arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

آشنایی با نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس

25 فروردین 1402

ماشین لباسشویی

14 نظر

ریست کردن لباسشویی سامسونگ در برخی موارد تنها راه حل برطرف کردن مشکل این دستگاه ها است. به عبارت دیگر گاهی اوقات ماشین لباسشویی بدون دلیل خاصی عملکرد خود را از دست داده و کد خطا روی نمایشگر آن ظاهر می شود و صرفا ریست کردن دستگاه مشکل را برطرف می کند. ریست کردن در لباسشویی های سامسونگ به دو روش با دکمه ریست و دستی صورت می گیرد. البته در برخی از مدل های لباسشویی که قابلیت برنامه ریزی دارند نیز با دکمه های کنسل و پاور عملیات ریست انجام می شود.

آموزش ریست کردن لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس
آموزش ریست کردن لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس

ریست کردن لباسشویی سامسونگ نیازی به مهارت خاصی نداشته و به راحتی توسط کاربر انجام می شود. به همین جهت ما هم در مقاله حاضر روش ریست کردن لباسشویی سامسونگ در مدل های مختلف را برای شما توضیح می دهیم. چنانچه شما هم برای راه اندازی مجدد لباسشویی خود نیاز به ریست کردن دستگاه دارید؛ با مطالعه مقاله حاضر با فرایند مذکور آشنا می شوید.

حتما بخوانید: 13 راه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و هزینه های آن

آشنایی با ریست کردن لباسشویی سامسونگ

ریست کردن لباسشویی سامسونگ یعنی برگرداندن تنظیمات دستگاه به حالت اولیه یا کارخانه است. در این روش تنظیماتی که به عنوان پیش فرض برای لباسشویی اعمال شده است برای آن در نظر گرفته می شود. این عملیات در مواردی که دستگاه با مشکل جدی نرم افزاری یا سخت افزاری مواجه نیست؛ مورد استفاده قرار می گیرد و ارورهای لباسشویی سامسونگ به این طریق برطرف می شود. 

البته این نکته را در نظر داشته باشید که اگر عملکرد لباسشویی با انجام مراحل ریست کردن به روال عادی خود باز نمی گردد؛ باید با تعمیرکاران مجرب تعمیر لباسشویی تماس بگیرید و از دستکاری دستگاه خودداری کنید.

بهترین زمان برای ریست کردن لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ به دلایل مختلفی عملکرد خود را از دست می دهد و برای برطرف کردن مشکل باید از روش های گوناگونی استفاده کرد. ریست کردن لباسشویی یکی از روش های برطرف کردن ایراد این دستگاه ها است که در موارد مشخصی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از این موارد عبارتند از:

 • ماشین لباسشویی سامسونگ خود را بیش از اندازه استاندارد آن پر کرده اید.
 • نوسان جریان برق موجب از کار افتادن دستگاه و خاموش شدن آن شده است.
 • هنگامی که دستگاه در هنگام فرایند شستشو متوقف شده است. در این زمان عملکرد لباسشویی به طور کلی متوقف شده و فشردن دکمه های آن تأثیری در شروع دوباره فرایند شستشوی آن ندارد.
 • شلنگ تخلیه و شیر آب ورودی دچار مشکل نشده اند؛ ولی عملکرد لباسشویی به روال عادی خود بر نمی گردد.

 

آموزش ریست کردن لباسشویی سامسونگ

ریست کردن لباسشویی سامسونگ به دو روش با دکمه ریست و بدون دکمه ریست امکان پذیر است که در ادامه به هر دو روش می پردازیم.

حتما بخوانید: علت کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی چیست؟

ریست کردن لباسشویی های سامسونگ با استفاده از دکمه ریست

برخی از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ دارای دکمه ای به نام ریست هستند که با استفاده از آن می توان عملیات ریست را انجام داد. نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه Reset به این شرح است:

 • بعد از متوقف شدن عملکرد لباسشویی، دستگاه را خاموش کرده و آن را روی تنظیمات Cotton قرار دهید.
 • دستگاه را روشن کرده و بدون مکث یک بار دکمه Speed Spin یا Temp را بزنید.
 • در مرحله سوم نیز بدون مکث دکمه Function یا Level Water را بفشارید.
 • فرایند فشردن دکمه ها باید تا زمان مشاهده عبارت T02 تکرار شود. پس از مشاهده عبارت مذکور روی نمایشگر، دکمه شروع یا Start را بفشارید.
 • در این مرحله با مشاهده ارورهای مخصوص ماشین لباسشویی سامسونگ باید دکمه Temp را به مدت پنج ثانیه فشرده و نگه دارید. در این هنگام عبارت EOD روی صفحه نمایش ظاهر می شود که نشانگر ریست شدن دستگاه است.
ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس
ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس

ریست کردن لباسشویی های سامسونگ بدون دکمه ریست

ریست کردن لباسشویی سامسونگ بدون دکمه ریست به صورت دستی بوده و برای دستگاه های مدل قدیمی مناسب است. روش ریست کردن لباسشویی سامسونگ بدون دکمه بدین صورت است:

 • در روش دستی ریست کردن لباسشویی باید در ابتدا دستگاه را به مدت 30 ثانیه یا یک دقیقه خاموش کرده و از برق جدا کنید. (البته در برخی از مدل های لباسشویی سامسونگ باید به مدت 5 دقیقه دستگاه از برق جدا باشد.)
 • پیچ تنظیم حرارت و نوع شستشو را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید. پیچ مورد نظر را روی گزینه دلخواه به جز حالت Final Spin یا خشک کن قرار دهید.
 • هنگامی که آب داخل دیگ لباسشویی وارد شد، دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه استارت را بزنید. به این طریق لباسشویی شما ریست شده و کلیه ارورهای آن از بین می روند. (لازم به ذکر است که در برخی از دستگاه ها جهت ریست موتور باید شش بار درب لباسشویی را باز و بسته کنید.)

حتما بخوانید: علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ

ریست کردن برخی از مدل های لباسشویی سامسونگ با قابلیت برنامه ریزی

ریست کردن برخی از لباسشویی های سامسونگ که دارای قابلیت برنامه ریزی هستند بر اساس نوع و مدل متفاوت است. (جهت کسب اطلاعات صحیح در مورد مدل و چگونگی استفاده از دکمه های دستگاه در ابتدا به دفترچه راهنمای لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید.) نحوه ریست کردن برخی از مدل های لباسشویی با قابلیت برنامه ریزی بدین شرح است:

ریست لباسشویی سامسونگ با دکمه POWER

ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه پاور به راحتی صورت می گیرد. در این روش باید بعد از انتخاب برنامه شستشوی مورد نظر، دکمه power را فشار دهید. به این ترتیب دستگاه مجددا راه اندازی می شود.

ریست لباسشویی سامسونگ با دکمه CANCEL

در برخی از مدل های لباسشویی های سامسونگ جهت ریست کردن می توان از دکمه Cancel استفاده کرد. در این روش باید دکمه کنسل را فشار داده تا کلیه ارورهای دستگاه پاک شوند. جهت تنظیم مجدد لباسشویی باید دکمه Stop یا Pause را بفشارید.

گاهی اوقات با وجود انجام مراحل ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ باز هم دستگاه راه اندازی نمی شود. باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر مشکل دستگاه به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری جدی باشد؛ با ریست کردن آن مشکل برطرف نمی شود. بنابراین در صورت بروز هر گونه نقص فنی در لباسشویی با همکاران ما در مجموعه کارآمد سرویس که سالهاست که در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ در تهران فعالیت دارند تماس بگیرید و تعمیر دستگاه را به فرد کاردان بسپارید.

www.samsung.com

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 5]
رحمانی
رحمانی

با سلام یه ماشین لباسشویی سامسونگ اکو بابل ۷ کیلویی داریم ک بی دلیل سیستم انتخاب سشتشوش ریخته بهم لطفاً اگر کمکی میتونید بکنید راهنمایی کنید

22 شهریور 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام معمولأ دستگاه‌های سامسونگ ارور میدهند درصورتی که ارور نمی‌دهد قسمت ورودی آب و قسمت تخلیه راچک کنید درغیر اینصورت نیاز به متخصص دارد

  22 شهریور 1402

حمیدرضا
حمیدرضا

برای ما دکمه function یا level water نداره چه کنیم؟

28 آبان 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام بعضی مدلها این دکمه ها راندارند وبه صورت برنامه ای که شرکت سازنده گذاشته اتوماتيک تنظیم می‌کنند

  28 آبان 1402

کوروش آهورانی
کوروش آهورانی

لباسشویی اتومات سامسونگ است آبگیری میشودولی موتورش روشن نمیشود المنت تعویض شده قبلا تاحالاکارمیکردولی دوروزه خودبخواینطورشده یعنی روشن میکنی روی۳۰دقیقه یابقیه تایمرمیگزاری آبگیری میبه ولی موتورش روشن نمیشه تسمه سالمه ابگیری قطع نمیشه ولی اب ازدیگ وپایین خارج نمشه وموتورروشن نمیشه علت رالطفا رحدهیدباتشکرکوروش ازبلوچستان

15 آذر 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام بایدشیلنگ تخلیه ۴۰ سانت ازپشت لباسشویی بالاباشدیعنی زوی زمین نیفتاده باشدثانیا اگرشیلنگ نازک هیدروستات پاره یاگیرباشدآب قطع نمیشه وموتورراه نمی افتد

  15 آذر 1402

Honest
Honest

سلام وقتی لبایشویی را روی عملکرد eco drum clean میگذارم خودش بعد از مدتی روی برنامه کتان می رود علت چیست

29 بهمن 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  یکبار برنامه قبلی راریست کنید

  1 اسفند 1402

عابدیان
عابدیان

سلام بعد از آبگیری فقط یک دور می زند ودیگر کار نمی کند

10 اسفند 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام باید قسمت موتور بررسی شود

  11 اسفند 1402

 جباری فر
جباری فر

مذل دستگاه سامسونگ قدیمی درب بالا، بعد شستن خشک نمیکنه دوباره شروع به شستن میکنه لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم

18 اسفند 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  میتونه ایراد ازپمپ تخلیه باشه

  18 اسفند 1402

افراخته
افراخته

سلام .وقتتون بخیر لبلسشویی سامسونگ درب بالا داریم و شروع به کار میکنه تا یه تایم و بعد شروع به آبگیری میکنه و دیگه آبگیریش قطع نمیشه یبار ریست کردیم درست شد اما بازم همین مشکل عدم قطع آبگیری رو پیدا کرده ممنون میشم راهنمایی کنید

30 تیر 1403

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام علت عدم قطع اب مربوط به عمل نکردن هیدروستات یا اب قطع کن میباشد حال ممکن است شیتنگ هیدروستات پارگی یا گیرداشته باشد که مانع فرمان به دستگاه میشود

  30 تیر 1403

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما