arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

معرفی مهم ترین ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

5 تیر 1401

ماشین لباسشویی

7 نظر

معرفی مهم ترین ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ که طی زمان استفاده از لباسشویی شما ممکن است با آن روبرو شوید که روی نمایشگر نشان داده می شوند. مشاهده ی هر کد خطا با اروری نشان از یک مشکل در ماشین لباسشویی می باشد که شما حتما باید آن را جدی بگیرید. در غیر این صورت ممکن است به مرور زمان مشکلات جدی تری برای ماشین لباسشویی سامسونگ شما به وجود آید.

در این مطلب سعی داریم مهم ترین ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ را به شما معرفی می کنیم تا شما آگاهی نسبی در مورد آن ها پیدا کنید و در صورت نیاز از یک تکنسین کمک بگیرید.

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

مهم ترین ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ شامل موارد مختلفی می شوند که شما باید اطلاعات نسبی در مورد آن ها داشته باشید. از مهم ترین کد خطا های لباسشویی سامسونگ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ارور HE1  و HE2  در لباسشویی سامسونگ

یکی از مهم ترین ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ، ارور HE1  یا   HE2  می باشد. این کد خطا مربوط به عملکرد گرمکن یا هیتر دستگاه می باشد. اگر شما کد HE1  را روی نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ خود مشاهده کردید باید بدانید که دستگاه شما بیش از حد گرم می شود و یک اتصال کوتاه در هیتر اتفاق افتاده است. اما کد خطا HE2 نشانگر قطع بودن اتصالات می باشد و هیتر ماشین لباسشویی سامسونگ شما کار نمی کند.

در صورت بروز این ارور شما باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا او بتواند با مهارت و تخصصی که دارد، اتصالات ماشین لباسشویی شما را بررسی کند.

حتما بخوانید: آشنایی با ارورهای ماشین لباسشویی ال جی و روش های حل آن

ارور 4C و 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از کد خطا های شایع در ماشین لباسشویی سامسونگ، ارور 4Cو   4Eمی باشد. اگر شما این کد خطا ها را روی نمایشگر دستگاه خود مشاهده کردید، باید بدانید که مشکل مربوط به ورود آب به ماشین لباسشویی می باشد. در واقع اگر لوله ی ورودی آب به دستگاه دچار گرفتگی شده باشد و یا اینکه دچار آسیب شده باشد، این کد نشان داده می شود.

در برخی از موارد دیده شده است که به دلیل مسدود شدن جا پودری نیز این کد بروز پیدا می کند. در نتیجه می توانید برای اطمینان محفظه را بیرون آورده و آن را به خوبی تمیز کنید.

ارور لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
ارور لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

ارور E2 یا 5E در لباسشویی سامسونگ

ارور E2 یا  5E یکی دیگر از ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد که ممکن است روی نمایشگر دستگاه دیده شود. این خطا ها زمانی بروز پیدا می کنند که دستگاه شما برای تخلیه ی آب با مشکل مواجه شده باشد. اگر دستگاه نتواند به خوبی آب درون دستگاه را به وسیله ی لوله آب تخلیه کند، این خطا ها نشان داده می شوند. در این صورت شما باید با یک تکنسین تماس گرفته و مشکل را با او در جریان بگذارید.

تکنسین ماشین لباسشویی سامسونگ باید لوله ی تخلیه و تما اتصالات خروجی ماشین لباسشویی را بررسی کند تا گرفتگی در آن ها وجود نداشته باشد. علاوه بر آن باید سالم بودن پمپ تخلیه را نیز کنترل کند.

ارور E4  یا  UE در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ، ارور E4و  UE  می باشد. این کد خطا زمانی دیده می شود که عدم تعادل در بارگذاری لباس ها به وجود آمده باشد. این خطا بیشتر برای آگاهی مصرف کننده بر روی دستگاه نشان داده می شود. به طور مثال اگر بار لباس ها به صورت درست پخش نشده باشد و یا اینکه لباس کمی درون دستگاه باشد، این کد خطا دیده می شود.

این کد خطا به صورت طبیعی و در سیکل های مجدد شست و شو از بین می رود. در نتیجه در صورت مشاهده ی آن نباید نگران باشید. کد DC این در برخی از موارد به همین دلیل نمایش داده می شود.

ارور یا کد خطا DE در لباسشویی سامسونگ

یکی از کد خطا های مربوط به ماشین لباسشویی سامسونگ، کد خطای DE می باشد. این کد خطا مربوط به ایجاد مشکل در درب ماشین لباسشویی می باشد. اگر درب دستگاه شما با مشکل مواجه شده باشد، شما این خطا را روی نمایشگر دستگاه مشاهده خواهید کرد. بروز این مشکل می تواند به دلایل زیر ایجاد شود.

اگر شما مجبور هستید که درب دستگاه را با فشار به بیرون بکشید، ممکن است زبانه ی درب دفرمه شده باشد و نتواند به خوبی با سوئیچ تماس پیدا کند. در نتیجه این کد خطا نشان داده می شود.

ممکن است سوکت سوئیچ قفل موجود در درب دستگاه شکسته باشد و یا اینکه به درستی وصل نشده باشد. در این صورت نیز کد خطا یا ارور  DE نشان داده می شود.

اگر برد دستگاه با مشکل مواجه شده باشد نیز ممکن است این ارور بر روی ماشین لباسشویی دیده شود.

کد خطاهای لباسشویی سامسونگ -کارامد سرویس
کد خطاهای لباسشویی سامسونگ -کارامد سرویس

ارور یا کد خطا UC در ماشین لباسشویی سامسونگ

شما ممکن است بر روی نمایشگر دستگاه خود، ارور و کد خطای  UC  را مشاهده کنید. این کد خطا زمانی نشان داده می شود که برق ورودی دستگاه یا پاور آن با مشکل مواجه شده باشد. اگر دستگاه نتواند به خوبی برق مورد نیاز دستگاه را متصل کند، این کد خطا دیده می شود.

در این صورت شما باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا به خوبی دستگاه شما را بررسی کرده و مشکل را رفع کند.

ارور یا کد خطا 8E یا  3E در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از جدی ترین ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ، ارور 3Eیا   8Eمی باشد. این کد خطا ها زمانی نشان داده می شوند که موتور دستگاه شما با مشکل مواجه شده باشد. در این صورت باید از تکنسین های حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. زیرا وجود مشکل در موتور دستگاه بسیار جدی است و باید به سرعت آن را رفع کنید.

از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است در موتور دستگاه وجود داشته باشد می توان به کار نکردن سنسور، عملکرد اشتباه برد دستگاه، وجود مشکل در مدار کنترل، مشکل در اتصال کانکتور ماشین و …. اشاره کرد.

ارور یا کد خطا CE در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از کد خطا های مربوط به ماشین لباسشویی سامسونگ، کد خطای CE می باشد. این کد خطا زمانی نشان داده می شود که مشکلی در دمای آب وجود داشته باشد. به طور مثال اگر آب لباسشویی به دمای بالاتر از 55 درجه ی سانتی گراد برسد و دستگاه آب را تخلیه نکرده باشد، این کد خطا نشان داده می شود. علاوه بر آن اگر دستگاه نتواند آب را به دمای مورد نظر برساند نیز ممکن است این ارور دیده شود. به طور کلی می توان بیان کرد که به دلیل وجود مشکل در سنسور حرارتی این خطا روی ماشین لباسشویی سامسونگ دیده می شود.

ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

ارور یا کد خطا LE در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ، ارور LE می باشد که به دلیل نشتی آب در دستگاه نشان داده می شود. این مشکل می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود زیرا ماشین لباسشویی امکان نشت آب از قسمت های مختلفی را دارد. در نتیجه برای رفع این مشکل باید از تکنسین متخصص و ماهر کمک بگیرید تا بتواند به خوبی محل نشتی را تشخیص و آن را رفع کند.به طور مثال نشتی می تواند به دلیل وصل نشدن کیس فیلتر پمپ، شکستگی در دیگ عقب، مقدار زیاد ماده ی شوینده،  از جا در آمدن لوله ی هوا و … باشد.

کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 5]
عطا
عطا

با درود بر مدیریت سایت کارآمد سرویس ممنون از اطلاع رسانی شما بعضی از مشکلات ارورها گاهی اوقات در دستگاهمان مشاهده میکردم ولی نمیتونستم منظورش را تشخیص بدم ولی با این توضیح حداقل به نوع ایراد آگاه می‌شویم. مجددا تشکر از دست اندرکاران سایت کارآمد سرویس

5 تیر 1401

محمد
محمد

سلام خواستم تشکر کنم‌ از متخصص شرکت کارآمد سرويس که‌ مشکل لرزش دستگاه منو برطرف کردندمثل روز اولش شد

22 آذر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون از شما دوست عزیز خوشحالیم از رضایتمندی شما

  23 آذر 1401

ایرج .ف
ایرج .ف

چقدر خوب تمام ارورها کامل توضیح داده شده

22 آذر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون

  23 آذر 1401

بهروزی
بهروزی

سلام لباسشویی من ارور۴eرامیدهد متاسفانه بااینکه تعمیرکار از جایی آوردم حل نشده لطفا راهنمایی کنید

17 دی 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  دوست عزیز اگرفشارآب کم باشه دستگاه بعلت طولانی شدن زمان شستو ارور میدهد یا ممکن است فشارآب خوب باشد ولی شیلنگ تخلیه پایین افتاده باشد

  17 دی 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما