arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت خنک نکردن یخچال سامسونگ چیست؟

3 مرداد 1401

مقاله

2 نظر

یخچال سامسونگ یک وسیله خانگی برای خنک نگه داشتن مواد غذایی است. گاهی اوقات، انتقال یخچال به مکان دیگری مشکل را حل می کند. اما عوامل زیادی وجود دارد که می تواند از سرد شدن یخچال شما جلوگیری کند .در چنین شرایطی چه باید کرد؟ نگران نباشید ممکن است علت خنک نکردن یخچال سامسونگ نامعلوم باشد. در این مقاله ما در مورد همه آنها با جزئیات صحبت خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم بهترین راه حل را برای یخچال های سامسونگ که خنک نمی شوند پیدا کنید.

علت خنک نکردن یخچال سامسونگ/کارآمد سرویس
علت خنک نکردن یخچال سامسونگ/کارآمد سرویس

7 علت رایج خنک نکردن یخچال سامسونگ

 • دستگاه به درستی به منبع برق وصل نشده است.
 • درب به درستی بسته نشده است.
 • درب سالم نیست.
 • یخچال کنار منبع گرما یا جلوی نور مستقیم خورشید است.
 • بین دیوار و یخچال فاصله کافی وجود ندارد.
 • تنظیمات ترموستات تغییر کرده است.
 • مشخص شود که آیا در حالت نمایشی است یا خیر.

چگونه علت خنک نکردن یخچال سامسونگ را بفهمیم؟

 • اولین علت خنک نکردن یخچال سامسونگ معیوب بودن فن موتور اواپراتور است. وظیفه کشیدن هوای سرد به داخل یخچال را کویل های اواپراتور بر عهده دارند. در صورت خرابی، هوای سرد کافی در یخچال وجود نخواهد داشت، همین امر از سرد شدن مناسب یخچال جلوگیری می کند. برای رفع این مشکل به دنبال موتور فن اواپراتور بگردید و سعی کنید آن را با دست بچرخانید. اگر نمی توانید فن را بچرخانید باید آن را تعویض کنید. توصیه می شود با یک تعمیرکار مشورت کنید . ممکن است در سیم پیچ ها یا سایر اتصالات مشکلی وجود داشته باشد که مانع عملکرد صحیح فن موتور می شود.
دلایل خنک نکردن یخچال سامسونگ/کارآمد سرویس
دلایل خنک نکردن یخچال سامسونگ/کارآمد سرویس

حتما بخوانید: راهنمایی نصب یخچال فریزر

 • درب و درزگیر یخچال سامسونگ را بررسی کنید. قبل از هر چیزی مطمئن شوید که درب یخچال به درستی بسته شده است. اگر این کار را نکنید، هوای سرد از یخچال خارج می شود. بررسی کنید که مهر و موم درب پاره نشده باشد، هوا خورده یا آسیبی ندیده باشد. درزگیر های کثیف می توانند باعث ایجاد شکاف هایی شوند، همین شکاف ها موجب ورود هوای گرم به به داخل یخچال می شوند و راندمان خنک کننده را کاهش می دهند. در صورت مشاهده درزگیر های کثیف یا تجمع یخ زدگی در اطراف واشر، درب را در اسرع وقت تمیز کنید و اجازه دهید یخچال تا 24 ساعت به دمای عادی خود بازگردد.
 • دیگر علت خنک نکردن یخچال سامسونگ انجماد کویل های اواپراتور است. هنگامی این اتفاق می افتد که فن اواپراتور به دلیل انسداد قادر به گردش هوای سرد در داخل یخچال نیست و یخچال خنک نمی شود. در برخی موارد تعویض سنسور مشکل را حل می کند.
 • از دیگر عوامل گرم بودن یخچال ترمیستور معیوب است. این قطعه ای است که وظیفه نظارت بر دمای یخچال و انتقال اطلاعات به برد کنترل را بر عهده دارد. عوامل متعدد دیگری نیز وجود دارد که در بروز ترمیستور معیوب دخیل هستند. بنابراین توصیه می شود که یک متخصص تعمیر و نگهداری یخچال شما را بررسی کند.
 • تنظیم ترموستات یخچال را پایین بیاورید. تنظیمات دما یخچال را به کمترین میزان کاهش دهید. دمای ایده آل برای یخچال تقریبا 3 درجه سانتی گراد و دمای ایده آل برای فریز 18- درجه سانتی گراد است.
 • آخرین علت خنک نکردن یخچال سامسونگ وجود مقادیر بیش از حد مواد غذایی در یخچال یا فریز است. یخچال شما به هوا نیاز دارد، گذاشتن مواد غذایی بیش از حد در یخچال ممکن است منجر به مسدود شدن دریچه هوا شود و باعث می شود یخچال شما بیشتر کار کند. مطمئن شوید که هیچ یک از دریچه های هوا توسط مواد غذایی مسدود نشده باشد.
چرا یخچال سامسونگ خنک نمی کند؟/کارآمد سرویس
چرا یخچال سامسونگ خنک نمی کند؟/کارآمد سرویس

هم یخچال و هم فریزر خنک نمی شود

اولین کار این است که مطمئن شوید یخچال به برق وصل است و برق دریافت می کند یا خیر. اگر دستگاه به درستی وصل شده باشد اما هنوز خنک نمی کند، سیم کشی را بررسی کنید. می توانید برای تنظیم مجدد یخچال سامسونگ، دستگاه را به مدت یک دقیقه از برق بکشید و دوباره آن را وصل کنید. اگر در پیکربندی مشکلی وجود داشته باشد، باید آن را به تنظیمات پیش فرض بازگردانید. این یک مشکل رایج است، به خصوص اگر اولین بار است که از یخچال درب فرانسوی سامسونگ استفاده می کنید. اگر پس از انجام این مراحل همچنان مشکل وجود دارد، بهترین اقدام این است که با یک تعمیرکار مشورت کنید و از او بخواهید تا علت خنک نکردن یخچال سامسونگ تشخیص دهد.

یخچال سامسونگ خنک نمی ماند یا به اندازه کافی سرد نیست

اگر یخچال دمای خود را حفظ نمی کند یا دمای خود را به اندازه کافی نگه نمی دارد، محتمل ترین علت دمای بیرون است. به خاطر داشته باشید که هرچه محیط اطراف گرمتر باشد، یخچال شما برای خنک نگه داشتن مواد غذایی سخت تر کار می کند.

برد کنترل یخ زدایی، ترموستات یخچال و تایمر سه جزء هستند که می توانند روی سرد شدن یخچال شما اثر داشته باشند. اگر هر یک از این سه جزء خراب شوند، ممکن است یخچال مجبور شود به طور نامحدود در حالت یخ زدایی کار کند. یخچال در حالت یخ زدایی همچنان دمای پایینی دارد ولی آنطور که باید هوای یخچال سرد نیست. اگر مشکوک هستید که هر یک از این قطعات باعث ایجاد مشکل در یخچال شما شده است، سعی نکنید آنها را به تنهایی تعویض کنید.

یخچال سامسونگ/کارآمد سرویس
یخچال سامسونگ/کارآمد سرویس

سوالات متداول

چرا یخچال جدید سامسونگ من خنک نمی شود؟

علت خنک نکردن یخچال سامسونگی که تازه خریداری شده این است که یخچال جدید شما در حالت DEMO  است. برای غیر فعال کردن حالت DEMO دکمه های FREEZER و ALARM را فشار داده و نگه دارید تا صدای زنگ را بشنوید. اگر این ترکیب از دکمه ها کار نمی کند دکمه های FREEZER، ALARM و FRIDGE را فشار داده و نگه دارید تا صدای بوق را بشنوید. اگر یخچال فمیلی هاب سامسونگ جدید دارید و هنوز خنک نمی شود، ممکن است لازم باشد حالت خنک کننده را در تنظیمات یخچال فعال کنید.

چقدر طول می کشد تا یخچال جدید سامسونگ سرد شود؟

برای سرد شدن تا دمای 18- درجه سانتی گراد برای فریزر و 2 درجه سانتی گراد برای محفظه های یخچال، حداقل 2 تا 4 ساعت زمان نیاز است.

چرا یخچال سامسونگ من خنک نمی شود و صدا ایجاد می کند؟

به احتمال زیاد به دلیل مسدود شدن پره های فن اواپراتور است که باعث تولید یخ شده است. در این مواقع ممکن است فن صدا تولید کند اما گردش هوا در داخل یخچال کند است.

چرا یخچال سامسونگ من بعد از قطع برق خنک نمی شود؟

در صورت قطع برق مشکلات متعددی برای یخچال سامسونگ شما پیش می آید. یکی از آنها مشکل مربوط به برد کنترل اصلی یا برد اینورتر است که برق کمپرسور را تامین می کند. می توانید برای رفع این مشکل یخچال سامسونگ را به مدت 5 دقیقه خاموش کرده و بعد آن یخچال را روشن کنید. چنانچه بعد از 10 دقیقه یخچال شما شروع به خنک شدن نمی کند، بهتر است با یک متخصص مشکل تان را در میان بگذارید.

در این مقاله ما به طور کامل به بررسی علت خنک نکردن یخچال سامسونگ پرداختیم و سعی کردیم تا به تمام حدس و گمان های شما پاسخ دهیم. یخچال با سایر لوازم خانگی یکسان نیست. علیرغم اینکه روش های ساده ای برای شناسایی علت خنک نکردن یخچال سامسونگ وجود دارد، اغلب این روش ها اشتباه تشخیص داده می شوند و حتی ممکن است منجر به بروز مشکل دیگری شوند. جدای از آن یک یخچال ممکن است حاوی چندین قطعه باشد که تعمیر آن به تنهایی دشوار است. بنابراین حتما از یک متخصص بخواهید تا یخچال شما را بررسی کند،کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

برای اطلاعات بیشتر میتونید به این سایت مراجعه کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 5]
مجید
مجید

خیلیم عالی

11 مهر 1401

محمد
محمد

ساید بهتره یا فریزر

2 دی 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما