arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

بررسی علت روشن نشدن پکیج بوتان

6 آبان 1401

مقاله

15 نظر

بررسی علت روشن نشدن پکیج بوتان

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید پس احتمالاً پکیج شما به دلایلی نتوانسته عملکرد روتین خود را انجام دهد و شما به دنبال حل مشکل هستید. یکی از مشکلات رایجی که مصرف کنندگان به دنبال جواب آن هستند علت روشن نشدن پکیج است.
در سال ‌های اخیر پکیج ها به علت کارایی و فواید بیشتر توانسته اند به خوبی جایگزین آبگرمکن های قدیمی شوند. اما این تجهیزات نیز همانند سایر وسایل منزل ممکن است پس از مدتی استفاده دچار مشکل شوند.
ابتدا سعی کنید دفترچه راهنما دستگاه را مطالعه کنید. اگر نتوانستید راهکار مفیدی برای رفع مشکل بیابید لازم است تا دلایل را به صورت حرفه ای تر دنبال کنید.
چنانچه شما نیز به دنبال علل روشن نشدن پکیج بوتان می باشید مطالعه این مقاله برای شما مفید خواهد بود. در ادامه سعی داریم تا دلایل و راهکارهای رفع این مشکل را عنوان کنیم. بدین‌ منظور تنها کافیست با ما تا انتهای این مقاله گام به گام پیش بروید.

علت روشن نشدن پکیج بوتان/کارآمد سرویس
علت روشن نشدن پکیج بوتان/کارآمد سرویس

آیا علت روشن نشدن پکیج ها با یکدیگر متفاوت است؟

پیش از آنکه به سراغ مطالب فنی و تخصصی برویم لازم است تا به یک سوال کلیدی پاسخ دهیم. همانطور که میدانید پکیج ها شامل برندهای متعددی می باشند. حال سوال اینجاست که آیا ممکن است علت روشن نشدن پکیج ها با یکدیگر فرق داشته باشد؟
در جواب این سوال باید بگوییم که: شاید اساس عملکرد پکیج ها مشابه یکدیگر باشد و حتی قطعات کلیدی آنها یکسان باشد؛ اما در برخی جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند.
این احتمال نیز وجود دارد که در دفترچه راهنما تنها دستورالعمل های کلی برای تمامی برندها ذکر شده باشد.  از این رو در چنین شرایطی نیاز دارید تا به طور تخصصی با این تجهیزات آشنا باشید.
اما چنانچه تمایل دارید تا پیش از تماس با تکنسین به دنبال علت این اتفاق باشید در ادامه به تمامی موارد اشاره خواهیم کرد.

حتما بخوانید:۱۲ نکته کلیدی جهت عیب یابی پکیج و راه حل های رفع آن

متداول ترین علت روشن نشدن پکیج بوتان

در این تجهیزات قطعات متعددی وجود دارند که می ‌توانند علت روشن نشدن پکیج بوتان باشند. بایستی تمامی قطعات درگیر ارزیابی شوند و در صورت مشاهده خرابی با قطعه جدید تعویض گردند.
اما اگر بخواهیم به دلایل رایج این موضوع گذری بزنیم می توانیم عللی مثل کاهش شدید فشار آب، قطعی برق و گاز را نام ببریم. لذا نیاز است تا در گام نخست به سراغ بررسی فشار آب و قطعی برق و گاز بروید. مطمئن شوید که این سه فاکتور در وضعیت طبیعی قرار دارند. در صورت تنظیم نبودن یکی از این سه مورد دستگاه روشن نخواهد شد.
هنگامی که قصد دارید تا فشار آب را بررسی کنید می توانید از شیر های خروجی آب در سرویس و آشپزخانه کمک بگیرید. به جهت ارزیابی برق نیز فیوزهای هر طبقه را چک کنید. در آخر به سراغ بررسی فشار گاز به واسطه شیرهای گاز آشپزخانه بروید. چنانچه این سه مورد مشکلی نداشتند به دنبال سایر دلایل ذکر شده در زیر بروید.

*در مبحث علت روشن نشدن پکیج بوتان و سایر برندها باید به این نکته اشاره کنیم که: در زمان بروز هرگونه مشکل، دستگاه با ظاهر شدن یک کد خطا به شما هشدار می دهد. می توانید به سراغ دفترچه راهنما بروید تا علت را جویا شوید. البته کلیه پکیج ها واجد صفحه نمایش نیستند لذا نمی توان از این راهکار کمک گرفت، پس لازم است موارد را یک به یک چک کنیم.

تعمیر پکیج/کارآمد سرویس
تعمیر پکیج/کارآمد سرویس

ارزیابی علل تخصصی روشن نشدن پکیج بوتان و راهکارهای رفع

1_ عدم حضور آب کافی در مدار و لوله ها

هنگامی که قرار است علت روشن نشدن پکیج ها را بررسی کنیم به سراغ کلیدی ترین دلیل یعنی افت فشار آب می رویم. این محصولات با توجه به تنظیمات کارخانه دارای مکانیسم “خاموشی اتوماتیک” هستند. هنگامی که فشار آب از حد استاندارد کمتر باشد این مکانیسم فعال شده و تجهیز خاموش می گردد.
به منظور رفع این مشکل و چکاپ فشار آب موجود در مدار می توانید از عقربه های تعبیه شده در زیر پکیج کمک بگیرید. عقربه بایستی بین عدد یک و دو باشد. چنانچه کمتر از 0.5 را نشان داد یعنی فشار آب کمتر از حد معمول بوده و پکیج قادر به گرم نمودن آب نیست.
اگر یک یا دو بار فشار را تنظیم کردید اما همچنان شاهد افت فشار دستگاه بودید با یک تعمیرکار تخصصی تماس بگیرید.

2_ روشن نشدن دستگاه به علت هوا گرفتن شوفاژ ها و لوله ها

از دیگر دلایلی که در مبحث علت روشن نشدن پکیج بوتان مطرح می شود این مورد است. از آنجایی که شوفاژها تنها در فصل سرما مورد استفاده قرار می گیرند و در سایر فصول استفاده نمی شوند این احتمال وجود دارد که دچار تجمع هوا شوند. هنگامی که هوا بیش از اندازه در مسیر لوله ها وجود داشته باشد مسیر هدایت آب گرم مختل خواهد شد. چنین وضعیتی موجب عدم فعالیت درست دستگاه می گردد.
در این حالت دستگاه مرتب خاموش شده و حتی در صورت تنظیمات مجدد و ریستارت نمودن باز هم مشکل برطرف نمی گردد.
به منظور رفع این مشکل نیاز است هرساله لوله ها و شوفاژ ها توسط یک تکنسین ماهر هواگیری شوند.

نکته: اگر پس از هواگیری دستگاه مشکل همچنان پابرجا بود باید به سراغ بررسی پمپ بروید. هنگامی که این قطعه معیوب شده باشد به جای آب، هوا درون لوله ها هدایت می شود.
تعویض این قطعه بایستی توسط یک تعمیرکار خبره صورت پذیرد. در صورتی که نسبت به تعمیر این تجهیزات دانش لازم را ندارید هرگز به طور شخصی دست به کار نشوید چرا که ممکن است عملکرد سایر قطعات مجاور را نیز مختل کنید.

علت روشن نشدن پکیج/کارآمد سرویس
علت روشن نشدن پکیج/کارآمد سرویس

3_ انسداد لوله ها به دلیل تجمع و رسوب

در پکیج ها قطعه ای با هدف سنجش سختی آب شهری نصب می شود. چنانچه آب محل سکونت تان فاقد سختی است اما بیش از یک سال از کارکرد دستگاه میگذرد به احتمال زیاد برخی از لوله ها دچار رسوب شده اند.

به منظور رفع مشکل بایستی فیلتر رسوب گیر با نمونه جدید عوض شود. در برخی از موارد نیز نیاز است تا پروسه رسوب زدایی لوله ها انجام گیرد. در شهرهایی که آب مصرفی رسوب یا املاح بیشتری دارد این احتمال برای آنها بیشتر است. از این رو این افراد باید پیش از سررسید زمان موعد فیلتر را تعویض کنند.

4_ عدم نصب صحیح دودکش

از دیگر مواردی که می تواند در مبحث علت روشن نشدن پکیج بوتان بررسی گردد معیوب شدن دودکش است. حال ممکن است این خرابی به علت عدم نصب صحیح و یا موارد دیگر صورت پذیرد. به طور مثال چنانچه این قطعه در فاصله استاندارد نصب نشود قادر نخواهد بود که دود حاصل از مشعل را به درستی به محیط بیرون هدایت کند. با عدم خروج دود، شاهد گرم شدن فضای درونی پکیج هستیم و در نهایت دستگاه به طور خودکار خاموش خواهد شد.
همیشه این مورد را به یاد داشته باشید که اغلب این محصولات واجد قطعه ای به نام  “حسگر تجمع دود” هستند. با حضور این قطعه چنانچه دستگاه نتواند دود حاصل را به درستی خارج کند پکیج به طور خودکار و سریعا خاموش می گردد. حتی اگر دستگاه را مجددا راه اندازی کنید بعد از مدت کوتاهی خواهید دید که دستگاه از فعالیت باز می ایستد. این علامت نشان از عدم قرارگیری صحیح دودکش است. برای رفع مشکل ایجاد شده از یک تعمیرکار ماهر کمک بخواهید.

تعمیر پکیج دیواری/کارآمد سرویس
تعمیر پکیج دیواری/کارآمد سرویس

5_ معیوب شدن الکترود و شمعک، علت روشن نشدن پکیج بوتان

برای آنکه پکیج بتواند حجم گاز مصرفی را اندازه گیری کند و مقدار مناسبی از گاز را به سوی شمعک برساند نیاز به الکترود دارد. با این تفاسیر خرابی این قطعه نیز می تواند علت روشن نشدن پکیج باشد. هنگامی که تمامی موارد بالا را بررسی کردید و مشکلی مشاهده نکردید حال زمان آن فرا رسیده است که به سراغ بررسی الکترود دستگاه بروید.
در برخی موارد نیز این قطعه معیوب نشده و تنها فاصله آن با شمعک بیش از حد طبیعی است. در هر صورت تمامی این موارد موجب عدم فعالیت دستگاه خواهند شد.
اگر متوجه شدید که فاصله بین الکترود تا شمعک زیاد است می توانید با کمک یک دم باریک آنها را کمی به یکدیگر نزدیک نمایید. اما چنانچه دستگاه همچنان روشن نشد یعنی الکترود معیوب شده و بایستی با نمونه جدید تعویض گردد.
نکته: در برندهای مختلف به علت ویژگی های فنی خاص، این قطعه عملکرد متفاوتی دارد. از این رو لازم است تا با توجه به برند پکیج اقدام به رفع مشکل نمایید.

6_ خرابی برد پکیج

به عنوان آخرین مورد در مبحث علت روشن نشدن پکیج بوتان به ارزیابی برد دستگاه می پردازیم.
چنانچه تمامی موارد فوق بررسی شدند و تمامی قطعات ذکر شده سالم بودند باید در گام نهایی از سلامت برد مطمئن شوید. هر گونه مشکل در این قطعه موجب عدم فعالیت تجهیز خواهد شد.
از آنجایی که این قطعه گران قیمت می باشد نیاز است تا تنها توسط یک فرد متخصص بررسی شود.

خرابی برد پکیج دیواری/کارآمد سرویس
خرابی برد پکیج دیواری/کارآمد سرویس

سخن پایانی

چنانچه پکیج شما با معضلاتی چون روشن نشدن، گرم نکردن آب، ایجاد صداهای غیر طبیعی و … مواجه شده است توصیه می کنیم تا به منظور رفع مشکل به طور شخصی اقدام نکنید؛ علی الخصوص چنانچه در مبحث تعمیر این تجهیزات نا آشنا هستید. بدین منظور تنها کافیست از تکنسین های دوره دیده و مطمئن مجموعه کارآمد سرویس کمک بخواهید. مشکل را با ما در میان بگذارید و حل آن را به ما بسپارید.

کارآمد سرویس مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی

منبع مقاله

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 16 میانگین: 4.4]
مهدی
مهدی

پکیج به درد نخور

9 آبان 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام دوست عزیز پکیج به علت آهک ورسوبات آب هرساله نیاز به سرویس دارد درغیر اینصورت باعث نارضایتی شما از محصول میشود

  15 آبان 1401

حسین
حسین

پکیج کالدا ونزیا خوب نیستن بایه ایران رادیاتور ال ۲۴ عوضش کنن خلاص

22 آذر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون از نظرشما

  23 آذر 1401

عباس
عباس

عجب آشغالیه این پکیچ حیف پولی که دادم . از روز اول خراب بود و روشن نمیشد صدبار پول دادم گارانتی هم بور ولی درست نشد . ببندید درب این شرکت به درد نخور را

26 آذر 1401

شاکر
شاکر

یک وسیله به درد نخوری هست

26 آذر 1401

عرب
عرب

بوتان بسیار خوب استپ

26 آذر 1401

رضا
رضا

بوتان درزمانی که از شوفاژ استفاده نمیشه بیشتر اوقات خطا میده وخاموش میشه که حتی سرویس کارم متوجه عیب آن نمیشه

1 دی 1401

حسن
حسن

چرا به سوالات ونارضایت ها پاسخ نمی دهید؟

2 دی 1401

رضا‌ هستم
رضا‌ هستم

ابگرم‌ کن‌ ما الان‌ یه‌ ساله‌ گرفتیم‌ دیواریه‌ بوتان‌ اب‌ گرم‌ هیچی‌ نمیاد‌ مزخرف

2 دی 1401

مهدی
مهدی

به علت نبودنظارت ومسولین انتصابی وابسته به فلانی خودرو ولوازم خانگی شانسیه یکی خوبه چندتابده همش تقصیر دشمنه

4 دی 1401

مجتبی حسنی
مجتبی حسنی

فقط بوتان مدل اپتیما ۶ ساله نص ب کردم بدون سرویس کردن داره کار میکنه 👏👏

4 دی 1401

رباط جزی
رباط جزی

ابگرم کن من دیواری بوتان هست چندسری خراب جزی پیداکرد درست کرد ولی درکل راضی هستم

4 دی 1401

زهرا روشنی
زهرا روشنی

خیلی حرفه ای بودن و قیمت هم خیلی خوب و منصفانه بود

18 بهمن 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون از شما

  19 بهمن 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما