arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

آشنایی با انواع روش های ریست کردن لباسشویی بوش|کارآمد سرویس

28 فروردین 1402

ماشین لباسشویی

1 نظر

ماشین های لباسشویی بوش جزو محصولات مدرن و پیشرفته لوازم منزل محسوب می شوند. این دستگاه های مجهز گاهی اوقات و به دلایل مختلف دچار اختلال در عملکرد خود می شوند و به درستی کار نمی کنند. برخی از این اختلالات باید توسط تکنسین ماهر و باتجربه ماشین لباسشویی بوش برطرف شود؛ ولی در بعضی موارد رفع مشکل به راحتی و با مهارت افراد عادی امکان پذیر است. ریست کردن لباسشویی بوش یکی از راه های رفع ارورهای لباسشویی بوش است که به آسانی می تواند توسط کاربر صورت گیرد.

ماشین لباسشویی بوش|کارآمد سرویس
ماشین لباسشویی بوش|کارآمد سرویس

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش به دو صورت با دکمه و بدون دکمه انجام می شود و در اغلب موارد لباسشویی های بدون نقص فنی جدی با انجام این عملیات عملکرد صحیح خود را باز می یابند. چنانچه شما هم با عملکرد نادرست و ارور دادن لباسشویی خود مواجه هستید؛ از دفترچه راهنمای لباسشویی بوش کمک بگیرید و با مطالعه مقاله پیش رو نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش به روش صحیح را بیاموزید.

ریست کردن لباسشویی بوش در چه مواردی لازم است؟

ریست کردن لباسشویی بوش یکی از راهکارهای ساده و سریع به کار انداختن دستگاه است. این راهکار در برخی موارد موثر است و با انجام آن اختلال در عملکرد لباسشویی برطرف می شود. در این بخش به برخی از اختلالاتی که اغلب با ریست کردن رفع می شوند می پردازیم.

 • گاهی اوقات افزایش نیروی برق ممکن است روی عملکرد دستگاه اثر نامطلوب داشته باشد و این اثرات نامطلوب با ریست برطرف می شود.
 • عدم عملکرد دکمه های کنترل پنل یکی دیگر از اختلالاتی است که در اغلب موارد با ریست کردن لباسشویی رفع می شود.
 • در اکثر موارد پاک کردن کدهای ارور روی صفحه نمایش نیز با ریست دستگاه امکان پذیر است.

در صورتی که عملکرد ماشین لباسشویی بوش شما با ریست به روال عادی خود باز نمی گردد؛ حتما با کارشناسان ماهر تماس گرفته و از دستکاری دستگاه خودداری کنید. تعمیر لباسشویی بوش باید توسط تکنسین باتجربه صورت گیرد تا دستگاه دچار آسیب های دیگری نگردد.

حتما بخوانید: 0 تا 100 ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ و روش های رفع ارور به صورت کامل

یک روش آسان جهت ریست ماشین لباسشویی بوش

روش ریست کردن لباسشویی بوش به طرز آسان بدین صورت است:

 • قبل از انجام هر کاری دستان خود را خشک کرده و دوشاخه لباسشویی را از برق جدا کنید.
 • در حدود پنج دقیقه مکث کنید.
 • در این مرحله باید دکمه استارت یا شروع دستگاه را به مدت پنج ثانیه فشار دهید.
 • پس از فشردن دکمه استارت، مجددا لباسشویی را به برق متصل کرده و سپس دکمه استارت دستگاه را بفشارید.
 • پس از انجام مراحل مذکور لباسشویی شما ریست شده است. برای امتحان دستگاه می توانید یک برنامه را به آن بدهید و فرایند شستشو را بررسی کنید. (لازم به ذکر است که روش آسان ریست کردن، برای کلیه برند های لباسشویی قابل اجرا است.)
نحوه ریست کردن لباسشویی بوش|کارآمد سرویس
نحوه ریست کردن لباسشویی بوش|کارآمد سرویس

ریست کردن لباسشویی بوش با استفاده از دکمه

طریقه ریست کردن لباسشویی بوش با کمک دکمه بدین صورت است:

 • دستان خود را خشک کنید و دوشاخه لباسشویی را از پریز برق بکشید.
 • از بین دکمه های لباسشویی بوش دکمه Cotton را پیدا کنید و سپس آن را فشار دهید.
 • پس از فشردن دکمه Cotton نوبت به روشن کردن دستگاه می رسد.
 • دکمه Speed Spin یا Temp را پس از روشن کردن لباسشویی بدون مکث فشار دهید و پس از آن دکمه Function یا Level Water را نیز بفشارید. فشردن دکمه ها را ادامه دهید تا عبارت T01 روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش ظاهر شود.
 • در این مرحله پس از ظاهر شدن عبارت T01، بدون مکث عبارت T02 روی نمایشگر نمایش داده می شود.
 • به محض مشاهده عبارت T02 باید دکمه شروع یا استارت را فشار دهید.
 • پس از فشردن دکمه استارت با عبارت ELT روی صفحه نمایش مواجه می شوید. در این هنگام باید بدون مکث دکمه ریست دستگاه را فشار دهید.
 • در این مرحله به مدت پنج ثانیه دکمه Temp را فشرده تا ارور دستگاه پاک شود. پس از فشردن دکمه Temp کد EOD روی نمایشگر ظاهر می شود.
 • اگر با ریست کردن ماشین لباسشویی ارورهای آن برطرف نشده است سوئیچ درب، تایمر و قطعات دیگر دستگاه را بررسی کنید. گاهی اوقات خرابی و فرسوده شدن قطعات موجب ظاهر شدن کدهای خطا می شوند. در این صورت با تعویض یا تعمیر قطعات فرسوده ارورهای لباسشویی نیز از بین می روند.

حتما بخوانید: علت کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی راه حل های رفع آن

ریست کردن برخی از مدل های لباسشویی بوش بدون دکمه ریست

در برخی از مدل های جدید لباسشویی بوش دکمه ای به نام ریست وجود ندارد و ریست کردن دستگاه بدون دکمه خاصی صورت می گیرد. روش ریست کردن لباسشویی بدون دکمه آسان تر از با دکمه است. در این روش ابتدا با دستان خشک دو شاخه برق لباسشویی را از پریز خارج کرده و سپس به مدت 30 ثانیه تا یک دقیقه مکث کنید. پس از این مکث کوتاه مجددا دستگاه را به برق متصل کرده و سپس آن را روشن کنید. با دادن یک برنامه شستشو عملکرد لباسشویی را بررسی کنید.

ریست انواع لباسشویی های بوش با قابلیت برنامه ریزی

ریست کردن لباسشویی بوش با قابلیت برنامه ریزی به روش دیگری صورت می گیرد. در این روش به این ترتیب عمل می کنیم:

 • دکمه ولوم تنظیم برنامه لباسشویی بوش را روی حالت خاموش یا OFF قرار دهید.
 • در مرحله دوم درب لباسشویی را ببندید. در این هنگام ولوم تنظیمات را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا ولوم در حالت ساعت 6 قرار گیرد.
 • پس از گذشت سه ثانیه نوبت به فشردن و نگه داشتن دکمه Spin می رسد.
 • در مرحله چهارم ولوم را روی ساعت هفت قرار داده و در این حالت دو ثانیه مکث کنید.
 • در مرحله آخر دکمه خشک کن را رها کنید و ولوم را در وضعیت خاموش قرار دهید. به این ترتیب دستگاه ریست شده و مجددا شروع به کار می کند.
روش ریست کردن لباسشویی بوش|کارآمد سرویس
روش ریست کردن لباسشویی بوش|کارآمد سرویس

رعایت یک نکته مهم در مورد ریست کردن انواع لباسشویی

یک نکته مهم که باید در مورد ریست کردن لباسشویی ها در نظر گرفت این است که ریست دستگاه پس از مشاهده هر کد خطا امری نادرست است. ریست کردن برای رفع هر ارور مناسب نیست و در برخی موارد موجب افزایش مشکلات دستگاه می شود. بنابراین باید عیب یابی به درستی صورت گیرد و پس از آن به رفع مشکل اقدام کرد. در ضمن توجه داشته باشید که اگر پس از یک بار ریست کردن، عملکرد دستگاه به روال عادی باز نگردد؛ می توانید از مشاورین ما در مجموعه کارآمد سرویس کمک بگیرید و برای تعمیر لباسشویی خود به صورت تلفنی و یا ثبت سفارش آنلاین درخواست دهید. با تکنسین مجرب تماس گرفته و مشورت کنید.

 

سوالات متداول

Loader image

توجه داشته باشید فقط در زمان های که دستگاه دچار مشکل جدی نشده باشد می توان آن را ریست کرد.ریست بیش از حد به دستگاه شما آسیب زده و مشکلات بزرگتری به بار آورد.

به یاد داشته باشید که ریست کردن لباسشویی بوش تنها زمانی موثر خواهد بود که دستگاه شما با مشکلات جدی مواجه نشده باشد. زمانی که شما با استفاده از دکمه ریست و یا روش ریست دستی موفق به برطرف کردن ایراد نشدید، به این معنی است که دکمه های ماشین لباسشویی کار نمی کند و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد و یا برد الکترونیکی لباسشویی دچار نقص فنی شده و دستگاه فرمان های داده شده را نمی تواند اجرا کند. در این شرایط دیگر ریست کردن دستگاه کمکی به حل مشکل شما نمی کند و باید هر چه سریع تر نسبت به تعمیر و عیب یابی دستگاه خود اقدام کنید.

ریست کردن لباسشویی تنظیماتی که از قبل صورت گرفته و در دستگاه ذخیره شده را پاک نمی کند.اما اگر تنظیمات انجام شده درست نباشد و باعث آسیب رسیدن به دستگاه شود، لباسشویی بعد از را اندازی مجدد آنها را پاک می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 14 میانگین: 5]
مرصاد
مرصاد

مرسی،عالی بود مشکلم حل شد

28 فروردین 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما