arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

ارور OE لباسشویی ال جی به چه معنایی می باشد؟

3 آذر 1401

مقاله

2 نظر

مقدمه:

شرکت های بزرگ لوازم خانگی معمولا همراه محصولات خود یک دفترچه راهنما علاوه بر گارانتی و پشتیبانی قرار می دهند.در دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی ال جی به موارد روتینی مانند ارور OE لباسشویی ال جی که می تواند توسط خود کاربر هم مرتفع شود اشاره شده است.

ارور OE لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
ارور OE لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

ارور OE لباسشویی ال جی نشانه چیست؟

ارور OE لباسشویی ال جی نسبت به سایر ارور های روتین این دستگاه کمتر اتفاق می افتد. ما در این بخش به  عمده دلایل ایجاد این ارور اشاره خواهیم کرد:

 1. یکی از مهمترین موارد ایجاد این مشکل معیوب و مشکل دار بودن شلنگ تخلیه می باشد. در این حالت احتمال پاره بودن شلنگ تخلیه تا شدن شلنگ و مسدود شدن مسیر شلنگ تخلیه توسط اجسام و اشغال وجود دارد. همچنین در صورت فرسودگی این شلنگ هم ممکن است تمامی این اتفاقات رخ دهد.
 2. یکی از موارد ایجاد ارور OE لباسشویی ال جی انسداد بخش خرطومی این دستگاه می باشد. در این صورت آب موجود داخل مخزن نمی تواند تخلیه شود. این گرفتگی ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. در این حالت بهتر است با یک تعمیرکار مجرب تماس حاصل فرمایید.
 3. مشکل دار بودن فیلتر دستگاه یکی دیگر از عوامل ایجاد این مشکل می باشد. در قسمت جلویی این دستگاه ها فیلتر های خاصی در قسمت جلو و پایین قرار داشته است. این فیلتر ها برای عملکرد بهتر شستشو و جلوگیری از ایجاد بوی بد در این ماشین ها قرار داده شده اند. در صورتی که تمیز کاری و تعویض به موقع این فیلتر ها صورت نپذیرد. این قسمت توسط ذرات ریز مسدود شده و باعث ایجاد ارور مذکور خواهد شد. برای رفع این مشکل هم بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.
 4. یکی از مواردی که به ندرت می تواند باعث ایجاد ارور OE لباسشویی ال جی شود سوختگی پمپ تخلیه این دستگاه می باشد. این مورد معمولا کم اتفاق می افتد ولی محتمل می باشد. در این حالت هم به دلیل عدم تخلیه آب داخل ماشین این ارور بر روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. تعمیر این مورد قطعا باید توسط تعمیرکار انجام شود.
 5. مشکل در برد و صفحه نمایش ماشین لباسشویی
خرابی شلنگ تخلیه لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
خرابی شلنگ تخلیه لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

در زمان مواجه شدن با ارور OE لباسشویی ال جی چه کار باید انجام دهیم تا از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری نماییم؟

بعد از اینکه در دستگاه خود با ارور OE لباسشویی ال جی مواجه شدید باید موارد زیر را چک نمایید در صورت عدم رفع ارور با تعمیرکار تماس بگیرید:

 1. محل تلاقی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی و فاضلاب خانه را چک کنید. زیرا ممکن است که مشکل از فاضلاب خانه باشد و در ادوات دستگاه مشکلی وجود نداشته باشد.
 2. ارور OE لباسشویی ال جی به طور کلی نشان دهنده عدم تخلیه آب دستگاه می باشد. پس بهتر است تمام مسیر تخلیه به خصوص شلنگ تخلیه را بررسی نمایید تا از عدم انسداد و عدم تاخوردگی آن مطمئن شوید.
 3. در زمان نصب ماشین لباسشویی با در نظر گرفتن این مورد حتما ارتفاع شلنگ تخلیه را 60 سانتی متر در نظر بگیرید. البته در صورتی که نصاب حرفه ای این کار را انجام دهد این موارد مد نظر قرار خواهد گرفت.
 4. یکی از مهمترین مواردی که بعد از شلنگ تخلیه در خصوص ارور OE لباسشویی ال جی مطرح است مشکل در فیلتر دستگاه می باشد. با آموزش به راحتی می توانید فیلتر را در زمان های تعیین شده باز و تمیز کنید. در صورتی که نمی توانید این کار را انجام دهید باید از تعمیرکار برای این سرویس های دوره ای کمک بگیرید.
 5. بعد از اینکه مشکل این ارور را پیدا کردید. بایستی بر روی نمایشگر منو SPIN را اجرا نمایید. در این حالت دستگاه آب موجود در داخل مخزن را تخلیه خواهد کرد. در صورت مشاهد دوباره ارور مذکور یعنی اینکه مشکل مرتفع نشده و مشکل از جای دیگری می باشد.

کارآمد سرویس پلتفرم درخواست آنلاین نصب، سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی در محل بدون جابه‌ جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن است

منبع مقاله 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 5]
الناز کریمی
الناز کریمی

چقدرخوب باراهنمایی شما مشکلم برطرف شد

17 دی 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنونم

  17 دی 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما