arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

نحوه ریست کردن لباسشویی ال جی | کارآمد سرویس

3 اردیبهشت 1402

ماشین لباسشویی

3 نظر

 مقدمه

قبل از بررسی موارد مربوط به ریست کردن لباسشویی ال جی، باید اطلاعات مختصری را در اختیارتان قرار دهیم. مسلما اتفاق افتاده که ماشین لباسشویی شما به صورت ناگهانی متوقف شود. این در صورتی است که هیچ آبی از قسمت زیرین ماشین شما، جاری نشده و اطمینان دارید که تمامی قطعات دستگاه مذکور، سالم هستند. در چنین شرایطی، ریست کردن لباسشویی، شما را از مخمصه نجات می دهد. ماشین لباسشویی LG نیز ممکن است مانند بسیاری از دستگاه های الکتریکی و کامپیوتری، در بعضی مواقع هنگ کند. در هنگام بروز چنین مشکلی می توانید با ریست کردن سیستم، مشکل دستگاه خود را به طور کلی برطرف نمایید. در این بخش قصد داریم شما را با نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی آشنا سازیم.

ریست کردن لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
ریست کردن لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس

زمان های ضروری جهت ریست کردن لباسشویی ال جی

نخستین سوالی که درباره ریست کردن لباسشویی ال جی مطرح می‌ گردد این است که چه زمانی باید دستگاه را ریست کنیم. دومین سوال درباره مواقعی است که ماشین لباسشویی شما هنگ می کند. سومین سوال، مختص به زمانی است که دستگاه دچار ایراد فنی شده و شما نمی دانید که آیا زمان مراجعه به تعمیرگاه فرا رسیده یا نه. تصور کنید که دستگاه لباسشویی شما در حال شستن لباس‌هایتان است و ناگهان خاموش می شود. در مواجه با چنین مشکلی معمولا اولین راهکار این است که ماشین لباسشویی، را مجددا راه اندازی کنیم. در واقع این کار، یکی از بهترین کارهایی است که در هنگام مواجه با هنگی ماشین لباسشویی خود، میتوان انجام دهید.

حتما بخوانید: آشنایی با نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ برای تمام مدلها

در ماشین لباسشویی ال جی زمانی که موتور قادر به هماهنگی با پنل و نرم افزارهای دستگاه نباشد، سیستم دستگاه مذکور، دچار هنگی می شود. اما ممکن است در بسیاری از موارد، دستگاهتان بعد از ریست شدن نیز، کار نکند. در این مرحله لازم است که راه لوله تخلیه ماشین لباسشویی خود را بررسی نموده و از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید. اگر راه لوله تخلیه، مسدود شده باشد، ماشین لباسشویی به صورت خودکار از کار می افتد. توصیه می شود در صورتی که با امور فنی و تاسیساتی مربوط به تعمیر ماشین لباسشویی آشنا نیستید، با یک تعمیرکار حرفه ای تماس برقرار کنید. در صورتی که مشکلتان با ریست کردن برطرف نشد به هیچ عنوان اقدام به ریست های متوالی نکنید. این کار علاوه بر اینکه مشکل شما را حل نمی کند، بلکه موجب بروز آسیب در دستگاهتان می گردد.

چگونگی ریست کردن لباسشویی ال جی

در این بخش می خواهیم نحوه ريست كردن ماشين لباسشويي ال جی را برایتان شرح دهیم. تا این بخش دانستیم که چرا برخی مواقع، نیازمند ریست کردن ماشین لباسشویی  خود، هستیم. حال نوبت به آن رسیده تا درباره نحوه ریست کردن لباسشویی ال جی  صحبت کنیم. ماشین های لباسشویی LG به دو دسته کلی تقسیم می شوند. دسته اول مربوط به ماشین لباسشویی هایی است که روی پنل خود دکمه ریست، دارند. دسته دوم مربوط به ماشین لباسشویی هایی می باشد که فاقد دکمه ریست هستند. ماشین لباسشویی هایی که فاقد دکمه ریست هستند را می توانید به سادگی در یک یا سه مرحله ریست کنید.

نحوه ریست کردن لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
نحوه ریست کردن لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس

ریست کردن لباسشویی ال جی بدون دکمه

 • برای انجام این کار کافی است که ماشین لباسشویی را از منبع برق، جدا نمایید
 • سپس به مدت پنج ثانیه دست خود را روی دکمه start و pause نگه دارید.
 • حال اگر دستگاه را به برق وصل کنید، می بینید که به تنظیمات اولیه خود یا همان تنظیمات کارخانه بازگشته است.
 • راه ساده تری نیز وجود دارد. کافی است که ماشین لباسشویی را از پریز جدا کرده و بعد از گذشت چند دقیقه، آن را مجددا به پریز وصل نمایید. مشاهده می کنید که دستگاه شما به صورت اتوماتیک به تنظیمات اولیه خود، برگشته است.

این نکته را در نظر داشته باشید که ریست کردن در هر مدل ماشین لباسشویی ال جی متفاوت بوده و سعی کنید قبل از هر کاری دفترچه راهنمایی لباسشویی ال جی خود را کامل مطالعه کرده و سپس اقدام کنید.

 

حتما بخوانید: علت کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی چیست؟

ریست کردن از طریق دکمه ریست

در این بخش آموزش ریست لباسشویی ال جی از طریق دکمه ریست را برای شما بیان می کنیم.ریست کردن لباسشویی های دارای دکمه ریست به مراتب سخت تر از سایر لباسشویی ها می باشد.

 • در مرحله اول باید با خاموش کردن دستگاه، مانع ادامه پیدا کردن، فعالیتش شوید.
 • سپس باید سوئیچ تعبیه شده روی دستگاه را روی حالت کتان قرار دهید.
 • حال نوبت به روشن کردن ماشین لباسشویی می رسد.
 • بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی باید خیلی سریع، دکمه Temp را فشار دهید. در صورتی که دکمه نامبرده را پیدا نکردید کافی است که دکمه Speed spin را فشار دهید.توجه فرمایید که فشار دادن این دکمه باید بلافاصله بعد از روشن شدن ماشین لباسشویی، صورت گیرد. لازم به ذکر است که برای انجام این کار لازم نیست که انگشت خود را برای چند ثانیه روی دکمه قرار دهید.
 • بعد از انجام مراحل فوق نوبت زدن دکمه Function می رسد. البته اگر دکمه مذکور را پیدا نکردید، کافی است که دکمه level water را انتخاب نمایید.
 •  در این مرحله نوشته ای تحت عنوان T01 روی پنل ماشین لباسشویی ال جی پدیدار می گردد.
 • بلافاصله بعد از پدیدار شدن نوشته T02 به جای T01 باید دکمه استارت ماشین لباسشویی ال جی را فشار دهید.
 • بعد از فشردن دکمه استارت،  روی پنل ماشین لباسشویی نوشته ELT ظاهر می گردد.
 • در این هنگام باید دکمه ریست که روی دستگاه تعبیه شده است را فشار دهید. اگر روی پنل ماشین لباسشویی هیچ نوشته ای مشاهده نشد، بدانید که ریست کردن دستگاه با موفقیت به پایان رسیده است.

اما اگر خطایی روی پنل ظاهر شد، باید در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام نمایید. البته در بسیاری از موارد در صورت دیدن خطا، کافی است که دکمه temp را به مدت 5 ثانیه فشار دهید. در اکثر مواقع این کار موجب رفع ارورهای لباسشویی ال جی که بر روی پنل دستگاهتان ظاهر شده می شود.

کد خطاهای مربوط به ریست کردن لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس
کد خطاهای مربوط به ریست کردن لباسشویی ال جی|کارآمد سرویس

حتما بخوانید: علت های مهم کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

۴ کد خطای که در لباسشویی ال جی که با ریست کردن برطرف می شود

۱- کد خطای DE: مشکل در قفل درب لباسشویی

خطای De را زمانی می بینید که درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته و چفت نشده باشد. اگر بنابر دلیلی درب مذکور قفل شده باشد نیز این اخطار را مشاهده می کنید.

موارد دیگری که در زمان نمایش این کد خطا باید بررسی کرد:

 • خرابی میکروسوئیچ
 • خرابی لاستیک درب لباسشویی
 • پر کردن البسه بیش از ظرفیت دستگاه

۲- کد خطای OE: مشکل در تخلیه آب لباسشویی

یکی از مهم ترین علت نمایش ارور OE، مشکل در تخلیه نکردن آب لباسشویی  است که معمولا با بررسی و باز کردن شلنگ تخلیه مشکل حل می شود.

۳- کد خطای LE: خطایی موتور 

از عوامل اصلی بروز ارور le در لباسشویی:

 • داغ کردن موتور دستگاه
 • نصب نادرست لباسشویی
 • پر کردن بیش از حد لباسشویی
 • استفاده بیش از حد از پودر و مایع لباسشویی
 • نوسانات برق

۴- کد خطای UE: تراز نبودن لباسشویی

این ارور زمانی رخ می دهد که شما بیش از حد ظرفیت دیگ لباسشویی آن را پر کرده اید و یا لباسها را به خوبی در دیگ لباسشویی پخش نکرده اید.در چنین مواقعی می توانید دکمه Start-Pause را برای چند ثانیه نگه دارید تا درب لباسشویی باز شود.پس از باز شدن درب لازم است از وزن لباس ها کم کنید و یا آنها را در به طور مساوی در دیگ لباسشویی پخش کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد که شما زمان درست و روش های صحیح ریست کردن لباسشویی ال جی را بیاموزید. چنانچه با وجود مواردی که در بالا ذکر شد مشکل شما همچنان برطرف نشد دیگر ریست کردن لباسشویی ال جی به شما کمکی نمی کند و دستگاه شما داری ایرادات جدی تری است و باید جهت عیب یابی و تعمیر توسط یک تکنسین حرفه ای بررسی شود.مجموعه کارآمد سرویس با چندین سال تجربه در خصوص تعمیر لباسشویی LG در تهران می تواند به شما در تشخیص عیب دستگاه کمک کند.

منبع 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 4.8]
رسولی
رسولی

سلام عالی بود

13 اردیبهشت 1402

فرهاد
فرهاد

ممنون از اطلاعات خوبتون

26 اردیبهشت 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  متشکر

  27 اردیبهشت 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما