hamid
Hamid

🙏🏻🙏🏻🙏🏻

12 مهر 1401

الهام
الهام

سلام.ممکنه صدای وحشتناکی ک موقع خشک شدن میاد از لباسی ک فلز داره باشه؟

14 آبان 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام اگریکبار این اتفاق بیفتد میتونه از لباس باشه ولی اگربه دفعات اتفاق می افتد ازدستگاه هست که باید توسط کارشناس بررسی بشه

  15 آبان 1401

زیبا تیموری
زیبا تیموری

خیلی کاربلد بودن تشکر از شما

10 بهمن 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  باتشکر

  11 بهمن 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما