arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار

21 تیر 1401

ماشین لباسشویی

4 نظر

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار شامل موارد متعددی است. خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار یکی از رایج ترین مشکلاتی است که مشتریان با آن دست و پنجه نرم می کنند. به طور قطع ماشین لباسشویی یکی از پر استفاده ترین لوازم خانگی است که کاربرد مهمی در بین وسایل خانه دارد. به همین علت از کار افتادن آن مشکلات متعددی را به همراه خواهد داشت. حتی این وسیله پرکاربرد نیز ممکن است گاهی با ایراد ها و اشکالاتی روبرو شود که باید بلافاصله نسبت به رفع آن ها اقدام نمود. در ادامه قصد داریم به علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار بپردازیم.

خاموش شدن لباسشویی /کارآمد سرویس
خاموش شدن لباسشویی /کارآمد سرویس

حتما بخوانید:آشنایی با ارورهای لباسشویی ال جی و روشهای حل آن

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار

اگر ماشین لباسشویی ال جی در حین شستشو به صورت ناگهانی متوقف شده یا خاموش شود، احتمالا نقص الکتریکی یا مکانیکی در دستگاه وجود دارد. در اغلب موارد پس از اینکه ماشین لباسشویی ال جی در میانه سیکل شستشو متوقف می شود، دیگر قادر به ادامه شستشو نبوده و به طور کلی متوقف می گردد. عوامل متعددی می‌توانند سبب بروز این سطح از مشکلات شود که در این بخش به بررسی یکایک این عوامل و موضوعات خواهیم پرداخت.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نقص در دوشاخه برق ماشین لباسشویی
 • خرابی خازن پارازیت گیر دستگاه
 • خرابی برد الکترونیکی
 • نقص عملکرد فیوز شیشه ای در اثر نوسانات شدید برق
 • سوختن فیوز حرارتی ماشین لباسشویی
 • خرابی میکرو سوئیچ
 • عدم تعادل بار ماشین لباسشویی
 • خرابی تسمه محرک موتور

نقص در دو شاخه برق ماشین لباسشویی

ممکن است رایج ترین علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار ممکن است ایجاد نقص یا مشکل در دوشاخه برق این دستگاه باشد. به طور کلی از طریق دوشاخه ماشین لباسشویی، بار الکتریکی زیادی منتقل می شود که می تواند سبب ذوب شدن برخی از اتصالات و قطع شدن جریان برق گردد. همچنین در صورتی که برای ماشین لباسشویی خود از محافظ جریان الکتریکی استفاده می کنید، خراب بودن این محافظ نیز می‌تواند سبب قطع شدن جریان برق و خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی گردد. برای اطمینان از سالم بودن دوشاخه برق و محافظ الکتریکی دستگاه، قبل از هرگونه چکاپ دستگاه، این اتصالات را به درستی تست کنید.

علت خاموش شدن لباسشویی حین کار/کارآمد سرویس
علت خاموش شدن لباسشویی حین کار/کارآمد سرویس

خرابی خازن پارازیت گیر دستگاه

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند به عنوان علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار در نظر گرفته شود، سوختن یا نقص خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی می باشد. به طور معمول در درون ماشین لباسشویی و انتهای دو شاخه یک خازن پارازیت گیر قرار دارد تا دستگاه را در مقابل نوسانات الکتریکی محافظت کرده و مانع از سوختن ماشین لباسشویی شود. این قطعه الکترونیکی احتمال دارد که به علت ورود بار الکتریکی زیاد یا بروز نوسانات شدید برق، سوخته و سبب ایجاد اتصالی در دستگاه شود. در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی شما با چنین نقصی رو به رو شد، باید در اولین فرصت برای تعویض خازن پارازیت گیر اقدام نمایید. زیرا این خازن قابلیت تعمیر ندارد.

خرابی برد الکترونیکی

در تمامی لوازم خانگی برد الکترونیکی نقش مغز دستگاه را بازی می کند و دستورات مختلفی را برای اجزای دستگاه ارسال می نماید. هرگونه اشکال یا تداخل عملکردی که در این قطعه الکترونیکی به وجود بیاید، مشکلاتی را برای بخش های مختلف دستگاه پدیدار می‌سازد. مدل های قدیمی ماشین لباسشویی با استفاده از تایمر، فرمان های انجام کار را ارسال می کردند. عواملی نظیر نوسانات شدید برق و نقص در قطعاتی نظیر شیر برقی یا المنت می ‌تواند آسیب ‌هایی را به برد الکترونیکی دستگاه وارد کند. این نکته را مد نظر داشته باشید که تعویض و تعمیر قطعات در ماشین لباسشویی ال جی کاری کاملاً تخصصی بوده و باید حتماً با استفاده از استاندارد های خاص انجام شود. به همین دلیل بهتر است در هنگام بروز چنین مشکلاتی از تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی ال جی استفاده کرده و فرایند تعمیر را به تکنسین های فنی با تجربه بسپارید.

خاموش شدن ماشین لباسشویی در وسط کار/کارآمدسرویس
خاموش شدن ماشین لباسشویی در وسط کار/کارآمدسرویس

نقص عملکرد فیوز شیشه ای در اثر نوسانات شدید برق

یکی دیگر از مواردی که به عنوان علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار شناخته می شود، نقص عملکرد فیوز شیشه‌ ای در اثر بروز نوسانات شدید برق است. فیوز شیشه ای قطعه ای الکترونیکی است که بعد از نویز گیر قرار داده می شود. این قطعه وظیفه دارد که نوسانات را کنترل کرده تا به دستگاه ماشین لباسشویی آسیبی وارد نشود. پس هنگامی که این قطعه با نقص روبرو شده یا سوخته باشد، احتمالاً ماشین لباسشویی در حین شستشو خاموش می شود. توجه داشته باشید که لازم است قبل از چک کردن فیوز، از سالم بودن جریان برق اطمینان حاصل نمایید.

سوختن فیوز حرارتی ماشین لباسشویی

در برخی موارد نیز آسیب به فیوز حرارتی، علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار است. فیوز حرارتی روی موتور ماشین لباسشویی قرار داشته و عوامل متعددی ممکن است باعث سوختن آن شود. به طور کلی این قطعه از داغ شدن بیش از اندازه موتور دستگاه جلوگیری کرده و مانع از ایجاد آسیب های جدی به آن می شود.

خرابی میکرو سوئیچ

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی وظیفه باز و بسته کردن درب دستگاه را بر عهده دارد. به طور کلی هیچ گاه به هنگام باز بودن درب ماشین لباسشویی، دستگاه فرایند شستشو را آغاز نمی کند و هر زمان نیز میکروسوئیچ مشخص کند که درب دستگاه باز است، فرآیند شستشو متوقف می شود. این مشکل نیز به عنوان علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار در نظر گرفته می شود. زیرا یک مکانیسم ایمنی در تمام ماشین‌ های لباسشویی وجود دارد که از باز شدن درب در اواسط چرخه شستشو جلوگیری می‌کند. هنگامی که در دستگاه بسته است، سیگنالی به سیستم کنترل می فرستد که در قفل است و به چرخه شستشو اجازه می دهد تا فعال شود. اگر قفل درب خراب باشد، ممکن است یک کد خطای دیجیتال نمایش داده شود و چرخش متوقف می شود. در این حالت باید برای تعویض قفل یا مجموعه قطعات درب با یک متخصص تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

خاموش شدن ماشین لباسشویی/کارآمدسرویس
خاموش شدن ماشین لباسشویی/کارآمدسرویس

عدم تعادل بار ماشین لباسشویی

این حالت معمولاً زمانی برای ماشین ‌های لباسشویی اتفاق می ‌افتد که لباس ‌های سنگین ‌تر به ‌جای پخش شدن در فضای سبد لباسشویی، در یک طرف جمع شوند. هنگامی که ماشین لباسشویی تشخیص دهد که تعادل پخش لباس ها در حین شستشو به هم خورده است، به طور خودکار خاموش می شود تا از آسیب مکانیکی جلوگیری کند. در این وضعیت، درب ماشین لباسشویی را باز کنید و با حرکت دادن لباس ها در سبد شستشو، وزن آن در قسمت های مختلف را متعادل کنید. وقتی درب ماشین لباسشویی را می بندید، چرخش سبد و مراحل شستشو باید مجددا آغاز شود. ممکن است لازم باشد آب اضافه پیش از شروع شستشو، تخلیه شود. 

خرابی تسمه محرک موتور

تسمه محرک بیش از حد فرسوده می تواند از چرخش سبد ماشین لباسشویی جلوگیری کند. متخصص تعمیر همچنین بررسی می‌کند که قرقره موتور، کشش مناسب تسمه را فراهم کرده و آزادانه حرکت می‌کند یا خیر. در حالی که ممکن است خودتان وسوسه شوید که تسمه درایو را تعویض کنید، ولی بهتر است این کار را به یک تکنسین مجاز بسپارید.

موارد دیگر

در حالی که این موارد شایع‌ ترین مواردی هستند که به عنوان علت خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار شناخته می شوند، مشکلات دیگری نیز می ‌توانند فرآیند شستشو را متوقف کنند. مشکلات جدی تری مانند خرابی پمپ آب، موتور یا گیربکس را می توان توسط خدمات تعمیر لوازم خانگی تشخیص داده و رفع کرد.

کارآمد سرویس تعمیرات تخصصی لوازم خانگی 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 5]
یاس .ک
یاس .ک

چقدر خوبه ايراد دستگاهم با راهنمايي شما برطرف شدمرسی کارآمدسرویس

26 آذر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام خوشحالیم ازاینکه مطالب ما مفید بود

  26 آذر 1401

حمیدی
حمیدی

متشکرم ازرهنمود مفزدتان

4 تیر 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سپاسگزارم

  4 تیر 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما