arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

ارور DE لباسشویی ال جی نشانه چیست؟

26 آبان 1401

مقاله

0 نظر

مقدمه:

شرکت ال جی یکی از بهترین کمپانی ها در زمینه تولیدات لوازم خانگی می باشد. این شرکت ها عمدتا دارای خدمات  پس از فروش و گارانتی برای محصولات خود می باشد. ولی برای مواردی مانند ارور DE لباسشویی ال جی که موردی ساده بوده و کاربر می تواند آن را مرتفع سازد باید از دفترچه راهنما استفاده نمایید.

ارور DE لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
ارور DE لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس

ارور DE لباسشویی ال جی نشانه چه موردی در دستگاه می باشد؟

زمانی که این ارور بر روی مانیتور دستگاه شما ظاهر می شود نشانه این مورد می باشد که درب ماشین لباسشویی شما به درستی بسته نشده است. در این حالت دستگاه شما با توجه به سنسورهایی که دارد  و به دلایل ایمنی مانع از شروع به کار موتور و تمامی متعلقات دستگاه می شود. این خطا جز خطاهای ساده و روتین بوده که با پیدا کردن منشاء آن به راحتی مرتفع خواهد شد.

حتما بخوانید: ارورهای ماشین لباسشویی ال جی (LG)

دلایل ایجاد ارور DE لباسشویی ال جی بر روی دستگاه:

ارور DE لباسشویی ال جی باعث آسیب به دستگاه نخواهد شد. زیرا همانطور که اشاره شد ماشین لباسشویی روشن نخواهد شد. همین امر باعث میشود که خطر آسیب به فرد استفاده کننده هم به صفر برسد. در این بخش به دلایل ایجاد این خطا اشاره خواهیم کرد:

رفع خطای DE در لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
رفع خطای DE در لباسشویی ال جی/کارآمد سرویس
  1. عدم فعال شدن قفل مخصوص الکترونیکی درب ماشین لباسشویی: این حالت ممکن است به علت عدم بسته شدن مناسب، ماندن لباس مابین در، ریختن لباس بیش از ظرفیت ماشین و فشار اضافی به درب، تنظیم نبودن در ماشین لباسشویی ایجاد شود. در همه این موارد دو لبه قفل با هم چفت نشده و در نتیجه قفل فعال نمی شود.
  2. ایجاد ارور DE لباسشویی ال جی با منشا سنسور دستگاه: این دستگاه ها علاوه بر قفل دارای یک سنسور حساس می باشند که در صورت کوچکترین ایراد در بسته شدن در مانع شروع به کار ماشین لباسشویی خواهد شد. این مورد می تواند به دلیل خرابی میکروسوئیچ هم اتفاق بیفتد.
  3. ایجاد این مشکل به دلیل ظرفیت اضافی: در صورتی که بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در درون آن لباس قرار گیرد باعث فشار به درب و حتی آسیب آن خواهد شد. معمولا با کم کردن میزان لباس این مشکل مرتفع می شود ولی در موارد نادر که حجم لباس بسیار بالا باشد ممکن است به درب آسیب برساند که باید تعمیر شود.
  4. عدم بسته شدن درست درب: گاهی مواقع ارور DE لباسشویی ال جی به دلیل بی دقتی در بستن درب دستگاه اتفاق می افتد. این مورد ممکن است به دلیل شکستگی و معیوب بودن دستگیره درب ماشین لباسشویی نیز باشد.
  5. مشکل در زبانه درب ماشین لباسشویی: برخی مواقع به دلیل بد بسته شدن درب دستگاه به صورت مکرر و یا فشار زیاد به زبانه دستگاه از تنظیم خارج شده و یا حتی آسیب می بیند که در این حالت هم با این ارور مواجه خواهیم شد.
  6. خرابی لولای درب محصول: این مشکل باعث خارج شدن درب از تنظیم شده و در نتیجه ارور مذکور را باعث می شود.

نکته:

ارور DE لباسشویی ال جی تنها به دلیل مشکل در درب دستگاه ایجاد نمی شود. خراب بودن  برد دستگاه و همچنین خرابی پنل نمایشگر دستگاه هم ممکن است باعث این مشکل شود. در این صورت بایستی حتما با تعمیرکار تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است که رفع ارور های ساده ای مانند موارد ذکر شده با استفاده از کتابچه راهنمای دستگاه به راحتی می تواند صورت پذیرد. ولی در صورت مشکل در برد و صفحه نمایش و همچنین موارد سخت افزاری جدی بایستی حتما به تعمیر گاه مجاز مراجعه فرمایید. یک تعمیرگاه مناسب می تواند علاوه بر تعمیر دستگاه شما به درستی باعث کاهش هزینه های شما نیز شود. زیرا در صورت تشخیص اشتباه و تعویض قطعه اشتباهی شما متحمل هزینه های اضافی خواهید شد.کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

منبع مقاله 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 4.6]

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما