arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

تعمیر یخچال در کلیه نقاط تهران

29 آذر 1401

مقاله

6 نظر

یخچال یکی از لوازم ضروری آشپزخانه در دنیای مدرن است. در صورت خرابی یخچال قلب آشپزخانه شما از کار می‌ ایستد. به همین دلیل باید فوراً به دنبال تعمیر یخچال باشید تا مواد غذایی شما فاسد نشوند. بعضی مواقع می‌توانید از طریق عیب یابی یخچال، مشکل پیش آمده را کشف کنید و یا حتی آن را حل کنید. اما در بعضی از موارد نیاز به تعمیر کار یخچال خواهید داشت.

تعمیر یخچال در تهران/کارآمد سرویس
تعمیر یخچال در تهران/کارآمد سرویس

این مقاله یک راهنمای جامع برای عیب یابی یخچال می‌باشد. پیدا کردن تعمیر کار یخچال معتمد و حرفه‌ای در شهرهای بزرگ مثل تهران، گاهی پیچیده و زمان بر خواهد بود. به همین دلیل در این مقاله راه‌های یافتن تعمیر کار یخچال در کلیه نقاط تهران را به شما ارائه می‌دهیم.

به دستورالعمل تعمیر یخچال یا راهنمای نگهداری محصول مراجعه کنید

در قدم اول پس از خرابی یخچال ابتدا به راهنمای تعمیر یخچال یا دستورالعمل نگهداری آن که توسط کارخانه‌ی سازنده منتشر شده است مراجعه کنید. معمولاً خطاهای رایج را می‌توانید در دستورالعمل پیدا کنید.

اگر کتابچه‌ی راهنمای تعمیر یخچال در انبار است و یا به دلیلی دسترسی به آن برای شما مقدور نمی‌باشد، می‌توانید با مراجعه به سایت تولید کننده‌ی یخچال فایل پی دی اف دستورالعمل تعمیر و نگهداری آن را دریافت کنید. معمولاً نام های تجاری معروف و شناخته شده نظیر سامسونگ، الجی، اسنوا، امرسان و … دیتاشیت و دستورالعمل تعمیر و نگهداری هر محصول را روی سایت خود قرار می‌دهند.

حتما بخوانید: راهنمای نصب یخچال فریزر

رایج‌ترین دلایل خرابی یخچال

پیش از اینکه وارد بحث عیب یابی یخچال شویم، نگاهی به رایج‌ترین دلایل خرابی یخچال‌ها می‌کنیم. پس از ارزیابی داده‌های متقاضیان تعمیر یخچال در تهران که با شرکت کارآمد سرویس تماس گرفته بودند، لیست زیر به عنوان پر تکرار ترین دلایل تماس مشتریان بدست آمده است:

 • روشن نشدن یخچال
 • برق‌دار شدن قسمت‌های فلزی یخچال اعم از بدنه
 • برفک زدن فریزر و سرایت به سایر قسمت‌های یخچال
 • سرد نشدن یخچال علی رغم اینکه زمان زیادی روشن است.
 • لرزش فراوان یخچال همراه با صدای بلند و گاهی خاموش شدن موتور آن
تعمیر یخچال در منزل/کارآمد سرویس
تعمیر یخچال در منزل/کارآمد سرویس

با توجه به اینکه رایج‌ ترین تقاضا های تعمیر یخچال در تهران و احتمالاً در سراسر ایران در لیست فوق می‌باشند، در ادامه به تشریح و بیان راه حل برای مشکلات فوق می‌پردازیم.

عیب یابی و تعمیر یخچال زمانی که روشن نمی‌شود

برای عیب یابی یخچالی که روشن نمی‌شود، در قدم اول سیستم برق رسانی به یخچال را چک کنید:

 • آیا برق ساختمان قطع نشده است؟ آیا کلید های مینیاتوری جریان را قطع نکرده اند؟
 • آیا پریزها سالم هستند؟
 • آیا سه راهی و یا محافظ جریان یخچال سالم است؟ شاید سه راهی از نظر ظاهری سالم باشد، اما در داخل دچار خرابی شده باشد.
 • آیا ولتاژ و فرکانس مورد نیاز به یخچال رسیده است؟

در صورت تأیید مراحل فوق متوجه می‌شویم که برق به یخچال می‌رسد، اما موتور روشن نمی‌شود. در مرحله‌ی بعد باید چک کنید که آیا برق به موتور یخچال می‌رسد یا خیر؟ برخی از یخچال‌ها به محافظ جان مجهز شده‌اند. در صورتی که این یخچال‌ها به هر دلیلی جریان بیش از حد مجازی را مصرف کنند و یا بخش‌های فلزی آن برق‌دار شوند، به صورت خودکار محافظ جان داخلی یخچال عمل می‌کند و جریان را پیش از رسیدن به موتور و برد داخلی یخچال قطع می‌کند.

حتما بخوانید: بررسی انواع ارور های یخچال اسنوا 

برای تعمیر یخچال در منزل در حالت فوق باید دلیل وقوع این ایراد را بیابید. با توجه به خطرات جانی توصیه می‌شود برای عیب یابی یخچال و رفع مشکل آن در چنین حالتی از تعمیر کاران حرفه‌ای یخچال استفاده کنید.

اما اگر برق به موتور یخچال می‌رسید و موتور روشن می‌شد، یعنی سیستم برق رسانی ایرادی ندارد و ایراد از سایر قسمت‌ها خواهد بود. اگر موتور بلافاصله پس از روشن شدن، خاموش گردد، احتمالاً ایراد از موتور باشد. در چنین شرایطی احتمالاً باید موتور تعویض و یا تعمیر شود.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن یخچال که بدون نیاز به تعمیر کار یخچال می‌توانید آن را رفع کنید، کثیف شدن بیش از حد رادیاتور یا کندانسور یخچال است. در بسیاری از یخچال‌ها کندانسور در محیط باز قرار دارد تا حرارت از آن دفع شود. همین مسئله باعث می‌شود تا به مرور زمان گرد و خاک فراوانی روی آن بنشیند و عملیات کاهش دما در آن به درستی انجام نشود. بدین منظور کافیست تا با یک جاروبرقی و یک فرشچه به آرامی گرد و خاک روی کندانسور را تمیز کنید. فراموش نکنید که یخچال را از برق کشیده باشید و مراقب باشید تا به سایر اجزای آن آسیبی وارد نکنید.

تعمیر کار حرفه ای یخچال/کارآمد سرویس
تعمیر کار حرفه ای یخچال/کارآمد سرویس

البته نیازی نیست که به خودتان زحمت دهید و یا ریسک خرابی یخچال را بپذیرید، برای تعمیر یخچال در تهران می‌توانید براحتی از متخصصین کارآمد سرویس استفاده کنید. فرقی نمی کند که در کدام منطقه ی تهران سکونت دارید، خدمات کارآمد سرویس در تمام نقاط تهران ارائه می شود.

برق‌دار شدن بدنه یخچال و قسمت‌های فلزی آن

شاید برای شما پیش‌آمده که به یخچالی دست بزنید و سپس شوک الکتریکی ناچیزی به شما وارد شده باشد. لطفاً از این خرابی یخچال به‌سادگی گذر نکنید. برای تعمیر یخچال در چنین شرایطی ابتدا برق را قطع کنید و سپس به دنبال یکی از دلایل زیر باشید:

 • یکی از سیم‌ها زخمی شده و به بدنه‌ی یخچال برخورد کرده است. این سیم می‌تواند داخلی و یا خارجی باشد. در چنین مواقعی باید سیم زخمی شده را ترمیم و یا تعویض کنید. برای تعویض سیم توجه کنید که حتما قطر سیم جدید با قطر سیم قبلی برابر یا بیشتر باشد.
 • بدنه‌ی یخچال خیس شده باشد و این جریان آب با بخش‌های برق‌دار در تماس است و به عنوان هادی عمل می‌کند. در چنین مواقعی محلی که آب در آن انباشته شده است را باید به دقت خشک کنید.
 • اتصال به زمین و یا نول شبکه دچار اختلال شده است. در چنین مواقعی باید با یک تعمیر کار حرفه‌ای یخچال و یا مدیریت شبکه برق تماس بگیرید. برای تعمیر یخچال در تهران در چنین شرایطی باید با شرکت توزیع برق تماس بگیرید.

عیب یابی یخچال/کارآمد سرویس
عیب یابی یخچال/کارآمد سرویس

برفک زدن فریزر و سرایت به سایر قسمت‌های یخچال

برای تعمیر یخچال و فریزر زمانی که برفک بیش از اندازه ایجاد می‌شود و یا حتی یخچال شما بدون برفک است اما برفک در آن ایجاد شده است، ابتدا باید چک کنید که تهویه‌ی محیط اطراف یخچال به خوبی انجام می‌شود یا خیر؟ اگر فاصله‌ی یخچال با دیوار کم باشد، احتمال تولید برفک در آن افزایش می‌یابد.

حتما بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در تهران و حومه

در قدم بعدی عیب یابی یخچال باید تایمر برفک زدایی یخچال را چک کنید که سالم است یا خیر؟ تایمر برفک زدایی در یخچال‌های بدون برفک یا اصطلاحاً نوفراست وظیفه‌ی تنظیم زمان‌های ذوب شدن برفک را دارد. پس از آن چک کنید که هیتر دیفراست یخچال شما سالم باشد. هیتر دیفراست یا ذوب کننده‌ی برفک وسیله‌ای برای افزایش دمای فریزر است. در زمانی که تایمر مشخص کرده است، روشن می‌شود و برفک‌ها را ذوب می‌کند. اگر هیتر دیفراست روشن شود ولی سریع خاموش گردد، ایراد از ترموستات یخچال شما می‌باشد.

برای تعمیر یخچال در صورت خرابی این سه قطعه باید این قطعات تعویض شوند. پیش از خرید لوازم جانبی یخچال حتماً با یک تعمیر کار حرفه‌ای یخچال مشورت کنید تا از اصل بودن قطعه و همگام بودن آن با یخچال خود مطمئن شوید.

تعمیر یخچال در منزل زمانی که یخچال سرد نمی‌شود

در پروسه‌ی عیب یابی یخچال دلایل زیادی را می‌توان برای سرد نشدن آن برشمرد. شایع‌ترین دلیل این است که درجه‌ی ترموستات خیلی بالا یا خیلی پایین تنظیم شده است. اگر درجه خیلی بالا تنظیم شود، کمپرسور دائماً کار می‌کند و احتمالاً زودتر خراب می‌گردد. اگر درجه‌ی ترموستات خیلی پایین تنظیم شود، احتمالاً غذاهای شما خراب شوند و یخچال هم دیرتر سرد شود.

البته دلایل دیگری نیز برای سرد نشدن یخچال می‌توان بر شمرد که عبارتند از: خرابی کمپرسور به دلایل فنی، خراب شدن فن، معیوب شدن تایمر یخ زدایی، عدم گردش هوا در خارج و داخل یخچال، کثیف شدن کندانسور و …

خرابی یخچال/کارآمد سرویس
خرابی یخچال/کارآمد سرویس

تعمیر کار حرفه‌ای یخچال در چنین شرایطی ابتدا قطعه‌ی معیوب را با آزمون و خطا پیدا می‌کند. در صورت تعمیر، آن را تعمیر و در غیر این صورت با تعویض آن یخچال را مجدد راه اندازی می‌کند. البته شما می‌توانید با انجام راه حل‌های مقطعی پیش از آمدن تعمیر کار یخچال، مشکل آن را حل کنید. به عنوان نمونه با تمیز کردن کندانسور یا تمیز کردن داخل یخچال می‌توانید به سرد شدن آن کمک کنید.

علت صدای موتور یخچال و لرزش آن

صدای موتور یخچال معمولاً زمزمه‌ای آرام و یکنواخت است که به مرور زمان عادی شده و گویی شنیده نمی‌شود. اما بعضی مواقع به دلیل خرابی یخچال می‌تواند بسیار گوش خراش و اذیت کننده باشد. صدای موتور یخچال می‌تواند ناشی از عوامل زیادی باشد، از جمله:

 • شل بودن سیم یا وقوع اتصال کوتاه روی موتور
 • بلبرینگ معیوب
 • معیوب شدن تسمه‌ی فن
 • معیوب شدن کمپرسور

در چنین مواقعی پیش از خرابی‌های گسترده‌تر باید فوراً یک تعمیر کار یخچال را خبر کنید. فراموش نکنید که تعمیر یخچال بهتر از تعویض قطعات است. چرا که ممکن است قطعه‌ای کلاً بسوزد و نیاز به تعویض داشته باشد و هزینه‌های بیشتری روی دست شما بگذارد.

حتما بخوانید: عیب یابی و تعمیر یخچال اسنوا 810

البته پیش از آمدن تعمیر کار یخچال می‌توانید موارد زیر را چک کنید:

 • ابتدا مطمئن شوید تا یخچال در یک سطح کاملاً صاف قرار گرفته باشد. اگر یکی از پایه‌ها ارتفاع متفاوتی نسبت به سایرین داشته باشد، می‌تواند دلیل لرزش یخچال باشد.
 • سپس چک کنید که کمپرسور از جای خود جابجا نشده باشد.
 • اگر پس از خاموش شدن موتور یخچال شما، لرزش و صدای بلندی از آن خارج می‌شود، این مسئله معمولاً طبیعی است. البته باید موارد فوق را نیز چک کنید که مطمئن شوید تا ایرادی نداشته باشند.

تعمیر یخچال شمال تهران

برای تعمیر یخچال در شمال تهران در محله‌هایی مانند تجریش، نیاوران، ولنجک، اوین، سعادت آباد، الهیه، چیذر، دزاشیب، فرحزاد، جردن، اندرزگو، دروس، پاسداران و … می‌توانید با کارآمد سرویس تماس بگیرید و یا از سرویس آنلاین این مجموعه استفاده کنید. تعمیر کار حرفه‌ای یخچال این مجموعه کمتر از دو ساعت خود را به محل شما می‌رساند.

تعمیر کار یخچال شمال تهران/کارآمد سرویس
تعمیر کار یخچال شمال تهران/کارآمد سرویس

تعمیر یخچال در شمال تهران علاوه بر تعمیرکار حرفه‌ای یخچال نیازمند قطعات اصل نیز می‌باشد. یک تعمیر کار حرفه‌ای یخچال باید بتواند قطعات تقلبی را از اصل تشخیص دهد و بهترین قطعه را برای مشتری تعویض کند. قطعات تعمیر شده نیز توسط ماهرترین تکنسین‌ها تعمیر می‌شوند که این افراد صلاحیت‌های فنی را تحت نظر کارآمد سرویس گذرانده‌اند و کارآمد سرویس ضمانت بهترین کیفیت را به شما ارائه می‌دهد.

تعمیر یخچال غرب تهران

برای تعمیر یخچال در غرب تهران و در محله‌های پونک، میدان صنعت، ستارخان، دهکده المپیک، شهر زیبا، شهران، چیتگر و … نیز پلتفرم کارآمد سرویس در خدمت شما خواهد بود. تعمیرکار یخچال امین و مورد اعتماد این مجموعه کمتر از 2 ساعت به محل شما می‌رسد و تعمیر یخچال در منزل را انجام می‌دهد.

تعمیر یخچال در غرب تهران بدون نیاز به حمل و نقل یخچال و در منزل یا محل کار شما انجام می‌شود. اگر می‌خواهید از هزینه‌های تعمیر یخچال در غرب تهران مطلع شوید، می‌توانید از پلتفرم کارآمد سرویس استفاده کنید و یا با این شرکت تماس بگیرید تا در کمترین زمان یک تعمیر کار حرفه‌ای یخچال به شما مشورت دهد.

تعمیر یخچال شرق تهران

نگرانی بابت تعمیر یخچال در شرق تهران نیز نداشته باشید. کارآمد سرویس برای تعمیر یخچال در شرق تهران نیز کمتر از 2 ساعت می‌تواند تعمیر کار حرفه‌ای یخچال برای شما ارسال کند.

اگر در محله‌های نارمک، حکیمیه، دانشگاه علم و صنعت، دماوند، سرخه حصار، لویزان، نیروی هوایی، تهرانپارس، هنگام و … ساکن هستید، می‌توانید از خدمات تعمیر یخچال در منزل کارآمد سرویس استفاده ببرید. کافیست با مرکز تماس این شرکت تماس بگیرید و یا سفارش خود را از طریق پلتفرم کارآمد سرویس ثبت نمایید. در کمترین زمان ممکن شماره تلفن تعمیر کار یخچال در شرق تهران برای شما ارسال می شود و می توانید از مشاوره و خدمات تعمیر یخچال در شرق تهران استفاده کنید. نگرانی هم بابت تعویض قطعات یخچال در شرق تهران نداشته باشید. چرا که متخصصان کارآمد سرویس قطعات اصل و تضمین شده را برای شما تعویض می کنند.

تعمیر یخچال جنوب تهران

کارآمد سرویس خدمات تعمیر یخچال در جنوب تهران را نیز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با یک تماس با کارآمد سرویس و یا استفاده از پلتفرم آنلاین این شرکت، در کمتر از دو ساعت از خدمات تعمیر یخچال در منزل این مجموعه بهره مند شوید.

تعمیر کار یخچال جنوب تهران/کارآمد سرویس
تعمیر کار یخچال جنوب تهران/کارآمد سرویس

فرقی نمی‌کند که شما کجای تهران ساکن هستید. برای تعمیر یخچال در جنوب تهران در هر محله‌ای اعم از شوش، راه آهن، نازی آباد، مولوی، فلاح، جوادیه، دروازه غار، خزانه، بازار بزرگ تهران و … کارآمد سرویس می‌تواند برای شما یک تعمیر کار حرفه‌ای یخچال اعزام کند. اگر دنبال شماره تعمیر کار یخچال در جنوب تهران هستید، می‌توانید با کارآمدسرویس تماس بگیرید تا یک متخصص متناسب با نیاز شما به شما معرفی کنند.

تماس با نمایندگی و خدمات پس از فروش

البته می‌توانید پیش از اینکه خودتان عیب یابی یخچال را شروع کنید، با واحد خدمات پس از فروش شرکت فروشنده‌ی یخچال تماس بگیرید. وضعیت یخچال خود را برای آنها بیان کنید و از مشورت آنها استفاده کنید. البته اگر از یخچال‌های خارجی استفاده می‌کنید، معمولاً دامنه‌ی خدمات پس از فروش این محصولات در ایران محدود است. لذا باید به سراغ سایر متخصصین و تعمیرکاران یخچال بروید.

حتما بخوانید: علت خنک نکردن یخچال سامسونگ چیست؟

برای تعمیر یخچال در منزل، شرکت تولید کننده باید تعمیر کار ارسال نماید. اما به همان دلیلی که مطرح شد، در ایران امکان استفاده از خدمات پس از فروش شرکت‌های تولید کننده به صورت مستقیم نیست.

شرکت‌های ایرانی هم برای ارائه‌ی خدمات پس از فروش، شما را در نوبت قرار می‌دهند تا یک تعمیر کار یخچال برای شما ارسال کنند. اینکه تعمیر کار یخچال چه زمانی به منزل شما بیاید و چه بخشی از خدمات و تعویض کالاها جزئی از ضمانت آن شرکت محسوب می‌شود و چه خدماتی شامل هزینه‌ی اضافه می‌گردد، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در چنین مواقعی شاید ترجیح دهید تا از از متخصصین دیگر استفاده کنید. متخصصینی که هم از نظر هزینه و هم از نظر زمان خدمت مطلوب‌تری را به شما ارائه می‌دهند. در عین اینکه مشکلات یخچال شما را به صورت کامل رفع می‌کنند. البته توجه کنید که برای تعمیر یخچال در منزل تکنسینی که به منزل شما می‌آید باید مورد اعتماد و امین باشد.

آیا به دنبال تعمیر کار یخچال در کلیه‌ی نقاط تهران هستید؟

کارآمد سرویس یک شرکت متخصص در زمینه‌ی تعمیر یخچال در تهران است. این شرکت دسترسی به پایگاه داده و اطلاعات بهترین تکنسین‌های تعمیر یخچال دارد و می‌تواند تضمین کند که یخچال شما به سرعت و کارآمد تعمیر می‌شود.

اگر یخچال شما مشکل دارد، لطفاً با کارآمد سرویس تماس گرفته و یا با ثبت سفارش آنلاین در سایت نسبت به تعمیر دستگاه خود اقدام کنید. با توجه به اهمیت دقیقه‌ ها برای تعمیر یخچال و فعالیت مجدد آن، این شرکت یکی از تعمیر کاران آموزش دیده‌ ی خود را فوراً به منزل یا محل کار شما اعزام می‌کند. این شرکت متخصصین خود را از نظر کیفیت، امانت و قیمت تضمین می‌کند تا بدون دغدغه یخچال خود را تعمیر کنید. پس از هماهنگی با این شرکت و یا ثبت سفارش از طریق پلتفرم این شرکت شماره تعمیر کار یخچال را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین پس از تعمیر برای پشتیبانی می‌توانید از خدمات شرکت نیز استفاده ببرید.

منبع

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 4.6]
حسین ،بهرامی
حسین ،بهرامی

سلام داخل يخچال من یخ میزنه علت چيست؟

30 آذر 1401

بهاره اسفندیاری
بهاره اسفندیاری

بسیار عالی و اموزنده👍

6 دی 1401

نادی
نادی

شما شهریار هم سرویس دارید؟

16 دی 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام به زودی درکرج واطراف تهران فعالیتمون را آغاز میکنیم

  17 دی 1401

سعید
سعید

یخچال جدیدا آشغالن

16 دی 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  متاسفانه محصولات جدید مصرفی واز کیفیت کمی برخوردارند

  17 دی 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما