arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

بررسی علل نمایش ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش

28 بهمن 1402

اطلاعیه

2 نظر

ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی طبق برنامه ای که برای آنها از قبل تنظیم شده مراحل آبگیری، شستشو، آبکشی و تخلیه آب را به ترتیب انجام می دهند و اختلال در انجام هر کدام از این مراحل نشان دهنده وجود ایراد در دستگاه است. ماشین ظرفشویی بوش نیز مانند دیگر برندها از این قائده مستثنا نیست و در زمان وجود ایراد شما را با نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش دستگاه آگاه کرده و شما با اطلاع از ارور به وجود آمده می توانید به عیب یابی دستگاه خود بپردازید.

حتما بخوانید: برنامه های شستشویی ماشین ظرفشویی بوش به صورت کامل

در ادامه این مقاله سعی داریم تا شما دوستان و همراهان عزیز را با یکی از مشکلات شایع ماشین ظرفشویی بوش آشنا کنیم. در ادامه با راهنمای رفع ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

رفع ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش | کارآمد سرویس
رفع ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش | کارآمد سرویس

ارور E24 در ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

این ارور ماشین ظرفشویی بوش به عنوان یکی از شایع ترین ایرادات در این سری از محصولات بوش به شمار میروند. بر اساس نظر تعمیرکاران سایت ما، زمانی که شما با کد خطای E24 در ظرفشویی بوش خود مواجه میشوید، احتمالا سیستم های تخلیه آب دستگاه با مشکل روبه‌رو شده اند. طبق نظر این افراد زمانی که ماشین ظرفشویی شما قادر به تخلیه آب درون مخزن نباشد و آب باقی مانده حاصل از شست و شوی ظرف ها درون مخزن باقی بماند، دستگاه به شما کد ارور E24 را نمایش میدهد.

اصلی ترین دلیل نمایش ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش عدم کارکرد صحیح فیلتر های تخلیه و یا پمپ ها میباشد. در صورتی که پمپ و فیلتر های درون دستگاه قادر نباشند وظیفه خود را به درستی انجام دهند، آب باقی مانده حاصل از شست و شوی ظرف ها درون دستگاه باقی خواهد ماند.

البته این نکته نیز شایان توجه است که تنها خرابی پمپ های تخلیه آب باعث نمایش ارور E24 ظرفشویی بوش نمی شوند، ایرادات دیگری نظیر وجود گرفتگی در شلنگ های تخلیه، مسدود شدن راه عبور آب از شلنگ به دلیل پیچ خوردگی و… نیز می توانند سبب نمایش کد خطای E24 در ماشین ظرفشویی بوش شوند.

حتما بخوانید: نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش

راهکار های رفع ارور E24 در ماشین های ظرفشویی بوش

این نکته لازم به ذکر است که این ایراد به عنوان یک مشکل جدی محسوب نمیشود. ارور E24 در کوتاهترین زمان ممکن قابل حل میباشد. به همین سبب نیز بهتر است تا ماشین ظرفشویی خود را از پریز برق خارج نمایید. سپس میتوانید با مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی بوش تماس حاصل کنید.

البته در صورتی که کمی دانش فنی داشته باشید، خود شما نیز میتوانید نسبت به رفع کد خطای E24 در ظرفشویی بوش اقدام نمایید. برخی از راهکار هایی که به منظور رفع خطا E24 میتوانید امتحان کنید به شرح زیر است:

حتما بخوانید: ارور های ماشین ظرفشویی ال جی به صورت کامل

1.بررسی شلنگ های تخلیه

در بخش های بالاتر این مقاله نیز خدمت شما دوستان گرامی بیان کردیم که یکی از دلایلی که می تواند سبب بروز ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش شود، پیچ خوردگی و یا مسدود بودن راه شلنگ های تخلیه است. پیشنهاد می شود تا مسیر شلنگ های تخلیه دستگاه را به دقت بررسی نمایید. چرا که در بسیاری از موارد مشاهده شده است موادی مانند مو، پرز، تکه های غذا و… سبب مسدود شدن راه شلنگ های تخلیه شده اند.

همچنین پیچ خوردگی شلنگ در مسیر خروجی نیز میتواند علت ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش باشد. مسیر لوله خروجی باید مستقیم، صاف و بدون هرگونه پیچ خوردگی باشد.

در صورت خرابی شلنگ تخلیه ظرفشویی نیاز است تا آن را تعوض کنید. روش کار به این صورت است که ابتدا باید دستگاه را به پهلو بخوابانید و سپس پنل کف  دستگاه را باز کنید. در قدم دوم شلنگ تخلیه که با بست های فلزی به پمپ ماشین ظرفشویی وصل شده است را با استفاده از یک پیچ گوشتی بازه کرده و شلنگ سالم جایگزین می کنید و در انتها پنل زیرین دستگاه را در جایی خود می بندید.

ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش
ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش

2.کثیفی فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

از دیگر عواملی که میتواند در نمایش ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش نقش داشته باشد، عدم عملکرد صحیح فیلتر های دستگاه است. ماشین های ظرفشویی مدرن بوش دارای سیستم تصفیه آب میباشند و در صورتی که فیلتر آن دچار گرفتگی شود، ارور E24 نمایش داده میشود. در صورتی که مشکل دستگاه به دلیل گرفتگی فیلتر تصفیه آب باشد، میتوانید با تمیز کردن آن ایراد مورد نظر را برطرف کنید.

به طور کلی در ماشین های ظرفشویی بوش شما به منظور خارج کردن فیلتر از محفظه خود نیاز دارید تا فیلتر را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. پس از اینکه فیلتر را از محفظه خود خارج کردید، میتوانید با استفاده از مواد شوینده و همچنین مواد ضد عفونی کننده آن را بشویید. پس از اتمام مراحل شست و شو دقت کنید که تمامی زباله ها و یا دیگر موادی که ممکن است سبب گرفتگی حفره های فیلتر شوند از آن خارج شده باشند.

دو عدد فیلتر صفحه ای گرد در ظرفشویی بوش تعبیه شده که وظیفه آنها جلوگیری از ورود ذرات غذا و همچنین رسوب های آب به داخل پمپ تخلیه دستگاه است. البته ممکن است با گذشت زمان و استفاده مکرر از دستگاه، این دو فیلتر دچار گرفتگی شوند و ظرفشویی شما ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش را بر نمایشگر خود نشان می دهد.

برای جلوگیری از مسدود شدن فیلترهای دستگاه می بایست قبل از گذاشتن ظرف ها در ماشین ظرفشویی، ذرات غذا را با استفاده از یک دستمال از روی ظرف پاک کرده و سپس آنها را داخل دستگاه قرار دهید، همچنین می توانید هر ماه یک بار فیلتر های دستگاه را جدا کرده و به صورت مجزا تمیز کنید.

برای تمیز کردن فیلتر ها در مرحله اول باید محل قرار گیری آنها را بدانید. فیلتر ها در بخش زیرین سبد دستگاه قرار دارند که می توان با بیرون آوردن سبد ها به آسانی به آنها دسترسی پیدا کرد. بعد از خارج کردن فیلتر ها میتوانید آنها را با استفاده از یک مسواک کهنه به راحتی تمیز کرده و سپس در جایی خود قرار دهید.

حتما بخوانید: ارور e23 ظرفشویی بوش و راه های رفع آن

3.پمپ تخلیه؛ از رایج ترین دلایل ارور E24 در ماشین ظرفشویی بوش!

در قسمت های پیشین این مقاله نیز خدمت شما دوستان عرض کردیم که یکی از دلایل اصلی که ماشین ظرفشویی بوش کد ارور E24 را نمایش میدهد، پمپ های تخلیه میباشد. ماشین های ظرفشویی بوش به گونه ای طراحی شده اند که اکثر افراد قابلیت دسترسی به پمپ تخلیه دستگاه را دارند. پس از اینکه به پمپ تخلیه دستگاه دسترسی پیدا کردید، توجه کنید که درپوش پمپ سفت باشد. چرا که اگر درپوش پمپ سفت نبوده و به طور محکمی در جای خود قرار نگرفته باشد، ارور E24 ایجاد خواهد شد.

چنانچه درپوش پمپ در جای خود محکم بود، شما نیاز دارید تا انسداد خروجی های پمپ را بررسی کنید. طبق نظر کارشناسان سایت ما در مقاله های ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش، در این مرحله باید درپوش پمپ را بردارید. برداشتن درپوش با استفاده از زبانه ای که در بدنه پمپ قرار دارد انجام میشود. با برداشتن درپوش پمپ میتوانید اطراف پروانه آن را مشاهده کنید.

در صورتی که هرگونه گرفتگی و انسدادی در مسیر ورودی و خروجی آن مشاهده کردید، باید آن را برطرف نمایید. دقت داشته باشید که پروانه پمپ قسمتی بسیار حساس بوده و در مقابل فشار و ضربات احتمالی مقاومت چندان بالایی ندارد. به همین سبب نیز حین برطرف کردن گرفتگی اطراف پروانه پمپ دقت بالایی داشته باشید.

یکی از روش های تست پروانه پمپ تخلیه چرخاندن آن میباشد. در صورتی که شما قادر باشید پروانه پمپ را با استفاده از دست خود بچرخانید، میتوانید گمان کنید که پمپ سالم است. اما در صورتی که نتوانستید پروانه را بچرخانید احتمالا دلیل بروز ارور E24 در ماشین ظرفشویی شما همین عامل است و نیاز به تعمیر و یا تعویض این بخش از پمپ خواهید داشت.

خدمات کارآمد سرویس: تعمیر انواع ماشین ظرفشویی در تهران

مشکل در برد الکترونیکی دستگاه

در برخی مواقع وجود مشکل یا خرابی در برد الکترونیکی دستگاه نیز باعث نمایان شدن کد خطای E24 در ظرفشویی بوش می شود. برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی وظیفه کنترل قسمت های مختلف دستگاه را بر عهده دارد.

در صورت خرابی برد دستگاه، بخش های مهم ظرفشویی مانند پمپ تخلیه، فرمان تخلیه آب را از برد دریافت نمی کند و در این حالت آب در داخل محفظه دستگاه باقی می ماند و شما با ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش مواجه می شوید. در صورت خرابی برد ماشین ظرفشویی نیاز است برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود از تکنسین های متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش
کد خطا یا ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما دوستان عزیز را با ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش آشنا کنیم. در صورتی که با این ارور در ماشین ظرفشویی خود مواجه شدید، بهتر است تا با افراد متخصص در کارآمد سرویس به منظور رفع این مشکل تماس بگیرید. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]
مسعود
مسعود

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به چشم در اثر تماشای تلویزیون های جدید، برخی از راهکارهایی که می‌توانید انجام دهید عبارت‌اند از: تلویزیون ایرانی : https://tvsproduct.blog.ir/1402/10/16/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B4%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85

5 اسفند 1402

    کارآمد سرویس
    کارآمد سرویس

    بسیارعالی

    8 اسفند 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما