arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا + دانلود

25 اردیبهشت 1402

ماشین لباسشویی

3 نظر

راهنمایی لباسشویی اسنوا

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا: یکی از مهمترین مواردی که افراد تمایل به خرید ماشین لباسشویی اسنوا دارند ظاهر زیبای آن می باشد. تجربه نشان داده افراد حتی با وجود امکانات بالای ماشین های لباسشویی ولی به دلیل نداشتن ظاهری زیبا تمایلی و خرید آن نداشته اند. اما لباسشویی با ظاهر زیبا با امکانات کم آنها را مجاب به خرید می کند! این توصیفات مبنا بر اینکه ماشین لباسشویی اسنوا فاقد امکانات بالا می باشد، نیست؛ بلکه ماشین لباسشویی اسنوا از قابلیت های بالایی برخوردار است. این روزها با توجه به بالا رفتن قیمت محصولات خانگی، دقت به اقدام خرید لوازم خانگی همچون ماشین لباسشویی اسنوا بسیار بالا رفته است. به همین خاطر دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا شما را در خرید این ماشین لباسشویی بسیار کمک خواهد کرد. دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی اسنوا کاملا شما را با کارکرد این ماشین آشنا خواهد کرد.

 دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس
دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس

برند اسنوا سعی کرده ماشین لباسشویی خود را زیبا و کاربر پسند تولید کند. از طرفی هم با کیفیت بالا و با توجه به برند های اروپایی آن را تهیه کرده است. طراحی آن شبیه محصولات و برند اروپایی تولید و الگو برداری شده است.برند اسنوا یکی از با کیفیت ترین برند های حال حاضر لوازم خانگی در ایران محسوب می شود که با قطعات چینی تولید می گردد.

در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با نکات دفترچه لباسشویی اسنوا و همینطور طرز استفاده از ماشین لباسشویی اسنوا آشنا کنیم.

مزایا و معایب ماشین لباسشویی اسنوا 

 • از جمله مزایای ماشین لباسشویی اسنوا می توان به قیمت مناسب، زمان اندک برای شستشو نمودن، بدون صدا و بدون لرزش بودن، انواع روش های شست و شو برای انواع پارچه و همینطور استفاده به صرفه از آب و برق و شستشوی کاملاً تمیز و بدون لکه لباس ها اشاره کرد.
 • اما معایب آن این است که اگر به مدت طولانی از دکمه ها و برنامه های ماشین لباسشویی استفاده نشود ممکن است دیگر برنامه و کارایی نداشته باشند و از کار بیفتند. می توان از معایب دیگر ماشین لباسشویی اسنوا در بین دیگر برند های ایرانی به قیمت بالای آن نسبت به برند های دیگر اشاره کرد. هر سال هم باید آن را سرویس کرد.

حتما بخوانید: ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا به صورت کامل

نکات مهم برای نصب و راه اندازی لباسشویی اسنوا

طبق دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا برای نصب و راه اندازی لباسشویی اسنوا و بهبود در عملکرد دستگاه باید به نکات زیر توجه کنید.

 • زمانی که برای نصب لباسشویی اسنوا اقدام می کنید از قرار دادن دستگاه روی فرش یا موکت که باعث مسدود شدن منافذ تهویه زیر لباسشویی می شود خودداری کنید.
 • برای کارکرد بهتر دستگاه و همچنین جلوگیری از لرزش و صدا، از پایه های لباسشویی برای تراز کردن آن استفاده کنید.
 • محل نصب ماشین لباسشویی باید داری پریز برق بوده و فاصله آن تا دستگاه حداکثر یک متر باشد.
 • مکانی که در نظر می گیرید باید دارای سقف و دور از یخ زدگی و دور از نور خورشید و فاقد رطوبت باشد.
 • برای جلوگیری از برق گرفتگی لباسشویی، سیم ارت را به آن متصل کنید و در صورتی که قادر به انجام این کار نیستید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.
 • برای جلوگیری از اتصالی و خرابی در برق دستگاه، آن را مستقیم به پریز متصل نکنید و حتماً برای راه اندازی لباسشویی از محافظ برق استفاده نمایید.
 • به محض اینکه ماشین لباسشویی را روشن کردید از لمس کردن صفحه دیجیتالی آن خودداری نمایید؛ زیرا ممکن است راه اندازی لباسشویی اسنوا نادرست صورت بگیرد.
 • پیچ های تعبیه شده در پشت دستگاه که برای حمل و نقل در نظر گرفته شده است را جدا کنید و برای استفاده مجدد نزد خود نگه دارید.

چگونگی نصب شیر در ماشین لباسشویی اسنوا

در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا در رابطه با شیوه نصب شیر های مخصوص ماشین لباسشویی اسنوا ذکر شده است. در نمونه های جدید ماشین لباسشویی اسنوا دو رنگ؛ یکی رنگ آبی و دیگری رنگ قرمز استفاده می شود. رنگ آبی متعلق به آب سرد است و رنگ قرمز به آب گرم متصل خواهد شد هر کدام از اینها باید در جای مناسب خود قابلیت نصب کردن صحیح را داشته باشند. اگر مکان مورد نظر برای قرار گیری لباسشویی اسنوا فاقد نصب یکی از این شیرها بود حتماً باید ورودی آن را از پشت ماشین لباسشویی کامل بست.

خدمات کارآمد سرویس: نمایندگی تعمیر لباسشویی اسنوا در تهران

راهنمای تراز کردن لباسشویی اسنوا

در دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی اسنوا شیوه متعادل کردن و تراز کردن بهتر لباسشویی ارائه شده است.

 • تراز کردن برای متعادل کردن ماشین لباسشویی است که بهتر است آن را انجام دهید.
 • تراز کردن به معنای کارکرد بهتر و همینطور ایجاد صدای کمتر می باشد.
 • برای اینکه لباسشویی اسنوا کاملا تراز شود از پایه های مخصوص استفاده کنید.
 • کاملا مطمئن شوید که هر چهار پایه روی زمین کاملاً ثابت و محکم باشند.
 • برای اینکه ماشین لباسشویی اسنوا دارای کارایی بیشتری باشد حتما از نصب ماشین لباسشویی روی سطوح چوبی پرهیز کنید.
 • اگر سطح زمین از جنس کاشی یا سرامیک باشد حتماً از تکه های سنگ در قسمت جلوی پایه ها استفاده نمایید تا لباسشویی حرکتی نداشته باشد و یا لیز نخورد.
 دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس
دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس

نحوه جا به جایی صحیح ماشین لباسشویی اسنوا

در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا در مورد نحوه جا به جایی صحیح لباسشویی کاملا توضیح داده شده است. پس اگر تصمیم به تغییر مکان ماشین لباسشویی دارید نکات زیر را باید رعایت کنید.

 • به هنگام نقل مکان یا جا به جایی ماشین لباسشویی حتما از پلاستیک های مخصوص بسته بندی استفاده نمایید و درب ماشین را با آن کاملاً بپوشانید.
 • برای جا به جایی بهتر از سطوح شیبدار استفاده کنید زیرا نتیجه بهتری خواهد داشت.
 • برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار باید حتما سیم برق و شلنگ دستگاه که مخصوص تخلیه نمودن آب می باشد را کاملاً جمع کرده و در پشت لباسشویی قرار دهید.

حتما بخوانید: راهنمایی تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی اسنوا

این نکته را فراموش نکنید که اکثر مصرف کنندگان ممکن است معنی کلمات روی ماشین لباسشویی اسنوا را با دیگر مدل ها اشتباه بگیرند؛ چون ممکن است معنای آنها متفاوت باشد ولی در بیشتر مدلها کاملا می توان گفت معنی کلمات مشترک هستند.در ادامه به معنی کلمات در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا خواهیم پرداخت.

برنامه عملکرد
شستشوی سریع (Rapid) این اصطلاح به معنای شست و شو کردن سریع لباس ها می باشد. در واقع امکان شستشو نمودن لباس ها در مدت زمان ۱۴، ۳۴ و ۴۴ دقیقه اشاره کرد. می توانید در صورت کثیف بودن زیاد لباس ها از این برنامه استفاده نمایید. از این طریق هم لباس ها سریع تر شستشو داده می شوند هم می توان با استفاده از این برنامه لباس های از جنس گوناگون و حتی ترکیبی را به طور همزمان شستشو داد. با توجه به این برنامه می توان لباس ها را کامل شستشو ، آبکشی و همینطور خشک کرد.
آبکشی بیشتر (Rinse) طبق دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا این اصطلاح یعنی نیاز به آبکشی بیشتر دارید بنابراین با این برنامه، لباس ها سه مرتبه آبکشی و همینطور خشک می شوند.
شستشوی البسه کودک (Baby) همانطور که از اسم این برنامه مشخص است مناسب شستن لباس های کودک است. زیرا لباس های کودک حساس تر می باشند و نیاز به شستشوی بیشتری دارند. بنابراین این قابلیت برای کاربران تعبیه شده است تا بتوانند نسبت به دیگر لوازم خانگی بی نیاز شوند.
شستشوی ترکیبی (Wash & mix) این برنامه مخصوص لباس هایی است که به صورت ترکیبی شستشو می شوند. یعنی اینکه شما قادر هستید لباس های گوناگونی که دارای جنس و بافت مختلفی هستند را با همدیگر با این برنامه در لباسشویی شستشو دهید.
شستشوی البسه های رنگ روشن (White) در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا قید شده که می توان از این برنامه جهت شستشو نمودن لباس هایی که سفید و روشن هستند؛ استفاده کرد. یعنی اینکه بیشترین حد پاکیزگی به همراه آبکشی با سرعت عمل بالا برای این لباس ها اجرا می شود.
شستشوی انواع البسه (Mixed) با این برنامه می توان انواع لباس ها با الیاف گوناگون را با کیفیت بسیار بالایی شسته و آبکشی نمود. در این نوع برنامه خشک کردن لباس ها بسیار پایین است و لباس ها چروک نمی شوند.
شستشوی البسه ابریشمی (Silk) این برنامه کاملا مخصوص لباس های ابریشمی و حساس است. زیرا با این برنامه شما به لباسشویی دستور می دهید که قصد دارید لباس های از این جنس را بشویید. زیرا درجه بالای لباسشویی به این نوع لباس ها آسیب وارد می کند. به همین خاطر با تنظیم نمودن ماشین لباسشویی با این برنامه به آن دستور می ‌دهید که این لباس ها کاملاً حساس هستند و به لباس ابریشم شما هیچ گونه آسیبی وارد نمی کند و با سرعت کمتری آنها را شستشو می دهد.
خشک کن + تخلیه (Spin + drain) با توجه به این برنامه می توان گفت که توانایی خشک کردن را با همراه تخلیه در ماشین لباسشویی تعبیه می کنید. برنامه نشان می دهد که لباسشویی با بیشترین توان، لباس ها را کاملا آبکشی و خشک می کند و حتی سرعت خشک کردن و آبگیری در آن قابل تنظیم می باشد.
شستشوی البسه پشمی (Wool) طبق دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا اگر لباس پشمی داشته باشید می توانید از این برنامه برای شستشو دادن استفاده کنید.
شستشو با دست (Hand wash) با این برنامه دستوری که به سیستم ماشین لباسشویی وارد می شود این است که لباس ها را سه مرتبه آبکشی و خشک می کند که از این طریق تمامی لباس ها بیش از حد شستشو داده می ‌شوند و کاملاً تمیز و حتی با کیفیت خواهند شد که مثل شستشوی با دست می ماند.
شستشوی اقتصادی (Eco) اگر می خواهید لباس های شما با مصرف انرژی کمتری شسته شوند از این برنامه بهره مند شوید.
شستشوی البسه کتان و نخی (Cotton) به صورت روزمره اگر لباس هایی که زیاد کثیف نیستند؛ می توان از این برنامه برای شستشو کردن لباس های از جنس کتان و نخ استفاده نمود.
شستشوی لباس های نازک و حساس (Delicate) شستشوی لباسهای حساس و ظریف (ابریشم، حریر و…). در این نوع شستشو برای جلوگیری از آسیب رسیدن به الیاف لباس، چرخش دستگاه و همچنین دما آب در پایین ترین حالت می باشد 
 دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس
دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس

اصطلاحات موجود در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا

 • Temp: تنظیم دمای آب
 • Display: صفحه دیجیتالی
 • Spin only: مخصوص خشک کردن لباس ها
 • Spin speed: نشان دهنده سرعت و قابل تنظیم
 • Drain only: تخلیه آب بعد از پایان شستشو
 • Delay: تاخیر، شروع شستشو را به زمان دیگر موکول می کند
 • Rinse/spin: تخلیه خودکار آب پس از آبکشی لباس ها

حتما بخوانید: معنی کلمات روی لباسشویی ال جی + برنامه های شستشو

طریقه استفاده از ماشین لباسشویی اتوماتیک  ‏

اگر یک وسیله در خانه موجود باشد که حسابی زندگی کردن بدون آن سخت باشد می توان ماشین لباسشویی را نام برد. حالا اگر این ماشین لباسشویی از کار بیفتد مسلماً شستن لباس ها با دست واقعا سخت خواهد بود.

البته درسته که طرز کار ماشین لباسشویی اسنوا بسیار ساده است اما با این وجود ترفند های هوشمندانه در آن تعبیه شده است. در صورت عدم اطلاعات کافی و تعمیرات لوازم خانگی از ما کمک بگیرید. اگر ماشین لباسشویی شما اتوماتیک باشد باید روش کار با آن را به نحو احسنت بلد باشید.

حال ممکن است برای شما سوال پیش بیاد که طریقه استفاده از ماشین لباسشویی اتوماتیک چگونه است؟

در ماشین لباسشویی اسنوا اتوماتیک بخش ‌های مهم آن از جمله: پمپ المنت حرارتی، سوپاپ و درام داخلی است که به صورت الکتریکی قابلیت کنترل را دارند. حال برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کاملا این قطعات را در بازه های زمانی مشخص شده روشن و خاموش می کند.

طرز کار ماشین لباسشویی اسنوا اتوماتیک در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا

 • ابتدا مواد شوینده را در بخش مربوطه می ریزید لباس ها را در درون لباسشویی جای می دهید.
 •  برنامه ای که نیاز هست را طبق نوع لباستان انتخاب می کنید و ماشین لباسشویی را روشن نمایید.
 • طبق برنامه اعمال شده، برد الکترونیکی دریچه های آب را باز می‌کند تا با توجه به آن آب سرد و گرم به ماشین لباسشویی وارد شود و درام های داخلی و بیرونی آن را کاملاً پر ‌کند.
 • معمولاً آب از بخش بالایی وارد می شود و درون سینی مواد شوینده به سمت پایین سرازیر می شود تا کامل بتواند این مواد را به داخل درام هدایت نماید.
 •  دریچه های آب توسط برد الکترونیکی بسته می شوند. با توجه به دارا بودن ترموستات، دمای آب ورودی کامل کنترل می شود که اگر خیلی آب سرد باشد برد الکترونیکی المنت گرمایشی را روشن می کند. نحوه کار این المنت هم کاملا شبیه به کتری برقی می باشد. وقتی که آب به قدر کافی گرم شد برد الکترونیکی درام داخلی را کاملاً به چرخش در می آورد تا آب و مواد شوینده لباس ها بشویند.
 • آلودگی از لباس شما توسط مواد شوینده بیرون کشیده و در آب کاملا حل می شود. بعد از آن دریچه توسط برد الکترونیکی باز شده و آب از طریق دو درام کاملاً تخلیه خواهد شد.
 •  بعد از تخلیه آب، پمپ روشن می شود و برد الکترونیکی مجدداً دریچه آب را کامل باز کرده تا به درام ها آب تمیز وارد شود.
 •  درام داخلی به وسیله برد الکترونیکی چرخانده می شود تا آب تمیز کاملا لباس ها را آبکشی نمایید. این کار به صورت مکرر چندین بار تکرار خواهد شد تا کاملاً کف از روی لباس ها از بین رفته و لباس کاملاً تمیز شود. بعد از اینکه لباس ها آبکشی کامل شدند موجب می شود که درام داخلی با سرعت بسیار بالایی چرخیده شود با توجه به سوراخ های ریز در آن کاملا آب از لباس ها خارج شده و به درام بیرونی منتقل می شود.
 •  با استفاده از ایده سانتریفیوژ چرخش ماشین لباسشویی موجب خشک کردن لباس های شما تا حدودی متوسط خواهد شد. بعد از اینکه از درام بیرونی آب باقی مانده در لباسشویی خارج شد چرخه شستشو به پایان می رسد. بنابراین طریقه استفاده از ماشین لباسشویی اتوماتیک ‏به همین سادگی بود که ذکر کردیم.
 •  وقتی که لباس ها را از لباسشویی اسنوا خارج کردید تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را روی رخت آویز پهن کنید.
 دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس
دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس

خدمات کارآمد سرویس: تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران

قفل کودک در ماشین لباسشویی اسنوا می تواند هم به شما کمک کند تا از ماشین لباسشویی اسنوا در برابر فشار دادن احتمالی کلید های لباسشویی توسط کودک حفاظت کنید و هم از عدم اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی در زمان شستشو خاطر جمع شوید. برای فعال کردن یا غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی اسنوا به شکل زیر عمل کنید:

 • در ابتدا برای فعال کردن قفل کودک لباسشویی اسنوا باید هم زمان کلید های temp و rinse/spin را برای 3 ثانیه فشار دهید.
 • در مرحله دوم دکمه های مثبت و منفی (- +) را هم زمان به مدت سه ثانیه نگه دارید.حالا قفل کودک برای لباسشویی شما فعال شده است.
 • برای غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی اسنوا دکمه های temp و spin را مجددا به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

نحوه ریست کردن لباسشویی اسنوا

طبق دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی اسنوا برای ریست کردن آن به شکل زیر باید عمل کرد:

 • برای آن دسته از مدل های لباسشویی اسنوا که دارای دکمه ی ریست (reset) می باشد شما می توانید دکمه reset را برای سه تا پنج ثانیه نگه دارید تا عمل ریست لباسشویی اسنوا انجام شود.
 • در صورتی که دکمه ریست در لباسشویی شما وجود نداشته باشد نگران نباشید فقط کافی است لباسشویی خود را از برق بکشید و بعد از گذشت 10 الی 15 دقیقه آن را مجدد به برق وصل کنید و لباسشویی خود را روشن کنید.
 • در صورتی که با طی کردن مراحل گفته شده  هنوز هم کد خطا را بر روی صفحه نمایش لباسشویی خود مشاهده کردید، بایستی برای انجام ریست فکتوری از متخصصین حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

حتما بخوانید: هر آنچه باید در مورد جاپودری ماشین لباسشویی بدانید

راهنمای استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی اسنوا 

محفظه جا پودری ماشین لباسشویی اسنوا از چندین قسمت تشکیل شده است که هر قسمت به یک نوع مواد شوینده تعلق دارد.

 • قسمت اول که با نشانگر (I) نشان داده می شود محل قرارگیری پودر قبل از شستشو است.
 • قسمت دوم محل قرارگیری پودر شستشو اصلی است که با علامت (II) مشخص می شود.
 • قسمت سوم که با عبارت (Softener) و یا علامت ستاره (*) مشخص شده است برای قرار دادن مایع نرم کننده در لباسشویی اسنوا می باشد.
 • قسمت چهارم اهرمی است که برای خارج کردن محفظه جا پودری استفاده می شود.برای خارج کردن آن باید ابتدا محفظه را تا انتها بیرون بیاورید و بعد با یک دست اهرم را فشار دهید و با دست دیگر جا پودری را خارج کنید.

 شوینده های مناسب برای ماشین لباسشویی اسنوا

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که از چه نوع مواد شوینده ای در لباسشویی اسنوا استفاده کنیم، در ادامه مطلب به برخی از انواع شویند های مورد استفاده در لباسشویی اسنوا می پردازیم:

 • یکی از شوینده های ماشین لباسشویی که جز پر کاربرد ترین مواد شوینده در بین افراد است، شوینده های پودری نام دارند که در مقایسه با سایر مواد شوینده مقرون به صرفه و ارزان قیمت هستند.
 • شوینده های که به شکل مایع هستند (مایع لباسشویی) و داری خاصیت پاک کنندگی ملایم و خوشبو کردن لباس ها بعد از خشک شدن می باشند.
 • استفاده از کپسول های شوینده هم به دلیل استفاده راحت، محافظت از بافت لباس و همچنین لکه بری فوق العاده بالا برای لباس های خیلی کثیف، پیشنهاد می شود. 

خدمات کارآمد سرویس: تعمیر ماشین لباسشویی LG

برای شستن پرده در ماشین لباسشویی اسنوا چه باید کرد؟

یکی از مواردی که بیشتر خانم های خانه دار نسبت به شست و شوی آن حساسیت بالایی دارند شست و شوی پرده ها هست که در ادامه نکته های لازم برای شستن پرده ها را در اختیار شما می گذاریم:

 • قبل از شستن پرده با جاروی برقی گرد و خاک آن را بگیرید.
 • برای شست و شوی پرده لازم است از آب سرد استفاده کنید.
 • شما می توانید از برنامه delicate که برای شستن پرده مناسب تر است استفاده نمایید.
 • از مواد شوینده به اندازه استفاده کنید، زیرا باعث آسیب رسیدن به الیاف پرده می شود.
 دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس
دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس

روش صحیح شستن پتو در لباسشویی اسنوا

شاید فکر کنید شستن پتو در ماشین لباسشویی کار سختی است و نگران آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی هستید، در این بخش  با نحوه شستن پتو با ماشین لباسشویی اسنوا به صورت صحیح آشنا می شوید.

 • در مرحله اول برچسب شستشوی پتو را چک کنید تا از اطلاعات مربوط به شستن آن با ماشین لباسشویی باخبر شوید.
 • برای شستن پتو با لباسشویی اسنوا باید حجم پتو ها کمتر از حداکثر حجم مجاز دستگاه باشد.
 • دستگاه خود را بر روی بالاترین میزان ظرفیت قرار دهید.
 • بهتر است برای شستن پتو ها از آب سرد استفاده کنید.
 • از برنامه پنبه ای و حریری برای شستن پتوهای که حجم بالای دارند استفاده کنید.

حتما بخوانید: علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن

نحوه صحیح شستن حوله در لباسشویی اسنوا 

برای شستشوی حوله در ماشین لباسشویی اسنوا بهتر است به نکته های زیر توجه داشته باشید:

 • از کنار هم قرار دادن حوله با سایر لباس ها خودداری نمایید و بهتر است حوله ها به صورت جداگانه شسته شوند.
 • برای شستشوی بهتر حوله ها از برنامه cotton استفاده کنید.
 • دمای شست و شوی حوله از اهمیت بالای برخوردار است، دمای 40 درجه سانتیگراد بهترین دما برای شستن حوله ها می باشد.

شستشوی کفش در لباسشویی اسنوا به چه صورت است؟

شاید فکر کنید که شستن کفش در لباسشویی اسنوا امکان پذیر نیست و به ممکن است به دستگاه شما آسیب برسد، اما با در نظر گرفتن موارد گفته شده به راحتی می توانید از لباسشویی خود برای شستن کفش یا کتانی بهره ببرید.

 •  بر چسب روی کفش را به خوبی بررسی کنید و از امکان شستشو در این روش اطمینان حاصل کنید.
 • برای محافظت از کفش و دستگاه بهتر است به تنهایی در لباسشویی شسته نشود.
 • بند کفش ها را در بیاوردید و آنها را به صوت جداگانه بشوید.
 • با استفاده از یک برس نرم یا مسواک کهنه خاک و سنگ ریز های زیر کفش را تمیز کنید.
 • برای جلوگیری از تغییر رنگ و حالت کفش ها بهتر است از آب سرد یا ولرم برای شستشوی آن در لباسشویی استفاده کرد.
 • برای آنکه اثری از مواد شوینده بر روی کفش شما باقی نماند در پایان شستشو بگذارید دستگاه یک بار دیگر با زمان کم کار کند.
 • ماشین لباسشویی خود را روی چرخش ملایم قرار دهید.

حتما بخوانید: رفع برق گرفتگی ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی اسنوا 

تمیز کردن ماشین لباسشویی اسنوا از موارد مهمی است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید.در ادامه به نکات مهم و کاربردی در این خصوص می پردازیم.

 • سعی کنید هر 2 الی 3 ماه (این مدت بسته به میزان استفاده از لباسشویی متغیر است) یک بار بخش های مختلف لباسشویی از جمله فیلتر تخلیه، لاستیک دور درب، دیگ لباسشویی، جا پودری و… را تمیز کنید.
 • از جوش شیرین، سرکه سفید و آب می توان برای  تمیز کردن و ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی استفاده کرد.
 • در مرحله اول جوش شیرین و آب را با هم خوب مخلوط کنید و آن را در مخزنی بریزید که مایع شوینده را می ریزید.
 • سپس 2 لیوان سرکه سفید را در داخل دیگ لباسشویی ریخته و دستگاه را روی حالت شستشوی نرمال با آب گرم قرار دهید و دکمه استارت را فشار دهید تا عملیات شستشو آغاز گردد.
 • بعد از پایان شستشو با یک دستمال داخل دیگ لباسشویی را کامل خشک کنید و درب لباسشویی را باز بگذارید تا بوی سرکه از بین برود.
 • به این ترتیب ماشین لباسشویی شما کاملا تمیز و ضد عفونی می شود و از شر رسوب، جرم، کپک، بوی بد لباسشویی و بد بو شدن لباس ها خلاص می شوید.
 دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس
دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس

روش های جرمگیری لباسشویی اسنوا

ماشین لباسشویی یکی از لوازم پر استفاده منزل به شمار می آید و معمولا در طولانی مدت دچار جرم گرفتگی و رسوب می شود.برای عملکرد بهتر لباسشویی باید هر چند ماه یک بار آن را تمیز کنید.برای این کار می توانید به روش زیر عمل کنید:

 • برای تمیز کردن لباسشویی می توانید از جوش شیرین و سرکه سفید که خاصیت رسوب زدایی دارد استفاده نمایید.
 • در ابتدا مقداری آب را به جوش شیرین اضافه کنید تا رقیق شود، سپس آن را درون دیگ لباسشویی بریزید.
 • در مرحله بعدی سرکه را به ترکیب بالا اضافه کنید و مقداری آب ولرم درون لباسشویی ریخته و لباسشویی را روشن نمایید.
 • بعد از آنکه لباسشویی خاموش شد و آب آن تخلیه شد، درب لباسشویی را باز کنید تا بوی سرکه از بین برود.

حتما بخوانید: علت بوی بد ماشین لباسشویی

چگونه بوی بد در لباسشویی اسنوا را از بین ببریم؟

یکی از مشکلات رایج در ماشین های لباسشویی بوی بد آنها است که به مرور زمان پیش می آید.برای برطرف کردن بوی بد در ماشین لباسشویی اسنوا به نکات زیر توجه کنید: 

 • شما می توانید از ترکیب جوش شیرین، سرکه سفید و آب برای تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی استفاده کنید.
 • زمانی که شستشو به پایان رسید، داخل دیگ لباسشویی را با یک دستمال تمیز خشک نمایید و درب لباسشویی را باز بگذارید تا هوا در آن جریان پیدا کند و به طور کامل خشک شود.

تمیز کردن یا تعویض فیلتر تخلیه لباسشویی اسنوا

قبل از اینکه به شما آموزش تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا را بیاموزیم شما باید بدانید فیلتر تخلیه در کدام قسمت از لباسشویی قرار دارد. در لباسشویی های درب از جلو، فیلتر تخلیه در قسمت پایین سمت راست و در مدل های قدیمی درب از بالا، در زیر همزن دستگاه تعبیه شده است.

 • برای این کار در مرحله اول باید لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید.
 • برای اینکه اطراف دستگاه خیس نشود از یک سینی و یک تکه پارچه به عنوان زیر دستی استفاده کنید.
 • سپس در پوش شلنگ تخلیه را باز کرده و اجازه دهید تا آب آن به طور کامل تخلیه شود.
 • فیلتر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آن را خارج کنید.
 • خود فیلتر و محل قرار گرفتن آن را با یک دستمال تمیز کنید.در صورتی کثیفی بیش از حد آن را در مخلوط از آب داغ و مواد شوینده قرار داده و بعد از 15 دقیقه با یک برس یا مسواک کهنه آن را به خوبی تمیز کنید.
 • بعد از خشک شدن فیلتر را در جای خود قرار داده و درپوش آن را ببندید.در شرایطی که فیلتر لباسشویی کهنه و یا آسیب دیده بود باید آن را تعویض کنید.

حتما بخوانید: علت کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی چیست؟

برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی اسنوا چه باید کرد؟

 برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی اسنوا به نکته های زیر توجه نماید:

 • بهتر است برای افزایش طول عمر لباسشویی دستگاه خود را به طور منظم تمیز نمایید.
 • استفاده بیش از حد از مواد شوینده از مواردی است که هم به لباس ها و هم به دستگاه آسیب وارد می کند و باعث کاهش طول عمر ماشین لباسشویی می شود.
 • اجازه دهید میزان لباس ها به حدی برسد که بتوان لباسشویی را روشن کرد.
 • سرویس ماشین لباسشویی از اهمیت بالای برخوردار است به خصوص در مناطقی که دارای آب سخت هستند.

نکات ایمنی در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا               

هر مدل از ماشین لباسشویی دارای یک سری نکات ایمنی هست که لازم است از آن اطلاع داشته باشید. در این قسمت نکات ایمنی در راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا که باید بدانید را بیان می کنیم:

 • از نزدیک شدن کودکان و دستکاری کردن ماشین لباسشویی خودداری کنید.
 • این مدل از لباسشویی هم برای مصارف خانگی و هم برای مصارف اداری و فروشگاهی قابل استفاده است.
 • استفاده از دستگاه برای کودکان زیر هشت سال و افرادی که از سلامت عقلی برخوردار نیستند پیشنهاد نمی شود.
 • بهتر است هر 6 ماه یکبار نسبت به تعویض شیلنگ آب ماشین لباسشویی خود اقدام کنید.
 • از شیلنگ های قدیمی و کهنه که دیگر کارایی مناسبی ندارند استفاده نکنید.
 • درب لباسشویی را به طور متوالی باز نکنید و بهتر است به آرامی آن را باز و بسته نمایید.
 • برای اینکه دستگاه خود را سرویس و یا تمیز کنید لازم است ابتدا آن را از پریز برق جدا کنید و شیر آب ورودی آن را ببندید و سپس به سرویس دستگاه خود بپردازید.
 • از رابط های برق قوی که مناسب لباسشویی هستند استفاده کنید.
 • اجازه دهید فرآیند شستشو در لباسشویی به طور کامل پایان یابد و آب داخل لباسشویی به طور کامل تخلیه شود، سپس بعد از شنیدن آلارم پایان شستشو درب دستگاه را باز کنید.

حتما بخوانید: 7 علت پاره شدن لباس در لباسشویی اسنوا

ادامه نکات ایمنی در لباسشویی اسنوا

از دیگر هشدار های ایمنی در لباسشویی اسنوا به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • زمانی که قصد جابه جایی ماشین لباسشویی اسنوا را دارید سعی کنید از وارد کردن فشار به درب ماشین لباسشویی، دکمه ها و جا پودری لباسشویی اجتناب کنید و از آنها به عنوان دستگیره استفاده نکنید.
 • هرگز به تنهایی اقدام به جابه جایی لباسشویی اسنوا نکنید، بهتر است از شخص دیگری هم برای بلند کردن دستگاه کمک بگیرید و به آرامی آن را روی سطح صاف قرار دهید.
 • مواقعی که احساس کردید دستگاه با مشکل مواجه شده است نباید خودسرانه نسبت به تعمیر اقدام نمایید. بهترین کار این است که با مراکز مجاز تعمیرات لباسشویی اسنوا در منطقه خود تماس حاصل نمایید و از اصل بودن قطعات مصرفی در دستگاه خود مطمئن شوید.
 • اگر که دستتان با صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی اسنوا تماس پیدا کرد و دستگاه به مشکل برخورد، اولین راه حل آن است که برق دستگاه را قطع کرده و پس از گذشت چند دقیقه مجددا آن را وصل کنید.
 • از نکته های ایمنی مهم دیگر آن است که سعی داشته باشید فرایند شست و شو هنگامی شروع بشود که داخل دیگ لباسشویی پر از لباس شده باشد و با متناسب سازی ظرفیت دستگاه و بار آن، بتوانید تا حداقل 50 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی داشته باشید.

خدمات کارآمد سرویس:نمایندگی تعمیر لباسشویی دوو در تهران

 ارورهای مهم در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس
ارورهای مهم در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا|کارآمد سرویس

 ارورهای لباسشویی اسنوا در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا

ارورهای لباسشویی اسنوا نشانگر ایراد در بخش های مختلف دستگاه بوده و باید نسب به رفع آن اقدام کنیم. در ادامه به ارور های لباسشویی اسنوا در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا که در تمام مدل ها یکسان است می پردازیم.

 • ارور E0: وجود ایراد در پمپ تخلیه دستگاه، شلنگ تخلیه
 • ارور E1: پایین بودن فشار آب، بسته بودن آب ورودی،
 • ارور E2: سرریز شدن آب از لباسشویی، خرابی شیر برقی، هیدروستات
 • ارور E4: نشت آب از لباسشویی
 • ارور E5: وجود مشکل در موتور، ولتاژ
 • ارور های E8 ،E7 ،E6: خرابی موتور دستگاه،سیم‌کشی، برد الکترونیکی، سوختن موتور
 • ارور IE: خرابی شیر برقی، پمپ تخلیه، فیلتر آب، بردالکترونیکی، هیدروستات
 • ارور E9: بروز مشکل در هیدروستات، برد اصلی دستگاه
 • ارور H2: خرابی ترموستات،المنت
 • ارور H4: ایرارد در برد الکترونیکی، المنت، ترمیستور
 • ارور H5: دمای بالای آب،خرابی المنت و یا ترمیستور
 • ارور H6: وجود مشکل و یا خرابی در المنت حرارتی
 • ارور H8: داغ شدن بیش از اندازه المنت،فشار کم آب
 • ارور IB: وجود مشکل در برد الکترونیکی دستگاه
 • ارور LB: معیوب بودن برد الکترونیکی، قفل درب ماشین لباسشویی
 • ارور OE: تخلیه نشدن آب لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه
 • ارور PFE: معیوب بودن پمپ تخلیه لباسشویی، مسدود شدن فیلتر تخلیه
 • ارور LE: درب لباسشویی به خوبی بسته نشده، خرابی میکروسوئیچ
 • ارور UE: دستگاه به خوبی تراز نشده است.
 • ارور OB: مشکل و یا خرابی در قسمت های پمپ تخلیه، شلنگ تخلیه، فیلتر تخلیه

حتما بخوانید: علت تخلیه نکردن آب لباسشویی چیست؟

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا در ظرفیت های مختلف

در ادامه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا را در مدل ها و ظرفیت های 8.7.6.5 کیلویی برای دانلود در اختیار شما قرار داده ایم که به راحتی می توانید دانلود کنید.

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا 8 کیلویی

  لباسشویی اسنوا مدل: SWD-OctaC

  لباسشویی اسنوا مدل: SWD-OctaS

 

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا 7 کیلویی

 لباسشویی اسنوا مدل: SWD171 – مدل SWD174

  لباسشویی اسنوا مدل: SWD271 – مدل SWD274

  لباسشویی اسنوا مدل: SWD371 – مدل SWD374

 

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی اسنوا 5 کیلویی و 6 کیلویی

    لباسشویی اسنوا مدل: SWD151

  لباسشویی اسنوا مدل: SWD-SS8010

  لباسشویی اسنوا مدل: SWD-SS8020

  لباسشویی اسنوا مدل: SWD-SS8030

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 4.8]
حسام
حسام

کامل بود

27 اردیبهشت 1402

پرویز
پرویز

لباسشویی اسنوا خوبه؟

6 خرداد 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام اسنوا دراصل همان برند دوو کره میباشد که قطعات آن دراصفهان با نام تجاری اسنوا مونتاژ میشوددرکل نسبت به محصولات داخلی از کیفیت بهتری برخوردار هست

  6 خرداد 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما