arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

سرویس ماشین لباسشویی ال جی؛ پیشگیری از خرابی بیشتر و افزایش عمر مفید دستگاه

1 آذر 1401

مقاله

2 نظر

سرویس ماشین لباسشویی ال جی و ضرورت انجام آن، در افزایش عمر مفید ماشین لباسشویی تاثیر بسزایی دارد. یکی از برندهای معتبر ماشین لباسشویی، برند LG نام دارد. این شرکت یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان در زمینه تولید انواع ماشین لباسشویی است. با پیشرفت فناوری و هوش مصنوعی، این شرکت تمام محصولات خود را به سیستم های هوشمند و کنترل از راه دور، مجهز کرده است. به عبارت دیگر در صورت بروز مشکل، عیب یابی به صورت خودکار در دستگاه انجام می‌شود. همچنین در بستر شبکه می‎توانید فعالیت دستگاه های خود را از راه دور کنترل نمایید.
در چند دهه اخیر، استفاده از ماشین لباسشویی رشد چشمگیری داشته است، زیرا شستن و خشک کردن لباس ها را بسیار آسان کرده است. با توجه به کارکرد زیاد ماشین لباسشویی، طبیعی است که هر چند وقت یکبار از کار بیفتد.
ممکن است یک روز صبح بخواهید لباس ها را بشویید اما احساس کنید ماشین لباسشویی شما صدای ناهنجاری ایجاد می‎کند. همچنین نشتی آب دارد، آب تخلیه نمی شود، دستگاه نمی چرخد یا بسیاری موارد دیگر می‎توان نام برد. در این صورت به کمک متخصص و تعمیرکار نیاز دارید. غفلت از این مشکلات حتی می‎تواند میزان خرابی را با گذشت زمان افزایش دهد. در آن لحظه تنها گزینه‎ای که پیش روی شما قرار دارد این است که لباس ها را در گوشه ای از خانه انباشته کنید.

نکته مهمی را می خواهیم به شما بگوییم: اگر قبل از بروز مشکلات ذکر شده، نسبت به سرویس ماشین لباسشویی ال جی اقدام کنید این مشکلات به هیچ وجه پیش نمی آید.

ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

سرویس دوره‌ای چیست؟

امروزه در اکثر خانه ها یک دستگاه ماشین لباسشویی از برندهای مختلف از جمله برند LG که بسیار پرطرفدار است به چشم می‎خورد. بعد از گذشت مدت زمانی از فعالیت لباسشویی، سرویس ماشین لباسشویی ال جی را نباید فراموش کنید. سوال اینجاست که سرویس دوره ای چیست و چرا اهمیت دارد؟
انواع لوازم خانگی ساده و الکتریکی، بعد از یک دوره فعالیت، ممکن است دچار استهلاک شوند. مشکل زمانی پیش می آید که شما از مشکل ایجاد شده اطلاع نداشته باشید و بخواهید طبق روال معمول از دستگاه کار بکشید. سرویس ماشین لباسشویی ال جی می‎تواند این مشکلات را برطرف کند. در سرویس دوره ای کارکرد تمام قطعات بررسی می‎شوند. توسط تعمیرکار آزمایش می‎شوند تا از سلامت دستگاه مطمئن شود.
درست است که امروزه بیشتر لوازم خانگی هوشمند هستند اما زبانی برای بازگو کردن مشکلات ندارد. زبان آن ها نمایش کد خطاهای مخصوص هستند که بر روی صفحه نمایش درج می‎شوند. گاهی معایب بسیار کوچکی وجود دارند که اگر رفع نشوند ممکن است باعث خرابی یا سوختگی قطعات در قسمت‎‌های مهم دستگاه شوند. یک تکنسین متخصص و باتجربه در زمان سرویس ماشین لباسشویی ال جی در هر دو موقعیت خاموش و روشن بودن دستگاه، آن را بررسی می‌کند.

حتما بخوانید: بهترین نمایندگی لباسشویی ال جی کدام است؟

سرویس ماشین لباسشویی ال جی، پیشگیری از تعمیر بیشتر و خرابی قطعات

انواع لوازم خانگی از برند ال جی از جمله لباسشویی، برای بازدهی ایده آل باید تمام قطعات در سلامت کامل باشند. سرویس ماشین لباسشویی ال جی به شما کمک می‌کند که در یک دوره زمانی مشخص از سلامت کل لباسشویی و قطعات آن اطمینان حاصل کنید..
برای یک بررسی کامل و جامع با توجه به نوع لباسشویی و میزان کارکردی که داشته است متفاوت می‎باشد. سرویس دوره ای از 2 تا 6 ماه متغیر است. غیر ممکن است انواع لوازم خانگی، حتی لباسشویی بعد از مدت زمانی فعالیت بدون خرابی، کارکردی صحیح و بدون خطا داشته باشند. لباسشویی دستگاهی است که به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنید. بهتر است بگوییم دستگاهی است که نسبت به بقیه دستگاه ها بیشتر از آن کار می کشیم. در نتیجه استهلاک قطعات از مهم‌ترین دلایل خرابی ماشین لباسشویی LG است. اگر قطعه ای کوچک خراب شده باشد در صورتی که عیب یابی نشود خرابی گسترش پیدا می کند و سایر قطعات را درگیر خواهد کرد. بنابراین سرویس ماشین لباسشویی ال جی می‎تواند از هزینه تعمیر یا تعویض قطعات در آینده جلوگیری کند و دستگاه همیشه مانند ساعت کار کند.

تعمیر لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
تعمیر لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

مزایای سرویس دوره ای و لزوم توجه به این موضوع

برخی افراد تصور می‎ کنند که سرویس ماشین لباسشویی ال جی کار بسیار آسانی است. توصیه می‎کنیم کار را به کاردان بسپارید. درست است، می‎توانید جاپودری را خارج کنید، آن را بشویید و دوباره در جای خود قرار دهید. اما چک کردن کارکرد صحیح موتور، بررسی سیم کشی ها، اتصالات، لوله های تغذیه و بسیاری موارد دیگر، نیاز به مهارت و تجربه دارد.
یک اشتباه در بستن یا جابجا کردن یک پیچ، لوله یا سیم کشی غلط می‎تواند قطعات دیگری را خراب کند. انتخاب یک مرکز تخصصی معتبر جهت سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی، می‌تواند به شما کمک کند سرویس دوره ای یا تعمیر در محل انجام شود. در نتیجه نیاز به جابجایی و ارسال ماشین لباسشویی به تعمیرگاه نیست. صرف هزینه کم برای سرویس دوره ای باعث می‎شود از صرف هزینه های گزاف در آینده جلوگیری شود. البته مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‎ها اشاره می‎کنیم.

حتما بخوانید: علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

سرویس لباسشویی ال جی، افزایش طول عمر دستگاه و قطعات آن

مهمترین مزیت سرویس ماشین لباسشویی ال جی افزایش طول عمر مفید دستگاه و قطعات آن است. بسیاری از ما دوست داریم انواع لوازم خانگی مان با همان قطعات اصل، به کار کردن خود ادامه دهند. مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که مشکلات جزئی در سرویس دوره ‌ای رفع می‌شوند. با رفع مشکلات کوچک نیاز به سایر خدمات نخواهد بود. البته شما باید نسبت به این موضوع یک آشنایی کامل داشته باشید. شما باید در زمان استفاده از دستگاه با نحوه عملکرد صحیح و ظرفیت مناسب لباسشویی آشنایی داشته باشید. مزایای دیگر سرویس دوره ای عبارتند از:
• در مصرف انرژی صرفه جویی می‎شود.
• از هزینه های ناخواسته بعدی که گاهی بسیار بالاست پیشگیری می‎کند.
• از حوادث غیر مترقبه ای مانند برق گرفتگی و آتش سوزی نیز پیشگیری می‌کند.
• از خطرات احتمالی و جبران‌ناپذیر مانند جرقه زدن اتصالات و سیم کشی ها پیشگیری می‎شود.
• سرویس دوره ای باعث می‎شود قطعات در سلامت کامل به کار خود بپردازند، در نتیجه لباسشویی کارکرد منظم خود را داشته باشد.

عیب یابی لباسشویی الجی/کارآمد سرویس
عیب یابی لباسشویی الجی/کارآمد سرویس

سرویس ماشین لباسشویی ال جی شامل چه مواردی است؟

ماشین لباسشویی از قطعات بسیار ساده ای مثل لاستیک دور درب تا قطعات بسیار پیچیده مانند موتور و برد تشکیل شده است. سرویس ماشین لباسشویی ال جی شامل تمام اجزا و قطعات دستگاه می‎شود. برای انجام سرویس دوره ای بررسی برخی قطعات و کارکرد آن ها بسیار اهمیت دارد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‎کنیم.

نصب لباسشویی در مکان مناسب

برخی افراد برای تغییر دکوراسیون، بعد از نصب و حتی سرویس ماشین لباسشویی، خودشان اقدام به جابجایی دستگاه می‎کنند. شما باید مکانی را برای آن انتخاب کنید که از پریز برق یا لوله فاضلاب زیاد دور باشد، زیرا ممکن است باعث کشیدگی سیم و لوله شود. همچنین مکانی که می خواهید لباسشویی را در آنجا قرار دهید باید کاملاً صاف باشد. به دلیل اینکه تراز لباسشویی برای عدم نشتی آب و خروج آب از لوله ها اهمیت دارد.
نکته دیگر اینکه دستگاه را نباید کنار اجاق گاز قرار دهید، زیرا حرارت، برد هوشمند لباسشویی را خراب می‎کند و به بدنه نیز آسیب می‎رساند. البته نباید در برابر نور خورشید نیز قرار دهید، زیرا گرمای آن باعث می‎شود به برد دستگاه آسیب برسد. بنابراین سعی کنید پس از نصب لباسشویی توسط یک تکنسین، به هیچ وجه آن را جابجا نکنید. در صورت نیاز با یک مرکز تخصصی برای جابه جایی و راه اندازی مجدد دستگاه تماس بگیرید.

سرویس ماشین لباسشویی ال جی، بررسی درب دستگاه

دور درب لباسشویی به ویژه در مدل های جدید که درب در قسمت جلو است یک لاستیک قرار دارد که به درب چسبیده است. در زمان سرویس دوره ای، درب و این قطعه نیز بررسی می‌شود. بررسی لولای درب و تمیز کردن لاستیک دور درب نیز جزو سرویس دوره ای به شمار می‎آید. به دلیل اینکه ممکن است آلودگی ها به زیر لاستیک نفوذ کرده باشند که با گذشت زمان دچار کپک زدگی می‎شوند. در نتیجه باعث جدا شدن لاستیک از دور درب می‎شود. نکته بعد مربوط به تست میکروسوئیچ است که با باز و بسته بودن درب دستگاه مشخص می‎شود. این مورد، یک کار کاملا تخصصی است.

سرویس لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
سرویس لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

بررسی میزان خروج آب از لباسشویی

لباسشویی بدون آب هیچ عملکردی نخواهد داشت. از طرف دیگر اگر این آب از ماشین لباسشویی خارج نشود یا میزان خروجی آب کند باشد به سایر قطعات دستگاه آسیب می رساند. حتی اگر نشتی بسیار کمی در یک قسمت از لباسشویی مانند درب، پمپ، کف و دیواره ها وجود داشته باشد کد ارور را نشان می دهد. در نتیجه لباسشویی دیگر کار نخواهد کرد. اگر لباسشویی هوشمند نباشد و سرویس دوره ای را انجام ندهید این موضوع تا زمان حاد شدن مشکل، خود را نشان نمی دهد.

سرویس ماشین لباسشویی ال جی، رفع بوی بد لباسشویی

برخی افراد از بوی بد لباس هایشان بعد از شستشو و خشک کردن توسط لباسشویی شکایت می‎کنند. اکنون زمان آن رسیده است که سرویس ماشین لباسشویی ال جی را مورد توجه قرار دهید و سریعا نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایید. برای رفع این مشکل اولین گزینه استفاده از قرص های مخصوص یا جوش شیرین است. ابتدا مخزن را از آب گرم پر کنید و سپس پودر یا قرص را درون مخزن بریزید. ماشین را با آب گرمی که حداقل 60 درجه سانتی‌گراد حرارت داشته باشد بشویید. این امر باعث حذف میکروب و آلودگی‎ ها می‎ شوند. زمانی که رسوب زدایی انجام شد، آلودگی و جرم ها نیز برطرف می شوند. در نتیجه بوی بد لباس ها و لباسشویی نیز از بین می رود. البته این کار طول عمر مفید قطعات دستگاه را افزایش می‌دهد.

سرویس فیلتر لباسشویی

یک قطعه بسیار مهم که امکان مسدود شدن آن وجود دارد فیلتر تخلیه است. در زمان سرویس ماشین لباسشویی ال جی بررسی این قسمت نباید فراموش شود. فیلتر تخلیه از ورود پرز لباس و اشیا ریز به داخل پمپ تخلیه جلوگیری می کند. در برند های مختلف این قطعه در قسمت های مختلف قرار دارد. در برخی مدل های جدید و مدرن، فیلتر جداگانه ای طراحی نشده است. بلکه فیلتر پمپ، تمیز کردن را به صورت خودکار انجام می دهد. در دوره های کوتاه مدت این قطعه را با مواد شیمیایی مجاز و یک برس تمیز کنید.

سرویس ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
سرویس ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

سرویس ماشین لباسشویی ال جی، قسمت جاپودری

یکی از قطعات بسیار مهم که باید در زمان سرویس ماشین لباسشویی ال جی تمیز شود قسمت جاپودری است. به دلیل اینکه رطوبت باعث می‎شود پودر در خروجی‌ خمیر شده و راه را مسدود کند. خود شما نیز می‎توانید این کار را با کمی دقت انجام دهید. جاپودری را از محل خود خارج کنید. در مرحله بعد کمی سرکه و یک قاشق جوش شیرین را مخلوط کنید. سپس با یک برس قسمت های مختلف جاپودری را تمیز نمایید. قسمتی که جاپودری نیز در آن قرار می‎گیرد را نیز با کمک برس تمیز کنید تا جرم های ایجاد شده از بین بروند.

بررسی دور موتور در سرویس ماشین لباسشویی ال جی

موتور یا قطعه ای مشابه آن، مرکز و هسته اصلی برای شروع به کار تمام لوازم خانگی از جمله لباسشویی است. بنابراین در زمان سرویس لباسشویی ال جی مهمترین قسمت، بررسی موتور است. تکنسین باید آزمایش کند که آیا دور موتور (1000 تا 1200) بر اساس عدد استاندارد است یا خیر؟
موتورهای بدون تسمه یا دایرکت درایو باعث می شوند که لباسشویی در زمان شستشو، صدا و لرزش نداشته باشند. اگر لباسشویی دارای لرزش و صدای ناهنجار، حتی در حد بسیار کم است باید تعمیرکار قطعات مربوطه را بررسی کند. در صورت نیاز، تعمیرکار نسبت به تعمیر آن اقدام می کند. البته باید در این رابطه درام و پمپ لباسشویی نیز تست و بررسی شوند.

بررسی برد و دکمه‌های بدنه در سرویس ماشین لباسشویی ال جی

شروع و پایان کار لوازم خانگی به وسیله صفحه لمسی یا دکمه ها انجام می شوند. در سرویس سرویس ماشین لباسشویی ال جی به صورت دوره ای، عملکرد و روان بودن صفحه لمسی و دکمه مورد بررسی قرار می گیرند. به طور مثال ممکن است دکمه با فشار کم و عادی کار نکند. برخی مادران این موضوع را جدی نمی‌گیرند و اصرار دارند که با فشار بیشتر دکمه یا برد ماشین شروع به کار می کند. برد لمسی دستگاه بسیار حساس‌تر از دکمه های معمولی است. اگر این کار ادامه داشته باشد برد دستگاه خراب می‌شود و باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

ماشین لباسشویی LG/کارآمد سرویس
ماشین لباسشویی LG/کارآمد سرویس

توصیه‌های جهت استفاده بهتر از ماشین لباسشویی

فردی که بیشتر از اعضای دیگر خانواده با ماشین لباسشویی سروکار دارد مادر خانواده است. بنابراین بهتر است مادر نسبت به سرویس ماشین لباسشویی ال جی در مدت زمان معین توجه داشته باشد. برخی نکات مهم را مد نظر داشته باشید تا عمر مفید دستگاه افزایش می یابد و تعمیر و سرویس را بسیار کم ‌کند. این نکات عبارتند از:

 • از حجم استاندارد پودر و مایع شوینده استفاده نمایید.
 • فاصله بین دفعات شستشو باید حداقل 4 ساعت باشد.
 • بیش از ظرفیت مخزن لباسشویی، لباس درون آن نریزید.
 • البسه را از آلودگی های خارجی مانند گل و لای کاملاً پاک کنید.
 • اگر کوچکترین مشکل به وجود آمد از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.
 • بعد از شستن البسه، درب را باز بگذارید تا رطوبت درون دیگ و لباسشویی خشک شود.
 •  بعد از هر بار شستشو، آب گرم را درون دیگ باز کنید تا از رسوب مواد شوینده جلوگیری شود.
 •  برای جرم گیری از مایع های مخصوص و موادی که توصیه می کنند استفاده کنید. به صورت ماهانه این کار را انجام دهید.

اگر هیچگونه آشنایی یا حتی اطلاعات کافی از کارکرد ماشین لباسشویی LG ندارید هرگز خودتان یا آقای خانه اقدام به تعمیر و سرویس دستگاه نکنید. یک اشتباه کوچک می تواند هزینه بیشتری را به شما تحمیل کند.

کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

منبع مقاله

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 5]
رسول کرمی
رسول کرمی

خیلی عالی👌👌👌

1 آذر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون از شما دوست گرامی

  1 آذر 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما