arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

ارور e23 ظرفشویی بوش دلایل ایجاد و روش های رفع آن

20 آذر 1402

دسته‌بندی نشده

2 نظر

مقدمه:

برند بوش یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین برند های موجود در بازار میباشد. انواع ماشین ظرفشویی در مدل های مختلف یکی از محصولات این شرکت است. یکی از مهمترین خطاهایی که در این دستگاه ها عمدتا ایجاد می شود ارور e23 ظرفشویی بوش می باشد.

علت بروز ارور e23 ظرفشویی بوش| کارآمد سرویس
علت بروز ارور e23 ظرفشویی بوش| کارآمد سرویس

 علل ارور e23 ظرفشویی بوش به صورت خلاصه

در این قسمت خلاصه ای از علل ارور e23 در ظرفشویی بوش را برای شما کاربران عزیز شرح داده ایم.

علت ارور e23 ظرفشویی بوش چیست؟
 • خرابی پمپ تخلیه
 • مشکل یا خرابی در شیر برقی
 • خرابی شلنگ تخلیه
 • انسداد در مسیر تخلیه آب ماشین ظرفشویی
 • خرابی سنسور تشخیص آب دستگاه
 • شکستگی در مخزن نمک
 • پارگی در خرطومی رابط زیر دستگاه
طریقه عیب یابی کد خطای e23 ماشین ظرفشویی بوش
 • بررسی اتصالات پمپ تخلیه
 • بررسی خروجی شلنگ تخلیه (برگشت آب)
 • چک کردن لاستیک عایق درب دستگاه
نحوه رفع ارور e23 ظرفشویی بوش
 •  بررسی سالم بودن پمپ تخلیه
 • اطمینان از مسدود نبودن خروجی آب
 • تعویض قطعات معیوب با قطعه سالم(لاستیک عایق، پمپ و …)

دلایل ایجاد ارور e23 در ظرفشویی بوش:

ارور e23 ظرفشویی بوش تقریبا در تمام مدل های ظرفشویی این برند به صورت مشترک وجود دارد. کد خطای e23 در ظرفشویی بوش که در بعضی مدل ها با ارور f23 ظرفشویی بوش نیز نشان داده می شود به صورت کلی به دلیل عدم تخلیه کامل آب دستگاه و جمع شدن آن در کف سینی ماشین ظرفشویی بوش می باشد.

در این بخش به مهمترین دلایل عدم تخلیه کامل آب در ماشین ظرفشویی بوش اشاره خواهیم کرد:

 1. ماشین ظرفشویی بوش در مدل های جدید از تکنولوژی جدید استفاده می کند. دارای انواع سنسور و کنترل مراحل شستشو می باشد. یکی از دلایل نقص در شیر برقی دستگاه می باشد: وظیفه قطعه آکوا استاپ تنظیم آب ورودی به درون دستگاه می باشد. با مشکل در این قسمت آب به درون محفظه دستگاه به صورت دائم وارد می شود و سنسور های درون دستگاه اعلام خطا می کنند.
 2. یکی از بیشترین دلایل علت ارور e23 در ظرفشویی بوش مشکل در پمپ تخلیه دستگاه می باشد. این پمپ بعد از اتمام برنامه شستشو آب کثیف را از محفظه دستگاه تخلیه می کند. بدیهی است که اگر این قطعه دچار مشکل شود این آب تخلیه نخواهد شد و کد خطای e23 در ظرفشویی بوش ایجاد می شود.
 3. مشکل در شیلنگ آبرسانی به اتصالات آبرسانی به دستگاه: اگر سنسور های محصول نشت آب از شلنگ و اتصالات دستگاه را تشخیص دهند این ارور نمایش داده خواهد شد. ظرفشویی بوش به ویژه در مدل های جدید بسیار به نشت  و عدم تخلیه آب حساس می باشد.
 4. ایراد رد برنامه شستشو: در بعضی مواقع به دلیل نرم افزاری این مورد ایجاد می شود. در این حالات برنامه شستشو به صورت ناقص انجام می شود. در این حالت تخلیه آب صورت نمی پذیرد.

حتما بخوانید: نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

دلیل کد خطای e23 لباسشویی بوش:

دلایل ایجاد ارور e23 ظرفشویی بوش و علل ارور e23 لباسشویی بوش تقریبا یکسان می باشد. در این بخش به موارد تفاوت ایجاد این ارور در این دو دستگاه اشاره خواهیم کرد. با توجه به تعدد برنامه های شستشو در دستگاه لباسشویی مشکل در برنامه دستگاه و عدم تخلیه آب نیز می تواند باعث ایجاد این ارور شود. همچنین نقص و مشکل در قسمت جاپودری لباسشویی می تواند یکی از دلایل ایجاد این ارور باشد.

اگر آب به این محفظه به هر دلیلی نفوذ کند این خطا ایجاد خواهد شد. از موارد نفوذ آب به این مخزن شکستگی و جا خوردن این قسمت می باشد. تمامی موارد ذکر شده در ایراد قسمت های مختلف دستگاه ظرفشویی برای این دستگاه هم شامل می شود.

خدمات کارآمد سرویس: تعمیر انواع ماشین ظرفشویی در تهران

نحوه رفع کد خطای e23 ماشین لباسشویی بوش و رفع ارور e23 در ماشین ظرفشویی بوش:

با توجه به اینکه دلیل اصلی ارور e23 ظرفشویی بوش و دستگاه لباسشویی بوش نشت آب می باشد بهترین روش برای رفع آن جلوگيري از این نشت خواهد بود. مراجعه به یک مرکز تعمیر مطمئن که اکیپ حرفه ای داشته باشد در این مورد بسیار مهم است. همانطور که اشاره شد موارد ایجاد این خطا بسیار زیاد است و تشخیص درست از صرف هزینه های اضافی جلوگیری خواهد کرد.

کد خطای e23 در ماشین ظرفشویی بوش| کارآمد سرویس
کد خطای e23 در ماشین ظرفشویی بوش| کارآمد سرویس

حتما بخوانید: ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

مجموعه کارآمد سرویس به عنوان یک مرکز تعمیر کاربلد و با سابقه در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران به راحتی منشا این ارور را تشخیص می دهد. همچنین در صورت قابل تعمیر بودن قطعه آن را تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض می کند. در بعضی مواقع با یک راه حل ساده یعنی اصلاح شلنگ و اتصالات دستگاه این ارور رفع می شود. در صورت مراجعه به یک مرکز معتبر هزینه تراشی اضافه هم برای شما نخواهد شد.

منبع:

سایت: https://www.bosch-home.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 4.9]
H
H

خیلی ممنون

1 دی 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون از شما

  2 دی 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما