arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

ارور f23 در لباسشویی بوش نشان دهنده چیست؟

8 فروردین 1402

ماشین لباسشویی

4 نظر

 ارور f23 در لباسشویی بوش چیست؟

اکثر ماشین های لباسشویی مدرن، کد خطا را روی صفحه نمایش می دهند. به عنوان مثال، ارور f23 در لباسشویی بوش می تواند در هر مرحله از فرآیند شستشو ظاهر شود. این ارور لباسشویی بوش بیشتر ناشی از مشکلات جدی در نشت آب است. و خبر از یک نشتی وحشتناک می دهد. در ادامه در مورد کد F23 لباسشویی بوش و کارهایی که برای رفع آن باید انجام داد با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد.

 ارور f23 در لباسشویی بوش/کارآمد سرویس
 ارور f23 در لباسشویی بوش/کارآمد سرویس

ممکن است هر از گاهی کدهای خطای مختلفی را در ماشین لباسشویی بوش خود دریافت کنید. چنین وضعیتی ممکن است باعث شود ماشین لباسشویی بوش شما کار نکند. برخی از این ارورها عبارتند از:

 • ارور F16 یا E16 ماشین لباسشویی بوش (خرابی میکروسوئیچ و یا باز بودن درب لباسشویی)
 • ارور F17 یا E17 ماشین لباسشویی بوش (کم یا زیاد فشار آب ورودی دستگاه )
 • ارور F20 یا E20 ماشین لباسشویی بوش (هشدار گرمایش ،گرم نشدن آب لباسشویی)
 • ارور F23 یا E23 ماشین لباسشویی بوش (هشدار Aquastop فعال)
 • ارور F25 یا E25 ماشین لباسشویی بوش  (هشدار نقص سنسور ماشین لباسشویی بوش)
 • ارور F28 یا E28 ماشین لباسشویی بوش (هشدار نقص سنسور جریان)

در مقاله ای که برای شما آماده کرده ایم، در مورد ارور f23 در لباسشویی بوش صحبت خواهیم کرد و راه حل ها و توصیه هایی را که برای رفع این ارور لازم است، توضیح می دهیم.

علت ارور f23 در لباسشویی بوش

f23 ارور لباسشویی بوش به کاربر اطلاع می دهد که سیستم نشتی Aquastop فعال شده است.یعنی آب در کف سینی لباسشویی جمع می شود.

اما علت ارور f23 لباسشویی بوش را می توان یکی از موارد زیر دانست:

 • گرفتگی و یا پاره شدن شلنگ تخلیه و یا شلنگ ورودی دستگاه
 • سنسور آکوا استاپ (Aquastop) معیوب است و یا در کفه لباسشویی آب جمع شده.
 • برد الکترونیکی دستگاه مشکل دارد
 • لباسشویی جرم گرفته است
 • مخزن پودر دستگاه به درستی نصب نشده است.
رفع ارور e23 ماشین لباسشویی بوش /کارآمد سرویس
رفع ارور e23 ماشین لباسشویی بوش /کارآمد سرویس

چگونگی رفع ارور e23 ماشین لباسشویی بوش

هنگامی که ارور f23 در لباسشویی بوش رخ می دهد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ماشین لباسشویی را از برق بکشید و شیر آب را ببندید. پس از آن، شروع به بررسی مداوم برای نشت آب احتمالی کنید. بررسی کنید که آیا ظرف گرد و غبار به درستی قرار گرفته است، ممکن است آب از آن جاری شود، سعی کنید آن را بیرون بکشید و در جای خود قرار دهید. سپس باید اتصال شلنگ تخلیه و پمپ و همچنین لوله تخلیه را بررسی کنید.

در اینجا کارهایی که شما باید انجام دهید به صورت زیر است:

 1. دستگاه را از آب و فاضلاب جدا کنید.
 2. آب را از ماشین لباسشویی تخلیه کنید؛
 3. ماشین لباسشویی را به طرف خود بچرخانید؛
 4. به آرامی پالت را به طرفین حرکت دهید.
 5. از زیر دستگاه به بدنه نگاه کنید، پمپ را پیدا کنید و اتصال را با شلنگ تخلیه و نازل ها بررسی کنید.
 6. در صورت لزوم، قطعات فرسوده را با تعویض آنها تعمیر کنید.

برای اطلاع شما! همچنین ممکن است آب از دستگاه و اتصال شلنگ اتصال نشت کند، اما در این صورت بلافاصله به زمین می ریزد. حتی اگر ماشین لباسشویی بوش خاموش باشد، ممکن است این اتفاق بیفتد.

محل دیگری که آب می تواند به بدنه دستگاه نشت کند، محل اتصال لوله از شیر پر کننده به محفظه پودر است. آب بندی واشر را می توان با برداشتن پوشش بالایی بررسی کرد.

اکثر ماشین های لباسشویی مجهز به عملکرد خود تشخیصی هستند. اگر هر قطعه ای از کار بیفتد، کدی بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود که به کاربر در مورد مشکل رخ داده اطلاع می دهد. ماشین لباسشویی زیمنس نیز دارای پایگاه داده با کدهای خطای برنامه ریزی شده است که یکی از این کدها، کد ارور f23 لباسشویی زیمنس است.

تعویض سنسور Aquastop

اگر در حین تجزیه و تحلیل دستگاه دیدید که در محفظه آب وجود ندارد و لباسشویی بوش f23 هشدار را نمایش می دهد، پس دلیل آن باید در سنسور Aquastop یا در “مغز” خود دستگاه باشد.

حتما بخوانید: دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش

در صورت عدم چسبندگی سنسور نیاز به تعویض دارد. کار را ساده کنید، نکته اصلی خرید یک قطعه جدید است.

بنابراین خطای F23 فقط در ماشین لباسشویی های بوش با سیستم حفاظتی (Aquastop) رخ می دهد. و اگر این حفاظت کار کرد، این کد نمایش داده می شود. شما می توانید این اشتباه را خودتان برطرف کنید، اما اگر تمایلی ندارید، ماشین لباسشویی را آماده کنید تا متخصص این کار، آن را در خانه برایتان انجام دهد.

خرابی اکوا استاپ ماشین لباسشویی بوش/کارآمد سرویس
خرابی اکوا استاپ ماشین لباسشویی بوش/کارآمد سرویس

چگونه خطای لباسشویی بوش f23 را برطرف کنیم؟

گفتیم که ارور f23 در لباسشویی بوش که از جمله کدهای خطای متداول در این ماشین لباسشویی است، نشان دهنده فعال شدن سیستم حفاظت از نشتی آکوا استاپ در دستگاه است. سنسور (Aquastop) بسیار ساده کار می کند. ماشین لباسشویی جای مخصوصی دارد که به شناور متصل می شود. هنگامی که آب وارد پالت می شود، شناور بالا می رود و سنسور را فعال می کند. هنگامی که برای اولین بار با این خطا مواجه می شوید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ماشین لباسشویی را از برق بکشید و شیر آب را ببندید. اگر برق در ماشین لباسشویی نباشد و محفظه برق داشته باشد، ممکن است شوکه شوید. به همین دلیل باید دائماً نشت آب احتمالی را بررسی کنید.

جمع بندی

ارور f23 در لباسشویی بوش به شما می گوید که دستگاه شما نشتی آب دارد. در صورت نشتی آب در ماشین لباسشویی بوش، دستگاه اخطار «آکوا استاپ فعال است» یعنی F23 را نشان می دهد. پس در این شرایط چه خواهید کرد؟ کافی است درب پشت دستگاه را باز کنید و در قسمتی که قرقره قرار دارد به دنبال نشتی آب باشید. جدای از این، روکش پمپ باید به طور کامل بررسی شود و در صورت وجود شکاف در روکش، حتما باید تعویض شود.

برای تشخیص نشتی آب در ماشین لباسشویی بوش، حتما باید دستگاه را از برق بکشید. در غیر این صورت ممکن است دچار برق گرفتگی شوید. در هنگام بررسی و رفع کد ارور f23 در لباسشویی بوش، مکان هایی که می توانید بررسی کنید محدود است. می توانید درب پشتی را باز کنید و به جریان آب دیگ بخار، اتصالات ورودی و خروجی آب و پمپ نگاه کنید. برای سایر نشت‌های آب، قطعاً باید از شرکت‌های خدمات بوش پشتیبانی دریافت کنید.

منبع مقاله

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 4.9]
سهیل موسوی
سهیل موسوی

عالي بود

11 فروردین 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  متشکر

  14 فروردین 1402

نادری
نادری

من قبلا این ارور رالباسشوییم میداد آمدند بردش راتعمیر کردند

13 فروردین 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ok

  14 فروردین 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما