arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

رفع ارور Le لباسشویی ال جی

5 آذر 1401

ماشین لباسشویی

4 نظر

مقدمه

ارور Le لباسشویی ال جی در لباسشویی های مدرن ال جی که مجهز به عملکرد ویژه ای هستند به تعیین نوع و محل عیب ماشین کمک می کند، به عنوان مثال کد خطای LE در ماشین لباسشویی ال جی، هنگامی که روی صفحه نمایش ظاهر می شود، معمولا ًنشان می دهد که  مشکلاتی در موتور یا در شبکه برق دستگاه ایجاد شده:(خطا خارجی یا داخلی) این خطا ممکن است در هر مرحله از شستشوی ماشین رخ دهد.

 

حتما بخوانید: آشنایی با معنی کلمات روی لباسشویی ال جی + برنامه های شستشو

ارور LE لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
ارور LE لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

دلیل ارور LE ماشین های لباسشویی ال جی ؟

گاهی اوقات ممکن است روی ال سی دی ماشین لباسشویی ال جی شما ارور LE ظاهر شود.
ارور LE لباسشویی ال جی ممکن است در حین فرایند راه اندازی، شستشو یا خشک کردن روی صفحه نمایش شما روشن شود.

تاخو لباسشویی ال جی (سنسور روتور) قسمتی از سیستم خودکار لباسشویی است، که وظیفه فرمان به دایرکت موتور و چرخاندن آن را بر عهده دارد. این سنسور، کنترل دور موتور و عملکرد صحیح دستگاه را انجام می دهد، هرگونه اختلال در کارکرد این قطعه (سنسور هال) باعث توقف حرکت مخزن می گردد و تحت هیچ برنامه ای نمی چرخد و قفل می شود. 

حتما بخوانید: دانلود دفترچه راهنمایی لباسشویی ال جی

ارور LE در لباسشویی های ال جی

در ابتدا در صورت بروز این ارور:

 • می توانید برای مدت زمان کوتاهی به ماشین استراحت دهید. برای این کار، دستگاه را از برق جدا کرده، حدود 15 دقیقه صبر کنید و با انتخاب مجدد برنامه شستشو، دستگاه را دوباره روشن کنید. در بیشتر موارد، پس از کمی استراحت  بعد از بروز این خطا، دستگاه دوباره به درستی شروع به کار می کند.
 • گاهی اوقات در اثر نصب نادرست ماشین لباسشویی ال جی ارور LE بر روی صفحه نمایش آن ظاهر میشود. در این موارد دستگاه باید ریست شود فشار دادن دکمه start/pause برای چند ثانیه برای ریست شدن دستگاه کافی است.
 • وزن لباس هایی  که در لباسشویی قرار دادید را چک کنید بالا یا پایین بودن وزن لباس ها سبب ارور LE لباسشویی ال جی خواهد شد. بهتر است لباس های اضافه را خارج کنید و تا نیم ساعت بعد از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.
 • استفاده بیش از حد از پودر و مایع لباسشویی نیز مسبب ایجاد ارور LE خواهد شد.بهتر است قبل از استفاده از ماشین لباسشویی حتما یکبار دفترچه راهنمای لباسشویی تان را مطالعه کنید. در این صورت به خوبی می دانید که چه مقدار مایع شوینده یا پودر استفاده کنید. برای رفع این ارور دستگاه را برای نیم ساعت خاموش کنید. سپس دستگاه را روشن کنید و در ابتدا گزینه spin را فشار دهید و بعد گزینه no spin در نهایت گزینه start  را فشار دهید.
ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
ماشین لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
 • در برخی موارد وجود شئ خارجی مانند سکه و… میتواند مانع چرخش مخزن شود و باعث نمایش ارور LE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی گردد.
 •  گاهی اوقات ارور LE لباسشویی ال جی ناشی از نوسانات برق است در نتیجه برای حفاظت و اطمینان بیشتر از درست کار کردن ماشین لباسشویی تان بهتر است از یک سه راه محافظ دار استفاده کنید.
 • اگر درب دستگاه به درستی بسته نمی شود، یا دستگیره درب ضعیف است، به احتمال زیاد علت نقص در قفل یا دستگاه قفل است. اگر ماشین روشن می شود اما  آبکشی را به درستی انجام نمی دهد احتمالاً کنترلر دستگاه خراب شده است.
 •  اگر دستگاه در حین شستشو ضربه می زند،غلتک را تکان می دهد و آن را به آرامی می چرخاند، سنسورهای کنترل سرعت به درستی کار نمی کنند. برای بررسی مدار الکتریکی داخلی موتور، باید دیواره عقب دستگاه را جدا کنید. از مولتی متر برای بررسی عیوب استفاده کنید
 • اگر ارور LE لباسشویی ال جی شما برای چندین بار تکرار شد بهتر است برای رفع آن به متخصصین این کار مراجعه کرده و یا تماس بگیرید. زیرا آنها می توانند به طور دقیق علت مشکل را تعیین کنند و به سرعت و با دقت آن را از بین ببرند. در نهایت راه حل همه این مشکلات تعویض کامل یا جزئی قطعات آسیب دیده است. 

کارآمد سرویس پلتفرم درخواست آنلاین نصب،سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی در محل بدون جابه‌ جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن است

منبع مقاله

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 16 میانگین: 4.9]
عاقلی
عاقلی

مطالبتون راخوندم خوب بودممنون

18 فروردین 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون از شما

  19 فروردین 1402

بازمند پناهی
بازمند پناهی

آیا در نمین اردبیل نماینده وتخصصی دارید؟

20 مهر 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام خیرفقط درتهران وکرج

  20 مهر 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما