arrow-leftarrow-rightblue-emailblue-phoneblue-pincalendercaretDowncheckTwoclockcommentsdishwasher-iconfaceBookgarantyheadPhonehomeiininstagrammamoriatmenupersonelphone-circlephone-footerphonepin-footerpinrefig-iconsat-shenisearchserviceHomesettingsid-iconspilet-iconstartagtazmintv-iconvacum-iconwash-iconwater-iconwhite-calenderwhite-commentwhite-tag

ارورهای لباسشویی ایندزیت و اقدامات لازم جهت رفع خطای دستگاه

1 شهریور 1401

ماشین لباسشویی

10 نظر

ارورهای لباسشویی ایندزیت و آشنایی با رفع خطای دستگاه:

ارورهای لباسشویی ایندزیت یکی از مهمترین مشکلاتی بوده که باید در همان مراحل ابتدایی جهت رفع زودهنگام آنها اقدام نمود. ارور دستگاه در واقع همان کد خطا است. این کدهای خطا می تواند نشان دهنده عیوب قسمت های مختلف ماشین لباسشویی ایندزیت باشند. اگر با معنا و مفهوم هر کدام از ارورها آشنا باشید به راحتی می توانید به مشکل دستگاه پی برده و جهت رفع آنها اقدامات لازم را انجام دهید.

 

ارورهای لباسشویی ایندزیت و آشنایی با رفع خطای دستگاه/کارآمد سرویس
ارورهای لباسشویی ایندزیت و آشنایی با رفع خطای دستگاه/کارآمد سرویس

ایندزیت یکی از بهترین برندهای ماشین لباسشویی موجود در بازار بوده که شرکت سازنده، مشکلات این دستگاه را به صورت ارور یا کد خطا به کاربران نشان داده است. هر کدام از این ارورها دارای معانی مخصوص به خودشان بوده که نیاز است جهت یادگیری آنها، راهنمای استفاده از دستگاه به خوبی مطالعه شود. با کسب اطلاعات دقیق در این زمینه می توانید ارور لباسشویی ایندزیت را بدون نیاز به تخصص و مهارت خاصی حل نمایید.

علت کار نکردن لباسشویی ایندزیت چیست؟ جهت پاسخگویی به این سوال باید بگوییم که چراغ های نمایشگر، مهمترین عامل کار نکردن لباسشویی ایندزیت به شمار می روند. روشن و خاموش شدن چراغ های نمایشگر از معانی خاصی برخوردار بوده که بهتر است جهت حل کردن مشکلات دستگاه به مطالعه دفترچه راهنما پرداخت. در بیشتر اوقات خودتان می توانید به حل مشکل دستگاه، پی ببرید. در غیر اینصورت باید از کمک های یک فرد متخصص در این زمینه استفاده کرد تا خطای دستگاه به زودی رفع شود.

حتما بخوانید: علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن 

در ابتدا شما باید با چراغ های درج شده بر روی دستگاه به خوبی آشنا باشید تا بتوانید آنها را به کد خطا تبدیل نمایید. با شناسایی ارورها به راحتی متوجه مشکلات اجزای داخلی ماشین لباسشویی خواهید شد. بر روی صفحه نمایشگر لباسشویی ایندزیت، یک کد خاص به هر چراغ داده شده است. جهت تبدیل چراغ ها به کد خطا باید عدد هر کدام از چراغ های چشم زن را با همدیگر جمع کنید. سپس عدد به دست آمده را بعد از حرف انگلیسی F قرار داده تا به راحتی بتوانید به معنای کد اخطار دستگاه پی ببرید.

آشنایی با دلایل ایجاد ارور لباسشویی ایندزیت/کارآمد سرویس
آشنایی با دلایل ایجاد ارور لباسشویی ایندزیت/کارآمد سرویس

هر آن چه که باید در مورد ارورهای لباسشویی ایندزیت و رفع خطای دستگاه بدانید:

· خطای F01 ماشین لباسشویی ایندزیت:

ارور F01، نشان دهنده بروز مشکل در قسمت مدار برد الکترونیکی دستگاه است. در صورت بروز این خطا، عملکرد کلی ماشین لباسشویی با مشکل مواجه می شود. جهت رفع مشکل بهتر است دوشاخه را از پریز برق کشیده و پس از گذشت 3 دقیقه، دستگاه را مجددا روشن نمایید.

· خطای F02 ماشین لباسشویی ایندزیت:

ارورهای لباسشویی ایندزیت، معانی مخصوص به خود را دارا هستند. به عنوان مثال، بروز خطای F02 نشان دهنده مشکل در برد موتور دستگاه است. در این حالت امکان دارد که موتور ماشین لباسشویی به طور مداوم نچرخد یا از کار افتاده باشد. جهت رفع مشکل، توصیه ما به شما این است که از کمک یک فرد متخصص در این زمینه استفاده نمایید.

· خطای F03 ماشین لباسشویی ایندزیت:

خطای F03 از جمله دیگر خطاهای ماشین لباسشویی ایندزیت بوده که به بروز مشکل در قسمت سنسور تشخیص دما اشاره دارد. این خطا باعث بروز مشکل جهت گرم شدن ماشین لباسشویی به هنگام شستشو یا خشک کردن لباس ها خواهد شد. جهت رفع مشکل حتما به بررسی ترمیستور، سنسور NTC و اتصالات آنها بپردازید.

· خطای F04 ماشین لباسشویی ایندزیت:

ارور F04 به ایجاد مشکل در بخش سوئیچ فشار ماشین لباسشویی اشاره دارد. جهت عیب یابی دقیق باید قسمت سوئیچ، اتصالات و در نهایت لوله تغذیه کننده آن را مورد بررسی قرار داده تا بتوانید مشکل کار را بیابید. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، بهتر است از مشورت های یک فرد خبره استفاده نمایید.

· خطای F05 ماشین لباسشویی ایندزیت:

این خطا در واقع مشابه ارور قبلی است. خطای F05 جزو آن دسته از ارورهای لباسشویی ایندزیت بوده که به دلیل مسدود بودن لوله پمپ تخلیه یا خود پمپ اتفاق می افتد. در این حالت آب، داخل ماشین لباسشویی باقی خواهد ماند. باز نشدن درب دستگاه هم می تواند از جمله علائم بروز این خطا باشد. بررسی لوله فاضلاب از لحاظ مسدود نبودن و عدم گرفتگی فیلتر پمپ جزو موارد مهمی بوده که باید در نظر گرفته شوند.

 

هر آن چه که باید در مورد ارور لباسشویی ایندزیت و رفع خطای دستگاه بدانید/کارآمد سرویس
هر آن چه که باید در مورد ارور لباسشویی ایندزیت و رفع خطای دستگاه بدانید/کارآمد سرویس

· خطای F06 ماشین لباسشویی ایندزیت:

خطای F06 از جمله دیگر ارورهای لباسشویی ایندزیت بوده که به مشکل قفل درب دستگاه مربوط می شود. در این حالت، درب ماشین لباسشویی به راحتی باز یا بسته نمی شود. در صورت بسته بودن درب ماشین، فرایند شستشو آغاز نخواهد شد. موانع خارجی را جهت عدم باز و بسته شدن درب مورد بررسی قرار دهید.

· خطای F07 ماشین لباسشویی ایندزیت:

این خطا، نشان دهنده مشکل در قسمت برد مدار الکترونیکی یا گرمایش ماشین لباسشویی است. در اینصورت، فرایند چرخش ماشین لباسشویی با مشکل مواجه خواهد شد. جهت اطمینان، بهتر است برد دستگاه و تنظیم برنامه های آن را چک نمایید.

· خطای F08 ماشین لباسشویی ایندزیت:

این خطا به بروز مشکل در قسمت برد ماشین لباسشویی ایندزیت اشاره دارد. این خطا به هنگام فعالیت دستگاه، رخ می دهد. در این صورت، امکان خاموش شدن و از کار افتادن ماشین لباسشویی به یکباره وجود دارد. جهت رفع مشکل بهتر است کار را به یک تعمیرکار با تجربه لوازم خانگی بسپارید.

· خطای F09 ماشین لباسشویی ایندزیت:

کد خطای F09 به بروز مشکل در بخش نرم افزاری ماشین لباسشویی ایندزیت مربوط می شود. به دلیل چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی، امکان انتخاب برنامه مورد نظر جهت فرایند شستشو وجود نخواهد داشت. جهت رفع خطا باید از درست کار کردن برد الکترونیکی دستگاه، اطمینان کسب نمایید.

· خطای F10 ماشین لباسشویی ایندزیت:

ارور F10 از جمله دیگر ارورهای لباسشویی ایندزیت بوده که به ناتوانی سوئیچ دستگاه به هنگام تشخیص وضعیت اشاره دارد. در صورت بروز خطای F10، توصیه ما به شما این است که لوله های متصل به سوئیچ فشار و ماژول را مورد بررسی دقیق قرار دهید. امکان گیر کردن ماده شوینده داخل این لوله ها وجود داشته و به همین خاطر بهتر است که هر چه زودتر جهت رفع مشکل اقدام نمود.

اقدامات لازم جهت رفع ارور لباسشویی ایندزیت/کارآمد سرویس
اقدامات لازم جهت رفع ارور لباسشویی ایندزیت/کارآمد سرویس

· خطای F11 ماشین لباسشویی ایندزیت:

خطای F11 از جمله دیگر ارورهای لباسشویی ایندزیت بوده که باعث بروز مشکل در قسمت مدار پمپ دستگاه خواهد شد. این حالت زمانی رخ خواهد داد که آب داخل مخزن گیر کرده و تخلیه نمی شود. جهت رفع مشکل بهتر است که یک تکنسین خبره پمپ، اتصالات و سیم کشی های دستگاه را مورد بررسی قرار دهد.

· خطای F12 ماشین لباسشویی ایندزیت:

این خطا بیشتر ماهیت الکتریکی داشته و به بروز مشکل در قسمت بردهای الکترونیکی ماشین لباسشویی اشاره دارد. در این حالت، ماشین لباسشویی به هنگام روشن شدن هیچگونه عکس العملی از خود جهت فعالیت نشان نمی دهد. بررسی اتصالات و سیم کشی بردها جزو موارد مهمی بوده که نیاز است کاربر نسبت به آنها توجه ویژه ای نشان دهد.

· خطای F13 ماشین لباسشویی ایندزیت:

این خطا به بروز مشکل در قسمت اندازه گیری دمای خشک کن اشاره دارد. این مورد تنها در ماشین لباسشویی های خشک کن رخ خواهد داد. بررسی عدم مسدود بودن جریان هوا و خراب نبودن موتور ماشین لباسشویی جزو مهمترین فعالیت هایی بوده که کاربر باید انجام دهد.

· خطای F14 ماشین لباسشویی ایندزیت:

این خطا جزو آن دسته از ارورهای لباسشویی ایندزیت بوده که تنها در مدل های خشک کن اتفاق خواهد افتاد. ارور F14 در صورت بالا نرفتن دما به اندازه کافی در داخل خشک کن، ایجاد می شود. از آنجا که این خطا پیچیدگی خاص خود را داشته جهت رفع مشکل، بهتر است که از کمک های یک فرد خبره در این زمینه استفاده نمایید.

· خطای F15 ماشین لباسشویی ایندزیت:

به هنگام بروز مشکل در بخش کنترل هیتر، خطای F15 ایجاد خواهد شد. در این حالت، ماشین لباسشویی از کار خواهد افتاد یا آب را به اندازه کافی گرم نخواهد کرد. جهت حل این مشکل بهتر است که با یک تعمیرکار با تجربه در این زمینه مشورت نمایید.

· خطای F16 ماشین لباسشویی ایندزیت:

در ماشین لباسشویی هایی که درب از بالا باز می شود، امکان بروز این خطا وجود دارد. ارور F16 در قسمت سنسور موقعیت دیگ اتفاق می افتد. در این حالت امکان دارد ماشین لباسشویی در مواقع نادرست از کار بیفتد. جهت اطمینان بهتر است که خازن و بخش برد الکترونیکی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

ارور لباسشویی ایندزیت و نکاتی که باید در این باره بدانید/کارآمد سرویس
ارور لباسشویی ایندزیت و نکاتی که باید در این باره بدانید/کارآمد سرویس

· خطای F17 ماشین لباسشویی ایندزیت:

عدم باز و بسته شدن درب دستگاه از مهمترین مشکلات مربوط به این خطا به شمار می رود. بهترین کار این است که قفل درب و همچنین PCB مربوط به قفل را مورد بررسی قرار داده تا بتوانید ایراد دستگاه را متوجه شوید.

· خطای F18 ماشین لباسشویی ایندزیت:

خطای F18 از جمله دیگر ارورهای لباسشویی ایندزیت بوده که باعث بروز مشکل در بخش اطلاعات داخلی دستگاه می شود. امکان از کار افتادن بعضی از آپشن های ماشین لباسشویی با بروز این مشکل وجود دارد. جهت رفع مشکل بهتر است دستگاه را به مدت 3 دقیقه از برق بکشید. پس از اتصال مجدد دستگاه به برق، امکان فعالیت آن وجود دارد.

· خطای F19 ماشین لباسشویی ایندزیت:

خطای F19 به بروز مشکل در بخش هیتر یا موتور فن ماشین لباسشویی اشاره دارد. این حالت هم تنها در ماشین لباسشویی های خشک کن رخ خواهد داد. البته ایراد دستگاه را هنگام بروز این خطا باید در بخش موتور آن مورد بررسی قرار دهید.

· خطای F20 ماشین لباسشویی ایندزیت:

این خطا به عدم آبگیری صحیح ماشین لباسشویی ایندزیت اشاره دارد. البته امکان دارد در بخش سوئیچ فشار دستگاه به هنگام تشخیص سطح آب، مشکل وجود داشته باشد. جهت رفع مشکل بهتر است 3 اقدام زیر را انجام دهید:

 • هوادهی کردن شلنگ متصل به سوئیچ فشار جهت رفع انسداد
 • بررسی لوله های ورودی آب و شیر از لحاظ عدم مسدود بودن آنها
 • تماس گرفتن با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت جهت رفع خطا

نتیجه گیری:

ارورهای لباسشویی ایندزیت از جمله مهمترین مشکلاتی بوده که کاربران به هنگام استفاده از این دستگاه با آنها مواجه خواهند شد. کد خطای لباسشویی ایندزیت، نشان دهنده اختلال در عملکرد دستگاه بوده که جهت رفع آن باید اقدامات ویژه ای را انجام داد. با یادگیری معنای هر کد می توانید خودتان با عیوب دستگاه آشنا شده و جهت حل مشکل اقدام نمایید. در این مقاله سعی ما بر این بوده تا شما را با ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت و اقداماتی که باید جهت رفع خطاهای دستگاه انجام دهید، آشنا نماییم.

کارآمد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

منبع مقاله

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 4.8]
کورش
کورش

مدتی است صدای لباسشویی من موقع خشک کردن زیاد شده علت چیست؟

14 مهر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام احتمال داردازتنظیم پایه ها یا ازخوددیگ شامل بلبرینگها سه نظام ویاکمکها باشددرهرصورت نیازبه بازدیدحضوری دارد

  16 مهر 1401

حمید
حمید

ارور FE10 هم هست؟

24 مهر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ارورf10درلباسشویی ایندزیت هست که مربوطبه ناتوانی سوییچ فشارمیباشدبایداتصالات سوییچ ولوله متصل به آن را بررسی کنید

  25 مهر 1401

مرصاد
مرصاد

خیلی خوبه

15 آبان 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  ممنون

  16 آبان 1401

علیرضا
علیرضا

سلام .لباسشویی ما از حالت قفل کودک بیرون نمیاد پیامcl میده مشکل چیه،

6 آذر 1401

حسنی
حسنی

میشه دفترچه راهنمای لباسشویی ایندزیت رو هم بذارید

6 آذر 1401

  کارآمد سرویس
  کارآمد سرویس

  سلام درقسمت ایندزیت کلیه ارورهای لباسشویی ایندزیت گذاشته شده

  9 آذر 1401

حسین
حسین

سلام. لباسشویی ایندزیت موقع خشک کردن. چراغ پاور با چراغ تایمر ساعت. همزمان چشمک میزنن. علت چی میتونه باشه. ممنون

18 خرداد 1402

شما هم نظر خود را ثبت کنید

دسته بندی مطالب
آخرین مطالب

شنبه تا پنج‌شنبه ۶ تا ۱۹

02158908

تعمیر لوازم خانگی شما و پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما متخصص خود را به خانه شما می فرستیم که تشخیص دقیق تجهیزات شما را در یک زمان مناسب برای شما انجام می دهد. متخصص ما تعمیرات لازم را درست در منزل شما انجام خواهد داد.

مطلب تصادفی

مطالب مشابه

تماس با ما