arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

0 تا 100 ارور لباسشویی سامسونگ|کارآمد سرویس

4 اسفند 1401

ماشین لباسشویی

11 نظر

ارور لباسشویی سامسونگ به وسیله سیستم عیب یاب هوشمند قطعه خراب یا مشکل را به شما معرفی می کند. این سیستم عیب یاب هوشمند نتیجه ادغام ساخت لوازم خانگی با هوش مصنوعی و فناوری های نوی دنیاست. هدف نهایی نیز هوشمند سازی خانه ها و به حداقل رساندن دخالت انسان در فرآیند انجام شستشو است.

در حال حاضر در تمام برندهای لوازم خانگی هوشمند سازی، جزئی جدایی‌ناپذیر از مراحل طراحی و ساخت قرار دارد. البته ذائقه مردم نیز به سمت زندگی تکنولوژی محور هدایت شده است. برند سامسونگ نیز در ساخت لوازم خانگی هوشمند پیشگام است و بهترین محصولات را در زمینه های مختلف راهی بازار می کند.

با ما همراه باشید تا با برند سامسونگ و ویژگی‌های یکی از محصولات پرفروش این شرکت به نام ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شویم.

ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
ماشین لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

تاریخچه برند سامسونگ و ساخت ماشین لباسشویی سامسونگ

قبل از آشنایی با لیست ارور لباسشویی سامسونگ، مقدمه ای کوتاه درباره تاریخچه آن بیان می کنیم. سامسونگ شرکتی در کره جنوبی است که بیشتر جوانان این کشور آرزوی استخدام در این شرکت بزرگ با شهرت جهانی را دارند. دفتر مرکزی آن در شهر سئول قرار دارد و دارای چند شرکت تابعه و شرکت های زیر شاخه است. در حال حاضر نیز به عنوان یک شرکت چندملیتی شناخته می شود.

این شرکت در سال 1938 میلادی توسط فردی به نام لی بیونگ چول تاسیس شد. ابتدا در حوزه مواد غذایی، ماهی و سبزیجات فعالیت و صادرات داشت. سپس به حوزه بیمه، قراردادهای مالی و خرید و فروش اوراق بهادار وارد شد. در عرض یک دهه جزو 10 شرکت برتر در کره جنوبی قرار گرفت. ورود این شرکت به زمینه تولید لوازم الکترونیک از سال 1960 میلادی آغاز شد. ابتدا در زمینه تولید دستگاه های الکترونیکی و الکترومکانیکی، تجهیزات مخابراتی و ساخت نیمه هادی ها فعالیتش را آغاز کرد.

در سال 1970 میلادی تلویزیون های سیاه و سفید را ساختند، دو سال بعد داستان ساخت لباسشویی سامسونگ آغاز شد. سامسونگ در صنایع دیگر مانند ساخت گوشی‌های هوشمند، کشتی‌سازی، لوازم خانگی، توربین های گازی، قطعات هواپیما، مهندسی ساختمان و ساخت لوازم الکترونیک صوت و تصویر فعالیت دارد.

مقاله پیشنهادی: دانلود دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی سامسونگ

دنیای اسمارت لوازم خانگی و هوش مصنوعی

یکی از قابلیت های مهم نسل جدید لباسشویی های هوشمند سامسونگ نمایش کد ارور لباسشویی سامسونگ است. هرگاه نام هوشمند را ببینیم یا بشنویم ناخودآگاه ذهن ما به سمت گوشی های هوشمند هدایت می‌شود، اما این یک بخش کوچک از فناوری هوش مصنوعی است. این تکنولوژی فوق العاده در تمام بخش های زندگی انسان راه پیدا کرده است. از جستجو در گوگل تا روشن کردن لباسشویی با کمک اینترنت اشیا و از راه دور را می توان نام برد.

برای طراحی و ساخت لباسشویی هوشمند سامسونگ و تمام لوازم خانگی هوشمند از هوش مصنوعی با قابلیت های منحصر به فرد استفاده می کنند.

رفع ارور لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
رفع ارور لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

قابلیت های ماشین لباسشویی سامسونگ

سیستم عیب یاب هوشمند تنها یکی از قابلیت های لباسشویی سامسونگ است. این ویژگی (سیستم عیب یاب هوشمند) را با نمایش کد ارور لباسشویی سامسونگ میشناسیم. ارور (error)، خطایی است که از اعداد و حروف انگلیسی به تنهایی یا به صورت ترکیبی تشکیل می شود. هر کد خطا به شما می‌گوید که عملکرد لباسشویی در یک قسمت خاص دچار اختلال شده است یا اینکه یک قطعه به درستی کار نمی کند. قابلیت‌های دیگر لباسشویی سامسونگ شامل موارد زیر می باشد:

 • مجهز به اینترنت اشیا: یک نرم‌افزار مختص لباسشویی است که می‌توانید آن را بر روی موبایلتان نصب کرده و از راه دور فرآیند شستن لباس ها را کنترل کنید. لباسشویی را به وای فای خانگی یا تلفن همراهتان متصل می کنید و بر عملکرد آن نظارت داشته باشید.
 • تنوع برنامه های شستشو: برای انواع پارچه با ضخامت های متفاوت طراحی شده است. به طور مثال برای شستشوی لباس نوزاد و کودک برنامه جداگانه ای طراحی شده است.
 • موتور لباسشویی: از نوع دیجیتال اینورتر است که صدای بسیار کمی داشته و بدنه ماشین لباسشویی در زمان شستشو دچار لرزش نمی شود.
 • قفل کودک (lock child): لباسشویی سامسونگ مجهز به قفل کودک می باشد.
 • صفحه تنظیمات لباسشویی: صفحه کاملا لمسی و رنگی است.

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

ممکن است این سوال پیش بیاید که ارور لباسشویی سامسونگ به چه معناست؟ در قسمت قبل گفتیم ارور یا همان کد خطا متشکل از حروف و اعداد انگلیسی می باشد. نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش، شما را از اتفاقات و کارکردهای ضعیف یا غلط دستگاه آگاه می کند. به عنوان مثال یک کد خطای خاص به شما میگوید که آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود. یک نکته مهم در اینجا مطرح می‌شود. این مشکل ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. دلایلی مانند خرابی پمپ تخلیه یا مسدود شدن فیلتر تخلیه را می توان نام برد. حتی ممکن است دلیل ساده تری مثل پاره شدن یا مسدود شدن لوله تخلیه داشته باشد.

نمایش کد خطا معلول را به شما می‌گوید. یعنی بیان می کند که عملکرد دستگاه در کدام قطعه یا بخش دچار اختلال شده است. البته علت اصلی باید توسط تعمیرکار تشخیص داده شود. فناوری سیستم عیب یاب هوشمند روند عیب یابی را آسان کرده و به تعمیر قطعات و دستگاه سرعت می بخشد. همچنین درصد خطا بسیار کم و نزدیک به صفر می شود.

چند نکته مهم را باید درباره ارور لباسشویی سامسونگ یادآور شویم. گاهی ممکن است ارور یا کد خطا به صورت اتفاقی نمایش داده شود. دستگاه را متوقف یا آن را روشن و خاموش کنید. همچنین با ریست کردن دوباره دستگاه شروع به کار می کند. کدهای خطا در لباسشویی هایی قدیمی و جدید متفاوت هستند. ممکن است چند کد خطا، یک نوع مشکل یا خرابی را نشان دهند.

در ادامه جدولی از مهم ترین ارورهای لباسشویی سامسونگ و علت بروز آن را به صورت خلاصه بیان کرده ایم.

رفع خطای لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
رفع خطای لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
ارور لباسشویی سامسونگ علت ارور
HE1 یا HE2 خرابی هیتر یا گرمکن
4C یا 4E مشکل در ورود آب به دستگاه
UE یا E4 عدم تعادل دستگاه و بارگذاری بیش از حد لباس‌ها در لباسشویی
E2 عدم تخلیه آب لباسشویی
5E یا SE مشکل تخلیه آب
DE مشکل در درب لباسشویی
8E و 3E وجود نقص فنی در موتور لباسشویی
UC ایراد در پاور یا برق ورودی دستگاه
AE مشکل برقراری ارتباط
CE وجود اشکال در دمای آب
LE نشت آب در ماشین لباسشویی
IE و 1E مشکل در تامین آب دستگاه
SUD استفاده از پودرهای شوینده به مقدار زیاد
OE و E3 استفاده از مایع یا پودرهای شوینده زیاد
BE2 گیرکردن یکی از دکمه‌های لباسشویی سامسونگ
3H، 2H و 4H هنگام استفاده از برنامه‌های با شستشوی طولانی مدت نمایش داده می‌شود.

کد ارور لباسشویی سامسونگ در مدل های قدیمی

خطا یا کد ارور لباسشویی سامسونگ در سری ها و مدل‎های قدیمی تر این برند محدودتر هستند. اگر ماشین لباسشویی شما با مشکل مواجه شد ممکن است یک کد بر روی صفحه نمایش ظاهر شود. در دفترچه راهنما به صورت مختصر دلایل نمایش هر یک از کدهای خطا عنوان شده است. برای رفع ارور لباسشویی سامسونگ اگر هیچگونه دانش و تجربه ای ندارید توصیه می‌کنیم با مرکز تخصصی تعمیر لباسشویی تماس بگیرید.

لیست ارور لباسشویی سامسونگ در مدل های قدیمی به شرح زیر می باشند:

 • ارور E1: عدم آبگیری لباسشویی: برای رفع آن باید برخی موارد بررسی شوند. فشار آب شهری، شیر و شلنگ ورودی، فیلتر آب، شیر برقی، برد و پنل دستگاه و ولتاژ برق را می توان نام برد.
 • ارور E1: عدم تخلیه آب از لباسشویی: برای رفع آن باید لوله و اتصالات بررسی شوند تا خمیده یا مسدود نشده باشند. فیلتر پمپ تخلیه مسدود نباشد، همچنین پمپ تخلیه خراب نشده باشد.
 • ارور E3: آب سرریز شده است: برای رفع آن باید شیلنگ، مخزن و سنسور سطح آب بررسی شوند. شاید برد الکترونیک خراب شده باشد.
 • ارور E4: لباس ها در یک طرف دیگ لباسشویی جمع شده اند، برای رفع خطا لباس ها را جداگانه داخل مخزن بریزید.
 • ارور E5 و E6: خطا در عملکرد هیتر (المنت): آب را در دمای تنظیم‌ شده داغ نمی کند یا آب بیش از حد داغ است. مشکل از سنسور حرارتی، سیم کشی یا لامپ المنت است.
 • ارور E7: آبگیری به خوبی انجام نمی شود. مشکل در سنسور فشار آب وجود دارد.
 • ارور E8: این کد خطا بسیار مهم است. برد الکترونیک موتور لباسشویی یا پمپ تخلیه دچار مشکل شده است. گاهی نیز ممکن است المنت خراب شده باشد یا سیم کشی ها دچار اتصالی شده باشند.
 • ارور E9: لباسشویی نشتی آب دارد: رفع این مشکل بسیار مهم است و نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. باید قسمت ها و قطعات مختلف را با دقت بررسی کنید. پمپ تخلیه، واشر آب بندی یا سنسور المنت، کاسه نمد یا بلبرینگ ها، لوله اتصالات ورودی و خروجی آب، جاپودری یا لاستیک دور درب لباسشویی را بررسی نمایید. حتما دیگ لباسشویی را نیز بررسی کنید. حتی گاهی شیوه شستن اشتباه مانند ریختن بیش از حد پودر باعث نشتی می شود.
 • ارور Eb: ارتباط بین ic و موتور برقرار نیست.
 • ارور Ec: دمای آب تشخیص داده نمی شود، ترمیستور خراب است.
 • ارور EA: دور موتور قابل تشخیص نیست، سنسور یا برد دچار مشکل شده است.
 • ارور Ed: درب لباسشویی باز است. ممکن است میکروسوئیچ خراب شده باشد یا لاستیک دور درب پاره شده باشد که مانع بسته شدن درب می شود. همچنین ممکن است زبانه درب خراب شده باشد. اگر درب بسته باشد اما مجددا ارور Ed را مشاهده می کنید یعنی باید برد الکترونیک را بررسی کنید. همچنین امکان دارد میکروسوئیچ موتور خراب شده باشد.
کد خطا یا ارور لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
کد خطا یا ارور لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

ارور لباسشویی سامسونگ در مدل ها و سری های جدید

کد خطا یا ارور لباسشویی سامسونگ در سری ها و نسل های جدید، دقیق تر هستند، در نتیجه عیب یابی نیز دقیق تر انجام می شود. برخی کدهای خطا (error) در تمام مدل ها مشترک و برخی متفاوت هستند که در ادامه آن ها را به طور اختصار معرفی می‌کنیم.

مقاله پیشنهادی: علت نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

نسل جدید و هوشمند لباسشویی های سامسونگ از قابلیت‌های متعددی برخوردار هستند، البته کار کردن با آن بسیار آسان است، حتی زمانیکه دستگاه خراب شد به آسانی متوجه می شوید. هر زمان که متوجه شدید عملکرد صحیح لباسشویی سامسونگ دچار اختلال شده است از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید. تعمیرکار باید با تکنولوژی های به کار رفته در ساخت لباسشویی سامسونگ آشنایی داشته باشد. همچنین تجربه کافی در زمینه تعمیر ماشین های لباسشویی سامسونگ داشته باشد. یک نکته مهم را قبل از ادامه مطلب یادآور می‌شویم. همیشه قبل از انجام عملیات شستشو از فشار ایده‌آل آب شهری، اتصال و سلامت ولتاژ برق خانگی و حتی پریز برق مطمئن شوید.

تعمیرکار متخصص و مجرب برای تعمیر لباسشویی سامسونگ باید با کدها آشنایی لازم را داشته باشد. در ادامه کدها و دلایل بروز آنها را به طور اختصار برای شما توضیح خواهیم داد.

ارورهای 5E/SE/nd ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر ارور لباسشویی سامسونگ را به صورت کدهای ذکر شده ملاحظه کردید تخلیه آب دچار مشکل شده است. اقدامات لازم برای رفع این مشکل عبارتند از:

 • اولین اقدامی که خود شما نیز با کمی دقت می توانید انجام دهید بررسی لوله تخلیه است. لوله را بررسی کنید تا شکسته یا تا نخورده باشد، همچنین به وسیله شی خارجی مسدود نشده باشد.
 • فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید. ممکن است توسط اشیا ریز مانند دکمه، سکه یا پرز لباس مسدود شده باشد.
 • اگر تمام موارد بالا سالم بودند مطمئنا پمپ تخلیه نیاز به تعمیر و تعویض دارد.
 • حتی گاهی امکان دارد برد الکترونیک دچار خرابی شده باشد.

نکته: گاهی برخی افراد ارور 5E لباسشویی سامسونگ را به دلیل شکل دیجیتالی آن بر روی صفحه نمایش به صورت SE می خوانند. باید به این نکته توجه داشته باشید.

ارورهای 4E/IE/E1(1E) لباسشویی سامسونگ

کدهای 4E/IE/E1(1E) در ماشین لباسشویی سامسونگ به این معنی است که آب ورودی مشکل دارد و آبگیری به خوبی انجام نمی شود. موارد زیر را بررسی کنید:

 • شیر اصلی ورود آب را چک کنید.
 • شیلنگ ورودی آب شکسته یا تا نخورده باشد، حتی گاهی با املاح و اشیا خارجی مسدود می شود.
 • اگر هر دو مورد فوق سالم بود فیلتر تصفیه آب در ورود آب اصلی را بررسی کنید.
 • شاید شیر برقی خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد.
 • سیستم هیدروستات و تمام قطعات آن را بررسی کنید.
 • فیلتر (صافی) شیر برقی را بررسی نمایید. امکان دارد فیلترها با املاح و رسوبات مسدود شده باشند.
 • گاهی قطعات اصلی مانند برد دستگاه خراب می شوند. ممکن است پنل لمسی مشکل داشته باشد و تنظیمات را به درستی اجرا نمی کند.
ارور لباسشویی سامسونگ e4 /کارآمد سرویس
ارور لباسشویی سامسونگ e4 /کارآمد سرویس

ارورهای 3E/3C/E3 لباسشویی سامسونگ

کدهای ذکر شده در ماشین لباسشویی سامسونگ با علائم دیگری مانند 3E1، 3E2، 3E3 و 8B نیز نمایش داده می شوند.

اگر ارور لباسشویی سامسونگ را به صورت کدهای ذکر شده ملاحظه کردید به این معنی است که موتور لباسشویی یا سنسور تشخیص دور موتور (تاخو) دچار مشکل شده است. ممکن است سیم کشی قطع شده باشد یا حتی موتور سوخته باشد. البته برخی تعمیرکاران همزمان برد الکترونیک را بررسی می‌کنند. همچنین بهتر است در کنار موتور، سنسور را به جهت مقدار استاندارد اُهم، تست کنید.

کد خطا یا ارور PE و E2 لباسشویی سامسونگ

اگر در ولتاژ برق ورودی مشکل داشته باشد بر روی صفحه نمایش ارور لباسشویی سامسونگ کدهای PE/E2 را ملاحظه می کنید. در برخی مدل‌ها، کد های 9E1 یا 9E2 درج می شوند. برای رفع این مشکل ابتدا یک بار لباسشویی را خاموش و بعد از چند دقیقه روشن کنید. اگر کد خطا رفع نشد اقدامات زیر را برای رفع مشکل انجام دهید:

 • پریز برق یا دوشاخه لباسشویی را بررسی نمایید و در صورت خرابی آن را درست کنید.
 • ولتاژ برق ورودی را توسط ولت متر تست نمایید. ولتاژ استاندارد 220 ولت است.
 • اگر تمام موارد فوق سالم باشند باید برد کنترل، سیم کشی و اتصالات برق را بررسی نمایید.

ارور AE لباسشویی سامسونگ

زمانیکه بر روی صفحه نمایش ارور لباسشویی سامسونگ کد AE را ملاحظه کردید به این معنی است که هیچ یک از بردها سیگنالی را دریافت نمی کنند. در واقع لباسشویی برنامه ها را اجرا نمی کند. برای رفع ارور باید اتصالات کانکتورها و اتصالات لحیم کاری شده را بررسی نمایید.

ارورهای BE1، 12E و ارورهای BE2، 14E

تمام موارد ذکر شده در لیست ارور لباسشویی سامسونگ زمانی نمایش داده می شوند که دکمه های دستگاه گیر کرده باشند. اگر دکمه استارت (شروع) گیر کرده باشد ارور BE1 یا 12E نمایش داده می شود. سایر دکمه ها نیز با ارور BE2 یا 14E مشخص شده اند.

مقاله پیشنهادی: 13 راه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور CE لباسشویی سامسونگ

یک قطعه مهم در لباسشویی هیتر یا المنت نام دارد که وظیفه گرم کردن آب را تا حد مشخصی بر عهده دارد. ارور لباسشویی سامسونگ با کد CE نشان می‌دهد که دمای آب بالاست. برای رفع ارور باید:

 • سنسور دمای آب را بررسی کنید.
 • اگر سنسور سالم بود ممکن است مشکلی در برد الکترونیک دستگاه وجود داشته باشد.

ارور 18E لباسشویی سامسونگ

برد الکترونیک لباسشویی یک قطعه مهم است که از اجزاء مختلفی تشکیل شده است. یک قطعه مهم آن نیز رله اصلی است. رله نوعی کلید الکترونیکی است که با هدایت مدار الکتریکی به سرعت باز و بسته می شود. اگر رله خراب شد ارور 18E را ملاحظه خواهید کرد. برای رفع آن باید رله را تعویض نمایید.

تعمیر برد لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس
تعمیر برد لباسشویی سامسونگ/کارآمد سرویس

ارور FE لباسشویی سامسونگ

همه ما دوست داریم لباس ها را خشک شده از لباسشویی تحویل بگیریم، اما اگر فن خشک کن خراب باشد لباس ها خشک نمی شوند. کد FE در لیست ارور لباسشویی سامسونگ به شما می گوید که فن خشک کن خراب شده است. اگر فن حرکت نکند، پره آن گیر کرده باشد یا حتی رله فن ایراد داشته باشد ارور FE نمایش داده می شود.

کد خطا یا ارور UE و E4 لباسشویی سامسونگ

ارور لباسشویی سامسونگ با کد UE (E4 یا Ub) به این معنا است که دیگ دستگاه متعادل نیست. برای رفع ارور، لباسشویی را خاموش کنید و لباس ها را از دیگ خارج کرده و دوباره آنها را درون لباسشویی قرار دهید. ممکن است لباسشویی در سطح ناصاف قرار داشته باشد و در زمان روشن شدن تعادل خود را از دست بدهد.

نکته: ارور DC لباسشویی سامسونگ نیز مانند UE و E4 به مشکل عدم تعادل دستگاه و بارگذاری لباس‌ها در داخل دیگ لباسشویی مربوط می‌شود.

ارور DE در لباسشویی سامسونگ

همه ما می‌دانیم زمانیکه درب لباسشویی باز باشد دستگاه شروع به کار نمی کند، حتی اگر تنظیمات را وارد کنید. بعد از بسته شدن درب و اتصال به زبانه، میکروسوئیچ فرمان بسته بودن درب را ارسال کرده و دستگاه شروع به کار می کند. اگر درب باز باشد ارور DE (DE1 یا DE2) نمایش داده می شود.

رفع خطای DE در ماشین لباسشویی سامسونگ:

 • زبانه قفل را بررسی کنید.
 • لاستیک دور درب سالم باشد.
 • میکروسوئیچ را بررسی نمایید.
 • اگر تمام قطعات ذکر شده سالم بودند باید برد الکترونیک بررسی شود.
ارور لباسشویی سامسونگ de/کارآمد سرویس
ارور لباسشویی سامسونگ de/کارآمد سرویس

ارور HE2 لباسشویی سامسونگ

برخی مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ مجهز به سیستم خشک کن کامل یا به اصطلاح بخارشور هستند. اگر سیستم جریان هوای گرم در این مدل ها خراب شود ارور HE2 (HE3) نمایش داده می شود. در نسل جدید لباسشویی، المنت روشن شده و فن شروع به فرستادن جریان هوای داغ از طرف هیتر به سمت دیگ می‎کند. دیگ با حرکت موتور چرخش خواهد داشت، سپس هوای گرم به لباس ها برخورد کرده و آنها را 100% خشک می‎کند. اگر این ارور نمایش داده شد باید تمام قطعات درگیر را بررسی کنید، مانند:

 • فن
 • هیتر
 • سنسور دما

مقاله پیشنهادی: علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا یا ارور E9 و LE لباسشویی سامسونگ

شاید مهم‌ترین و حساس‌ترین ارور در لیست ارور لباسشویی سامسونگ ارور E9 باشد. علت نمایش آن نشتی یا آبریزی در یک بخش از لباسشویی است. اگر به سرعت رسیدگی نشود ممکن است نفوذ آب به موتور تخلیه یا برد، آنها را بسوزاند. باید به سرعت علت یا محل نشتی را پیدا کنید:

 • لاستیک دور درب
 • بررسی شیلنگ تخلیه
 • افزودن بیش از حد پودر
 • خراب شدن پمپ تخلیه
 • بررسی سلامت پوسته دیگ
 • بررسی فیلتر و پوسته پمپ
 • خراب شدن سنسور سطح آب
 • بررسی کاسه نمد و بلبرینگ ها

کد خطا یا ارور HE و HE1 لباسشویی سامسونگ

در نسل جدید ماشین لباسشویی سامسونگ، آب گرم و سرد مجزا تعبیه ‌شده است. اگر دمای آب با تنظیمات انجام شده مطابقت نداشت (کمتر باشد) کد HE نمایش داده می شود. برای رفع ارور باید:

 • اتصالات هیتلر را بررسی کنید.
 • سنسور دمای آب بررسی شود.
 • هیتر (در قسمت پایین) تست شود.
 • در انتها باید مشکل ایجاد شده در برد کنترل و سیستم هیدرواستاتیک را رفع نمایید.

نکته: دقت داشته باشید که این ارور با ارور CE (دمای بالای آب) متفاوت است. در آنجا آب بیش از حد گرم می‎شود.

ارور لباسشویی سامسونگ he2 /کارآمد سرویس
ارور لباسشویی سامسونگ he2 /کارآمد سرویس

ارور OC یا OE لباسشویی سامسونگ

آبگیری بیش از حد استاندارد و سرریز شدن آب، باعث نمایش کد خطای OE یا OC می شود. این ارور لباسشویی سامسونگ نیز چند علت دارد که باید به طور همزمان بررسی کنید:

 • شیلنگ ها و لوله ها مسدود نشده باشند.
 • سنسور کنترل سطح آب یا سوئیچ فشار بررسی شوند.
 • در صورت خراب شدن برد الکترونیکی باید آن را تعویض نمایید.

ارور TE1 (6E) لباسشویی سامسونگ

برخلاف ارور CE اگر دمای آب به عدد مورد نظر نرسد ارور TE1 نمایش داده می شود. برای رفع ارور لباسشویی سامسونگ باید قطعات زیر را بررسی کنید:

 • هیتر
 • برد الکترونیک
 • سنسور کنترل دما
 • سیستم هیدروستات
 • اتصالات و سیم کشی ها

ارور TE2 و TE3 لباسشویی سامسونگ

اگر قصد خشک کردن لباس ها را با (air wash) دارید باید دمای هیتر به حد مورد انتظار برسد. اگر عمل خشک شدن انجام نشود یعنی دمای هیتر بالا نرفته است.

اقدامات لازم جهت رفع کد خطای لباسشویی سامسونگ شامل:

 • بررسی فن
 • بررسی سلامت هیتر
 • کنترل و تست سنسور دما
 • بررسی اتصالات کانکتور و سیم کشی ها

ارور SUDs یا SUD لباسشویی سامسونگ

برخی افراد تصور می کنند اگر بیشتر پودر یا مایع درون جاپودری بریزند لباس ها تمیزتر می شوند. باید بدانید که کف زیاد موجب سرریز شدن و آسیب رسیدن به سایر قطعات دستگاه و نمایش کد خطا می شود. اگر کف بیش از اندازه باشد ارور SUD (SUDs) نمایش داده می شود. برای رفع این ارور کافیست به مدت 10 الی 15 دقیقه لباسشویی را خاموش کرده و مجدداً آن را روشن کنید.

تعمیر لباسشویی سامسونگ در تهران/کارآمد سرویس
تعمیر لباسشویی سامسونگ در تهران/کارآمد سرویس

علائم 3H، 2H و 4H در ماشین لباسشویی سامسونگ

علائم 3H، 2H و 4H در ماشین لباسشویی سامسونگ ارور و یا خطا نیستند بلکه هنگام استفاده از برنامه‌های با شستشوی طولانی مدت نمایش داده می‌شوند که در اکثر مواقع برای شستشوی لباس‌های پنبه‌ای یا لباس کودکان طراحی می‌شوند. اما ممکن است علامت 2H در حالت‌های دیگر که کاربر گزینه‌های شستشوی اضافی بیشتری را انتخاب می‌کند نیز نمایش داده شود.

نکته : دقت کنید که علامت 2H را با کد خطای H2 که نشان دهنده بروز اشکال در مدار گرمایش لباسشویی است، اشتباه نگیرید. اگر ارور H2 را در لباسشویی سامسونگ خود مشاهده کردید، دستگاه شما مشکل فنی داشته و نیاز به عیب یابی دارد.

معنی کدهای 3H، 2H و 4H در لباسشویی سامسونگ

کدهایی که در ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر می‌شوند، زمان باقی مانده تا پایان کل برنامه شستشو را نشان می‌‍دهند:

 • 2H: زمان 100 تا 180 دقیقه تا پایان شستشو باقی مانده است.
 • 3H: زمان 180 تا 240 دقیقه تا پایان شستشو باقی مانده است.
 • 4H: برنامه شستشو به حداقل 240 دقیقه زمان نیاز دارد.

تعمیر لباسشویی سامسونگ بعد از عیب یابی

اکنون دانستیم که کدهای خطا در لیست ارور لباسشویی سامسونگ به چه علت نمایش داده می شوند. همچنین دانستیم که هر کد خطا نشان می دهد یک قسمت از ماشین دچار خرابی شده است که ممکن است دلایل متعددی داشته باشد.

برخی مشکلات را به راحتی می توانید رفع نمایید، مانند عدم گرفتگی لوله های تخلیه. در اکثر موارد باید کار را به کاردان یعنی تعمیرکار متخصص بسپارید، به خصوص در رابطه با ماشین لباسشویی های هوشمند که از قطعات بسیار حساسی تشکیل شده اند. ممکن است یک قطعه نیاز به تعمیر جزئی داشته باشد اما یک عمل اشتباه از طرف شما باعث خراب شدن بیشتر قطعات و حتی سوختگی آنها می شود. در نتیجه هزینه ای چند برابر به شما تحمیل می‌شود. بنابراین اگر قادر عیب یابی، تعمیر یا تعویض قطعات نیستید بهتر است با مرکز تعمیرات تخصصی ماشین های لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

منبع

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 18 میانگین: 4.5]
فرهاد
فرهاد

کامل بودok

8 اسفند 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنونم

  9 اسفند 1401

رضایی
رضایی

بسیار خوب بود

9 اسفند 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سپاسگزارم

  10 اسفند 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون

  10 اسفند 1401

سروش
سروش

چرا لباسها بعد شست‌وشوبوی بد میگیره؟

9 اسفند 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  داخل لباسشویی شما به مرور زمان جرم گرفته با قرص ماشین ظرفشویی شستشوکنید

  10 اسفند 1401

اشرف نورسی
اشرف نورسی

ممنون عالی بود

13 اسفند 1401

لیلا
لیلا

من لباسشوئی در4دقیقه اخیر یک دفعه خاموش شد

13 اسفند 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام اگر مجدد حین کار خاموش شد حتما پیگیری نمایید

  14 اسفند 1401

ا
ا

سلام من لاستیک دور لباس شویی پيدا نمیکنم

15 اسفند 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما