arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

رفع ارور e8 در لباسشویی دوو

14 فروردین 1402

ماشین لباسشویی

0 نظر

در این متن توضیحاتی راجع به ارور e8 در لباسشویی دوو، دلایل آن و راه‌های رفع آن به شما می‌دهیم. این ارور لباسشویی دوو در اکثر مواقع ناشی از خرابی موتور است. زمانی که موتور لباسشویی برای آغاز کار خود با مشکل مواجه باشد کامپیوتر دستگاه اروری را روی نمایشگر نشان می‌دهد. همچنین وقتی که با ارور e8 در لباسشویی دوو مواجه شدید بهتر است هر چه زودتر اقدام به رفع آن نمایید. تا وقتی که این ارور رفع نشود شما امکان استفاده از لباسشویی را نخواهید داشت. اگر با ارور e8 در ماشین لباسشویی دوو مواجه شده‌اید ادامه‌ی این متن را دنبال نمایید.

رفع ارور e8 در لباسشویی دوو/کارآمد سرویس
رفع ارور e8 در لباسشویی دوو/کارآمد سرویس

ارور لباسشویی دوو

ارور e8 در لباسشویی دوو حاوی یک عبارت همراه با یک عدد انگلیسی است که به یک ارور مشخص اشاره دارد. ظاهر شدن این ارور با آهنگ هم همراه است. اگر این ارور روی دستگاه نمایش داده شود دستگاه فعالیت خود را متوقف می‌کند و کار خود را ادامه نمی‌دهد. این ارور یکی از خطاهایی است که به نسبت سایر ارورها کمتر نمایش داده می‌شود. در صورت خرابی موتور و عملکرد اشتباه این ارور نمایان می‌شود پس در صورتی که آن را مشاهده نمودید سریعاً ماشین لباسشویی خود را خاموش کنید و به دنبال راهی برای رفع ایراد دستگاه خود باشید.

حتما بخوانید: دفترچه راهنمایی کامل ماشین لباسشویی دوو برای تمام مدلها

رفع ارور e8 در لباسشویی دوو

یکی از اولین دلایل ارور e8 در لباسشویی دوو ریختن البسه‌ ای بیش از ظرفیت دستگاه داخل ماشین لباسشویی است. ریختن لباس‌هایی بیش از ظرفیت لباسشویی باعث صدای ناهنجار داخل آن می‌شود. لازم است به این نکته هم توجه کرد که لباس‌ها در صورتی که خیس شوند وزن آنها بسیار بیشتر می‌شود. یکی از راه‌های جلوگیری از چنین مشکلی این است که تنها پنجاه درصد از ظرفیت ماشین را پر کنید. همچنین از انداختن البسه‌ی حجیم مانند پتو داخل لباسشویی خودداری نمایید. استفاده‌ی بیش از حد از ظرفیت لباسشویی اگر باعث ارور نشود هم در طولانی مدت به دستگاه آسیب می‌زند.

قرار دادن لباس‌ها به صورت نامتوازن داخل لباسشویی می‌تواند باعث لرزش‌های بیش از حد مجاز هم بشود. لرزش زیاد به طور کلی باعث خسارت به قطعات ماشین لباسشویی می‌شود. در ادامه راه‌های مواجه شدن با این ارور را بیشتر توضیح می‌دهیم. اولین مرحله برای رفع ارور e8 در ماشین لباسشویی این است که به طور کلی روند شستشو را متوقف کنید. بعد از رفع ارور چند لحظه مکث کنید تا درب ماشین باز شود. سپس لباس‌ها را بیرون بیاورید و یک وزن استاندارد به آنها بدهید. همچنین توجه داشته باشید که لباس‌ها به شکل گلوله یا تا شده نباشند.

کد خطای ماشین لباسشویی دوو/کارآمد سرویس
کد خطای ماشین لباسشویی دوو/کارآمد سرویس

موارد دیگر که باعث ارور e8 می‌شوند

مورد بعدی که باعث ارور e8 در لباسشویی دوو می‌شود بروز مشکل در اتصالات موتور می‌باشد. موتور لباسشویی از اجزایی ساخته شده که باید به وسیله‌ی اتصالات با یکدیگر ارتباط داشته باشند. اگر دلیل ارور دستگاه این مشکل باشد باید که لباسشویی شما توسط یک تکنسین مجرب سرویس شود. از دلایل دیگر ارور e8 خرابی کلکتور است. کلکتور در واقع از چندین تیغه‌ی مسی ساخته می‌شود که رسانای خوبی هم محسوب می‌شوند. ذغال‌های آرمیچر در دو طرف کلکتور قرار می‌گیرند و در کنار هم باعث برقراری جریان و به کار افتادن دستگاه می‌شوند. در صورتی که دلیل ارور دستگاه شما این مشکل باشد بهتر است تنها توسط یک تعمیرکار متخصص به آن رسیدگی شود. مشکلات دیگری مثل: خراب شدن ذغال صنعتی، خرابی برد و خرابی تاخو هم می‌تواند علت ارور e8 باشند. به طور کلی می‌توان گفت در صورتی که البسه‌ی موجود در ماشین سنگین نباشد ارورهای دستگاه مربوط به قطعات داخلی است و بهتر است توسط کارشناسان مجرب بررسی شود.

منبع

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.6]

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما