arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

دانلود دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ

2 مرداد 1401

ماشین لباسشویی

10 نظر

آشنایی با دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ

اگر نمی­دانید که چطور می­توانید با ماشین لباسشویی سامسونگ کار کنید، بهترین منبع برای رفع سوالات و دغدغه­ های ذهنی شما، دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ است. اگر در نهایت کاری از پیش نبردید و نتوانستید مشکل­تان را حل کنید، باید با نمایندگی­ های مجاز و تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. به هر حال ما امروز در این مطلب سعی می­کنیم جواب تک تک سوالاتی که در ذهن شما جای گرفته و پاسخی برای آن ندارید را بدهیم.

حتما بخوانید:ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

ما در این مطلب به دنبال پاسخی برای پرسش­های زیر هستیم:

 1. آشنایی با دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ چگونه می­باشد؟
 2. استفاده ازدکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ با استفاده از دفترچه راهنما چگونه می­باشد؟
 3. نحوه­ ی تمیز کردن از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ به چه صورت است؟
 4. برنامه ­های شست­­شوی ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

آشنایی با دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ

آشنایی با دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمدسرویس
آشنایی با دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمدسرویس

برند سامسونگ، یکی از بهترین و معروف­ترین برندهای دنیا و ایران است. این شرکت اکثر لوازم خانگی­ های بزرگ و کوچک را تولید و روانه­ ی بازار می­کند. یکی از این تولیدات، ماشین لباسشویی سامسونگ است. احتمالا در خانه از ماشین لباسشویی استفاده کرده باشید. و احتمالا با دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ آشنایی دارید. این ماشین­ها در مقایسه با نسل­­های گذشته، اتوماتیک شده و کار با آن­ها به سادگی قبل نیست که فقط با چرخاندن چند پیچ یا زدن یکی دو دکمه، لباسشویی به کار بیفتد. در حال حاضر تمامی ماشین­های لباسشویی در شرکت سامسونگ، به صورت تمام اتوماتیک تولید شده و دارای دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ هستند.

برای نصب و راه ­اندازی این دستگاه، نیازمند به دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ آن هستید. یک دفترچه راهنمای اصلی در کارتن این ماشین لباسشویی وجود دارد که از صفر تا صد این دستگاه را به راحتی به شما آموزش داده و می­توانید آن را در خانه، راه ­اندازی کنید.

اما رعایت یک سری نکات مهم در نصب و راه­اندازی از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ حائز اهمیت است.

اگر برای اولین­ بار قرار است ماشین لباسشویی را راه ­اندازی کنید، حتما از نمایندگی­های مجاز بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهند. اما بهتر است بعد از نصب اولیه، خودتان یک یا چند دور دفترچه­ راهنمایی لباسشویی سامسونگ را مطالعه کنید تا از کارایی آن آگاه شوید.

گاهی اوقات ممکن است با ارورهای گوناگونی در هنگام کار با ماشین لباسشویی مواجه شوید. این ارورها اغلب اتفاق می­افتند. برای رفع مشکل حتما از تعمیرکار حرفه­ ای استفاده کنید. اما قبل از آن می­توانید خودتان با استفاده از دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ، ارور پیش آمده را یادداشت و بررسی کنید که بدانید مشکل چیست و از کجاست.

نکات مهم نصب از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ

نکات مهم نصب از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
نکات مهم نصب از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

 حتما بخوانید:علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ

 • حتما از نمایندگی مجاز بخواهید دستگاه را از کارتن خارج کند تا شامل گارانتی و خدمات پس از فروش بشود. اگر خودتان اقدام به نصب کنید، حتی اگر از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ پیش بروید، باز هم شامل خدمات پس از فروش نخواهد شد.
 • لباسشویی سامسونگ باید در جایی نصب شود که اصلا جای تکان خوردن نداشته باشد و هنگام کار حرکت نکند.
 • پریزی که برای این کار در نظر گرفته­ اید باید حتما در دسترس باشد.
 • دستگاه در محلی نصب شود که دسترسی به شیر آب راحت باشد.
 • تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ بسیار مهم است. حتما از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ انجام دهید.
 • برای نصب ماشین لباسشویی سامسونگ حتما از دستگاه محافظ مخصوص استفاده کنید و هرگز دیگر وسایل برقی را به آن نصب نکنید چون در زمان کار کردن ماشین لباسشویی، امکان آتش­ سوزی و اتصالی کردن وجود دارد. این نکته صراحتا در دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ ذکر شده است.
 • دمای هوا در مکانی که لباسشویی نصب می­شود نباید زیاد گرم یا زیاد سرد باشد. اگر بیش از حد سرد باشد، لوله­ ها و اتصالات یخ زده و می­ترکد. اگر هم گرم باشد، دستگاه خوب کار نمی­کند.
 • دستگاه نباید کنار بخاری و وسایل گرمایشی نصب شود.

این­ها برخی از نکات مهم در نصب دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ است که با رعایت تک تک آن­ها از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ، عمر دستگاه شما بالاتر می­رود.

اگر می­خواهید برای ماشین لباسشویی سامسونگ اتفاق ناگواری رخ ندهد، حتما در نصب آن دقت کافی داشته باشید. دقت کنید که روزنه­ های هوا با موکت یا فرش مسدود نشده باشند. حتما چک کنید که پریز شما ارت و اتصال به زمین داشته باشد. هرگز از اتصالات، شیلنگ و لوله­ های کهنه استفاده نکنید. خواندن دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ ضروری است.

راهنمایی دکمه های ماشین از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ

راهنمایی دکمه های ماشین از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
راهنمایی دکمه های ماشین از روی دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

وقتی نگاهی به دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ می­اندازید متوجه می­شوید که  کارایی دکمه ­های بسیاری در این دفترچه ذکر شده است. روی خود دستگاه نیز تک تک این دکمه­ ها نمایان است. فشردن هر کدام می­تواند عملکرد دستگاه را تغییر دهد یا مختل کند. پس بهتر است قبل از استفاده از ماشین لباسشویی، حتما کار با این دکمه­ ها را یاد بگیرید.

ما برخی از دکمه­ هایی که در تمام لباسشویی ­های سامسونگ مشترک هستند را برایتان توضیح می­دهیم:

 • کلید پاور power : این کلید برای خاموش و روشن کردن ماشین لباسشویی بوده و در تمام دستگاه­های برقی با یک نماد مشترک نشان داده می­شود.
 • کلید ریواش rewash : این کلید برای اجرای عملیات پیش شسست­­شو است.
 • کلید استارت و پاز : این کلید برای نگه داشتن و متوقف کردن عملیات و شروع شست­شو است.
 • هندواش hand wash : این کلید برای شستن بسیار سبک می­باشد. دقیقا همانند وقتی که شست و شو با دست صورت می­گیرد. نحوه ی استفاده دقیق ­تر در دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ ذکر شده است.
 • کلید دیلی اند delay end : این کلید برای به تعویق انداختن زمان شروع و خاتمه­ ی دستگاه است.
 • کلید تمپرچر tempereature : این کلید برای تنظیم دما است. درجه دمای ماشین لباسشویی بین 30 تا 95 درجه است که دمای گرم آن بین 30 تا 45 درجه است.

بقیه ی کلید­ها مثل کلید option در ماشین­های مختلف دارای منو­های مختلفی هستند که کار با آن­ها چندان سخت نیست. برخی از آن­ها برای برنامه­ های شست­شو هستند. این برنامه­ ها در دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ موجود است.

حتما پیش از شست­و­شوی لباس­های خود، برنامه ­ی مورد نظر را از روی دستگاه و منو انتخاب کنید و سپس شست­­شو را انجام دهید. دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ برای زمانی نیست که ماشین لباسشویی به خرابی و تعمیر می افتد. باید این دفترچه کاملا مطالعه شود و جاهایی که نیاز است استفاده شود.

نحوه ی تمیز کردن ماشین لباسشویی از روی دفترچه راهنما

نحوه ی تمیز کردن ماشین لباسشویی از روی دفترچه راهنما/کارآمد سرویس
نحوه ی تمیز کردن ماشین لباسشویی از روی دفترچه راهنما/کارآمد سرویس

ماشین لباسشویی سامسونگ هم مانند دیگر وسایل برقی باید حتما تمیز شود. البته ماشین لباسشویی سامسونگ یا هر مدل دیگری، بعد از هر بار شست­و­شو نیاز به تمیز کردن ندارد. اما این را مد نظر قرار دهید که هرچقدر ماشین لباسشویی اصولی تر و زود به زود تمیز شود، عمر آن بیشتر خواهد بود. شست­شو باید طبق اصول مندرج در دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ باشد.

 • بعد از هربار شست­­شو، ماشین را از برق خارج کرده و لاستیک دور درب را تمیز کنید. این کار از جمع شدن جرم و کثیفی دور درب جلوگیری می­کند.
 • حتما هر از گاهی لوله­ هایی که به مسیر فاضلاب ختم می­شوند را خارج کرده و با آب گرم بشویید.
 • اگر ماشین لباسشویی شما بوی بد می­دهد، باید با نصف فنجان جوش شیرین و آب آن را ضد عفونی کنید.اگر هم بتوانید یک فنجان سرکه و جوش شیرین را مخلوط کرده و در ماشین بریزید تا دستگاه کار کند، خیلی کارساز بوده و بوی بد ماشین را از بین می­برد.
 • فیلتری که کثیفی­ ها پشت آن جمع می­شود، باید در سال 5 الی 6 بار تمیز شود.
 • اگر در منوی دستگاه­ با عبارت 4E مواجه شدید، به معنای کثیف شدن و گرفتگی توری آب می­باشد و باید آن را تمیز کنید.
 • کشوی مواد شوینده باید هرازگاهی تمیز شود.

برنامه ­های شست­­شو در دفترچه راهنما

برای عملکرد بهتر دستگاه و افزایش عمر ماشین لباسشویی، شرکت سامسونگ برنامه­ هایی را برای شست­و­شوی بهتر البسه، در حافظه­ دستگاه قرار داده که تمام لباس­ها را به یک سبک شست­­­شو ندهید. برخی از این برنامه ها که در لباسشویی های سامسونگ مشترک می باشند و در دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ نوشته شده که به شرح زیر است:

برنامه شست­وشوی WOOL : این برنامه برای شستن لباس­های پشمی است.

برنامه شست­وشوی OUTDOOR CARE : این برنامه برای شستن لباس­های ورزشی و ضخیم  است.

برنامه شست­وشوی SYNTHETIC : این برنامه برای لباس­های با جنس پلاستیکی و پلی استر تعریف شده­ است. حتما نکات بیشتر را در دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ ببینید.

برنامه شست­و­شوی BEDDING : این برنامه برای شستن البسه و ملحفه ­ی خواب است.

برنامه SUPER SPEED: این برنامه برای صرفه جویی در زمان است و می تواند خیلی زود لباس­ها را بشوید.

برنامه اقتصادی شست­وشو: این برنامه لباس­ها را با آب یخ می­شوید ولی تمیز.

اگر برای شستن هر لباس از برنامه­ ی از پیش تعریف شده و مخصوص استفاده کنید، مطمئنا عمر لباس و عمر دستگاه، هر دو با هم افزایش می یابد. برنامه­ های بیشتری نیز در دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ موجود است.

دانلود دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
دانلود دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

دانلود دفترچه راهنمایی لباسشویی سامسونگ

ماشین های لباسشویی ساخت  شرکت سامسونگ در مدلهای مختف و ظرفیت های مختلف 5، 6، 7، 8، 9 کیلویی و … تولید و عرضه می شوند. در این مقاله دفترچه راهنمای لباسشویی مدل های زیر را برای دانلود قرار داده ایم:

 • دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 5 کیلویی
 • دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 6 کیلویی
 • دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 7 کیلویی
 • دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 8 کیلویی
 • دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 9 کیلویی
 • دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 12 کیلویی

دانلود دفترچه راهنمای فارسی ماشین لباسشویی سامسونگ

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 8 کیلویی 

مدل Q144USN || Q144UWN

 

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 8 کیلویی

مدل Q1455USN || Q1455UWN

 

دانلود دفترچه راهنمای لباسشویی سامسونگ 6 و 7 کیلویی

تمام مدل های سری **j12**||B12**/ B10

 

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 12 کیلویی

مدل H147

 

 

نکته: علامت * به معنی مدل های مختلف بوده و می تواند از (9-0) و (A-Z) باشد.

 

دانلود دفترچه راهنمای فارسی و انگلیسی ماشین لباسشویی سامسونگ

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 9 کیلویی

مدل P156

 

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 8 کیلویی

مدل Q1479

 

دانلود دفترچه راهنمای انگلیسی ماشین لباسشویی سامسونگ

دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ 5 کیلویی

مدل SW1050

 

کلام آخر

برای استفاده از دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی سامسونگ، بهتر است خوب آن را مطالعه کنید و اگر در نهایت نتوانستید مشکل ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید حتما از تعمیرکاران و سرویس­کاران متخصص کارآمد سرویس کمک بگیرید،کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 23 میانگین: 4.6]
یوسف
یوسف

خیلی عالی بود

20 آبان 1401

زارع
زارع

مرسی من دانلود کردم 👍👍👍

20 آبان 1401

برومند
برومند

خیلی خوب دانلود شد خیلی کاربردی بود

21 آبان 1401

حسین. ع
حسین. ع

خیلی عالی بود دفترچه اش را گم کرده بودم براحتی دانلود شد

21 آبان 1401

امیر پورولی
امیر پورولی

ممنون... تکنسین شرکت سامسونگ هستم..روش تعمیرات رو هم بزارید

25 آبان 1401

حسینی
حسینی

خیلی خوب بود عالی

26 آبان 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون از شما

  30 آبان 1401

ایزدی
ایزدی

ممنون چقدر عالی راحت دانلود شد

17 دی 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  خوشحالیم تونستیم کمکی انجام بدهیم

  17 دی 1401

ابراهیم
ابراهیم

دفترچه راهنمای فارسی Q1420vss ندارید؟

28 اردیبهشت 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما