arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

تعمیر کولر گازی در تهران چگونه است ؟؟؟

31 خرداد 1401

تعمیرات کولر گازی

2 نظر

اهمیت سرویس و تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی در تهران با گرم شدن هوا و اهمیت وجود کولرهای گازی در منزل دوچندان می شود. فرار از گرمای سوزان تابستان و استفاده از هوایی خنک و مطبوع، مستلزم داشتن کولری بی عیب و سالم است. به دلیل این که قیمت کولرهای گازی و قطعات آن، زیاد بوده و تعمیر آن هزینه ی بیشتری در پی دارد، سرویس به موقع کولرهای گازی، حائز اهمیت است.

حتما بخوانید: مراحل و نحوه سرویس کولر گازی

اگر کولر گازی شما دچار مشکلاتی از قبیل خنک نکردن و باد گرم،  از کار افتادن فن کولر، خاموش شدن ناگهانی، داغ شدن کمپرسور و نشتی در پنل داخلی شد، وقت آن رسیده که از یک سرویس‌کار کولر گازی کمک بگیرید. سایر مشکلات رایج در سیستم های کولر گازی، ممکن است ناشی از نصب معیوب، روش های ضعیف سرویس و نگهداری ناکافی می باشد. نصب نادرست سیستم تهویه مطبوع مرکزی می تواند منجر به نشتی کانال ها و جریان کم هوا شود. بارها اتفاق افتاده که شارژ مبرد (مقدار مبرد در سیستم) با مشخصات برند سازنده ی کولر گازی مطابقت نداشته است. اگر در حین نصب، شارژ مبرد به صورت مناسب انجام نشود، عملکرد و کارایی سیستم تهویه مطبوع مختل می شود.

سرویس کولر گازی در تهران/کارآمد سرویس
سرویس کولر گازی در تهران/کارآمد سرویس

از این رو، اگر تکنسین کولر گازی فاقد صلاحیت باشد، اغلب نمی ‌تواند مشکلات شارژ مبرد را پیدا کند، یا حتی مشکلات موجود را با اضافه کردن مبرد به سیستم تهویه مطبوعی که قبلا پر شده است، بدتر می ‌کند. به یاد داشته باشید که تشدید مشکل در کولر گازی، هزینه های بیشتری را در پی خواهد داشت. پس لازم است که هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد کولرگازی را جدی بگیرید.

شما می توانید برای سرویس و تعمیر کولر گازی در تهران، به تکنسین های ماهر مجموعه ی کارآمد سرویس اطمینان کنید

مشکلات رایج در کولر های گازی

سازندگان تهویه مطبوع، عموماً محصولات مقاوم و باکیفیتی تولید می کنند که سال ها دوام می آورند. اگر سیستم تهویه مطبوع شما خراب شد، با بررسی فیوزها یا قطع کننده های مدار شروع کنید. قبل از تنظیم مجدد هر قطع کننده، اجازه دهید دستگاه حدود پنج دقیقه خنک شود. اگر کمپرسور تهویه مطبوع مرکزی در یک روز گرم متوقف شود، ممکن است کلید حد فشار بالا خاموش شده باشد. از طرفی، ممکن است مبرد کولر گازی شما کم باشد، یا در هنگام نصب، کم شارژ شده و یا نشتی داشته باشد. اگر مبرد سیستم تهویه مطبوع نشتی داشت، افزودن مبرد، راه حل مشکل نیست و ممکن است باعث خرابیِ بیشتر شود.

برای تعمیر کولر گازی در تهران از یک تکنسین کولر گازی آموزش دیده، کمک بگیرید تا بتواند هر گونه نشتی را برطرف کند، روند تعمیر را آزمایش نموده و سپس سیستم تهویه مطبوع را با مقدار مناسب مبرد شارژ کند. به یاد داشته باشید که عملکرد و کارایی کولر گازی شما زمانی بیشتر است که شارژ مبرد دقیقاً با مشخصات برند سازنده مطابقت داشته باشد؛ یعنی نه کم باشد و نه بیش از حد شارژ شود. نشت مبرد از سیستم تهویه مطبوع می تواند برای محیط زیست نیز مضر باشد.

نحوه سرویس کولر گازی/کارآمد سرویس
نحوه سرویس کولر گازی/کارآمد سرویس

علاوه بر این، اگر فیلترها و کویل های تهویه مطبوع کثیف شوند، کولر به درستی کار نمی کند و کمپرسور یا فن ها احتمالاً زودتر از کار می افتند. پس سرویس به موقع کولرهای گازی، باعث طول عمر قطعات می شود.

کنترل ‌های کمپرسور و فن، به‌ویژه زمانی که کولر گازی به طور مکرر روشن و خاموش می ‌شود، فرسوده می شوند. از آنجایی که خوردگی سیم و پایانه ها نیز در بسیاری از سیستم ها مشکل ساز است، اتصالات و کنتاکت های الکتریکی باید طی تماس با یک سرویس کار حرفه ای بررسی شوند.

بعلاوه، سیستم تهویه مطبوع اتاق دارای سنسور ترموستات است که در پشت صفحه کنترل قرار دارد و دمای هوای ورودی به کویل تبخیری را اندازه گیری می کند. اگر سنسور از موقعیت خود خارج شود، تهویه مطبوع ممکن است به طور مداوم چرخش کند یا رفتار نامنظم داشته باشد. سنسور باید نزدیک سیم پیچ باشد اما آن را لمس نکند. تکنسین برای تعمیر کولر گازی در تهران، با خم کردن دقیق سیمی که آن را در جای خود نگه می دارد، موقعیت آن را تنظیم می کند.

تکنسین کولر گازی

تکنسین کولر گازی با تجربه علاوه بر تعمیر کولر گازی در تهران، در نصب سیستم های تهویه مطبوع و تنظیم دمای آن، عیب یابی و تعمیر سیستم ها و قطعات HVAC ، انجام تعمیرات معمولی مانند تعویض فیلتر هوا، نصب کنترل و سیم کشی برق، انجام تست های فشار و دما، ثبت سوابق سرویس و نگهداری انجام شده، مهارت دارد.

تکنسین کولر گازی/کارآمد سرویس
تکنسین کولر گازی/کارآمد سرویس

یک تکنسین موفق، باید با عیب یابی و تعمیر AC خانگی و تجاری آشنایی داشته باشد. همچنین، تجربه عملی او در سیستم های کنترل پنوماتیک و دیجیتال، بسیار حائز اهمیت می باشد. آگاهی از رعایت رویه های ایمنی و روش های تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و اصلاحی نیز به تخصص یک تکنسیت خوب می افزاید.

یک تکنسین، باید برای تعمیر کولر گازی در تهران، در برآورد هزینه، و همچنین نصب و راه اندازی سیستم های AC جدید مهارت داشته باشد. بعلاوه، آشنایی با حمل و دفع ایمن مبردها، تعمیر و نگهداری و تعمیر سیم کشی، مدارات و قطعات برق، توانایی کار با تجهیزات تست برای اندازه گیری کیفیت هوا، فشار و دما و همچنین قرائت طرح، طراحی، و محاسبات طراحی از دیگر مهارت های لازم برای یک تکنسین کولر گازی محسوب می شود.

هماهنگی دست و چشم ،توجه به جزئیات، مهارت دستی و قدرت فیزیکی، المان های اصلی برای یک تکنسین موفق در زمینه ی تعمیر کولر گازی در تهران است. تکنسین کولر گازی باید در سرویس های دوره ای، یک کولر گازی را از تمام جهت مورد بررسی و بازبینی قرار دهد. در این صورت، اگر قطعه ای معیوب باشد، قبل از اینکه به قطعات دیگر کولر گازی نیز آسیب وارد کند، تعویض می شود. سرویس کولر گازی موجب کم شدن هزینه های شما در جهت نگهداری از کولر گازی می شود.

تعمیر و نصب کولر گازی

از آنجایی که نگهداری و سرویس دوره ای کولرهای گازی باعث عملکرد بهتر آنها در هوای گرم می شود، استفاده از خدمات تکنسین کولر گازی در ابتدای فصل تابستان بسیار پر اهمیت است. هرچند که این شغل با خطراتی مانند سقوط از ارتفاع و برق گرفتگی همراه است، اما اگر با ایمنی بالا انجام شود، عملکرد کولرهای گازی را بهینه سازی می کند.

تعمیر و نصب کولر گازی در تهران/کارآمد سرویس
تعمیر و نصب کولر گازی در تهران/کارآمد سرویس

مجموعه ی کارآمد سرویس

مجموعه ی کارآمد سرویس، یک مجموعه ی فعال در زمینه ی نصب، تعمیرات و سرویس انواع لوازم خانگی، و همچنین کولر گازی می باشد. این مجموعه یکی از مجموعه های فعال در زمینه ی تعمیر کولر گازی در تهران بوده و با استفاده از سرویس‌کارانی ماهر، کولر گازی شما را عیب یابی می کند.

این مجموعه، خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی را با استفاده از تکنسین های متخصص در برند کولر خودتان و به شکلی حرفه ای ارائه می دهد. تکنسین های متخصص ما در سریعترین زمان در مکان حاضر شده و با توجه به برند کولر گازی شما، هرگونه مشکل پیش آمده را برطرف می کنند.

از آنجا که هرگونه اشتباه در نصب و راه اندازی کولر گازی، موجب ایجاد صداهای ناهنجار و حتی اختلال در عملکرد کولر گازی می شود، بهتر است از سرویس کاران حرفه ای مجموعه ی کارآمد سرویس، برای نصب و راه اندازی کولر گازی، استفاده نمایید.  نصب کولر گازی خود را، فارغ از هر برندی که دارد، به تکنسین های مجموعه ی ما سپرده و از مهارت مجموعه ی ما مطمئن باشید.

اگر مالید که کولر گازیتون رو سرویس کنید میتونید این مقاله سایت خودت انجام بده، رو دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]
عطا
عطا

سلام جالب اینکه اکثر خانواده ها به اینگونه اطلاعات نیاز دارن

5 تیر 1401

حسام
حسام

کولر گازی من آب میده باید چکارش کنم؟

11 مهر 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما