arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

آشنایی با ارورهای لباسشویی کنوود

17 مهر 1401

ماشین لباسشویی

5 نظر

آشنایی با انواع ارورهای لباسشویی کنوود

کنوود یک برند ژاپنی معتبر و شناخته شده است که با طراحی خلاقانه و تولید محصولات با کیفیت محبوبیت خاصی در بازار لوازم خانگی الکترونیک کسب کرده است. ماشین لباسشویی کنوود یکی از محصولات پرفروش و پرطرفدار در ایران محسوب می شود. یکی از دلایل محبوبیت این محصول وجود سنسورهای پیشرفته برای نمایش خطاهای لباسشویی کنوود است. کدهای خطا و یا ارورهای ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین مواردی است که باید به موقع بررسی و رفع گردد. آشنایی با ارورهای مختلف این محصول می تواند به تشخیص نوع خطا کمک کند. کدهای خطا بیانگر بروز مشکلاتی هستند که توسط نمایشگر ماشین لباسشویی به ما نشان داده می شوند. ارورها در طول استفاده از ماشین لباسشویی و به علت های مختلفی رخ می دهند. برخی از این خطاها به راحتی قابل رفع هستند و برای برطرف کردن تعداد دیگری از خطاها باید از تکنسین تعمیرات لوازم خانگی کمک گرفته شود. در ادامه به بررسی ارورهای مختلف این محصول می پردازیم.

ارور های لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس
ارور های لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس

ارورهای E01 و E30 ماشین لباسشویی کنوود

یکی از رایج ترین ارورهای لباسشویی کنوود، کدهای خطای E01 و E30 است. علت ظاهر شدن این دو کد خطا به این است که درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نشده است. ممکن است چیزی مانع بسته شدن درب دستگاه شده باشد و یا بخشی از لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از جا درآمده باشد. نقص و یا خرابی میکروسوئیچ قفل درب دستگاه هم می تواند باعث بروز این خطا شود. در این صورت با تعویض این قطعه، مشکل دستگاه برطرف خواهد شد. هنگام استفاده از دستگاه درب را به درسی ببندید تا صدای قفل شدن درب به گوش برسد.

هنگام بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، لاستیک دور درب دستگاه را بررسی کنید.

ارور E02 ماشین لباسشویی کنوود

خطای E02 یکی از ارورهای لباسشویی کنوود به شمار می آید که در بسیاری مواقع رخ می دهد. از مهم ترین دلایل بروز این خطا می توان به پایین بودن سطح آب داخل دستگاه و کاهش فشار آب اشاره کرد. هنگام نمایش این ارور، ابتدا از باز بودن شیر آب اطمینان حاصل نمایید. این احتمال وجود دارد که شیر ورودی دچار مشکل شده و یا با کاهش فشار آب شهری مواجه شده باشید. در این مواقع، هیدروستات ماشین لباسشویی را بررسی کنید و در صورت نیاز به تعویض قطعه، اقدامات لازم را انجام دهید.

ارور E03 ماشین لباسشویی کنوود

یکی دیگر از ارورهای لباسشویی کنوود، مشاهده ارور E03 بر روی نمایشگر دستگاه است. خرابی پمپ تخلیه، مسدود شدن فیلتر پمپ، گرفتگی لوله تخلیه و ایراد در اتصالات الکتریکی پمپ از مهم ترین دلایل بروز این خطا در ماشین لباسشویی کنوود به شمار می آیند. بهتر است ابتدا فیلتر پمپ را تمیز کنید تا از مسدود نبودن فیلتر مطمئن شوید. در صورت اشکال در فیلتر و یا سوختن پمپ تخلیه از یک کارشناس تعمیر لباسشویی برای رفع مشکل کمک بگیرید.

ماشین لباسشویی کنوود/کارآمدسرویس
ماشین لباسشویی کنوود/کارآمدسرویس

در صورت مواجه با خطا از کارشناسان ماهر و با تجربه کمک بگیرید.

ارور E04 ماشین لباسشویی کنوود

از مهم ترین ارورهای لباسشویی کنوود می توان به کد خطای E04 اشاره کرد. این ارور به دلیل افزایش آب داخل ماشین لباسشویی بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. در این مواقع، آبگیری دستگاه بیشتر از اندازه مجاز بوده است و ماشین لباسشویی باید بتواند آب اضافی را به صورت اتوماتیک خارج کند. در این شرایط بررسی هیدروستات و مدار برد الکترونیکی توصیه می شود.

ارور E05 ماشین لباسشویی کنوود

E05 از آن دسته ارورهای لباسشویی کنوود است که برای رفع آن حتماً باید از متخصص کمک گرفت. علت این کد خطا را باید در سنسور یا المنت حرارتی دستگاه جستجو کرد. این هشدار زمانی اتفاق می افتد که گرم کننده ماشین لباسشویی دچار نقص و ایراد شده است. در ابتدا باید سلامت حسگر حرارتی بررسی شود و در صورت نیاز به تعویض، قطعه جدید جایگزین شود. چنانچه مشکلی در سنسور حرارتی و المنت وجود نداشت، برد مدار و سیم کشی های دستگاه بررسی گردد.

ارورهای E06 و E08 لباسشویی کنوود

ارورهای لباسشویی کنوود نیاز به بررسی تخصصی دارند و ارورهای E06 و E08 از جمله خطاهای جدی و هشدار دهنده به شمار می آیند. کدهای E06 و E08 نشان می دهند که موتور دستگاه آسیب دیده است و برای بررسی بیشتر و تعمیر باید از کارشناس تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود مشورت گرفت. در صورت مواجه شدن با این دو کد خطا، بلافاصله دستگاه را خاموش کنید.

پس از ارورهای E06 و E08 دستگاه را خاموش نمایید.

 ارورهای لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس
ارورهای لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس

ارور E07 لباسشویی کنوود

E07 یکی دیگر از خطاهای لباسشویی کنوود است که به نام خطای پیکربندی شناخته می شود. این نوع ارور لباسشویی کنوود بیانگر وجود یک اشکال فنی در برد می باشد. ممکن است مشکلی و یا ایرادی در مونتاژ دستگاه وجود داشته باشد. این خطا باید توسط کارشناس بررسی و رفع گردد.

ارور E09 لباسشویی کنوود

کد خطای E09 یکی از ارورهای لباسشویی کنوود است که بر اثر کم یا زیاد بودن اندازه ولتاژ منبع تغذیه بر روی نمایشگر ظاهر می شود. هنگامی که ولتاژ منبع تغذیه کمتر از 150 ولت و یا بیشتر از 260 ولت باشد، این ارور در صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود. یکی از مهم ترین دلایل ایجاد این خطا، اشکال در برد است.

ارور E10 لباسشویی کنوود

ارور E10 زمانی رخ می دهد که آب ورودی ماشین لباسشویی کنوود هنگام شستشو دچار مشکل شود و آب کافی به دستگاه وارد نشود. کاهش فشار آب شهری، گرفتگی فیلتر شیر ورودی و پیچ خوردگی شیلنگ ورودی آب از دلایل اصلی به وجود آمدن این خطا به شمار می آیند.

ارور E12 لباسشویی کنوود

ارورهای لباسشویی کنوود از جمله E12 است که به دلایل مختلفی رخ می دهد. از مهم ترین علل بروز این خطا می توان به اشکال قفل درب دستگاه، ایراد در تخلیه، بسته بودن شیر ورودی، توقف موتور و تخلیه آب در وضعیت خطا اشاره کرد. رفع این خطا منوط به بررسی بخش های ذکر شده است. در ابتدا برق دستگاه را یک بار قطع و وصل نمایید. شیر آب ورودی را بررسی کنید که باز باشد و شیلنگ های ورودی دچار پیچ خوردگی، بریدگی و نشتی نشده باشند. پمپ تخلیه را تمیز کنید تا مطمئن شوید مسدود نیست. در آخر این که برد الکترونیک دستگاه را بررسی نمایید.

ارور E21 لباسشویی کنوود

ماشین لباسشویی کنوود در مواقعی که با مشکل تخلیه آب مواجه می شود، ارور E21 را بر نمایشگر نشان می دهد. در صورت بروز این کد خطا پمپ، لوله و فیلتر تخلیه را بررسی نمایید که مسدود نشده باشند. چنانچه متوجه خرابی یکی از این قطعات شدید، می توانید آن را با قطعه جدید جایگزین نمایید.

ارورهای E33 و E34 لباسشویی کنوود

ارور E33 ماشین لباسشویی کنوود نشان دهنده بروز خطا در سنسور تشخیص سطح آب است. ممکن است فشار آب دچار مشکل شده باشد و یا ایرادی در اتصالات برق به وجود آمده باشد. ارور E34 زمانی رخ می دهد که حسگر حرارتی معیوب با خراب شده باشد. در بسیاری از مواقع با تعویض این سنسور حرارتی مشکل برطرف خواهد شد.

ارورهای E60 و E61 لباسشویی کنوود

ارورهای E60 و E61 ممکن است به دلایل مختلفی از جمله توقف موتور، خرابی قفل درب دستگاه و مسدود شدن یکی از ورودی ها رخ دهد. برای رفع مشکل بهتر است سیم کشی های موتور، مسیر تخلیه آب، شیر ورودی و شیلنگ ها بررسی شوند.

ارورهای لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس
ارورهای لباسشویی کنوود/کارآمد سرویس

 

ارورهای لباسشویی کنوود بدون نمایشگر

برای رفع مهم ترین خطاهایی که در انواع مختلف ماشین لباسشویی کنوود بدون نمایشگر با آن مواجه می شویم، به چراغ های روی دستگاه توجه نمایید. در صورت بروز خطا، چراغ چشمک زن کنار نوشته آن خطا روشن می شود و به شما در رفع مشکل کمک می کند. این خطاها عبارتند از:

PREWASH: خرابی المنت و سنسور دما
MAIN WASH: مشکل دمای آب، خرابی المنت و اشکال در برد مدار
MAIN WASH=PREWASH: اشکال در عملکرد هیتر، خرابی سنسور دما و نقص در برد مدار
RINSE: آبگیری و تخلیه هم زمان، اشکال در برد الکترونیک و خرابی شیر ورودی و خروجی آب
PREWASH=RINSE: مشکل در تخلیه آب، مسدود شدن پمپ و گرفتگی شیلنگ خروجی آب
PREWASH MAIN WASH = RINSE: استفاده بیش از حد مجاز از دستگاه و سنگینی ماشین لباسشویی
MAIN WASH = RINSE: مشکل در چرخش صحیح موتور
RINSE = CONDITIONER: ایراد در عملکرد موتور و نقص تاکومتر
در مدل های قدیمی تر لباسشویی کنوود، خطاها با چراغ چشمک زن نمایش داده می شوند. در این دستگاه ها با توجه به شماره هر چراغ می توان نوع خطا و راهکار مناسب برای برطرف کردن مشکل را پیدا کرد.

سخن پایانی 

ارورهای لباسشویی کنوود از مهم ترین مواردی هستند که احتیاج به بررسی تخصصی دارند. در واقع، کدهای خطا بیانگر بروز مشکل در بخش های داخلی دستگاه هستند. تلاش برای برطرف کردن اصولی و به موقع خطاهای ماشین لباسشویی علاوه بر طول عمر مفید دستگاه، از به وجود آمدن مشکلات بزرگ تر و صرف هزینه بیشتر در آینده جلوگیری می کند. به طور کلی، هر یک از لوازم برقی خانگی از جمله لباسشویی ممکن است پس از استفاده طولانی مدت و یا استفاده نادرست دچار آسیب شود و اشکالاتی را از خود نشان دهد. بهترین راهکار برای پیشگیری از هر گونه خطا و مشکل، بررسی و سرویس های دوره ای ماشین لباسشویی است. در هنگام بروز مشکل، عیب یابی را به تعمیرکاران با تجربه و ماهر بسپارید.

کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

منبع مقاله

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 5]
شیرین اسماعیلی
شیرین اسماعیلی

عالی

17 مهر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون

  19 مهر 1401

هما
هما

عااااااااااااااااالی

28 مهر 1401

احمدرضا
احمدرضا

سلام لباسشویی کنوود من دیر شروع به کار میکند باید چندین بار درب دستگاه را محکم ببندیم تا کار کنه لطفا راهنمایی کنید

26 آبان 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام دوست عزیز این مشکل از خرابی میکروسوییچ درب میباشد درصورت عدم تعویض به برد اصلی آسیب میرساند

  28 آبان 1401

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما