arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

0 تا 100 ارور یخچال دوو + ساید بای ساید DEAWOO

6 خرداد 1402

مقاله

14 نظر

 آشنایی با ارور یخچال دوو

 ارور یخچال دوو  شامل چه مواردی است؟ ارورهای یخچال دوو به چه علتی ایجاد می شوند؟ چگونه می توان از عیب یابی یخچال دوو مطمئن شد؟ در ادامه در نظر داریم به صفر تا صد در مورد عیب یابی یخچال دوو پرداخته و اطلاعات مهمی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای کسب راهنمایی بیشتر در خصوص Err یخچال دوو با ما همراه باشید. می توانید با در اولویت قرار دادن یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی از تعمیر حرفه ای یخچال دوو مطمئن شوید. ارور دوو باید زیر نظر افراد کاربلد عیب یابی شود. ندانم کاری در این مورد می تواند  سبب ایجاد خسارت های زیادی باشد. به همین دلیل تاکید ما آن است که کار را به کاردان محول کنید.

ارور یخچال دوو باید در ابتدا با استفاده از تجهیزات مختلف شناسایی شده و بعد از آن مناسب با مشکل موجود برطرف شود. ما به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تعمیرات تخصصی مفتخر آن هستیم که در همه ی این سال ها توانسته ایم با خدمات تضمینی در اولویت شما عزیزان باشیم. از انتخاب ما برای تعمیر لوازم خانگی خود رضایت کامل را خواهید داشت.

ارور های یخچال فریزر دوو|کارآمد سرویس
ارور های یخچال فریزر دوو|کارآمد سرویس

رایج ترین ارور های یخچال فریزر دوو

ارورهای یخچال دوو متناسب با مدل آن متفاوت است. یخچال های برند دوو دارای کارایی فوق العاده خوبی هستید. در صورتی که بتوانید از آنها به خوبی استفاده کنید، به ندرت گرفتار مشکل با کارایی آنها خواهید بود. از سوی دیگر از یاد نبرید، سرویس دوره ای یخچال دوو اهمیت زیادی دارد. متاسفانه بسیاری از کاربران به این موضوع مهم توجه کافی ندارند و همین امر سبب می شود که در کوتاه مدت با خرابی های متنوع روبرو شوند. زمانی که یک مشکل جزیی در اسرع وقت شناسایی می شود به راحتی برطرف شده و به بخش های مختلف تشدید نمی یابد.

مقاله پیشنهادی: راهنمای کامل ارورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونک

رفع ارور یخچال دوو را به تعمیرکاران حرفه ای محول کنید تا بتوانید برای عیب یابی گارانتی تضمینی به دست آورید. در این صورت مطمئن خواهید بود رفع کد هشدار یخچال دوو به طور کامل انجام شده است.

علت بوق زدن یخچال دوو چیست؟

یخچال دوو ممکن است به دلایل مختلف، صداهای عجیب و غریب ایجاد کند. به عنوان مثال بوق زدن می تواند به دلیل باز بودن درب آن باشد. وجود ایراد در دزدگیر درب می تواند عامل دیگری برای بروز این مشکل در نظر گرفته شود. در صورت شنیدن این نوع از صداها، چک کنید که آیا دستگاه تراز است؟! داغ شدن یخچال در برخی از مواقع نیز می تواند سبب بروز این نوع از صداهای مرموز باشد. در آخر نیز باید بگوییم یخ زدگی یخچال دوو نیز عاملی برای ایجاد این مشکل است.

کدهای خطا و ارور یخچال فریزر دوو

ارور یخچال فریزر دوو چیست؟ مهمترین ارورهای یخچال فریزر دوو را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید. این ارورها هر کدام به دلیل خاصی رخ می دهند. در صورت مواجه شدن با این مشکلات پیشنهاد ما این است که بلافاصله پروسه ی تعمیرات را در اولویت قرار دهید. مدل های جدید یخچال دوو به صفحه نمایشگر هایی مجهز هستند. در صورتی که در یک بخش خاص با خرابی روبرو شویم، این خرابی به صورت کد خطا بر روی صفحه نمایشگر، نشان داده می شود. همین مورد عیب یابی را برای ما آسان می کند.

 

ارور یخچال فریزر دوو علت ارور
F1 از بین رفتن ارتباط سنسور فریزر
R1 از بین رفتن ارتباط سنسور یخچال
RT از بین رفتن ارتباط سنسور دمای اتاق
D1 قطع ارتباط در سنسور دیفراست
HS قطع ارتباط سنسور رطوبت
DR باز بودن درب یخچال
DF باز بودن درب فریزر
DH باز بودن درب محفظه
C1 برنامه اشتباه
D2 مود دیفراست برای A/S
CE عدم دریافت داده  از RX به مدت 30 ثانیه
D3 فعال بودن سیستم یخ زدایی
F3 مشکل در سیستم دیفراست یا اینکه یخ زدایی
EI قطع بودن یا وجود اتصال کوتاه سنسور- I
E1 اتصال کوتاه در سنسور دیفراست
E2 مدار باز شدن سنسور دیفراست
F2 مدار باز شدن سنسور یخچال
F4 بروز خطایی در S/W
F5 خطای کمپرسور دستگاه

 

اگر تجربه و تخصص کافی ندارید هرگز خودسرانه برای تعمیر یخچال دوو دست به کار نشوید. ارور یخچال دوو باید به خوبی شناسایی شود. سپس با استفاده از تجهیزات حرفه ای، تحت ایمنی کامل برطرف گردد. در غیر این صورت ممکن است گرفتار خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری باشید. توجه به ایمنی تعمیرات از اهمیت زیادی برخوردار است. فقط یک تعمیرکار حرفه ای می تواند بحران موجود را به خوبی مدیریت کند.

 

مقاله پیشنهادی: علت صدای زیاد یخچال چیست؟

رفع ارورهای یخچال فریزر دوو

در ادامه راه حل رفع هر یک از ارورهای یخچال دوو یاد شده در جدول بالا به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد. ناگفته نماند متناسب با مدل یخچال، ارور یخچال دوو می تواند به علت متفاوتی رخ دهد. به همین دلیل است که تاکید می کنیم با کسب اطلاعات از وب سایت های مختلف به دنبال تعمیرات خودسرانه نباشید. به خصوص اگر تجربه ی کافی ندارید. در ادامه راه حل هر یک از کد خطاها به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد.

ارور یخچال دوو|کارآمد سرویس
ارور یخچال دوو|کارآمد سرویس

ارور F1 در یخچال فریزر دوو

ارور f1 یخچال دوو زمانی رخ می دهد که سنسور فریزر یا فن دستگاه به مشکل برخورده باشد. سنسور دما در یخچال دوو مسئولیت کنترل سرما در فریزر را بر عهده دارد که 25 دقیقه روشن و 25 دقیقه خاموش می‌شود. اگر به هر نحوی تغییری در اهم سنسور دما و یا قطعی در اتصالات آن بوجود بیاید باعث مختل شدن عملکرد آن می شود و شما با ارور f1 مواجه می شوید.

 • راه حل: در صورت مشاهده ی این نوع از کد خطاها، پیشنهاد می شود سنسور فریزر و همه ی اتصالات را به دقت بررسی کنید. تا بتوانید علت قطعی جریان برق یا اتصال کوتاه را به خوبی شناسایی کنید. در صورتی که سنسور کارایی خود را از دست داده باشد، باید تعویض شود.

ارور R1 در یخچال فریزر دوو

ارور R1 یخچال دوو در اثر ایراد در سنسور یخچال و یا اتصالات (اتصال کوتاه) آن به وجود می آید. این سنسور مسئولیت کنترل دمای محیط را بر عهده دارد.

 • راه حل: از سالم بودن سنسور یخچال مطمئن شوید. در غیر این صورت باید اقدامات تعویض سنسور در اولویت قرار گیرد. همچنین توصیه می شود کارایی اتصالات بررسی گردد.

ارور RT در یخچال فریزر Daewoo

کد خطا یا ارور RT یخچال دوو مربوط به سنسور دمایی یخچال است و در اثر خرابی سنسور، قطعی سیم و یا اتصال کوتاه به وجود می آید. این سنسور کنترل عملکرد عادی دستگاه را انجام می دهد.

 • راه حل: توصیه می شود برای رفع این مشکل، عملکرد سنسور و همچنین همه ی اتصالات مربوط به آن بررسی شود. در صورت نیاز باید کلیه ی اتصالات تعویض شده و همچنین سنسور معیوب تعویض گردد. برای تعمیرات کامل توصیه ی ما آن است پروسه ی لازم را به افراد کاربلد محول کنید.

ارور D1 در یخچال فریزر دوو

دلیل بروز ارور D1 یخچال فریزر دوو معیوب بودن سنسور دیفراست دستگاه می باشد. این سنسور تشخیص دمای پشت اواپراتور را انجام می دهد و در صفحه نمایش دمای دستگاه، قطع اتصال را باعلامت (LO) و اتصال کوتاه را با علامت (HI) نشان میدهد.

 • راه حل: برای رفع کد خطای D1 یخچال فریزر دوو باید میزان مقاومت سنسور دیفراست بررسی شود. تا بتوانید از سالم بودن سنسور مطمئن شوید. همچنین کلیه ی اتصالات به سنسور نیز باید ارزیابی گردند. اگر کارایی آن ها مطلوب نباشد اقدامات تعویض قطعه را در اولویت قرار دهید.

ارور HS در یخچال فریزر دوو

دلیل ایجاد ارور HS یخچال فریزر دوو به وجود مشکل در سنسور رطوبت مربوط می شود. این کد خطا یکی از بارزترین ارور های یخچال دوو است.

 • راه حل: در صورت وجود مشکل باید سنسور معیوب تعمیر و تعویض گردد و همچنین باید همه ی سیم های متصل به آن بررسی شود. برای تعمیر و تعویض قطعه حتما با مراکز تعمیرات تخصصی در ارتباط باشید.

ارور DR در یخچال فریزر دوو

علت بروز ارور DR یخچال فریزر دوو باز بودن بیش از حد درب دستگاه می باشد که ممکن عوامل مختلفی مانند خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی واشر درب یخچال، تراز نبودن دستگاه و … نیز باعث بروز این خطا می شود.

 • راه حل: اگر این کد خطا را در صفحه نمایش یخچال دوو مشاهده کرده اید مستقیم درب یخچال را چک کنید. یک بار درب را باز و بسته کنید. اگر کد خطا از بین نرود در این صورت باید زیر نظر یک تعمیرکار حرفه ای، میکرو سوئیچ درب یخچال تعویض شود.

ارور DF در یخچال فریزر دوو

کد خطا یا ارور DF یخچال فریزر دوو ناشی از باز بودن درب فریزر دستگاه به مدت طولانی و یا خرابی میکروسوئیج درب آن است

 • راه حل: برای رفع این کد خطا یک بار در فریزر را باز و بسته کنید. اگر ارور همچنان باقی بماند در این صورت باید میکروسوئیچ درب فریزر تعویض شود. در صورت مواجه شدن با هرگونه ارور یخچال دوو برای تعمیرات اساسی باید با تعمیرکاران کاردان در تماس باشید.

ارور DH در یخچال فریزر دوو

علت ارور DH یخچال فریزر دوو معمولا باز بون بیش از حد و یا خرابی میکروسوئیچ مربوط به درب محفظه نوشیدنی (Home Bar) است که با این کد خطا نشان داده می شود.

 • راه حل: در صورت مشاهده کردن این کد خطا باید یک بار محفظه (Home Bar) را باز و بسته کنید، اگر مشکل برطرف نشد به فکر تعویض میکروسوئیچ این قسمت باشید.

ارور C1 در یخچال فریزر دوو

شما زمانی با ارور C1 یخچال فریزر دوو مواجه می شوید که کمپرسور دستگاه بیش از 3 ساعت کار کرده و دمای سنسور دیفراست از 5 درجه بالاتر رفته است.

 • راه حل: اگر این ارور بر روی دستگاه نمایش داده شد تنها اقدامی که می توانید انجام دهید این است که کمپرسور دستگاه را خاموش کنید. اجازه دهید یخچال چند دقیقه استراحت کند تا دمای آن به حالت عادی برگردد و به زیر 5 درجه برسد. بعد از آن به احتمال زیاد این کد خطا از بین می رود. در غیر این صورت با ما در تماس باشید.

ارور D2 در یخچال فریزر دوو

کد خطای D2 یخچال فریزر دوو مربوط به حالت اجباری دیفراست برای A/C می باشد.

 • راه حل: باز کردن قفل دستگاه، اولین اقدامی است که در صورت مواجه شدن با این ارور باید در اولویت قرار می گیرد. بعد از آن کلید فریزر را نگه دارید و همزمان کلید تنظیم یخچال را 5 مرتبه بزنید. در صورتی که دمای سنسور دیفراست به بیش از 10 درجه سانتیگراد برسد، این کد خطا از بین خواهد رفت.

ارور CE یخچال فریزر Daewoo

دلیل اصلی نمایش ارور CE یخچال فریزر دوو این است که در مدت زمان 30 ثانیه هیچگونه  دریافت داده ای از RX صورت نگرفته است.

 • راه حل: به دلیل اینکه این کد خطا یک موضوع پیچیده است به هیچ وجه اقدام خودسرانه ای انجام ندهید. برای رفع این مشکل در اسرع وقت با مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تماس باشید.

ارور D3 یخچال فریزر دوو

کد خطای D3 یخچال دوو به معنای آن است که سیستم یخ زدایی اجباری یخچال راه اندازی شده است.

 • راه حل: برای رفع ارور D3 یخچال فریزر دوو بهترین اقدام آن است که با یک مرکز تعمیرات کاربلد در تماس باشید. ارور یخچال دوو در برخی از مواقع با راهکار ساده اگر برطرف نشود نیازمند بررسی های تخصصی است. ما با بهره مندی از یک تیم حرفه ای از تکنسین ها در این زمینه در خدمت شما عزیزان هستیم.

ارور F3 در یخچال فریزر دوو

شما زمانی با کد خطای F3 روبرو می شوید که سیستم دیفراست یا یخ زدایی یخچال دچار خرابی شده باشد.

 • راه حل: برای رفع ارور F3 یخچال فریزر دوو در ابتدا توصیه می شود که دستگاه را از برق بکشید. بعد از گذر بازه زمانی مشخص به مدت چند دقیقه، آن را مجدد وصل کنید. از سالم بودن بخش های مانند سنسور و تمامی سیم های متصل به آن مطمئن شوید. اگر قطعه ای در این بخش معیوب باشد در این صورت باید تعویض و تعمیرات کامل در اولویت قرار گیرد. در مرحله ی بعدی نیز توصیه می شود عیب یابی برد کنترلی اصلی را زیر نظر تعمیرکاران مجرب دنبال کنید. برد کنترل اصلی یکی از مهمترین قطعات این محصول است. اگر این قطعه کارایی خود را از دست دهد در این صورت تعمیرات آن هزینه بر خواهد بود.

ارور EI در یخچال فریزر دوو

کد ارور EI یخچال دوو نشان دهنده قطع یا اتصال کوتاه سنسور یخچال می باشد.

 • راه حل: در زمان بروز این کد خطا نیز باید از سالم بودن سنسور و کلیه اتصالات آن مطمئن شوید. اگر اتصالات قطع شده باشند در این صورت باید جایگزین شوند. برای رفع این مشکل چاره ای جز تماس با یک مرکز تعمیرات تخصصی نیست.

ارور E1 و E2 یخچال فریزر Daewoo

دلیل نمایش ارور E1 یخچال فریزر دوو می تواند به وجود مشکل در سنسور دیفراست مربوط شود.

 • راه حل: لازم است سیم های متصل به آن و البته برد اصلی نیز بررسی شود. اگر سنسور کارایی خود را از دست داده باشد در این صورت بهترین اقدام، تعویض آن با نمونه ی سالم خواهد بود.

ارور F4 یخچال فریزر دوو

از علت های اصلی بروز ارور F4 یخچال دوو می توان به وجود خطا در عملکرد سنسور S/W اشاره کرد.

 • راه حل: در صورت مشاهده ی این کد خطا، توصیه می کنیم که دستگاه را از برق بکشید. همه ی محتویات آن را خارج کنید. اتصالات و سیم کشی ها سنسور S/W را به خوبی بررسی کنید. مطمئن شوید که کارایی هر یک از آنها مطلوب است. در صورتی که قادر نباشید به تنهایی این ارور را برطرف کنید، با ما در تماس باشید.

ارور F5 یخچال فریزر دوو

خرابی کمپرسور دستگاه می تواند علت ایجاد ارور F5 در یخچال دوو باشد.

 • راه حل: مطمئن شوید که سیستم کمپرسور دستگاه سالم است. در صورت وجود هرگونه نشتی هوای سرد در آن یا مسدود شدن هوا لازم است با تکنسین های مجرب در تماس باشید.

کد خطا یا ارور F8 یخچال دوو

ارور F8 یخچال دوو نشان دهنده قطع ارتباط میان نمایشگر و برد فرمان یخچال است.

 • راه حل: برای از بین رفتن این ارور دستگاه شما باید توسط یک متخصص بررسی و در صورت نیاز تعمیر شود.

کد خطا یا ارورET در یخچال فریزر دوو 

ارور ET یخچال دوو در شرایطی در یخچال شما رخ می دهد که سنسور تشخیص تراز بودن یخچال (S/W) دچار خطا و یا ایراد شده باشد.

 • راه حل: در مواقع بروز این خطا لازم است اتصالات سنسور بررسی و یا در صورت نیاز تعویض شود.

ارور EF یخچال دوو

در بخش بالای یخچال سنسوری به نام Flow وجود دارد که در صورت خرابی یا قطع اتصال آن شما با ارور EF در یخچال دوو مواجه خواهید شد.

 • راه حل: در صورت بروز این کد خطا باید تعویض سنسور در اولویت قرار بگیرد.

ارور FT یخچال دوو

هنگامی که سنسور SW دچار خطا می شود ارور FT در یخچال دوو رخ می دهد

 • راه حل: مشکل جدی در کارکرد دستگاه به وجود نیامده ولی باید سنسور دستگاه بررسی و تست شود.

ارور S/W یخچال دوو

ارور S/W در یخچال دوو زمانی رخ می دهد که خطای در دیسپنسر SW یخچال شما به وجود آمده باشد.

 • راه حل: برای رفع کد خطای SW کافی است فعالیت دیسپنسر SW و خردکن دستگاه را متوقف کرده و نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

ارور Eg یخچال فریزر دوو 

علت بروز کد خطا یا ارور EG در یخچال دوو مربوط به خرابی و یا خطای سنسور یخساز (سنسور-I) دستگاه می باشد که پنج دقیقه پس از گذشت تامین آب دمای سنسور افزایش می یابد.

 • راه حل: در مواقعی که با این کد خطا مواجه می شوید از سالم بود سنسور مورد نظر اطمینان حاصل کنید. در صورتی که سنسور معیوب باشد نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

کد خطای DR OP یخچال فریزر دوو

علتی که باعث می شود ارور DR OP یخچال دوو رخ بدهد خراب شدن کلید درب دستگاه است.

 • راه حل: برای رفع این خطا باید نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه معیوب اقدام کنید.
رفع ارور یخچال دوو|کارآمد سرویس
رفع ارور یخچال دوو|کارآمد سرویس

یخچال ساید بای ساید دوو

یخچال ساید بای ساید دوو به امکانات بی نظیری مجهز است. همین مورد کارایی آنها را افزایش داده است. از مهمترین ویژگی این مدل از یخچال می توان موارد زیر را در اولویت قرار داد:

 • داشتن سیستم آبسردکن
 • یخ ساز اتوماتیک
 • دارای سیستم آنتی باکتریال
 • سیستم خنک کنندگی قدرتمند

یخچال ساید بای ساید دوو شما نیز اگر با هر گونه خرابی مواجه شده است باید در کوتاهترین مدت زمان،  تعمیر شود. ارور یخچال دوو را جدی بگیرید. این نوع از کد خطاها علائمی هستند که وجود مشکل در بخش های مختلف یخچال را به ما نشان می دهند. با تعمیرات حرفه ای می توانید همچنین از کاهش بازده یخچال به مقدار قابل ملاحظه ای جلوگیری کنید.

 

خدمات کارآمد سرویس: تعمیر یخچال اسنوا 810 در تهران

ارور یخچال ساید دوو

ارور های یخچال ساید دوو در جدول زیر درج شده است. زمانی که هر یک از این کد خطاها بر روی صفحه ی نمایشگر یخچال نشان داده می شود، دستگاه را از برق جدا کنید و بلافاصله با یک مرکز تعمیرات حرفه ای در تماس باشید. در این صورت می توانید به صورت اصولی، دستگاه معیوب را تعمیر کنید. سهل انگاری در این مورد سبب می شود یک خرابی به بخش های دیگر نشر یافته و این موضوع به نوبه ی خود هزینه ی تعمیرات را افزایش دهد. آشنایی در مورد ارور یخچال دوو به شما اجازه می دهد تا بتوانید به صورت تقریبی به خرابی رخ داده شده، پی ببرید.

 

ارور علت ارور
EA انداختن یخ سه بار به صورت پیوسته
EU ایراد در سنسو SW نشان دهنده پر شدن یخ

 

مقاله پیشنهادی: ارورهای یخچال فریزر اسنوا در همه مدلها

ارور یخچال دوو مدل FR – 660P

ارور یخچال دوو 660 شامل چه مواردی است؟ یخچال دوو مدل 660 یکی از پرفروش ترین مدل های این برند است که کارایی فوق العاده خوبی دارد. به همین دلیل به صورت ویژه به بررسی خرابی ها و کد خطاهای آن نیز خواهیم پرداخت. وجود اختلال های مختلف در یخچال برند دوو می تواند سبب بروز کد خطاها در مدل های مختلف این محصول باشد. برای اینکه بتوانید احتمال ایجاد این کد خطاها را کاهش دهید بهترین راه چاره آن است که:

مهمترین ارور یخچال دوو ALT

 1. نصب و راه اندازی آن را به افراد کاربلد محول کنید.
 2. سرویس دوره ای را از یاد نبرید.
 3. اصول نگهداری و مراقبت از یخچال دوو را در اولویت قرار دهید.
 4.   به دستورالعمل های لازم برای استفاده ی صحیح از این دستگاه پایبند باشید.

در این صورت مطمئن خواهید بود که به دلیل ندانم کاری شما، هیچ گونه آسیبی در یخچال دوو مدل 660 رخ نخواهد داد. در جدول زیر مهمترین ارورهای یخچال دوو 660 موجود است.

 

ارور علت ارور
F1 قطع شدن یا اتصال کوتاه در جریان برق مربوط به سنسوری فریزر
R1 قطع شدن یا اتصال کوتاه در جریان برق مربوط به سنسوری فریزر
Rt وجود قطعی یا اتصال کوتاه در جریان برق در سنسور RT
D1 وجود قطعی یا اتصال کوتاه در جریان برق در سنسور D
dR اشکال در میکروسوییچ در یخچال
dF اشکال در مربوط به میکروسوییچ
dH خرابی میکروسوییچ در Home bar
F3 نقص در بازگشت جریان از دیفراست
E9 پر بودن یخ
ارور یخچال دوو ساید بای ساید|کارآمد سرویس
ارور یخچال دوو ساید بای ساید|کارآمد سرویس

کد خطای یخچال دوو مدل FR – 660P

کد خطا F1

رفع ارور:

 •  بررسی سنسور فریزر به همراه اتصالات 
 •  در صورت نیاز تعویض سنسور

کد خطا R1

رفع ارور:

 •  بررسی سنسور فریزر و البته اتصالات 
 • در صورت نیاز تعویض و تعمیر سنسور

کد خطا Rt

رفع ارور:

 • اطمینان از سالم بودن سنسور فریزر به همراه اتصالات
 • در صورت نیاز تعویض سنسور

کد خطا D1

رفع ارور:

 •  تماس با مرکز تعمیرات حرفه ای

کد خطا dR

رفع ارور:

 • تماس با تعمیرکاران مجرب و حرفه ای

کد خطا dF

رفع ارور:

 • باز بسته کردن درب فریزر
 • تعویض میکرو سوئیچ

کد خطا dH

رفع ارور:

 • باز بسته کردن درب محفظه ی بار 
 • تعویض میکروسوئیچ این قسمت

کد خطا F3

رفع ارور:

 • اطمینان از سالم بودن سنسور دیفراست 
 • تعویض قطعات معیوب از جمله المنت، برد الکترونیکی و همچنین ترموفیوز

کد خطا E9

رفع ارور:

 • خارج کردن یخ های اضافی 
 • تعویض سنسور یخساز

خدمات کارآمد سرویس: تعمیر انواع یخچال در کلیه نقاط تهران

ارورهای یخچال دوو مدل FRS – 3315

ارور یخچال دوو مدل FRS – 3315 شامل چه مواردی است؟ یخچال دوو مدل FRS – 3315 یکی دیگر از پرفروش ترین مدل های یخچال دوو است که به امکانات به روز و مدرن مجهز می باشد. این یخچال نیز ممکن است به دلایل مختلف کارایی خود را از دست داد. توجه کنید هیچ یک از لوازم خانگی قرار نیست به صورت مادام العمر کار کنند. پس خرابی این نوع از محصولات امری طبیعی است. تنها اقدامی که شما می توانید انجام دهید این است که با استفاده ی صحیح، احتمال رخداد ارور یخچال دوو مدل FRS – 3315 را کاهش دهید. از مهمترین ارورهای یخچال دوو مدل FRS – 3315 می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

کد خطای یخچال فریزر دوو|کارآمد سرویس
کد خطای یخچال فریزر دوو|کارآمد سرویس
ارور علت ارور
E2 مشکل در سنسور محیط فریزر
E4 ایراد اساسی در سنسور اواپراتور
E6 خرابی فن فریزر
E9 ایجاد اختلالی در هیتر اوپراتور
E10 خرابی سنسور محیط بیرونی
E11 مشکل در فن کندانسور
E13 قطعی در کمپرسور

 

مقاله پیشنهادی: دلیل جمع شدن آب در کف یخچال چیست؟

رفع ارور یخچال دوو مدل FRS – 3315

کد خطا E2

رفع عیب ارور :

 • باید اتصال کوتاه ایجاد شده به صورت اصولی رفع شود.
 • جریان برق را در سنسور برقرار کنید.
 • برای عیب یابی دقیق با تعمیرکاران حرفه ای در تماس باشید.

کد خطا E4

رفع عیب ارور:

 • جریان برق را در سنسور برقرار کنید.
 • باید اتصال کوتاه ایجاد شده به صورت اصولی رفع شود.
 • همچنین اگر سنسور اوپراتور کارایی خود را از دست داده باشد چاره ای جز تعویض آن نخواهد بود.

کد خطا E6

رفع عیب ارور:

 • از سالم بودن سیم های برق مطمئن شوید.
 • اگر سیم های برق مربوط به فن سالم باشند در این صورت کارایی فن را چک کنید.
 • در صورت نیاز باید فن تعویض شود.

کد خطا E9

رفع عیب ارور:

 • مطمئن شوید هیتر اواپراتور دچار اتصال کوتاه شده است.
 • المنت حرارتی خراب را تعویض کنید.

کد خطا E10

رفع عیب ارور:

 • جریان برق را در سنسور برقرار کنید.
 • باید اتصال کوتاه ایجاد شده به صورت اصولی رفع شود.

کد خطا E11

رفع عیب ارور:

 • از سالم بودن سیم های برق مطمئن شوید.
 • اگر سیم های برق مربوط به فن سالم باشند در این صورت کارایی فن را چک کنید.

کد خطا E13

رفع عیب ارور:

 • اتصالات سیم را چک کنید.
 • وجود اتصال کوتاه باید برطرف شود.

خدمات کارآمد سرویس: نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا در تهران

عیب یابی ارور یخچال دوو

ارور یخچال دوو را در مدل های مختلف آن مورد بررسی قرار داده ایم. مشکلات موجود را به همراه راهکارهای مطلوب ارزیابی کردیم. حال سوال این است که این یخچال ممکن است با چه نوع از خرابی ها روبرو شود؟ از بارزترین خرابی های یخچال دوو می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 • قسمت جلویی و همچنین جانبی یخچال داغ شده است.
 • درب یخچال باز نمی شود.
 • صداهای عجیب به گوش می رسد.
 • صدای ترک خوردن شنیده می شود.
 • وجود صدای غرش در یخچال
 • برفک در یخچال
 • وجود شبنم در بدنه ی بیرونی دستگاه

یخچال دوو ممکن است به دلایل مختلف با این نوع از خرابی ها روبرو شود. در صورت مواجه شدن با آنها بهترین اقدام آن است که سریعتر با یک مرکز تعمیرات در تماس باشد. برخی از افراد به دلیل هزینه ی تعمیرات، به فکر تعمیرات خودسرانه می افتند. در رابطه با این موضوع باید بگوییم اگر ایمنی تعمیرات به خوبی رعایت نشود در این صورت ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید. همچنین این موضوع سبب می شود بازده دستگاه نیز کاهش یابد.

هزینه تعمیر ارور یخچال دوو|کارآمد سرویس
هزینه تعمیر ارور یخچال دوو|کارآمد سرویس

تعمیر لوازم خانگی: ارور یخچال فریزر دوو

ارور یخچال دوو با مدل های مختلف را مورد بررسی قرار داده ایم و راهکارهای لازم برای رفع آنها را چک کردیم. در صورت مواجه شدن با هر گونه کد خطا یا هرگونه خرابی در این دستگاه ها، توصیه می کنیم که تعمیرات حرفه ای را دنبال کنید. تعمیر لوازم خانگی را به افراد متخصص در این زمینه محول کنید. در غیر این صورت نه تنها ارور یخچال دوو برطرف نخواهد شد بلکه با مشکلات بیشتری روبرو خواهید می شوید. در شرایط فعلی قیمت خرید یک لوازم خانگی به دلیل تورم موجود در کشورمان افزایش قابل ملاحظه ای داشته است. به همین دلیل توجه به اصول استفاده و تعمیرات حرفه ای از اهمیت زیادی برخوردار است.

مقاله پیشنهادی: دلیل خنک نکردن یخچال سامسونگ چیست؟

تعمیرات در مقایسه با تعویض همیشه مقرون به صرفه است. کافی است در گوگل قیمت یخچال دوو خود را سرچ کنید خواهید دید که برای تعویض یخچال معیوب باید هزینه ی گزاف بپردازید. از سوی دیگر  انتخاب یک مرکز تعمیرات حرفه ای کار چندان آسانی نیست. در سطح شهر سودجویان زیادی  هستند که با ترفندهای مختلف به دنبال فریب کاربران هستند. حتما شرکت هایی را در اولویت قرار دهید که برای شما گارانتی تعمیرات ارائه  میدهند. فیدبک های ارائه شده در مورد آنها را نیز مطالعه کنید.

مراحل تعمیر یخچال دوو به چه صورت است؟

زمانی که با ارور یخچال دوو روبرو شده اید باید پروسه ی تعمیرات یخچال را در اولویت قرار دهید. تعمیرات حرفه ای مراحل مختلفی دارد که مهمترین آنها به صورت زیر است:

 • تماس با مرکز تعمیرات
 • اعزام نیرو
 • عیب یابی
 • تعمیرات حرفه ای
 • تست دستگاه
 • تحویل دستگاه

در برخی از مواقع اگر خرابی به راحتی در محل تعمیر نشود در این صورت چاره ای جز انتقال آن به مرکز تعمیر نخواهد بود. البته همکاران ما در تلاش هستند که تعمیرات در محل را در اولویت قرار دهند. بهره مندی از این نوع از خدمات به نفع شما عزیزان است. می توانید برای ثبت درخواست با ما از طریق شماره های موجود در تماس باشید. ما به اندازه ی یک تماس تلفنی با  شما در هر جا که هستید فاصله داریم.

خدمات کارآمد سرویس: تعمیر انواع یخچال در شمال تهران

ارور یخچال دوو را صورت اصولی زیر نظر متخصصان ما تعمیر و عیب یابی کنید. با عیب یابی صحیح است که می توانید از ایجاد هرگونه مشکل در این دستگاه در مرحله ی بعدی جلوگیری کنید. هزینه ای که برای تعمیرات صحیح پرداخت می کنید ارزش آن را دارد. هرگز به سمت تعمیرات ارزان قیمت نروید. این نوع از خدمات اگرچه در ابتدا وسوسه برانگیز هستند ولی می توانند مشکلات جدی حاصل کنند.

چرا برای تعمیر یخچال دوو، ما را بهتر است انتخاب کنید؟

ما با سال ها تجربه و تخصص در این حوزه  توانسته ایم با داشتن یک تیم حرفه ای و کاربلد از تکنسین ها و مهندسین و البته مجهز بودن به همه ی تجهیزات، تعمیرات کامل را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم. از انتخاب ما پشیمان نخواهید بود. ما می دانیم یک خرابی به چه علتی می تواند رخ دهد. متناسب با علت موجود نیز می توانیم مشکل را حل کنیم. از مهمترین مزیت انتخاب ما می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 • دریافت گارانتی صد در صد برای تعمیرات حرفه ای
 • در ارتباط بودن با تکنسین های مجرب
 • دریافت خدمات تعمیرات در محل
 • تعمیر به قیمت مناسب
 • امکان دریافت مشاوره ی تخصصی
 • دریافت خدمات سرویس دوره ای محصول
 • تعمیر مدل های مختلف یخچال دوو

مقاله پیشنهادی: راهنمای ارورهای یخچال سامسونگ

زمان آن رسیده است که برای رفع ارور یخچال دوو با یک مرکز تعمیرات شناخته شده در تماس باشید تا بتوانید به صورت اصولی کد خطاهای موجود را عیب یابی کنید. در این صورت است که می توانید از کارایی دستگاه برای مدت زمان بیشتر بهره مند شوید.

عیب یابی یخچال دوو|کارآمد سرویس
عیب یابی یخچال دوو|کارآمد سرویس

هزینه تعمیر و رفع ارورهای یخچال دوو چقدر است؟

رفع ارورهای یخچال دوو با توجه به فاکتورهای مختلف هزینه ی متفاوتی دارد. به همین دلیل نمی توان یک نرخ ثابت برای تعمیرات در نظر گرفت. عوامل مختلفی در هزینه ی نهایی تعمیر دخیل می باشند. همکاران ما در تلاش هستند که هزینه ای بسیار منصفانه ای را به شما پیشنهاد دهند. از جمله عوامل موثر در قیمت تعمیر ارور یخچال دوو می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

ارور یخچال دوو ساید بای ساید ALT

 • نوع خرابی
 • مدل دستگاه
 • مدت زمان لازم برای تعمیرات
 • تخصص و تجربه ی تعمیرکار
 • تعمیر قطعه ی معیوب

مقاله پیشنهادی: راهنمای کامل نصب یخچال فریزر

در صورتی که برای تعمیرات دقیق، ما نیازمند آن باشیم که قطعه ی معیوب را تعویض کنیم، هزینه ی تعمیرات بیشتر خواهد بود. از آنجایی که مجبور هستیم قطعه ی خراب شده را با نمونه های اصل و مرغوب تعویض کنیم. همین مورد می تواند به مقدار زیاد در هزینه  تعمیرات تاثیر گذار باشد. متاسفانه برخی از سودجویان هزینه ی کمتری درخواست می کنند ولی تعمیرات بی کیفیت ارائه می دهند. تا از این طریق توجه کاربران را به سوی خود جلب کنند. آنها یا تجربه  کافی ندارند یا به دنبال آن هستند با خرابی های مکرر، بتوانند از یک مشتری برای خود درآمدزایی مکرر ایجاد کنند.

 

سوالات متداول

Loader image

وجود علامت speed در یخچال در واقع نشان دهنده ی فعال بودن حالت سرمایش سریع است.

درب یخچال دوو اگر به تازگی بسته شود، ممکن است به خوبی باز نشود. در واقع اختلاف فشار ایجاد شده دلیل اصلی این امر است که درب به خوبی باز نشود. البته این مشکل موقتی بوده و بعد از چند دقیقه برطرف می شود.

یخچال دوو در صورتی که داغ شود معمولا یک مشکل نگران کننده ای نیست. برای اینکه مانع تشدید یافتن این مشکل باشید حتما یخچال را در فاصله ی استاندارد از دیوار قرار دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 15 میانگین: 4.9]
فری
فری

سرویسکار ماشین لباسشویی خوب دارید؟

8 خرداد 1402

بینام
بینام

بعد از اتمام گارانتی مشکل پیدا شد زنگ زدیم گفتند اینو ما وارد نکردیم برو از همون که خریدی بپرس چکارش کنیم .دوو افتضاحه حیف پول

20 خرداد 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  احتمالا غیر گارانتی از شرکت های متفرقه خریداری کردید

  21 خرداد 1402

jamshid
jamshid

error sw yakhchal deawoo baraye chi hastesh

27 خرداد 1402

علی
علی

سلام و درود. نمایشگر یخچال فریز پایین دوو مدل 09E . DEBF-2800 رو نشون میده خدمات پس از فروش هم وقتی که اومد گقت همچین چیزی در لیست ایرادات وجود نداره ، یخچال هم که بررسی کرد ظاهرا مشکلی نداشت. دستگاه هم که خاموش روشن میکنم بعداز چند ساعتی (تقریبا 8 ساعت) دوباره همینو نشون میده. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

10 تیر 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  دوست عزیز همچین اروری وجود نداره حداقل ماباهمچین مساله ای مواجه نشدیم

  11 تیر 1402

سمانه آیتی
سمانه آیتی

ازشرکت کارآمدسرویس تشکر میکنم خیلی سریع تکنسینشون رو برای بازدید از دستگاه فرستادن و مشکل رو حل کردن خیلی با تجربه بودن ممنون

25 تیر 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سپاسگزاریم

  26 تیر 1402

نینا
نینا

سلام استوانه ای که دور تا دورش فلش پیچیده شده روی سایدبای ساید دوو نشانه چیست؟

20 آبان 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  علامت فیلترآب هست

  21 آبان 1402

kurosh
kurosh

ارور یخچال fr-660gw ارور = ۰۱۱

9 دی 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ارورe11 مربوط به فن کندانسور میباشد

  9 دی 1402

 .
.

سلام . علامت 💧روی صفحه نمایشگر ساید دوو به چه علتی؟؟

30 دی 1402

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  حالت دیفراست یا یخزدایی میباشد

  30 دی 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما