arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

13 راه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و هزینه های آن

11 اسفند 1401

تعمیرات ماشین لباسشویی

2 نظر

آیا شما هم به دنبال تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ هستید؟ حتما می دانید که در حال حاضر راه های زیادی وجود دارند که با استفاده از آن شما می توانید نسبت به تعمیر یک ماشین لباسشویی اقدام نمایید. خیلی از تکنسین های مجرب و کار کشته، با استفاده از دانش خود می توانند به راحتی یک ماشین لباسشویی را تعمیر کنند. البته که کسب دانش اولیه مورد نیاز برای شروع کار یک مسئله مهم به حساب می آید. امروز ما قصد داریم تا به پروسه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و مزایا و معایب آن نگاه کلی بیندازیم. همچنین ما یک سری اطلاعات مهم در مورد انواع ماشین لباسشویی برای شما آماده کرده ایم. پس اگر شما هم به دنبال فعالیت در این زمینه هستید یا اینکه قصد تعمیر ماشین لباسشویی خود را دارید، ادامه مقاله امروز ما را از دست ندهید.

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

قبل از هر چیز بیایید تا نگاهی به چیستی پروسه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ بیندازیم. به صورت کلی ماشین های لباسشویی محصولات حساسی هستند که همراه با یک طول عمر خاص در بازار به فروش می رسند. هیچ محصولی در هیچ جای دنیا طول عمر بی نهایت ندارد. در نتیجه، ماشین لباسشویی ها هم پس از مدت زمان مشخصی طول عمر خود را از دست می دهند. زمانی که یک ماشین لباسشویی به آخر خط برسد، علائم خرابی را از خود به نمایش می گذارد. در چنین شرایطی، تکنسین های فنی و تعمیر کار های مجرب با استفاده از دانش خود، طول عمر ماشین لباسشویی را افزایش می دهند. توجه داشته باشید که همه مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ طول عمر مفید خود را طی نمی کنند.

حتما بخوانید: دانلود دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات استفاده اشتباهی یا آسیب های فیزیکی شدید می تواند نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ را دو برابر نماید. لازم به ذکر است که پروسه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ فقط تا حدی پاسخگوی نیاز است که آسیب ها جدی نباشند و به هزینه و سرمایه زیادی هم نیاز نداشته باشند. در غیر این صورت، احتمال بالا رفتن هزینه تعمیر و کم شدن میزان به صرفه بودن تعمیر وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید که برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، افراد همواره باید از بهترین و قوی ترین تیم های متخصص استفاده نمایند تا با مشکل خاصی مواجه نشوند. استفاده از قوی ترین تعمیر کاران ایرانی نتایج مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

9 سوال طلایی که ممکن است برای هر کاربری پیش بیاید:

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود؟ علت خرابی قفل یا میکروسوییچ دستگاه می باشد .

چرا درب لباسشویی قفل شده و باز نمیشود؟ علت خرابی قفل یا میکروسوییچ دستگاه می باشد .

چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمیکند؟عیب احتمال دارد شیر آب بسته باشد /احتمال دارد آب شهر قطع باشد/شیلنگ ورودی آب مسدود است یا پیچ خوردگی دارد/ شیر برقی خراب است .

چرا ماشین لباسشویی آب را گرم نکرده و یا آب را به جوش می آورد؟عیب ترموستات قابل تنظیم خراب و یا سیمهای متصل به آن قطع است/هیدروستات خراب است.

چرا دور خشک کن ماشین لباسشویی عمل نمیکند؟ خازن راه انداز خراب است/موتور خراب است/ برد تنظیم دور خراب است.

چرا لباسها را خوب نمیشوید؟ عیب لباسشویی به خوبی آبگیری نمیکند.

چرا درام لباسشویی نمیچرخد؟ عیب تسمه/ کاسه نمد بلبرینگ/دینام و یا درام مشکل دارد.

چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشود؟ علت می تواند سیستم برق کشی خراب باشد / برد دستگاه یا موتور دستگاه خراب باشد.

چرا لباس شویی برق میدهد؟ عیب سیم کشی خراب است/ سیم Earth به دستگاه وصل نیست/ لولای درب شکسته است /درب ماشین لباسشویی ، از قسمت لولا تنظیم نیست.

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران/کارآمد سرویس
تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران/کارآمد سرویس

13 توصیه طلایی برای پیشگیری از خرابی:

 1. ماشین لباسشویی سامسونگ باید در مکان خود به طور صحیح تراز باشد ، برای تراز کردن باید پیچ های زیر ماشین را تنظیم کرد.
 2. نصب ممنوووووع: در مکانی که در معرض مستقیم اشعه آفتاب یا بارندگی یا سرما هست.
 3. فاصله ی بیش از 5 سانتی متری دستگاه از هر جهت.
 4. دکمه تغییر زمان را در حین کار ماشین لباسشویی سامسونگ دستکاری نشود.
 5. قبل از تغییر برنامه ماشین لباسشویی سامسونگ ابتدا کاملا دستگاه خاموش و سپس تغییرات لازم اعمال شود.
 6. بستن کامل شیر آب ماشین لباس شوئی بعد از هر بار استفاده.
 7. خشک کردن آب باقیمانده لاستیک دور در ماشین لباسشویی سامسونگ.
 8. معاینه دوره ای شیر خروجی از نظر مسدود نبودن و تا نشدن.
 9. باز گذاشتن درب ماشین بعد از هر بار استفاده تا خشک شدن کامل درام.
 10. هر چند وقت یکبار بدون ریختن لباس در ماشین برنامه کامل شستشو را با استفاده از یک ماده حلال کلسیم انجام شود تا رسوبات ماشین پاک شود .
 11. تمیز کردن قسمت تغذیه مواد شوینده.
 12. فاصله زمانی حداقل یک ساعته بین هر دوبار شست و شو.
 13. استفاده از لوله کشی با شیر مخلوط و تولید آب ولرم در ماشین لباسشویی ، برای کاهش مصرف.

علائم خرابی در ماشین لباسشویی سامسونگ

زمانی که یک ماشین لباسشویی سامسونگ به تعمیر نیاز داشته باشد، علائم خاصی را از خود به نمایش می گذارد. از وجود عملکرد نا درست گرفته تا نمایش ارور های مختلف، همگی از جمله مهم ترین دلایل خرابی این دستگاه به حساب می آیند. توجه داشته باشید که در هر ماشین لباسشویی، علائم خرابی و کد های مربوط به ارور به نحوی خاص نمایش داده می شوند. برخی از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ به گونه ای طراحی شده اند تا همه قسمت های خرابی را با کد به نمایش بگذارند. در چنین شرایطی، شرایط تعمیر راحت تر خواهد بود. توجه داشته باشید که آسیب فیزیکی و خراب شدن فیزیکی دستگاه می تواند مشکلات جدی تری را ایجاد نماید. شاید در نگاه اول ارور کد های معمولی مشکل ساز هستند ولی، آسیب فیزیکی هزینه بیشتری را بر روی دست شما می گذارد.

حتما بخوانید: علت نشت آب از زیر لباسشویی سامسونگ چیست؟

اولین مرحله مهم از تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ هم مربوط به بررسی خرابی است. زمانی که شما بتوانید به راحتی ماشین لباسشویی خود را آنالیز کنید و ارور های مختلف را مورد بررسی قرار دهید، شرایط تعمیر هم ساده تر خواهد شد. البته، توجه داشته باشید که ماشین های لباسشویی موجود در بازار ایران، همگی با یک سری عملکرد های خاص به فروش می رسند. در نتیجه، اگر شما با علائمی همچون روشن نشدن، نچرخیدن یا فعالیت نکردن بدون ارور کد مواجه شدید، باید فورا ماشین لباسشویی خود را پیش یک تعمیر کار متخصص ببرید. چرا که در این شرایط احتمال آسیب دیدگی شدید موتور یا قسمت های اصلی دستگاه وجود دارد.

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در منزل/کارآمد سرویس
تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در منزل/کارآمد سرویس

در چه شرایطی ما به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز داریم؟

در زمان خرابی همه ما به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ نیاز خواهیم داشت. به صورت کلی انواع خرابی در ماشین لباسشویی سامسونگ را می توان در سه دسته بندی اصلی یعنی آسیب های فیزیکی، آسیب های الکترونیکی و آسیب های مربوط به استفاده نا درست تقسیم کرد. بیایید تا استفاده نا درست را در ابتدا مورد بررسی قرار دهیم. خیلی از افراد وزن زیادی از لباس و پارچه را درون ماشین لباسشویی قرار می دهند. این مسئله به تنهایی می تواند مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد نماید. چرا که در این شرایط، موتور باید بیشتر از حد توانش کار کند و پس از مدت زمانی هم برای همیشه از کار میافتد. پس، برای بالا بردن طول عمر ماشین لباسشویی شما باید از وزن درست استفاده کنید و خیلی به دستگاه فشار وارد نکنید.

آسیب های الکتریکی را می توان به عنوان رایج ترین مدل آسیب دیدگی شناسایی کرد. به صورت کلی تعمیر ماشین لباسشویی که با آسیب الکتریکی مواجه شده است نسبتا رایج می باشد. گاهی اوقات به علت نوسانات جریان برق یا وجود قطعه خراب یا مشکلات از این قبیل، ماشین لباسشویی شما با خرابی مواجه می شود. زمانی که یکی از برد های الکترونیکی به کار رفته در دستگاه با خرابی مواجه شود، عملکرد ماشین لباسشویی سامسونگ هم مختلف خواهد شد. در این شرایط تعمیرات ماشین لباسشویی مطرح می شود. استفاده از یک محافظ برق خوب و قوی می تواند از این مشکل جلوگیری نماید. مخصوصا اگر برق منطقه شما همواره در حال قطع و وصل شدن می باشد.

حتما بخوانید: علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

آخرین دلیل نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، آسیب فیزیکی است. حتما می دانید که وارد کردن آسیب فیزیکی همچون ضربه زدن، پرت کردن یا هل دادن ماشین لباسشویی می تواند آسیب های جدی را به آن وارد کند. شرکت سامسونگ محصولاتش را به گونه ای طراحی کرده است که در برابر آسیب های فیزیکی نسبتا مقاوم باشند. استفاده از بدنه خوب و با کیفیت را می توان به عنوان یکی از همین اقدام های سامسونگ شناسایی کرد. ولی، باز هم برخی از افراد موفق می شوند تا به ماشین لباسشویی آسیب وارد کنند. در این شرایط هم شما باید از خدمات یک تیم متخصص استفاده نمایید.

ارور لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
ارور لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ با استفاده از ارور کد

یکی از ساده ترین روش های موجود برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، استفاده از ارور کد می باشد. برخی از مدل های این دستگاه در زمان مواجه شدن با خرابی، ارور خاصی را بر روی صفحه نمایش قرار می دهند. با استفاده از همین ارور کد شما می توانید نیاز های خود را رفع کنید. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از رایج ترین ارور های لباسشویی سامسونگ را مشاهده نمایید. البته، قبل از اقدام برای بررسی میزان خرابی در ابتدا شما باید دستگاه را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد.

حتما بخوانید: 0 تا 100 ارور ماشین لباسشویی سامسونگ و راه های رفع آن

 • ارور 5E یا SE: این ارور به خرابی مربوط به خشک کردن اشاره دارد. به صورت کلی زمانی که ماشین لباسشویی شما نمی تواند آب موجود درون خود را خشک کند، این ارور را نمایش می دهد. ریست کردن دستگاه را می توان به عنوان یکی از راه حل های موجود برای این ارور شناسایی کرد. ولی اگر این راه حل پاسخگو نبود، دستگاه باید توسط تکنسین بررسی شود.
 • ارور 4E: این ارور به حالتی اشاره می کند که در طی آن آب واردش نمی شود. برای رفع این مشکل بهتر است که مدار های الکترونیکی و وضعیت شیر آب را آنالیز نمایید. این راه حل سریع بوده و می تواند مشکل را حل نماید.
 • ارور 3E: این ارور زمانی نمایش داده می شود که موتور از نظر فنی با مشکل مواجه شده باشد. البته که با بررسی فنی موتور و حل علت ارور، شما می توانید این مشکل را رفع کنید. این ارور باید توسط تکنسین فنی بررسی و ح شود.
 • ارور bE: این ارور زمانی نمایش داده می شود که برد اصلی دستگاه با مشکل یا خرابی مواجه شده باشد. توجه داشته باشید که حل این مشکل می تواند به مهارت زیاد و دانش فنی قوی نیاز داشته باشد. پس، بهتر است که این تعمیر را نیز به دست متخصص بسپارید.
 • ارور OE: این ارور برای زمانی است که شما مقدار زیادی آب را در دستگاه قرار می دهید. این مسئله می تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند. از ورود آسیب به برد های الکترونیکی گرفته تا سایر موارد، همگی اهمیت این ارور را بیشتر می کنند. برای حل آن، شما می توانید مقدار آب ورودی را کنترل کنید یا اینکه پمپ دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. گاهی اوقات خرابی در پمپ عامل ایجاد این مشکل می باشد.
 • ارور LE: این ارور به زمانی اشاره دارد که آب در حال ریزش است. وقتی که نشتی خاصی در قسمت های مختلف ماشین لباسشویی ایجاد شود، آب چکه کرده و این ارور ایجاد خواهد شد.
 • ارور HE: این ارور هم مربوط به بالا رفتن دمای آب است. زمانی که ماشین لباسشویی شما نتواند آب ورودی را به دمای مورد نظر برساند، با این مشکل مواجه خواهد شد.

توجه داشته باشید که اکثر موارد گفته شده در قسمت های قبل تر، باید توسط تیم های فنی و تکنسین های حرفه ای مورد بررسی قرار گیرند تا کاربران با هیچ مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشوند. ارور های دیگری هم وجود دارند که باید آنالیز شوند ولی ما سعی کردیم تا چند مورد از رایج ترین موارد را برای شما شرح دهیم.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
هزینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

هزینه نهایی که شما باید برای خدمات تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ پرداخت کنید می تواند تحت تاثیر یک سری عوامل و فاکتور های خاص متغیر است. هر کدام از این عوامل به نحوی خاص قیمت نهایی را تحت تاثیر خود قرار می دهند. اولین عاملی که شما باید به آن توجه داشته باشید، نوع تعمیر است. بی شک نوع تعمیر به صورت مستقیم هزینه نهایی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. هنگامی که خرابی شما بیش از حد باشد و تیم تعمیر کاری مجبور به صرف زمان و قطعات زیاد برای تعمیر دستگاه شما شوند، هزینه نهایی تان افزایش پیدا می کند. اما زمانی که تعمیر فقط مربوط به یک خرابی مکانیکی یا الکترونیکی باشد، هزینه نهایی کم خواهد شد. دیگر عامل مهمی که شما باید به آن توجه داشته باشید نوع ماشین لباسشویی سامسونگ است. به صورت کلی زمانی که ماشین لباسشویی شما پیشرفته تر باشد، هزینه تعمیر هم افزایش پیدا خواهد کرد.

حتما بخوانید: هر آنچه در مورد تعمیر لباسشویی سامسونگ در تهران باید بدانید.

چرا که قطعات مورد نیاز برای تعمیر گران قیمت تر خواهند شد. دیگر عامل و فاکتور مهمی که برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ شما باید به آن توجه داشته باشید، تیم تعمیر کار به صورت مستقیم هزینه را کم و زیاد خواهد کرد. هرچه تجربه تیم مورد نظر شما افزایش پیدا کند، هزینه تعمیر هم بیشتر می شود. چرا که تیم های متخصص و حرفه ای، تجربه زیادی در زمینه تعمیر داشته و می توانند به راحتی نیاز کاربران خود را رفع کنند.

راه های تعمیر ماشین لباسشویی

در حال حاضر چند راه مختلف برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد. هر کدام از این راه ها با یک سری مزایا و معایب خاص همراه خواهند بود. شما می توانید خودتان نسبت به تعمیر اقدام نمایید. این راه در صورتی که شما مهارت و تجربه کافی ندارید با مشکلات زیادی مواجه تان خواهد کرد. دومین راه استفاده از خدمات تیم های فنی و تکنسین های فعال در این زمینه می باشد. تکنسین های حرفه ای به راحتی می توانند انواع ماشین لباسشویی را تعمیر نماید.

ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

تعویض یا تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ؛ کدام مورد بهتر است؟

دیگر سوال رایجی که تا به امروز کاربران زیادی از ما پرسیده اند، این است که تعمیر ماشین لباسشویی بهتر است یا تعویض آن؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که همه چیز بستگی به نوع خرابی و نوع ماشین لباسشویی دارد. اگر خرابی بیش از حد باشد، شما نیاز به تعویض موتور خواهید داشت و هزینه نهایی هم بیشتر می شود. ولی به صورت کلی در اکثر مواقع تعمیر این دستگاه در مقایسه با تعویض آن مزایای بیشتری دارد. بهتر است قبل از اقدام برای تعمیر، با یک تیم متخصص مشورت کنید. متخصصین کارآمد سرویس به راحتی می توانند نظر نهایی را در اختیار شما قرار دهند.

اگر با این مقاله راه حل مشکلتون رو پیدا نکردید، به شما پیشنهاد می کنیم سایت سامسونگ  رو نگاه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 5]
سیدپوریااا
سیدپوریااا

واقعااات راضیم پنج ستاره هم براتون کمه

11 اسفند 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون دوست عزیز

  12 اسفند 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما