arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

آشنایی با نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس

25 فروردین 1402

ماشین لباسشویی

0 نظر

ریست کردن لباسشویی سامسونگ در برخی موارد تنها راه حل برطرف کردن مشکل این دستگاه ها است. به عبارت دیگر گاهی اوقات ماشین لباسشویی بدون دلیل خاصی عملکرد خود را از دست داده و کد خطا روی نمایشگر آن ظاهر می شود و صرفا ریست کردن دستگاه مشکل را برطرف می کند. ریست کردن در لباسشویی های سامسونگ به دو روش با دکمه ریست و دستی صورت می گیرد. البته در برخی از مدل های لباسشویی که قابلیت برنامه ریزی دارند نیز با دکمه های کنسل و پاور عملیات ریست انجام می شود.

آموزش ریست کردن لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس
آموزش ریست کردن لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس

ریست کردن لباسشویی سامسونگ نیازی به مهارت خاصی نداشته و به راحتی توسط کاربر انجام می شود. به همین جهت ما هم در مقاله حاضر روش ریست کردن لباسشویی سامسونگ در مدل های مختلف را برای شما توضیح می دهیم. چنانچه شما هم برای راه اندازی مجدد لباسشویی خود نیاز به ریست کردن دستگاه دارید؛ با مطالعه مقاله حاضر با فرایند مذکور آشنا می شوید.

حتما بخوانید: 13 راه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و هزینه های آن

آشنایی با ریست کردن لباسشویی سامسونگ

ریست کردن لباسشویی سامسونگ یعنی برگرداندن تنظیمات دستگاه به حالت اولیه یا کارخانه است. در این روش تنظیماتی که به عنوان پیش فرض برای لباسشویی اعمال شده است برای آن در نظر گرفته می شود. این عملیات در مواردی که دستگاه با مشکل جدی نرم افزاری یا سخت افزاری مواجه نیست؛ مورد استفاده قرار می گیرد و ارورهای لباسشویی سامسونگ به این طریق برطرف می شود. 

البته این نکته را در نظر داشته باشید که اگر عملکرد لباسشویی با انجام مراحل ریست کردن به روال عادی خود باز نمی گردد؛ باید با تعمیرکاران مجرب تعمیر لباسشویی تماس بگیرید و از دستکاری دستگاه خودداری کنید.

بهترین زمان برای ریست کردن لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ به دلایل مختلفی عملکرد خود را از دست می دهد و برای برطرف کردن مشکل باید از روش های گوناگونی استفاده کرد. ریست کردن لباسشویی یکی از روش های برطرف کردن ایراد این دستگاه ها است که در موارد مشخصی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از این موارد عبارتند از:

 • ماشین لباسشویی سامسونگ خود را بیش از اندازه استاندارد آن پر کرده اید.
 • نوسان جریان برق موجب از کار افتادن دستگاه و خاموش شدن آن شده است.
 • هنگامی که دستگاه در هنگام فرایند شستشو متوقف شده است. در این زمان عملکرد لباسشویی به طور کلی متوقف شده و فشردن دکمه های آن تأثیری در شروع دوباره فرایند شستشوی آن ندارد.
 • شلنگ تخلیه و شیر آب ورودی دچار مشکل نشده اند؛ ولی عملکرد لباسشویی به روال عادی خود بر نمی گردد.

 

آموزش ریست کردن لباسشویی سامسونگ

ریست کردن لباسشویی سامسونگ به دو روش با دکمه ریست و بدون دکمه ریست امکان پذیر است که در ادامه به هر دو روش می پردازیم.

حتما بخوانید: علت کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی چیست؟

ریست کردن لباسشویی های سامسونگ با استفاده از دکمه ریست

برخی از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ دارای دکمه ای به نام ریست هستند که با استفاده از آن می توان عملیات ریست را انجام داد. نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه Reset به این شرح است:

 • بعد از متوقف شدن عملکرد لباسشویی، دستگاه را خاموش کرده و آن را روی تنظیمات Cotton قرار دهید.
 • دستگاه را روشن کرده و بدون مکث یک بار دکمه Speed Spin یا Temp را بزنید.
 • در مرحله سوم نیز بدون مکث دکمه Function یا Level Water را بفشارید.
 • فرایند فشردن دکمه ها باید تا زمان مشاهده عبارت T02 تکرار شود. پس از مشاهده عبارت مذکور روی نمایشگر، دکمه شروع یا Start را بفشارید.
 • در این مرحله با مشاهده ارورهای مخصوص ماشین لباسشویی سامسونگ باید دکمه Temp را به مدت پنج ثانیه فشرده و نگه دارید. در این هنگام عبارت EOD روی صفحه نمایش ظاهر می شود که نشانگر ریست شدن دستگاه است.
ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس
ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس

ریست کردن لباسشویی های سامسونگ بدون دکمه ریست

ریست کردن لباسشویی سامسونگ بدون دکمه ریست به صورت دستی بوده و برای دستگاه های مدل قدیمی مناسب است. روش ریست کردن لباسشویی سامسونگ بدون دکمه بدین صورت است:

 • در روش دستی ریست کردن لباسشویی باید در ابتدا دستگاه را به مدت 30 ثانیه یا یک دقیقه خاموش کرده و از برق جدا کنید. (البته در برخی از مدل های لباسشویی سامسونگ باید به مدت 5 دقیقه دستگاه از برق جدا باشد.)
 • پیچ تنظیم حرارت و نوع شستشو را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید. پیچ مورد نظر را روی گزینه دلخواه به جز حالت Final Spin یا خشک کن قرار دهید.
 • هنگامی که آب داخل دیگ لباسشویی وارد شد، دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه استارت را بزنید. به این طریق لباسشویی شما ریست شده و کلیه ارورهای آن از بین می روند. (لازم به ذکر است که در برخی از دستگاه ها جهت ریست موتور باید شش بار درب لباسشویی را باز و بسته کنید.)

حتما بخوانید: علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ

ریست کردن برخی از مدل های لباسشویی سامسونگ با قابلیت برنامه ریزی

ریست کردن برخی از لباسشویی های سامسونگ که دارای قابلیت برنامه ریزی هستند بر اساس نوع و مدل متفاوت است. (جهت کسب اطلاعات صحیح در مورد مدل و چگونگی استفاده از دکمه های دستگاه در ابتدا به دفترچه راهنمای لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید.) نحوه ریست کردن برخی از مدل های لباسشویی با قابلیت برنامه ریزی بدین شرح است:

ریست لباسشویی سامسونگ با دکمه POWER

ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه پاور به راحتی صورت می گیرد. در این روش باید بعد از انتخاب برنامه شستشوی مورد نظر، دکمه power را فشار دهید. به این ترتیب دستگاه مجددا راه اندازی می شود.

ریست لباسشویی سامسونگ با دکمه CANCEL

در برخی از مدل های لباسشویی های سامسونگ جهت ریست کردن می توان از دکمه Cancel استفاده کرد. در این روش باید دکمه کنسل را فشار داده تا کلیه ارورهای دستگاه پاک شوند. جهت تنظیم مجدد لباسشویی باید دکمه Stop یا Pause را بفشارید.

گاهی اوقات با وجود انجام مراحل ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ باز هم دستگاه راه اندازی نمی شود. باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر مشکل دستگاه به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری جدی باشد؛ با ریست کردن آن مشکل برطرف نمی شود. بنابراین در صورت بروز هر گونه نقص فنی در لباسشویی با همکاران ما در مجموعه کارآمد سرویس که سالهاست که در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ در تهران فعالیت دارند تماس بگیرید و تعمیر دستگاه را به فرد کاردان بسپارید.

www.samsung.com

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما