arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی کنوود

24 شهریور 1401

ماشین لباسشویی

15 نظر

مهمترین موضوعات دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی کنوود

اولین موضوعی که در دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی کنوود مطالعه خواهید کرد شرایط حمل و نقل و نصب دستگاه است. برای حمل و نقل ماشین لباسشویی کنوود از پیچ و مهره‌ های حمل و نقل برای ثابت نگه داشتن آن استفاده می‌ شود. قبل از برداشتن این پیچ و مهره‌ ها دستگاه را روشن نکنید زیرا موجب آسیب به قطعات آن و لرزش بیش از حد خواهد شد. دقت داشته باشید که خدمات تعمیر و جا به جایی دستگاه باید توسط کارکنان نمایندگی و تعمیرکاران مجاز انجام گیرد. برای تراز کردن ماشین لباسشویی در قسمت زیر آن چهار پایه قابل تنظیم وجود دارد. هر یک از پایه‌ ها با چرخاندن در جهت خلاف عقربه‌ های ساعت باز می‌ شوند و به سمت بالا یا پایین قابل تنظیم هستند. بعد از سفت کردن پیچ و مهره‌ های پایه می‌ توانید با استفاده از یک دستگاه تراز، از هم سطح بودن ماشین لباسشویی مطمئن شوید.

حتما بخوانید:دفترچه راهنمای لباسشویی بوش

هنگامی که برای اولین بار دستگاه روشن می‌شود، در حال شستن ممکن است بوی خاصی بدهد. بوی کم در هنگام راه اندازی اولیه عادی است و دستگاه نیازی به تعمیر نخواهد داشت. میتوانید برای بار اول یک برنامه شستشوی کامل را بدون لباس اجرا کنید. برای این کار ماشین لباسشویی را به آب و منبع برق وصل کنید، مقدار کمی ماده شوینده در کشوی آن بریزید. بعد از انتخاب یک برنامه شستشو دکمه Power را فشار دهید. بعد از اطمینان از تنظیمات مد نظر در مورد دما و سرعت چرخش، دکمه Start را بزنید. در ادامه این مطلب تمام نکات مربوط به دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی کنوود بیان شده است.

ماشین لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس
ماشین لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس

نکات مهم برای نصب ماشین لباسشویی کنوود

ماشین لباسشویی کنوود نباید در زیر نور مستقیم، مکان‌های با درجه حرارت بالا، سطوح شیبدار و ناپایدار نصب شود. شیلنگ‌های دستگاه در فضای باز یخ می‌زنند و ترک می‌خورند بنابراین از نصب ماشین لباسشویی در جایی که خطر یخ‌زدگی وجود دارد خودداری کنید. فقط از شیلنگ‌های عرضه شده همراه با دستگاه استفاده کنید و شیلنگ‌های قدیمی برای این کار مناسب نیستند. پریز برق خانگی با ولتاژ 220 ولت تا 240 ولت برای استفاده از این دستگاه مناسب می‌باشد و برای جلوگیری از آتش سوزی بهتر است که اتصالات به برق همیشه محکم باشند. بعد از روشن کردن دستگاه ولتاژ برق ورودی نمایش داده می‌شود، باید مطمئن باشید که عدد نشان داده شده با ولتاژ برق مصرفی خانه مطابقت دارد.

حتما بخوانید:علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن

توجه داشته باشد که به دلیل احتمال برق ‌گرفتگی و خرابی فضای بیرونی ماشین لباسشویی باید بعد از استفاده خشک شود. همچنین مواد قابل اشتعال مانند نفت سفید، بنزین، الکل و تینر یا لباس آغشته به این مواد را از ماشین لباسشویی دور نگه دارید، به دلیل اینکه ممکن است منجر به آتش سوزی شوند. اطراف ماشین لباسشویی باید 12 سانتی‌متر خالی باشد، این فضا برای اتصالات شیلنگ و لوله تخلیه مناسب است. ماشین لباسشویی حداکثر باید در فاصله 85 سانتی‌متری تخلیه آب قرار بگیرد و شیلنگ آن باید در ارتفاع 60 سانتیمتری یا حداکثر یک متری از سطح زمین نصب شود. نکته مهم در این باره این است که نباید سر شیلنگ تخلیه در آب فرو برود زیرا ممکن است موجب برگشت آب به ماشین لباسشویی گردد.

اقدامات احتیاطی حین استفاده از ماشین لباسشویی

مهمترین بخش دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی کنوود  اقدامات احتیاطی هنگام استفاده از دستگاه است. قبل از روشن کردن ماشین لباسشویی کنوود شیر آب را باز کنید تا درستی اتصالات و عدم نشتی آب را مشاهده کنید. ماشین لباسشویی نیازی به آب داغ ندارد و فقط آن را به آب سرد متصل کنید. معمولا دو محفظه برای ریختن مواد شوینده در آن تعبیه شده است. میزان استفاده از مواد شوینده بستگی به نوع محصول دارد به عنوان مثال نرم‌کننده پارچه باید با آب رقیق شود و حداکثر مقدار مورد استفاده آن 40 میلی‌لیتر است.

دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس
دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس

قبل از قرار دادن لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی آن‌ها را از نظر وجود میخ، سنجاق، سکه، و سایر اشیاء فلزی و تیز بررسی کنید. اشیاء تیز و فلزی میتوانند به محفظه داخلی دستگاه یا درب شیشه‌ای آن آسیب بزنند. قرار دادن ملحفه‌ ها و یا حجم لباس بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی می‌تواند منجر به آسیب به آن و نشت آب شود. بهتر است لباس‌

ها بر اساس رنگ، نوع پارچه و میزان آلودگی مرتب شده و برنامه مناسب برای شستشوی آن‌ها انتخاب گردد. بر اساس نوع بافت و الیاف پارچه ظرفیت بارگیری آن متفاوت می‌باشد.

همه افراد برای ایمنی و کاهش خطرات ناشی از آسیب‌های الکترونیکی باید اقدامات پیشگیرانه را رعایت کنند. در صورتی که منزل را برای مدت طولانی ترک می‌کنید می‌بایست دو شاخه لباسشویی را از برق جدا کنید و آب ورودی به آن را ببندید. اگر در اطراف لباسشویی امکان تخلیه آب اضافی و رفع نشتی وجود ندارد این موضوع بسیار مهم است.

نمایشگر ماشین لباسشویی کنوود

دکمه‌های Power، Delay، Speed، Temp و Start/Pause پنج دکمه‌ای هستند که در تمام مدل‌های ماشین‌ لباسشویی مشاهده می‌شوند و در دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی کنوود به آن اشاره شده است. Start/Pause برای شروع شستشو و یا توقف آن است. درجه حرارت شستشو با دکمه Temp قابل تغییر هستند و با Speed هم سرعت چرخش قابل تنظیم می‌باشد. دکمه Delay برای تاخیر در شروع برنامه شستشو است. اگر بعد از شروع شستشو نیاز به تغییر سرعت چرخش یا درجه حرارت داشتید دستگاه را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.

در این صورت ایجاد تغییرات در تنظیمات و یا برنامه‌های شستشو امکان‌پذیر خواهد بود. پس از راه اندازی برنامه شستشو، نمایشگر دستگاه زمان باقیمانده را نمایش می‌دهد. همچنین نماد قفل درب روشن خواهد شد. نماد دیگر قفل کودک است که می‌توان این گزینه را در حین شستشو فعال کرد. برای قفل کودک باید دکمه Delay و Speed را به طور همزمان نگه دارید تا نماد آن روشن شود. برای غیرفعال کردن آن دکمه Delay و Speed را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا نماد آن از روی نمایشگر برداشته شود.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس
برنامه شستشوی ماشین لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس

برنامه های شستشو در دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی کنوود

ماشین لباسشویی کنوود برنامه‌ های مختلفی دارد. با توجه به جنس پارچه، سرعت چرخش، دما و مدت زمان می‌ توان هر یک از برنامه‌ها را به طور دلخواه انتخاب کرد. سرعت چرخش و دما بعد از انتخاب برنامه نیز قابل تنظیم هستند. برای این کار باید دکمه آن‌ ها را نگه دارید تا صدای بوق شنیده شود.

سرعت در دقیقه دمای پیش فرض حداکثر ظرفیت نام فارسی برنامه نام انگلیسی برنامه
1000 40 7 کیلوگرم پنبه فشرده Cotton Intensive
1400 60 7 کیلوگرم پنبه 60 درجه Cotton 60
1400 40 7 کیلوگرم پنبه40 درجه Cotton 40
1000 20 7 کیلوگرم پنبه 20 درجه Cotton 20
800 سرد 2 کیلوگرم اکسپرس Express
800 30 2 کیلوگرم اکو Eco
1000 سرد 7 کیلوگرم شستشو و چرخش Rinse & Spin
1000 60 7 کیلوگرم مراقبت کودک Baby Care
800 40 3.5 کیلوگرم ورزشی Sports
600 30 3.5 کیلوگرم ظریف Delicate
1000 40 7 کیلوگرم مختلط Mixed
400 40 2 کیلوگرم پشم Wool
1200 40 3.5 کیلوگرم الیاف مصنوعی Synthetic
نمی‌چرخد سرد فرقی ندارد فقط تخلیه Drain Only
1000 سرد 7 کیلوگرم فقط چرخش Spin Only

با انتخاب یکی از برنامه‌ های شستشو ماشین لباسشویی صدای بوق خواهد داد. برای خاموش کردن صدای بوق، دکمه Temp را به مدت 3 ثانیه نگه دارید. بعد از آن می‌توانید دکمه شروع شستشو Start را فشار دهید.

تمیز کردن فیلتر تخلیه لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس
تمیز کردن فیلتر تخلیه لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس

نکات مهم درباره تمیز کردن ماشین لباسشویی کنوود

درب ماشین لباسشویی کنوود باید بعد از هر بار استفاده پاک شود تا پرز و لکه بر روی آن باقی نماند. هر گونه انسداد را در شیلنگ تخلیه آب برطرف کنید. همچنین این لوله نباید به صورت پیچ خورده یا خم شده باشد تا آب ماشین لباسشویی را به درستی تخلیه کند. برای تعویض فیلتر تخلیه، دستگاه را خاموش کرده و مدتی صبر کنید تا خنک شود. پنل خدمات را در بخش جلویی ماشین لباسشویی باز کنید و آلودگی‌ ها تمیز نمایید. فیلتر را در خلاف جهت عقربه‌ های ساعت بچرخانید تا باز شود و بعد از آن می‌ توانید فیلتر جدید را جای‌ گذاری کنید.

کارمد سرویس مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی

منبع

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 23 میانگین: 5]
 اسماعیلی
اسماعیلی

شما تعمیر مدل kac-ps804ex رو هم انجام میدید؟

24 آبان 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  با سلام لطفا با شماره 58908 تماس بگیرید همکاران ثبت سفارش کنند

  30 آبان 1401

موسوی
موسوی

خیلی استفاده کردم مطالب عالی بود

9 آذر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون

  10 آذر 1401

موسوی
موسوی

سرویس ونصب لباسشویی

25 آذر 1401

رحمانی
رحمانی

ممنون راحت دانلود کردم

9 اسفند 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ok

  10 اسفند 1401

کامران
کامران

محتوای بسیار جالب و آموزنده و کاربردی بود بسیار عالی با تشکر از مجموعه ی کار آمد سرویس

31 تیر 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنونم

  31 تیر 1402

مهرداد جلالیان
مهرداد جلالیان

باسلام فولی دستگاه لقی داره پشت دستگاه هم ب صورت یکپارچه هست پیچش هم خیلی سفته سطلو باید از بالا در بیارم؟ جکهارو باید اول آزاد کنم؟ نیازه وزنه هارو باز کنم؟ لطفا راهنمایی کنید از شهر دیگه پیام میدم دانشجو هستم باید خودم بازش کنم بودجه ندارم ک نمایندگی بیاد دست ب آچار هستم

5 آذر 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام ابتدا تشخیص ایراد مهم است ولی درصورت بازکردن آز قسمت جلو قطعات بازودیگ درمی آید

  6 آذر 1402

مهرداد جلالیان
مهرداد جلالیان

باسلام فولی دستگاه لقی داره پشت دستگاه هم ب صورت یکپارچه هست پیچش هم خیلی سفته سطلو باید از بالا در بیارم؟ جکهارو باید اول آزاد کنم؟ نیازه وزنه هارو باز کنم؟ لطفا راهنمایی کنید از شهر دیگه پیام میدم دانشجو هستم باید خودم بازش کنم بودجه ندارم ک نمایندگی بیاد دست ب آچار هستم

9 آذر 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  دوست عزیز برای درآوردن دیگ بایدابتدا بردوپنل وسپس لاستیک دوردرب وسینی جلووسپس خرطومی های زیر جداکردن جاپودری وبازکردن کمک‌ها وسیمکشی نیاز هست تا دیگ آزاد شود اینکارنیاز به تخصص دارد مطمئن باشید درصورت بازکردن برای بستن با مشکل مواجه می شوید

  10 آذر 1402

فریبا
فریبا

کنوود مدل KWMA5/600 دفترچه راهنمای فارسیشو میخواستم. چجوری پیداش کنم؟لطفا راهنمایی بفرمایید

30 دی 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  لطفا درگوگل کلمه دانلود لباسشویی کنوود ریسرچ کنید

  30 دی 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما