arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

راهنمای نصب یخچال فریزر

14 تیر 1401

مقاله

2 نظر

زمانی که یخچال فریزر جدیدی را خریداری می کنید نیاز هست که با استفاده از راهنمای نصب یخچال و فریزر این کار را به درستی انجام دهید. نصب صحیح یخچال فریزر ضامن کارکرد صحیح و افزایش طول عمر آن است. به طور معمول دفترچه ای به همراه یخچال فریزر توسط فروشنده در اختیار شما قرار می گیرد. توصیه می شود قسمت مربوط به راهنمای نصب یخچال فریزر را به دقت مطالعه کنید. این قسمت شامل نکاتی است که به شما کمک می کند تا این کار را به شیوه ی صحیح انجام دهید. اما در بسیاری از موارد پیشنهاد می شود که برای نصب یخچال فریزر با نمایندگی های مجاز یا خدمات تخصصی تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. این افراد به شما در نصب صحیح یخچال فریزر کمک می کنند.

چرا استفاده از راهنمای نصب یخچال فریزر اهمیت دارد؟

نصب صحیح یخچال فریزر اهمیت زیادی دارد. در برخی مواقع نصب نادرست دستگاه، باعث می شود تا دستگاه از گارانتی خارج شود. حتی ممکن است دستگاه خراب شود و شما مجبور شوید هزینه زیادی را برای تعمیر یا حتی تعویض یخچال فریزر صرف کنید.‌ در ادامه به برخی از این آسیب ها اشاره می کنیم:

 • خرابی موتور یخچال
 • اختلال در عملکرد کمپرسور
 • وجود آب در قسمت پایینی یخچال
 • بازماندن درب یخچال فریزر
 • تخلیه گاز یخچال

حتما بخوانید:موتور داغ کرده یخچال و 6 راه حل برای آن

برای به حداقل رساندن این آسیب ها از افراد متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهند یا راهنمای نصب یخچال فریزر را با دقت مطالعه کنید.

برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از نصب نادرست دستگاه، از افراد متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

راهنمایی نصب یخچال فریزر /کارآمد سرویس
راهنمایی نصب یخچال فریزر /کارآمد سرویس

راهنمای نصب یخچال فریزر

نصب یخچال فریزر نیازمند حضور یک نیروی ماهر و متخصص است. در برخی موارد خود افراد اطلاعات کافی در زمینه نصب صحیح دستگاه را در اختیار دارند. در ادامه مراحل نصب یخچال فریزر را به صورت مرحله مرحله مورد بررسی قرار می دهیم.

یخچال فریزر را از بسته بندی کارتونی خارج کنید.

در این مرحله از راهنمای نصب یخچال فریزر نکاتی هست که باید به آن ها توجه کرد. یخچال فریزر با ابعاد بزرگی که دارد در بسته های کارتونی بزرگ بسته بندی و به محل مورد نظر ارسال می شود.

 1. کارتون یخچال را از قسمت بالایی آن خارج کنید.
 2. سعی کنید این بسته بندی صدمه نبیند، زیرا در صورت خرابی دستگاه، برای مرجوع کردن آن به فروشگاه به این بسته بندی نیاز دارید.
 3. چون بسته بندی یخچال فریزر به صورت یکپارچه است بنابراین در فضای باز این کار را انجام دهید که فضای کافی را در اختیار داشته باشید.

 با توجه به راهنمای نصب یخچال فریزر مکان مناسب برای دستگاه را انتخاب کنید.

برای تعیین مکان مناسب علاوه بر نکات موجود در دفترچه راهنما به این نکات هم توجه داشته باشید.

 1. محل مناسب برای نصب یخچال فریزر محلی است که در اطراف آن هوا به راحتی جریان داشته باشد.
 2. برای سهولت در تمیز کردن قسمت پشت یخچال سعی کنید یخچال را طوری قرار دهید که از طرفین و دیوارها فاصله مناسبی داشته باشد. وجود این فاصله کمک می کند تا بازدهی یخچال فریزر بالاتر برود. این فاصله بسته به نوع و مدل یخچال فریزر بین ۱۰ تا ۳۰ متر متفاوت است.
 3. مکان قرارگیری یخچال فریزر بایستی در مکانی دور از تابش نور خورشید و به دور از وسایلی باشد که تولید گرما می کنند مانند بخاری، شوفاژ، آبگرمکن، سماور و … . وجود گرما در اطراف دستگاه باعث کاهش کیفیت عملکرد و طول عمر مفید دستگاه می شود.
 4. سطح زیرین یخچال فریزر باید صاف و در اصطلاح تراز باشد. اگر این گونه نباشد ممکن است درب یخچال به درستی بسته نشود و این کار باعث افزایش دمای داخل یخچال می شود. در این حالت به موتور یخچال فریزر فشار وارد شده و باعث خرابی آن می شود.

با توجه به نکات موجود در راهنمای نصب یخچال فریزر مکان مناسب برای دستگاه را انتخاب کنید.

مکان مناسب برای نصب یخچال/کارآمدسرویس
مکان مناسب برای نصب یخچال/کارآمدسرویس

 یخچال فریزر را به محلی که انتخاب کردید منتقل کنید.

حالا نوبت به آن می رسد که یخچال فریزر را به مکان مورد نظر منتقل کنید. در این مرحله به این نکات توجه کنید:

 1. در هنگام جابه جایی دقت کنید ضربه ای به بدنه یخچال وارد نشود.
 2. سعی کنید بسته بندی پلاستیکی دستگاه را که باعث سر خوردن یخچال در هنگام جابه جایی می شود را از قبل باز کنید.
 3. اگر امکان دارد درب های یخچال را باز کنید و پس از قرار دادن آن در محل مناسب، مجدد آن ها را نصب کنید.
 4. وارد شدن هر گونه ضربه و یا آسیب به دستگاه را به حداقل برسانید.
 5. برای سهولت در کار می توانید از چرخ دستی استفاده کنید.
 6. همچنین در جابه جایی از پله ها دقت کنید یخچال را همیشه رو به بالا نگه دارید. قرار گرفتن یخچال به صورت وارونه باعث آسیب به قسمت های سردسازی یخچال می شود.

 تراز کردن یخچال با توجه با نکات موجود در راهنمای نصب یخچال فریزر

به محض قرار دادن دستگاه در جای مناسب، بایستی یخچال فریزر تراز شود. برای انجام این کار می توانید از پایه های تنظیم موجود در پایین دستگاه استفاده کنید. پایه های تنظیم را به اندازه ای بالا بیاورید تا یخچال به سمت عقب، دارای یک شیب ملایم باشد. در این حالت تراز، زمانی که درب یخچال را باز می کنید، درب یخچال به آهستگی بسته می شود.

تمیز کردن فضای داخل یخچال فریزر

قبل از استفاده از دستگاه، قسمت هایی از یخچال را که جدا می شوند را با محلول آب و جوش شیرین شستشو دهید. برای تمیز کردن قسمت های ثابت دستگاه و دیواره های داخلی نیز می توانید از همین محلول استفاده کنید. با این کار فضای داخلی یخچال فریزر ضدعفونی و برای استفاده آماده می شود.

استفاده از محلول آب و جوش شیرین باعث ضدعفونی شدن فضای داخلی یخچال می شود و شما با خیال راحت می توانید مواد غذایی را داخل آن قرار دهید.

تمیز کردن فضای داخل یخچال/کارآمد سرویس
تمیز کردن فضای داخل یخچال/کارآمد سرویس

استراحت دادن به دستگاه

به محض انتقال دستگاه به محل مورد نظر، آن را به برق متصل نکنید. برای این کار حداقل چند ساعتی باید اجازه بدهید که یخچال فریزر در همین وضعیت قرار بگیرد. در این حالت گاز سرما ساز یخچال که در اثر جابه جایی از حالت اولیه خود خارج شده است به حالت تعادل می رسد. در صورت عدم رعایت این نکته حتی ممکن است دستگاه خراب شود.

اتصال یخچال فریزر به برق

برای اتصال دستگاه به برق به این نکات دقت کنید.

 1. برای اتصال یخچال فریزر به برق حتما از محافظ الکترونیکی استفاده کنید. نوسانات جریان برق یکی از عواملی است که باعث آسیب به موتور و در نتیجه خراب شدن دستگاه  می شود. استفاده از محافظ این آسیب ها را به حداقل می رساند.
 2. از پریز جدا برای اتصال یخچال فریزر به برق استفاده کنید.
 3. دقت کنید که ولتاژ ورودی به یخچال فریزر مطابق با استاندارد مشخص شده در برچسب و یا دفترچه راهنمای دستگاه باشد.
 4. قبل از قرار دادن مواد غذایی داخل یخچال فریزر، اجازه بدهید دستگاه به مدت چند ساعت کار کند تا دمای داخل آن یکسان شود.

به کمک افراد متخصص می توانید به آسانی، کار نصب یخچال فریزر را انجام دهید.

نصب یخچال/کارآمد سرویس
نصب یخچال/کارآمد سرویس

نکات مهم در راهنمای نصب یخچال فریزر

هر گونه اشتباه در نصب، باعث آسیب به دستگاه می شود. بنابراین در دفترچه راهنمای همراه محصول، قسمت مربوط به راهنمای نصب یخچال فریزر را به دقت مطالعه کنید. نکات کوچکی مانند تراز نبودن یخچال فریزر بسیار حائز اهمیت است. اما عدم توجه به همین نکات کوچک در دراز مدت باعث آسیب به دستگاه می شود و هزینه زیادی را به شما تحمیل می کند. شما تنها یک بار نیاز دارید که دستگاه را نصب کنید، بنابراین در صورت نیاز به کمک، از افراد متخصص بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهند تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم یه سری به این سایت بزنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.6]
محبوبه شیرازی
محبوبه شیرازی

سلام عالی بودن وحرفه ای کار کردن واز نظر اخلاقی هم خیلی خ ب بودن

11 شهریور 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون از شما

  11 شهریور 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما