arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت صدای زیاد یخچال چیست؟

3 آبان 1401

مقاله

0 نظر

چه بخش هایی می تواند مسئول و علت صدای زیاد یخچال باشد؟

در یخچال صدمه دیدن برخی قطعات ممکن است علت اصلی صدای زیاد یخچال باشد. قبل از هر نوع اقدام جهت تعمیر یخچال باید با این قطعات آشنایی نسبی پیدا کنید. اولین عامل اصلی صدای زیاد یخچال، وجود آسیب در بخش موتور یا کمپرسور یخچال است. برای بررسی و تعمیر این بخش لازم است تیغه ها را باز کرده و فن موجود در این قطعه را به خوبی تمیزکاری و روغن کاری کنید. در صورتی که علت صدای زیاد یخچال آسیب دیدن موتور نباشد، لازم است قطعه بعدی را بررسی کنید.

فن کندانسور از دیگر بخش هایی است که وظیفه خنک کنندگی را به صورت ویژه برعهده دارد. در صورت وجود مشکل در این بخش علاوه بر خنک نشدن سطح یخچال، صدای زیاد و آزار دهنده ای در آن ایجاد می شود.

علت صدای زیاد یخچال وجود اختلالی در بخش رله استارت نیز خواهد بود.

علت صدای زیاد یخچال/کارآمد سرویس
علت صدای زیاد یخچال/کارآمد سرویس

ذوب شدن برفک ها به جهت وجود سیستم یخ زدایی در یخچال ها اتفاق خواهد افتاد. این سیستم دارای ساختاری بسیار دقیق است. در صورت ایجاد هر نوع تغییر در این سیستم و به وجود آمدن مشکل در آن، صدای زیادی در یخچال ایجاد خواهد شد.

فرسودگی علت صدای زیاد یخچال

علت صدای زیاد یخچال می تواند نتیجه صدای غیر طبیعی یخچال باشد. اتصالات موجود در این یخچال دارای فرسودگی بسیار زیادی خواهد بود. پیچ و مهره های موجود در اتصالات در صورت فرسودگی آسیب های زیادی را متحمل خواهد شد. در نتیجه صدای زیادی را برای شما ایجاد خواهد کرد. شل شدن پیچ و مهره ها می تواند صدای غیر طبیعی در یخچال های شما ایجاد نماید.

حتما بخوانید:علت جمع شدن آب در کف یخچال چیست؟

فریزرهای ایرانی و خارجی امکان فرسودگی کمی به مرور زمان خواهند داشت. لرزش های مختلفی به مرور در یخچال و فریزر ها ایجاد خواهد شد. بیشتر این لرزش ها حاصل فرسودگی های زیاد در یخچال است. هر یخچال و فریزر دارای عمر مفید مشخصی می باشد. استفاده طولانی مدت بدون سرویس به موقع یخچال می تواند احتمال فرسودگی را بیشتر کند.

 شکستن پروانه های فن علت صدای زیاد یخچال

علت صدای زیاد یخچال را باید در شکستن قطعه مهمی مثل پروانه داخلی یخچال جست و جو کرد. پروانه ها در زمان چرخیدن خود ممکن است به بدنه فن برخورد کرده و صدای بسیار خطرناکی ایجاد کنند. پروانه های دارای انحنا معمولا احتمال شکستن بیشتری خواهند داشت. به همین دلیل در صورت بروز هر نوع انحنا در پروانه های داخلی فن، باید به سرعت این مورد را برطرف کرد. در غیر این صورت مجبور خواهید بود که صداهای عجیب یخچال را تحمل کنید.

خرابی لولای در یخچال باعث ایجاد صدا میشود/کارآمد سرویس
خرابی لولای در یخچال باعث ایجاد صدا میشود/کارآمد سرویس

لولای درب یخچال خراب است؟

درب یخچال شما کاملا سالم است؟ شاید علت صدای زیاد یخچال را باید در مشکل داشتن لولای درب، جست و جو کرد. در این صورت هرگونه ترک و فرسودگی در درب اصلی یخچال را به صورت حرفه ای باید برطرف نمود. با بررسی اجمالی درب یخچال و برطرف کردن عیوب آن به راحتی می توانید مشکل سر و صدای زیاد یخچال را برطرف کنید. تیم های تخصصی تعمیرات لوازم خانگی به صورت حرفه ای اقدام به برطرف کردن مشکلات احتمالی یخچال شما می نمایند. می توانید با مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی تماس حاصل نمایید. مراحل عیب یابی و تعمیرات با بیشترین سرعت ممکن انجام خواهد شد.

انواع علت صدای زیاد یخچال

برای یافتن علت صدای زیاد یخچال باید در ابتدا نوع آن را به دقت مشخص کنید. هر صدایی در یخچال شما ممکن است علت مخصوص و منحصر به فرد خود را داشته باشد. صدای قل قل در یخچال در نتیجه عبور روغن کمپرسور از لوله های کندانسور ایجاد می شود. در صورتی که این صدای گوش خراش قطع نشود، بهترین راه بررسی مجدد گاز یخچال و شستشوی این لوله ها است.

صدای وزوز یخچال به دلیل وجود زنبور در داخل آن نیست. علت این صدای عجیب، تراز نبودن یخچال و نصب غیر اصولی آن می باشد. به کمک یک تعمیرکار حرفه ای می توانید مشکل تراز نبودن را به سادگی برطرف کنید.

علت صدای زیاد یخچال به صورت وزوز می تواند متصل نبودن لوله آب به دستگاه آبسردکن یخچال باشد. با برقراری اتصال صحیح،  این مشکل نیز برطرف می شود.

خرخر نیز از عجیب ترین صداهای رایج در یک یخچال است. این صدا می تواند به شدیدترین صورت ممکن مخل آسایش شما باشد. علت این موضوع،  فرسوده بودن لوله های گاز است. شستشوی لوله ها و تعمیر اساسی لوله ها توسط تعمیرکار از بهترین راهکار های حرفه ای برای برطرف کردن این مشکل است.

تعمیر یخچال فریزر/کارآمد سرویس
تعمیر یخچال فریزر/کارآمد سرویس

لرزش و ویبره شدید از دیگر صداهای عجیبی است که در انواع یخچال ها و فریزرها ایجاد می شود. قرار نگرفتن اشیاء و وسایل جانبی به صورت صحیح از دلایل مهم ایجاد این صدای عجیب در یخچال ها می باشد. پس از بررسی علت صدای زیاد یخچال و ارائه راه حل اساسی برای این مشکل؛ شما می توانید به سادگی و با کمترین هزینه، نسبت به تعمیر یخچال خود اقدام کنید.

 علت صدای بوق و سوت در یخچال

علت صدای زیاد یخچال به صورت بوق و سوت را می توان وجود مشکل در کمپرسور، خرابی یخساز یا وجود مشکلاتی در برد و اتصالات؛ جست و جو کرد. اتصالات اصلی یخچال در واقع مانند رگ های انسان وظیفه برق رسانی و انرژی بخشی به کل یخچال را برعهده دارند. به همین دلیل وجود هر نوع اختلالی در این اتصالات می تواند سبب ایجاد صداهای بلند و عجیبی شود.

علت صداهای زیاد برندهای مختلف یخچال

یخچال سامسونگ و ال جی دارای ساختاری متفاوت هستند. بر همین اساس علت صدای زیاد یخچال در هر نمونه برند بر اساس مدل آن متفاوت است. تعمیرکار بر اساس مدل هر دستگاه اقدام به عیب یابی و برطرف سازی مشکل موجود در یخچال خواهد کرد.

یخچال هیمالیا دارای عملکرد و ساختار متفاوتی بر همین اساس خواهد بود. علت صدای  بلند یخچال هیمالیا نیز بر اساس همین قاعده بیان شده بسیار متفاوت خواهد بود.

چند دلیل برای اینکه یخچال شما صداهای بلند تولید می کند

مسلما هیچ کسی دوست ندارد از هیچ یک از وسایلش صداهای عجیب و غریبی را بشنود، چه برسد به یخچالش! صداهایی که ایجاد می شوند به طور کلی نشان دهنده مشکل در وسیله است که باید به آن رسیدگی شود. بنابراین بهتر است به جای اینکه اجازه دهید و امیدوار باشید که برطرف شود، برای بررسی آن وقت بگذارید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که متوجه شوید، نویز صدا از کجا می آید. آیا این صدا از بخش پشت، پایین یا داخل یخچال است؟ این موضوع  به شما کمک می کند تا مشکل احتمالی آن را زودتر پیدا کنید و زمان کمتری را به عیب یابی بپردازید.

تشخیص علت صدای زیاد یخچال/کارآمد سرویس
تشخیص علت صدای زیاد یخچال/کارآمد سرویس

صداها از کجا می آیند؟

صدایی از پایین یخچال شنیده می شود!

اگر صدای عجیب و غریبی مانند صدای جغجغه بلند از زیر یخچال می آید، احتمالاً ظرف تخلیه در حال خراب شدن است.

صدایی از پشت یخچال می آید!

هر گونه صدای بلندی که به نظر می رسد از پشت یخچال می آید ممکن است نشانه ای از مشکل در تایمر یخ زدایی، فن کندانسور یا کمپرسور باشد.

صدایی از داخل یخچال می آید!

اگر صدا، صدای جیر جیر یا جغجغه است و به نظر می رسد از داخل دستگاه می آید، شایع ترین عیب، فن اواپراتور است که هوا را در فریزر و یخچال به گردش در می آورد. فن گردشی در اکثر یخچال ها درست در پشت یک پنل دسترسی در پشت قرار دارد.

سرو صدای زیاد یخچال به چه معناست؟/کارآمد سرویس
سرو صدای زیاد یخچال به چه معناست؟/کارآمد سرویس

سر و صدا به چه معناست؟

اگر صدا مانند جیغ یا جیک پرنده در یخچال است!

هیچ کس نمی خواهد صداهایی را بشنود که به نظر می رسد پرنده یا موجود کوچکی در داخل وسایلش به دام افتاده است. احتمال اینکه فن اواپراتور خراب شده باشد بیشتر از اجزای موجود در یخچال است. اگر فن اواپراتور مشکلی داشته باشد، یخچال نمی تواند خنک شود.

اگر صدا مانند وزوز یا زمزمه در یخچال است!

زمزمه یا وزوز که غیرعادی به نظر می رسد ممکن است نشانه ای از یک مشکل الکتریکی باشد. در مواردی مانند این، به این معنی است که نور لامپ داخلی، احتمالاً نزدیک به خراب شدن است. خوشبختانه، در برخی از موارد، خودتان می توانید چراغ را تعویض کنید، اگرچه برای برخی دیگر از مشکلات الکتریکی به یک تکنسین تعمیرات لوازم خانگی نیاز خواهید داشت.

اگر سر و صدا مانند ضربه زدن است!

صدای تق تق ممکن است نشانه ای از خرابی کندانسور یا عدم کارکرد صحیح موتور فن باشد. این به احتمال زیاد به دلیل داغ بودن یا سفت شدن فن است.

اگر صدای کلیک از یخ ساز شما می آید!

صدای کلیک نشانه رایجی است که دریچه خط آب شل شده یا به درستی به منبع آب متصل نیست. این می تواند ناشی از این باشد که اخیراً یخچال جابجا شده است یا اتصالی در آن ایجاد شده که مانع از کارکرد آن می شود.

تعمیرات لوازم خانگی با بهترین امکانات و در کمترین زمان ممکن

مجموعه کارآمد سرویس در بازه زمانی بسیار کوتاه اقدام به تعمیرات لوازم خانگی منزل شما با بهترین امکانات می نماید. عیب یابی صدای بلند یخچال را در بازه زمانی اندک پیدا کرده و برای شما برطرف خواهیم نمود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 4.8]

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما