arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ چیست؟

15 آذر 1401

مقاله

2 نظر

ارور 4E لباسشویی سامسونگ چه زمانی رخ می دهد؟

ارور 4E لباسشویی سامسونگ یکی از پیغام های خطای متعارفی است که ممکن است با آن روبرو شوید. این روز ها ماشین های لباسشویی به خصوص محصولات سامسونگ به قدری هوشمند طراحی شده اند، که مشکلات ایجاد شده در دستگاه را با یک پیغام خطا گزارش دهند. خوشبختانه بسیاری از این ارور ها توسط صاحب دستگاه قابل رفع است. ارور 4E یکی از این ارور ها می باشد.

ارور 4E لباسشویی سامسونگ ،که در برخی مدل ها با عنوان 4C نشان داده می شود، مربوط به منبع آب ماشین لباسشویی است. زمانی که دستگاه به هر دلیلی آب مورد نیاز خود را از طریق شیلنگ متصل دریافت نمیکند با این خطا روبرو می شویم. این پیغام خطا در بسیاری از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد و علت آن معمولا یکی است.

ارور 4E لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
ارور 4E لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

ساده ترین راه حل قبل از بررسی فنی

گاهی ارور 4E لباسشویی سامسونگ به دلیل یک اختلال کوتاه مدت رخ می دهد و ممکن است مشکل قابل توجهی وجود نداشته باشد. جهت بررسی این موضوع ابتدا دستگاه را خاموش کرده و چند دقیقه لباسشویی را به حال خود رها کنید. سپس آن را مجدد روشن کنید. اگر مشکل برطرف نشده بود، برای بررسی دقیق تر ایراد اقدام کنید.

چگونه علت پیغام خطا را بررسی کنیم؟

بهترین کار برای شروع بررسی علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ، بررسی شیلنگ آب است که تا خوردگی نداشته باشد و یا قطع نشده باشد. بسیاری از افراد به سادگی از کنار این موضوع میگذرند، اما برخی مواقع بسته بودن شیر آب دلیل این ارور می باشد. پس برای اطمینان، شیر آب متصل به شیلنگ را نیز بررسی کنید. مطمئن شوید که آب در آن جریان دارد. گرفتگی در مسیر لوله و شیر نیز باید بررسی شود. اگر مشکلی در جریان آب و شیلنگ نبود، نوبت به بررسی خود دستگاه است.

شلنگ تخلیه لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
شلنگ تخلیه لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

بعد از اطمینان از وصل بودن شیر، نوبت به بررسی فیلتر تور شکل در پشت ماشین لباسشویی است. ماشین های لباسشویی سامسونگ در قسمتی که شیلنگ آب به دستگاه متصل می شود، یک فیلتر تور شکل برای فیلتر کردن جریان آب دارند. در تصویر زیر می توانید مکان این فیلتر را مشاهده کنید

به دلیل وجود رسوب و یا عدم خالص بودن جریان آب، این تور ممکن است با انواع گل و لای و رسوب بسته شود. همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، مسیر آب در قسمت فیلتر کاملا مسدود شده است و باید پاکسازی شود.

اگر فیلتر ماشین لباسشویی شما نیز به همین شکل مسدود شده است، خودتان می توانید برای حل این مشکل اقدام کنید. توجه داشته باشید که فقط در صورت اطمینان از مهارت خود برای انجام این کار دست به کار شوید. در غیر این صورت ممکن است به خود یا دستگاه صدمه بزنید. در صورت عدم اطمینان از مهارت خود و راحتی خیالتان، با مراکز معتبر تعمیرات ارتباط برقرار نمایید.

باز کردن و شستشوی فیلتر

ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید. سپس در قسمت پشت دستگاه پیچ های انتهای شیلنگ آب را که به بدنه متصل است باز کنید. با استفاده از یک انبر دست میتوانید فیلتر را خارج کنید. این کار را به آهستگی انجام دهید چون ممکن است فیلتر بشکند و مجبور به تعویض آن شوید. پس از خارج کردن فیلتر آن را زیر آب خوب شستشو دهید و همه گل و لای را از روی آن پاک کنید. سپس آن را به آهستگی در جای خود قرار دهید و شیلنگ آب را دوباره متصل کنید.

باز کردن فیلتر لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
باز کردن فیلتر لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

نحوه خارج کردن فیلتر لباسشویی سامسونگ

اگه تمام کارهای که در بالا گفتیم انجام دادین ولی پاسخگو نبود، باید برای بررسی دقیق تر دلیل ارور ماشین لباسشویی سامسونگ یه نگاهی به دفترچه راهنمای لباسشویی سامسونگ بکنید و یا به یک تعمیر کار متخصص صحبت کنید. چون ممکن است مسیر آب در داخل دستگاه اختلال داشته باشد و نیاز به یک بررسی حرفه ای تر دارد.کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

منبع

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 5]
شهرزاد نظر دوست
شهرزاد نظر دوست

خیلی منصفانه قیمت دادن و به موقع وتمیز کار کردن ممنون از شما

5 بهمن 1401

    کارآمد سرویس
    کارآمد سرویس

    خوشحالم از رضایت شما مشتری گرامی

    6 بهمن 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما