arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

نصب تلویزیون دیواری

19 اسفند 1400

تعمیرات تلوزیون

2 نظر

تلویزیون دیواری از بهترین گزینه ها برای صرفه جویی مکانی در  آپارتمان‎ ‌های کوچک می باشد. با نصب تلویزیون به دیوار، صرفه‌جویی زیادی در فضا می‌شود و نیازی به سیم و کابل‌های به‌هم‌ریخته  ندارد. نصب تلویزیون به دیوار کار نسبتا راحتی است و خیلی راحت می‌توان در خانه انجام شود.

وسایل موردنیاز برای نصب تلویزیون به دیوار

پایه‌ی دیواری تلویزیون و پیچ و مهره‌های مخصوص به آن/دریل (مته برقی)/تراز/متر/دستگاه فلزیاب/مداد/واشر

انتخاب پایه دیواری

پایه‌های دیواری بسیار متنوعی برای نصب تلویزیون روی دیوار در بازار وجود دارد. چیزی که در خرید اهمیت دارد، خرید پایه ای است که وزن تلویزیون خریداری شده را تحمل کند. اگر پایه فقط برای تلویزیون‌های 55 اینچی است هرگز برای پنل‌ های 65 اینچی یا بزرگ‌تر استفاده نشود. سنگینی تلویزیون به دیوار آسیب می‌زند و در معرض افتادن و شکستن قرار می گیرد.

پایه چرخان می‌خواهید یا صاف؟ اگر انتخاب مدل چرخان باشد، می شود پنل را به هر جهت چرخاند تا دید بهتری داشته باشد. تفاوتش با مدل‌های ثابت این است که از لحاظ اقتصادی گران تر هستند.

برای انتخاب پایه مناسب تلویزیون باید به پشت تلویزیون مراجعه کرد. در بخش مرکزی پشت دستگاه 4 سوراخ وجود دارد که وقتی به‌صورت فرضی آن‌ها را به هم وصل کنید، یک مربع را تشکیل می‌دهند.  ابتدا باید فاصله‌ی بین سوراخ‌ها  اندازه‌گیری شود.

نصب تلویزیون دیواری
نصب تلویزیون دیواری

تعیین مکان نصب

در ابتدا باید به موقعیت کلید و پریزها توجه شود. سپس زاویه دید مدنظر قرار گیرد. تلویزیون باید در ارتفاعی نصب شود که وقتی کاربر روی مبل نشسته است، به‌ راحتی بتواند تصویر را با وضوح کامل ببیند. اگر تلویزیون خیلی بالا نصب شود، ممکن است در درازمدت به ناراحتی گردن مبتلا شود.

برای مخفی کردن سیم و کابل‌ها بهتر است از داکت های مخفی که همرنگ دیوار پست تلویزیون است کمک بگیرید. بدین طریق زیبایی دکور تلویزیون هم حفظ می شود.برای تماشای تلویزیون از روی مبل، بهتر است در ارتفاع ۱۰۵ متری از کف زمین نصب شود.

حتما بخوانید: بعد از اتصال تلویزیون به دیوار، حتما مایلید که اون رو به وای فای وصل کنید، ما توی این مقاله نحوه ی اتصال رو براتون اوردیم.

پیدا کردن دیوار حمال برای نصب تلویزیون دیواری

هر ساختمانی دارای دیوارهای جداکننده و دیوارهای باربر است. دیوار حمال یا باربر، وزن سازه را به دوش می‌کشد بنابراین مقاوم‌تر هستند. برای پیدا کردن این دیوار که تیرهای عمودی ساختمان در آن گنجانده‌شده، بهتر است از دستگاه‌های مخصوص استفاده شود.

  • سیستم انتقال نیرو در سازه به این صورت است که نیرو از طریق تیرها به ستون (دیوار باربر) و سپس از ستون به فونداسیون و در آخر از فونداسیون به خاک منتقل می‌شود؛ بنابراین، اگر سر تیرهای اصلی روی دیوار قرارگرفته باشد، به‌ احتمال‌ زیاد، دیوار حمال است.
  • به دیوار یک ضربه آرام زده شود، اگر صدای پُر و سفتی داشت، یعنی ستون است، اگر صدای توخالی بودن می‌داد یعنی مناسب نصب تلویزیون نیست.
  • همچنین، با کمک دستگاه فلزیاب می توان مطمئن شد که داخل دیوار سیم برق وجود ندارد.
پیدا کردن دیوار حمال برای نصب تلویزیون دیواری
پیدا کردن دیوار حمال برای نصب تلویزیون دیواری

نصب تلویزیون دیواری

پایه روی قسمتی از دیواری که قرار است نصب شود، نگهداری شود و جای حفره‌های پیچ با مداد روی دیوار مشخص شود سپس محل‌های مشخص‌شده  با دریل سوراخ‌ شود. پیچ‌های پایه را درون دیوار بسته شود اما سفت نشود تا بعدا برای تنظیم قابل دسترس تر باشد.

تراز روی پایه قرار گیرد. اگر صاف نبود، جابه‌جا شود تا کاملاً صاف شود. در صورت نیاز، سوراخ دیگری در دیوار ایجاد شود. پس از اطمینان از صاف بودن پایه، پیچ‌ها و رول‌ پلاک‌ها کاملاً سفت شود.

با کمک یکی دیگر از اعضای خانواده، تلویزیون را با احتیاط بلند شود و روی پایه روی دیوار نصب شود. توجه شود که بعضی از پایه‌ها دو پیچ اضافی دارند که در زیر تلویزیون محکم می‌شود. بعد از اطمینان از تراز و محکم بودن تلویزیون، تلویزیون رها شود.

اگر نیاز به توضیح بیشتر و فیلم داشتید میتونید به سایت کیبل تیوی مراجعه کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.8]
مسعود
مسعود

خیلی خوب بود

19 اسفند 1400

مریم
مریم

لباسشویی من آب رو تخلیه نمیکنه چیکار کنم؟

2 تیر 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما