arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

آشنایی با ارور های لباسشویی بوش

7 تیر 1401

ماشین لباسشویی

6 نظر

آشنایی با ارور های لباسشویی بوش

بروز ارور های لباسشویی بوش نشانگر مشکل خاصی در دستگاه می باشد که باید در کوتاه ترین زمان نسبت به رفع آن ها اقدام کرد. بی توجهی به این ارور ها ممکن است مشکلات جدی تری برای دستگاه به وجود آورد. با آگاهی از ارور های لباسشویی بوش می توان به راحتی ایراد دستگاه را تشخیص داد و در صورت نیاز از یک تکنسین و متخصص حرفه ای کمک گرفت.

ارور های لباسشویی بوش/کارآمد سرویس
ارور های لباسشویی بوش/کارآمد سرویس

مهم ترین ارور های لباسشویی بوش

ارور های لباسشویی بوش معمولا به صورت یک کد خطا روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می شوند که می توان با استفاده از آن ها مشکل دستگاه را تشخیص داد. برای تشخیص این کد خطا ها باید اطلاعات مختصر و مفیدی در مورد آن ها داشته باشید.  از مهم ترین ارور های لباسشویی بوش باید به موارد زیر اشاره کرد.

ارور و کد خطای E00  در ماشین لباسشویی بوش

یکی از مهم ترین ارور های لباسشویی بوش، ارور E00 یا Update error می باشد که به معنای ایراد در برنامه می باشد. اگر شما این کد خطا را روی دستگاه خود مشاهده کردید، باید برنامه لباسشویی را مجدد نصب کنید یا پروگرم ها را چک کنید. در بیشتر موارد این خطا در زمان بروز شوک برقی ایجاد می شود. برای رفع این خطا حتما باید از تکنسین لباسشویی بوش کمک گرفت. زیرا شما خود به تنهایی نمی توانید برنامه ی دستگاه را نصب کنید.

ارور و کد خطای e16 و f16  در ماشین لباسشویی بوش

یکی دیگر از ارور های لباسشویی بوش، ارور e16 و f16  می باشد. این کد خطا زمانی بروز پیدا می کند که مشکلی در میکروسوئیچ دستگاه وجود داشته باشد. در برخی از موارد نیز در صورت نبستن درست در، این ارور دیده می شود.

زمانی که این کد خطا را روی نمایشگر دستگاه مشاهده کردید، یک بار درب را باز و مجدد ببندید. اگر کد خطا پاک نشد، باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. او باید المان های درب دستگاه و میکروسوئیچ را با دقت بررسی کند.

ارور و کد خطای E17  در ماشین لباسشویی بوش

کد خطای e17 یکی دیگر از ارور های لباسشویی بوش است که ممکن است با آن مواجه شوید. این کد خطا مربوط به وارد نشدن آب به دستگاه می باشد. در بیشتر موارد این مشکل زمانی رخ می دهد که فشار آب کم یا زیاد باشد.

در این صورت باید حتما شلنگ و شیر آب دستگاه را بررسی کنید تا مشکلی در آن ناحیه وجود نداشته باشد. اگر نتوانستید مشکل را حل کنید باید یک تعمیرکار متخصص خبر کنید تا او شیر برقی و اکواستاپ دستگاه را بررسی کند.

آشنایی با ارورهای ماشین لباسشویی بوش/کارآمد سرویس
آشنایی با ارورهای ماشین لباسشویی بوش/کارآمد سرویس

ارور و کد خطای E18  در ماشین لباسشویی بوش

این کد خطا زمانی بروز پیدا می کند که لباسشویی توان خشک کردن لباس ها را نداشته و آب درون دستگاه باقی مانده است. در واقع زمانی که لباسشویی بوش دچار مشکل عدم تخلیه آب شود، این خطا بروز پیدا می کند.

برای رفع این مشکل ابتدا باید مسیر خروج آب مانند زیر سینک و ورودی فاضلاب چک شود تا گرفتگی در آن قسمت ها وجود نداشته باشد. بعد از آن باید فیلتر دستگاه چک شود. زیرا ممکن است این فیلتر مسدود شده باشد. اگر با این کار ها مشکل حل نشد، به احتمال زیاد مشکل از شریان های داخلی و پمپ تخلیه دستگاه می باشد.

حتما بخوانید :آشنایی با ارورهای لباسشویی ال جی و روشهای حل آن

ارور و کد خطای E23 و F23  در دستگاه لباسشویی بوش

یکی دیگر از ارور های لباسشویی بوش، ارور E23 و F23 می باشد که مربوط به نشتی آب می باشد. اگر آب به کف دستگاه ورود پیدا کرده باشد، این کد خطا دیده می شود. ورود آب به دستگاه ممکن است به دو دلیل ایجاد شود. یکی از این دلایل آبریزش خارجی می باشد که ممکن است به دلیل شستن آشپزخانه یا ترکیدگی لوله بروز پیدا کند. دلیل دیگر، آبریزش داخلی است که مربوط به ماشین لباسشویی می باشد و در اثر سوراخ شدن دیگ، لاستیک و … بروز پیدا می کند.

اگر آبریزش خارجی باشد، به راحتی می توان با کج کردن دستگاه آب را از آن خارج کرد. اما اگر آبریزش داخلی باشد، باید حتما یک تکنسین و متخصص را خبر کنید.

ارور و کد خطای F26  در دستگاه لباسشویی بوش

کد خطای F26 یکی دیگر از خطا هایی است که ممکن است در ماشین لباسشویی بوش بروز پیدا کند. این خطا به دلیل آبگیری بیش از اندازه ی دستگاه نشان داده می شود. در واقع لباسشویی بیشتر از اندازه ی مورد نیاز آب را وارد دستگاه کرده است. این کد خطا به دلیل وجود مشکل در هیدرواستات به وجود می آید. برای رفع این مشکل حتما باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

ارور لباسشویی بوش/کارآمد سرویس
ارور لباسشویی بوش/کارآمد سرویس

ارور و کد خطای F29  در دستگاه لباسشویی بوش

ممکن است در زمان استفاده از ماشین لباسشویی بوش، کد خطای F29 را مشاهده کنید. این کد خطا مربوط به فشار آب ورودی به ماشین می باشد. اگر فشار آب کم باشد، دستگاه نمی تواند مایع و پودر لباسشویی را به خوبی به داخل دیگ برساند. در نتیجه قسمتی از آن در محل خود باقی می ماند.

برای رفع این مشکل در ابتدا خودتان شلنگ ورودی آب را کنترل کنید تا گرفتگی در آن وجود نداشته باشد. در برخی از موارد نیز فشار آب به طور طبیعی و همیشگی کم است. در این صورت بروز این خطا مشکلی ایجاد نمی کند. اگر هیچ کدام از این موارد نبود، حتما باید از یک تکنسین و متخصص خبر کنید.

ارور و کد خطای F43 و E43  در ماشین لباسشویی بوش

یکی از تخصصی ترین و مهم ترین ارور های لباسشویی بوش، ارور E43 یا F43  می باشد. این کد خطا مربوط به موتور دستگاه است و حتما باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص رفع شود.

اگر زغال دستگاه نیاز به تعویض داشته باشد یا اینکه کلکتور ران دستگاه آسیب دیده باشد، این خطا بروز پیدا می کند. در برخی از موارد برای رفع این خطا باید برنامه بر روی برد دستگاه به صورت مجدد نصب شود.

ارور و کد خطای F57 و E57  در دستگاه لباسشویی بوش

برد اینورتر ماشین لباسشویی بوش، یکی از اصلی ترین برد های آن می باشد که اگر آسیب ببیند، این کد خطا روی نمایشگر دستگاه نشان داده می شود. این برد اصلی وظیفه دارد که عملکرد موتور ماشین لباسشویی را کنترل کند و باعث کاهش مصرف برق آن نیز شود.

در نتیجه اگر این ارور را روی دستگاه مشاهده کردید، حتما به یک متخصص نیاز دارید تا او با مهارت خود مشکل برد را حل کند. اگر شما به صورت پشت سر هم و بدون فاصله از دستگاه استفاده کنید، برد شما به مرور زمان آسیب می بیند. علاوه بر آن نوسانات برقی نیز می تواند موجب خرابی برد اینورتر دستگاه شود.

ارور و کد خطای E67  در ماشین لباسشویی بوش

یکی دیگر از ارور های لباسشویی بوش، ارور E67 نام دارد که در برخی از دستگاه ها به شکل 6767 نیز نشان داده می شود. این خطا زمانی بروز پیدا می کند که عدم تطابق بین نمایشگر و برد اصلی ماشین لباسشویی بوش وجود داشته باشد. در بیشتر موارد این عدم تطابق به دلیل نوسانات برقی و شوک ها ناشی از آن به وجود می آید.

برای رفع این خطا باید حتما از یک تکنسین و متخصص حرفه ای کمک بگیرید تا برنامه ی دستگاه به شکل مجدد بر روی آن نصب شود.

کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 5]
مریم
مریم

سلام میخواستم بدونم لباس تو ماشین لباسشویی چروک میشه چه دلیلی داره؟

7 تیر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام چروک شدن لباسها میتونه اازدمای زیاد آب باشه حتماازبرنامه متناسب بانوع لباس استفاده کنید

  20 مهر 1401

حسن
حسن

خیلی کاربرد داشت

7 تیر 1401

محمد
محمد

خیلی خوب بود

10 مهر 1401

رعنا اسلامی
رعنا اسلامی

سلام لاستیک درب ماشین من خیلی جرم گرفته چطوری تمیزش کنم

14 مهر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  دراینستاگرام کارآمدسرویس چندویدیوبصورت کامل وجود دارد

  20 مهر 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما